Şimdi Ara

YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN) (298. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.399
Cevap
173
Favori
896.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.3 mutijet kiralık kullandım .aracın 1. vites yokuş performasını sizler nasıl değerlendiriyorsunuz. ben 1.3 linea pop 95 bg kullandım aynı güzergahta. linea 95 bg de araç 5 kşi ve bagaj tam dolu. dik yokuşlarda durup kaldırdım çok iyi çekiyodu.
    egea 1.3 de araçta 2 kişiydik bagaj yok yokuşta durup kaldırmadım hatta gider vaziyette vitesi 2den bire düşürdüm o halde bile stop etme eilimi gösteriyor pedala bassanız dahi sanki gaz yemiyormuş gibi .
    turbosu 1. vites yokuşta yada yüklüü halde çok laglı çalışıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esan26

Arkadaşlar Merhaba;
    SEDAN Araçlarımızda bulunan ön yolcu ve arka koltuklardaki emniyet kemeri uyarı sistemi nasıl aktif edilebilir? Konuyu biraz araştırdım. Araçlarımız ile bize verilen kullanıcı el kılavuzu içerisinde aşağıda resimleri eklediğim bilgiler mevcut. Bu bilgilere göre çok fonksiyonlu ekranda arka koltuklar için paket belirtmeksizin(Easy,Urban,Longue) bu uyarıyı vermesi gerekiyor. Ama etraftan aldığım duyumlara göre bu özelliği gören yok bugüne kadar.

Yine kitapçıkta ayarlanabilir çok fonksiyonlu ekran tanıtımında ayarlardan Emniyet maddesini seçerek Emniyet Kemeri uyarı ayarları yapılabilir deniliyor. Fakat Emniyet maddesi başlığı altında böyle bir başlıkta yok.

Konu ile ilgili Fiat Merkezi aradığımda kontrol için servise gitmem gerektiğini belirttiler.

Böylesine önemli olan bir özellik kitapçığa göre Easy-Urban-Lounge modellerde standart var olarak görünüyor.

Bu kitapçığa göre bu özelliği ben aktif etmeyi beceremedim:)

SİZLERDEN RİCAM KİTAPÇIKTA BELİRTİLEN BU UYARI SİSTEMİNİ ARACINDAKİ EKRANIN EASY PAKETTE SOL ÜST URBAN VE LOUNGE PAKETTE SAĞ ÜST KÖŞESİNDE GÖREN VAR MI? VAR İSE NASIL AKTİF ETTİ?

YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN)YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN)

Böyle bir şey görmedim daha önce.Bip sesi de sadece şoför için ötüyor.Ayarları kurcaladım ama bulamadım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ben de araç hareket ettikten sonra otomatik kilit var mı diye merak ediyorum. lineada albeada vardı bu özellik.
  • telepati kullanıcısına yanıt
    Selam, otomatik viteslide 2.vitese geçtiği anda kapılar otomatik kilitleniyor.
    Merhaba.

Multimedya ekrandan ayarlardan ayarlanabiliyor. Aracın hızı 20km olduğunda otomatik kilitlenir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • easy kullanıyorum. bakayım ekrana varmı öyle bir şey diye. teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: telepati

easy kullanıyorum. bakayım ekrana varmı öyle bir şey diye. teşekkürler

Arkadaşlar benim de bir sorum var.

Fiat Egea sedan Lounge ve lounge plus donanımlarında bir çelişki dikkatimi çekti. Fiatın sitesinde bir yerde (katalogda) lounge plusta donanımda navigasyonun opsiyon bile olmadığı (https://otomobil.fiat.com.tr/content/dam/fiat/TR/models/brochures/EgeaSedan.pdf ) diğer bir donanım tablosunda ise standart olduğu (http://www.fiat.com.tr/modeller/sayfalar/EGEA/Donanim.aspx ) görünüyor. Hangisi doğru? Satış elemanları bu bilgilerin varlığından bile haberdar değil.

Aydınlatabilen olursa sevinirim.

var benim arac urban paket ve kiltliyor menuden bulabilirsin

• Bir şeyler yazayım konuya belki hareket gelir.

Sağ ön koltukta ağırlık algaçı yok, dolayısıyla sağ ön için emniyet kemeri uyarısı olamaz. En azından sedan için durum bu.

Araç genel olarak çok iyi. Fiat artık kronik sorunların hepsini çözmüş. 5 yıl garantiyi rahat rahat vermiş.

Özellikle 1.4 fire motor ile yetinebilenler fiyat bölü fayda oranı olarak olağanüstü bir araç almış oluyor. Çünkü hem motordan fiyat düşüyor hem ötv %45 bandına indiğinden biraz daha iniyor.

Bu araç ilk çıktığında çamur atmaya çalışan çok oldu. Fakat beğenin beğenmeyin araç batı Avrupa dahil pek çok yerde epey ciddi rakamlarda satılıyor.

Bu arada ben Ocak ayında satıp 500L 7 kişilik almayı düşünüyorum, fakat sadece daha fazla alan ihtiyacı olduğu için.

• quote:

Orijinalden alıntı: genie1

Bir şeyler yazayım konuya belki hareket gelir.

Sağ ön koltukta ağırlık algaçı yok, dolayısıyla sağ ön için emniyet kemeri uyarısı olamaz. En azından sedan için durum bu.

Araç genel olarak çok iyi. Fiat artık kronik sorunların hepsini çözmüş. 5 yıl garantiyi rahat rahat vermiş.

Özellikle 1.4 fire motor ile yetinebilenler fiyat bölü fayda oranı olarak olağanüstü bir araç almış oluyor. Çünkü hem motordan fiyat düşüyor hem ötv %45 bandına indiğinden biraz daha iniyor.

Bu araç ilk çıktığında çamur atmaya çalışan çok oldu. Fakat beğenin beğenmeyin araç batı Avrupa dahil pek çok yerde epey ciddi rakamlarda satılıyor.

Bu arada ben Ocak ayında satıp 500L 7 kişilik almayı düşünüyorum, fakat sadece daha fazla alan ihtiyacı olduğu için.

Bugün tesadüfen emniyet kemeri ikaz konusunu aracımda deneyimledim ve araç ön yolcu koltuğu için emniyet kemeri takılı değil uyarısı verdi. Sizin yazınızı okuduktan sonra emniyet kemeri ikaz konusunu araştırdım ve sedan ile HB/SW kullanım kılavuzlarında şöyle bir farklılık buldum.

Egea Sedan

Araç durmuş durumda ve sürücü tarafı emniyet kemeri takılı değilken bu uyarı lambası sabit şekilde yanar. Araç hareket halindeyken sürücü emniyet kemeri doğru takılmamış ise, uyarı lambası yanar söner şekilde (fasılalı) yanmaya başlar ve buna bir sesli uyarı sinyali eşlik eder.

YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN)

Egea HB/SW

Araç durmuş durumda ve sürücü ya da yolcu (öngörülen bazı pazarlarda/versiyonlarda) tarafı emniyet kemeri takılı değilken bu uyarı lambası sabit şekilde yanar. Araç hareket halindeyken sürücü ya da yolcu (öngörülen bazı pazarlarda/versiyonlarda) emniyet kemeri doğru takılmamış ise, uyarı lambası yanar söner şekilde (fasılalı) yanmaya başlar ve buna bir sesli uyarı sinyali eşlik eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarppy -- 8 Ekim 2017; 22:30:50 >

• Yeni mtv vergi düzenlemesi ile 1,3mj egea iyice fiyat/performans arabası oldu. Satışları artarak devam edecektir.

• Linea 1.3 ile egea 1.3 arasında ne gibi farklar var.

Motor yakıt açısından

• attci kullanıcısına yanıt
    Egea da kullanılan motor Multijet 2 16V diye geçiyor. Aşağıda değerleri paylaşıyorum.
    Egeadaki motor yakıt olarak eski nesile göre çok ileride ve emisyon oranları ile dikkat çekiyor.
    Linea: Şehir içi 6.5lt Şehir dışı: 4.0lt Ortalama: 4.9lt
    Egea: Şehir içi 5.2lt Şehir dışı: 3.5lt Ortalama: 4.2lt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NRCLK -- 15 Ekim 2017; 12:51:22 >

• Peki lounge linea mı?

Urban egea mı?

• attci kullanıcısına yanıt
    Her türlü EGEA.

Urban donanım gayet yeterli.

• yaw ne egae filan fiat tipo bu bildiğin leşşşş
  • sangokudbgt kullanıcısına yanıt
    Arkadaş Linea mı Egea mı diye sormuş.

Bende Egea dedim. Adam başka araç ile Egea mı diye sormamış.

Hem biz bu senin leş dediğin araçtan memnunuz. SANANE.

Hiç olmazsa durduğu yerde orası burası göçmüyor.

• Trolle cevap verme arkadas.

Buarada bende eski bir Egea kullanicisiyim.

1.4 fire urban aracim vardi. Bu arac cok buyuk ve agir. Motor cok zayif kaldi. Yakitida cok yuksekti. Bu nedenle araci sattim. Onun haricinde cok iyi bir arac. Eger dizel alacaksaniz zaten dizelin tork farki ve yakit oranlari ortada. Fiyatina gore fazlasiyla memnun birakacak bir arac.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • spacemonkey kullanıcısına yanıt
    Merhaba.

Bende Egea kullanıcısıyım ve çok memnunum.
    Benim maddi durumum buna yetti bunu aldım.
    Bunun gibi insanlar ülkemizdeki herkesi cebinde milyonlarla geziyor sanıyorlar.
    Buradan millete ahkam kesiyorlar. Onu alma bunu al diye.

Birde şunu merak ediyorum. Bunun gibi troller bu kadar yerden yere vurduğu aracın forumunda ne geziyor.

Madem bu kadar leş araba onu bu forum da meraklandıran neki takip edip duruyor. Yarası neymiş hayret :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NRCLK -- 15 Ekim 2017; 20:38:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esan26

Her türlü EGEA.

Urban donanım gayet yeterli.

Linea lounge 1.3 göre ne gibi eksi donanımları var urban egea 1.3 ün

• 
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.