Şimdi Ara

YENİ DOĞAN KIZ ÇOCUĞUNA ''EVET'' İSMİNİ VERDİLER [İLÇE BAŞKANI ÇEYREK ALTIN TAKTI] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
416
Cevap
3
Favori
21.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İsteyen istediğini yaparcılar damlamış. Bir zahmet destek olmak için isimlerini EVET olarak değiştiriversinler nasıl olsa normalmiş bu isim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İsteyen tabi ki istediği ismi koyabilir ama böyle bir zamanda bu ismin koyulması yalakalık ve beklenti içerir.
  • Bu kadar da yüceltmeyin bazi şeyleri be ! Bu saçmalığa ne desek boş bence yeni bir kanun falan çıkmalı bu isim konusunda çocuğun zararına kendi kişisel görüşleri ile isim konuluyor sadece siyasi olarak demiyorum. Dün gördüm adam çocuğunun ismini sow koymus yahu bu cocuklarda ileride büyüyüp birer birey olacak sizin bu çocukların ileriki yaşamlarını etkileyecek derecede böyle absürd isimler koyma hakkınız yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: sistemli adam

İsteyen evet adını koyar isteyen de hayır.
    Size mi soracaklar.
    İnsanlar ne kadar garipleşti.

Aynen önceden herkes evet, hayır koyardı. Toplum da bunu normal karşılardı. Hatta evetnur, hayırcan diye günümüze bile uydurmuşlardı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyice çığrından çıktı bu iş , gün gelecek sıkıntı yok :)
  • cehalete +1 daha
  • Hayat boyu dalga geçerler o kızla yazık ne biçim ebeveynler var

• quote:

Orijinalden alıntı: sistemli adam

İsteyen evet adını koyar isteyen de hayır.
    Size mi soracaklar.
    İnsanlar ne kadar garipleşti.

İsteyen istediği ismi koyar. İsterse "Kandırıldık" ismini bile verebilir. İsteyen 2023 ismini verebilir. Sorun bu değil. Sorun, bu kadar salakça bir düşünce tarzı. Yani Hayır dese de salakça Evet dese de salakça. Çocukça, cahilce... Sorun kör cahil fanatizmi. Sorun dünyadan bi'haber olanların akıllarının ucundan dahi geçmeyen boş bir fikrin hipnotize olmuş gibi şuursuzca peşinden gitmesi, kendi fikirleri olmaması ama öyle sanması, kukla gibi davranması. Sorun bu arkadaşım. Yani sorun çoğunun ismine "Evet" ya da "Hayır" demesi değil. Kıçı kırık bir siyasî propaganda uğruna "Evet" ya da "Hayır" demesi. Bilmem anlatabildim mi.

• Keşke Mesut Çevik koysalarmış

• Evet evet evet

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Delimi durttu bunları

• YENİ DOĞAN KIZ ÇOCUĞUNA ''EVET'' İSMİNİ VERDİLER [İLÇE BAŞKANI ÇEYREK ALTIN TAKTI]

• Yazık olmuş o çocuğa. Okul hayatı boyunca dalga geçecekler.

Anne babayada sorsan neye evet dediğini bilmez.Yeni anayasadan 1 tane madde say de cevap veremez.

Birde medyayı kim çağırmış ?.Bildiğin birşeyler koparabilmek için yapmışlar yani başka birşey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 742793 -- 15 Şubat 2017; 17:52:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

Keşke Mesut Çevik koysalarmış

• çok zekice bir isim
    neden mi ? iyi yalakalık yapmış ve devlette bunu görmezden gelmez.bu ülkede kazanmak için yalaka olmak şart.
  • Bak zamanında Aysun Kayacı diye manken bir ablamizin açıklaması vardı dağdaki çobanla benim oyum bir mi diye herkes yerden yere vurmuştu hanfendiyi.Ben o zamanda hak veriyordum.Şimdide.

Şimdi bu malla benim oyum bir mi ?

• "Eskiden su yoktu, yol yoktu, şimdi evimizde çeşme var. O yüzden ‘evet' diyoruz.”

mantığa bak ya.
  • "Tayyip Erdoğan için bu ismi bıraktık. Eskiden su yoktu, yol yoktu, şimdi evimizde çeşme var."

ulan sizin ben zihniyetinize tüküreyim.Bir çeşme uğruna ülkeyi suriyeli potansiyel terörist doldurunuz,milliyetçiler her alanda uzaklaştırdınız,yüzümüzü tekrar doğuya araplara çevirdiniz,her bir milli değerimizi araplara sattınız kısacası bir çeşme bir yol uğruna vatanı sattınız be..Başımızda ki adamları seçen tiplere zihniyetlere bak yazık.

Her insan eşittir falan diyorlar ya imkansız kardeşim imkansız.Bu düşünme yetisi olmayan,yozlaşmış insanlarla bizim eşit olmamız imkansız.Bizim attığımız da 1 oy bunların ki de mi 1 oy hadi la oradan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 15 Şubat 2017; 18:11:29 >
  • Sandıktan hayır çıkarsa aile toto olur

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.