Şimdi Ara

Yeni daikin kombi (Yüksek Modülasyon Oranı 1/8 ) (127. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.682
Cevap
102
Favori
477.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bosch 2300 ile Daikin D2CND024 (24 kW) arasında çok fark var mı? daikin fiyatı 4900 civarı ve 6 yıl garantili,bosch condense 2300 ise 4000 civarı ve 3 yıl garantılı.

bu fıyat ve garantı farkına değer mi daikin?

istanbul,3. kat net 70 m2 orta daire,yeni bina için öneri yorumlarını beklıyorum.teşk@myctapha @cglynfrk @coolomar
  • myctapha kullanıcısına yanıt
    Servisi aradım
    Reset atmaya çalıştım ama olmadı
    Anlattıklarına göre 1 ve 2. Tuşa 3 saniye basılı tutmak gerekiyormuş
    Cihaz kapanmadan reset atılmış oluyormuş
    Denedik ama olmadı
    Servis yonlendirdiler
    Kullanım suyunun ısınması da biraz uzun sürüyor
    Servis bi gelsin bakalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rodfayder R kullanıcısına yanıt
    Merhabalar
    Ben de aynı sorunu yaşıyorum
    Servis oluşturdum ama umarım sizinki gibi bir sorun oluşmaz
    Kullanım suyunun ısınma süresi de uzun
    Bi gelsinler bakalım
    Sonucu yazacağım

• Rodfayder R kullanıcısına yanıt
    Merhabalar
    Ben de aynı sorunu yaşıyorum
    Servis oluşturdum ama umarım sizinki gibi bir sorun oluşmaz
    Kullanım suyunun ısınma süresi de uzun
    Bi gelsinler bakalım
    Sonucu yazacağım

• ufuk75 kullanıcısına yanıt
    Bosch için ek garanti yaptirsniz -yapılıyor mu bilmiyorum- belli bir maliyette o tutar fark azalır bence Daikin alinir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • snnsmz kullanıcısına yanıt

• ufuk75 kullanıcısına yanıt
    Bosch +4 yıl garanti seçeneği 900-1000 TL civarında. Bu kıyas ile açık ara Daikin tercih edilir.

Ancak 70 m2 daire için bu fiyatlarda kombi almak ne kadar doğru siz karar verin. Ben olsam 3500 TL civarında bulabileceğiniz Airfel digifel Premix alırdım (siyah ön paneli yeni kasasını) hem de 5 yıl garantili.

• Dün u01 değerini 9 yaptım kombi 5-10 dakika çalıştı sonra durmuş petekler buz gibi gittim kombiyi resetledim tekrar çalıştı 5 dakika felan çalıştı sonra yine durmuş petekler soğumuş bende u01 tekrar 10 yaptım kombi eskisi gibi çalışmaya devam etti bu değeri 9 yapamiyormuyuz yapan vardı sanki benim kombi neden duruyor ki
  • İnterStyle kullanıcısına yanıt
    Bende U01 8 sos 23 de ayarli normal calisiyor
    Isı eğrisini dusurdugunuzde çalışması için gereken dönüş suyu sıcaklığınıda düşürüyor. Örneğin Isı eğrisi 10 da iken dönüş suyu 32 ise, ısı eğrisi 8 de dönüş suyu 29 u bekliyor.

• 3 defa denedim hepsinde kombi durdu gidip baktıgımda gidiş suyu 24 derecede donuş suyuna bakmadım zaten daha düşüktür. kombiyi çalıştırdım bekledim sıcaklık 41 dereceye felan çıkınca kombinin yanından ayrıldım çocuklar üsüdük felan diyince peteklere baktım soguk kombi durmuş sos bendede 23te ayarlı u04 baktım 14 dereceyi gösteriyor ondada sıkıntı yok neden duruyor çözemedim 10 yapınca düzeldi çalışıyor
    Ben ısı eğrisi 9, sanal oda sıcaklığı 22 kullanıyorum.

Bu esnada A04 değeriniz kaçtı?
  • yukarda u04 yazmışım yanlış olmuş A04 14 dereceydi.
    dış hava sıcaklığı 14 iken sos 23 ıe 9, demekki çok çalışmasına gerek yok diye düşünüyor size yetmiyorsa sos yada ıe yükseltmekten başka çare yok.
  • ben akdenizde oturuyorum 20 derecenin altı soğuk bize göre Hiç oynamıcam boyle kalsın
  • Servis geldi
    Parametre ayarı yaptı. Baca çekimini C04-1 den C04-5 yaptı.Sonuçlarını gozlemleyecegiz.
    Sıcak su konusundaki sıkıntıyı söyledim; "suyu biraz şiddetli açıp devirdaimi beklemek gerek diye gecistirdi."
    Nasıl açarsam açayım 2dk'nın üzerinde suyun tam sıcak hale gelmesi.
    Sizlerde de böyle mi?
    Bunun bildiğiniz bir ayarı vs. var mı?

Sıcak su için açtığınız musluğun kombiye tesisat bakımından uzaklığı, kombinin balkonda olup olmaması, su borusunun yapıldığı malzeme, suyun depo veya şebekeden gelme durumu (depo suyu, kışın şebeke suyundan daha soğuk, yazın daha sıcak olur); sıcak suyun geliş süresini ve sıcaklığını etkiler.

• Bu fatura döneminde tamamen DHS+Cosa ile kullandım. (Isı eğrisi 9 , Sanal oda sıcaklığı 22)
    Aksilik, bu fatura döneminde alt ve üst komşu evlerinde yoktu, hiç yanmadı.
    Haliyle Cosa hedef dereceye hiç gelmediği için neredeyse kombi sürekli çalıştı.

Buna karşılık; pek güneş almayan kuzey cephe net 100 m2 daireye 31 günlük 176 m3 tüketime karşılık 223 tl fatura geldi. Günlük 5,6 m3'e geliyor. Bir önceki ay kadar olmasa da bu ay da Eskişehir bayağı bir soğuktu. Havalar daha yeni 10+ derecelere ulaştı.

DHS'den memnunum. Tasarruf için değil belki ama konfor için birebir.
    Bizi DHS'ye alıştırdığı için coolomar'a teşekkür ederim :)
    Sıcak su ayarı 45 de, banyo kombiye 16 metre uzaklıkta tam ısınma süresi 47 saniye. Ev tesisatınızda sorun olabilir. Klozetin taaret musluğun dan sıcak su geldiğini biliyorum.

Şöyle bi test yapalım kombinin altından çıkan sıcak su borusu tam soğukken ne kadar sürede ılımaya geçtiğine bakın bende 46 saniyede plastik boruda ısınma hissesiliyor. Sizdese süre bu civarda ise tesisatta problem olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rapso -- 7 Mart 2019; 19:17:26 >
  • 1 haftalık tatil için şehir dışına çıkmamız gerekti ev soğumasın diye ot 21 dereceye ayarladım. Biz yokken bina yeni olduğu için patlama çatlama olmasın diye daire su vanasını kapattım döndüğümde kombi hata vermiş sistem basıncı az diyordu. A06 değeri gitmeden 1.2 bar iken sıfıra düşmüş bu normalmiş kaçak nemlenen ıslanan bir yer yok görünürde

• Daikin ndj premix olarak bildirilen kombiye O.T. takacağız.
    Ama bilgiye ulaşamıyorum.
    Bu model sizin kullandığınız D2CND024 modelin ön adı mı?
    Yani aynı kombi mi?
  • 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.