Şimdi Ara

Yeni Ehliyet Sistemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Seneye kardeşim ehliyet alıcak ama yılbaşında sistem değişiyormuş sanırım.
    Arkadaşın biri yeni sistemde ehliyeti aldıktan sonra 2 yıl boyunca araba kullanırken yanında ehliyetli birinin daha bulunması gerekiyor gibi saçma bir şey dedi.
    Böyle bir şey var mı ?
    Bana çok saçma geldi.2yıl stajer ehliyet olayını duymuştum da bunu yeni duyuyorum.
    Sürücü kursunun sahibi böyle dedi diyor arkadaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reodentreomantik -- 11 Temmuz 2015; 17:37:05 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• stajyer ehliyet sistemini biliyorsunuz, ama sadece adını biliyorsunuz.
    söylentiler doğru. yanında ehliyetli birisinin bulunması gerekiyor.
  • Yanında ehliyetli biri falan bulunması gerekmiyor, bilmeden sallamayın öyle saçma şey mi olur. Ehliyeti alan istediği gibi gezemeyecek mi acil bir şey olunca ehliyetli birini mi arayacak ?

Sadece 2 yıl boyunca stajyer gibi dolaşıyor, belirli bir ceza puanına ulaştığında ehliyet alamıyor o kadar.
  • Aslında daha tam planlı bir şey değil. Kimse kuralları bilmiyor. Kaç senedir hep yılbaşından sonra gelecek dendi ama gelmedi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • son 5 yıldır otomatik vites için ayrı bi eğliyet çıkacak ama çıkmaz.. bu ülkede işler kolay değişmiyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: reodentreomantik

Selam arkadaşlar
    Seneye kardeşim ehliyet alıcak ama yılbaşında sistem değişiyormuş sanırım.
    Arkadaşın biri yeni sistemde ehliyeti aldıktan sonra 2 yıl boyunca araba kullanırken yanında ehliyetli birinin daha bulunması gerekiyor gibi saçma bir şey dedi.
    Böyle bir şey var mı ?
    Bana çok saçma geldi.2yıl stajer ehliyet olayını duymuştum da bunu yeni duyuyorum.
    Sürücü kursunun sahibi böyle dedi diyor arkadaş

bizim ülkede ehliyet alan, aldıktan sonra 5 yıl cebinde taşıyor zaten

o süreye kadar da stajyer zamanı geçip gidiyor

sıkıntı yok yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogameci -- 11 Temmuz 2015; 18:55:51 >
  • 2015 ocakta aldim ehliyetimi bu soylentiler 2014 ocakta da vardi. Merak etmeyin hicbir seyin geldigi yok

• quote:

Orijinalden alıntı: tLqA

stajyer ehliyet sistemini biliyorsunuz, ama sadece adını biliyorsunuz.
    söylentiler doğru. yanında ehliyetli birisinin bulunması gerekiyor.

Yanımda ehliyetli kişi ne alaka aracı sürerken tüm kontrol bende yanımda ehliyetli adam olsa nolacak ?
    Böyle bir şey olursa çok saçma olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reodentreomantik -- 11 Temmuz 2015; 19:38:42 >
  • memlekette adında yeni gecen şeyler vatandaşın işine yaramıyor hatta zorluk cıkarıyor bakalım hayırlısı.

• Stajyer ehliyet resmi gazetede yayımlandı.1 Ocak 2016'dan itibaren geçerli olacaktır.

Yasa ile gelen kurallara buradan ulaşabilirsiniz:

http://medyabar.com/haber/86516/stajyer-ehliyeti-resmi-gazetede.aspx
  • 2001 yılında aldım ehliyeti o zamanlarda diyorlardı. babam acele ettirdi ehliyet almam için :)
  • bnimde kafama takılmıştı

sürücü kursuna kaydımı yaptırırken sordum.stajyer istemi olunca bna şöle bir örnek verdi
    stajyer kapsamına girmeyen eski ehliyeti olan birinin ehliyeti 100 puan üzerinden ceza kesilir iken stajyer kapsamına giren kişinin ehliyeti 70 puan üzerinden değerlendirilecek dedi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.