Şimdi Ara

Yeni daikin kombi (Yüksek Modülasyon Oranı 1/8 ) (129. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.681
Cevap
102
Favori
477.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Servisi olmayan bir ilde Daikin almak sizce doğru bir seçim mi.Servis En yakın ilden gelecekler arada nerdeyse 150 km var.
  • hivay H kullanıcısına yanıt
    Bulunduğunuz yerde servisi olmayan bir markadan ürün almak doğru değil. servisi olan markaları değerlendirmek daha doğru.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cglynfrk

Bulunduğunuz yerde servisi olmayan bir markadan ürün almak doğru değil. servisi olan markaları değerlendirmek daha doğru.
    İle yeni doğalgaz geldi. Servisler nerdeyse yok gibi 1-2 tane var. Bu konu başlığı sayesinde epey bilgi sahibi oldum. Diğer kombi markaları ile ilgili yeteri kadar bilgi sahibi olacak bir konu başlığı görmedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hivay H kullanıcısına yanıt
    Bölgenize yeni doğalgaz geldiğine gore servis konusunun yetersiz olması doğal. Bu durum zamanla değişecek tabii. Ama daikin için konuşacak olursak şu an için size en yakın servis gelecek ve hizmet verecek.

Oturduğum şehirde hemen her markanin servisi var. bana en yakın servis nerede diye cihaz modeli seçmedim ama. Ya da hangisinin servisi en iyisi diye de araştırmadım. Bana fiyat performans olarak en iyi gelen, en sorunsuz olduğunu düşündüğüm cihaza baktım ve daikin iyidir dedim.

Yani servis ilinizde yok diye cihaz almamazlik yapmamak lazım diye düşünüyorum. Sonradan geldigini düşündüğünüzde bu geçersiz bir parametre olacak ama Cihazın iyi ya da kötü olması ya da verimi yahut teknolojisi siz cihazı değiştirene kadar değişmeyecek

Bu tabii benim fikrim.

• Kombiden gelen tak tak sesleri tekrar peyda oldu. Yerel servisin çözeceği iş olmadığı belli oldu.

• kombiye ne kadar sürede su basıyorsunuz?
  • resittemiz R kullanıcısına yanıt
    Kombi ilk kurulduğunda bir kaç ay devamlı ufak ufak basınç düşmeleri oluyordu( tesisatta bulunan havanın atilmasindan kaynaklı) sonrasinda değişim olmadı 2 senedir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sıcak suyu kullanırken pompa basıncını arttırmak mümkün mü. Banyoda soğuk suyu açınca çok iyi akıyor ama sıcağı açınca hemen hemen yarı yarıya akım kaybı oluyor. Acaba pompa ayarları ile ilgi mi.

• thenorthstar38 T kullanıcısına yanıt
    Pompa ile ilgili değil.
    Çünkü pompa sadece kalorifer suyunun dolaşımını sağlar.

Sıcak su şebeke basıncıyla hareket eder.
    Sıcak su akışı soğuktan daha az olabilir.
    Bu azlığın sebebi, kombide kullanılan vana dirsek filtre ve S borularla ilgilidir.

Bu nedenle bağlantılarda tam geçişli metal vana ve filtre, Bakır S borular kullanılmalıdır diye defalarca yazıldı.
    Kombi altındaki vanalarınız tam açıksa artık yapabileceğiniz bir şey yok.
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt
    hasanemmi cevap için çok teşekkür ediyorum bakır dirsek ve tam geçişli vana olayını okudum kombi taktırmadan. ama taktırdığım firma bir sürü bahane ileri sürdü.bizde apartmanca anlaştığımızdan bir şey diyememiştim. peki bundan sonra ben bakır teçhizat alsam takılırmı. böyle bir imkanımız varsa önerebileceğiniz bir set varmı link olarak atarmısınız.teşekkür ederim
    Hasan Hocam cevaplamış Birtane de ben ekleyim filtreniz temiz mi kontrol edin.

• myctapha kullanıcısına yanıt
    baktım şimdi temiz. sıcaksu filtresi metal kombiye giren tesisat filtresi plastik bu arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: thenorthstar38

hasanemmi cevap için çok teşekkür ediyorum bakır dirsek ve tam geçişli vana olayını okudum kombi taktırmadan. ama taktırdığım firma bir sürü bahane ileri sürdü.bizde apartmanca anlaştığımızdan bir şey diyememiştim. peki bundan sonra ben bakır teçhizat alsam takılırmı. böyle bir imkanımız varsa önerebileceğiniz bir set varmı link olarak atarmısınız.teşekkür ederim
    https://urun.n11.com/yedek-parca/kombi-alt-baglanti-seti-bakir-metal-vanafilli-18-parca-P169130725

Örnek yukarıdaki gibi olabilir.
    Bu işin üstatları GK markayı öneriyorlar.

Son bir ihtimal daha var.
    Eğer sıcak su hattı montajında boru ekleme yaparlarken çok ısıtıp aşırı derecede bastırarak kaynak yapılırsa boru içindeki çap daralır. Bu da su geçişini azaltan bir etkidir ki, bunu bulmak mümküün değildir.

Yani diyeceğim o ki bağlantı setini değiştirip su akışı artmazsa bana sitem etmeyin sonra.

• hasanemmii kullanıcısına yanıt
    estagrirullan abi sana sitem etmemde merak ettiğim konu bahsettiğin gibi boru içlerinde montaj hataları yoksa her şey normalse bu aparatları değiştirdiğim zaman hissedilir derecede suyun akımı artar mı
    Üstatlar hep bunu söylediğine göre faydası olacaktır diye düşünüyorum.
    sıcak su kullanılırken; pompa ana eşanjörde ısıtılan suyu, ikinci eşanjöre pompalar. öyle devrdaim olur sürekli. ikinci eşanjörde 2 giriş 2 çıkış vardır. girişlerden birisi kullanım suyu girişi, diğeri ana eşanjörden gelen sıcak su girişidir. çıkışlardan birisi kullanım suyu sıcak su çıkışıdır, diğeri ana eşanjöre dönen soğumuş su çıkışıdır. pompa ana eşanjör ve ikinci eşanjör arasındaki suyu dönderir.
    şebeke suyu basıncınızın düşük olmasının olası sebepleri;
    1 kullanım suyu girişindeki filtre tıkalı olabilir
    2 kullanım suyu hattınızda bir tıkanıklık olabilir
    3 ikinci eşanjörünüz tıkanmış olabilir (şebeke suyunuzun yüksek derecede kireçli olmasından dolayı olabilir)
    4 aynı anda başka sıcak su vanasıda açılmış olabilir
    aklıma bunlar geliyor şimdilik

hasan hocanın yorumuna kısmen katılmakla birlikte, aynı dirsek vs. bizim kombilerdede mevcut. ama herhangi bir basınç düşüklüğü yaşamıyorum. sizin kombinin kullanım suyuna olan uzaklığı ile benimki farklı olabilir. en yakın çeşmeden deneyin.

• ufuk75 kullanıcısına yanıt
    900 tl bütçeni zorlayacaksa daikin a girme. ama bütçe sıkıntı değilse o 900 tl yi 900 kere hakedecek bi kombi almış olursun bence
  • coolomar C kullanıcısına yanıt
    coolomar noktayı koymuşsun resmen.
  • Kombiyi kapatma vakti geldi sanırım dhs takılı olduğu için benim kombi gündüzleri çalışmıyor dunde gece 12ye kadar çalışmadı baktım dhs 17 dereceyi gösteriyor normalde 20 derecenin altında çalışıyordu bende kapattım açtım kombi çalıştı sabahleyin 7.30da uyandım baktım petekler soguk kombi durmuş demekki gece. şimdi sorum şu gecen yıl ben kombiyi fişini çekip kapatmıştım kışın çalıştırmak istediğimde 1164 hatası verdi ve çalışmadı servisi çağırdım onlar çalıştırdı. bu yıl nasıl yapmalıyım fişi felan takılımı kalsın
  • İnterStyle kullanıcısına yanıt
    Tamamen elektriğini kesmeyin menü tuşuna(sol baştaki tuş) uzun basarak kapatın

• 
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.