Şimdi Ara

Yeni daikin kombi (Yüksek Modülasyon Oranı 1/8 ) (130. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.681
Cevap
102
Favori
477.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Soldaki tuştan modu değiştirin. Hem kalorifer hem de sıcak suyun kapalı olduğu moda getirin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim bu yılda o şekilde yapayım bakalım seneye çalışacak mı
  • Arkadaşlar değerli yorumlarınız sayesinde Daikin premix Kombi aldım. Sizce kombi bağlantı seti alsam mı yoksa plastik olanlardan mı yapsalar bir sorun yaşar mıyım. Kombi aldığım yer farketmez hangisi işine gelirse dedi kafam karıştı

• hivay H kullanıcısına yanıt
    Metel baglanti seti aliniz

• resittemiz R kullanıcısına yanıt
    En son 6 hafta önce 2.0-2.1 de bıraktım bu gün baktım 1.7 olmuş tekrardan 2.0 a çıkardım yani genelde 6-7 haftada bir birde benim tesisat büyük 2.0 basmam gerekiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İnterStyle kullanıcısına yanıt
    Soldaki tuşa sol yukarıda off işareti ve ekranda sistem basıncını görene kadar basın.

• Herkese tekrardan merhaba 👋 malum foruma 1,5 aydır girmiyorum.

• İyi günler ben daikin kullanıcısı değilim ama kombinin ayarlarını kendinize özel hale getirdiğiniz için konunuza ilgiyle takip ediyorum. Sizlere birkaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.
    1-kombiye dış hava sensörü taktıktan sonra kombinizin parametre ayarlarında değişiklik yapıyormusunuz yapıyorsanız ne tür değişiklik yapıyorsunuz
    2-kombi fan hızını değiştiren arkadaşlar var fan hızını değiştirerek kombi çalışmasında ne tür değişiklik oluyor.
    Benim kombimin (warmhaus)parametre ayarlarında 1-fan ateşleme hızı 2-maksimum güç fan hızı 3- minimum güç fan hızı ayarları var
    3-eğrilerle ilgili bir olay var bu nedir anlamış değilim.

• MeraklıForumcu M kullanıcısına yanıt
    Hoş geldin sanada merhaba

• meço dayı M kullanıcısına yanıt
    1- Daikin de sanal oda sıcaklığı( örneğin 10 ile 30 arasında bir değer seçiyoruz) ve ısı eğrisi(0 ile 40 arasında bir değer) şeklinde iki adet ayar var - her kombide farklıdır sanırım- evin durumuna istenilen oda sıcaklığına göre bu ikisi ile ayar seçiyorsun.
    2- fan hızı kombinin direk Modülasyon oranına etki eden bir durum fan hızını artırmak tüketimi artırmak şeklinde yorumlanabilir (yogusmalida)
    3- egriden bahsettiğin belki Dhs parametre grafiği olabilir dış hava sicakligina göre ayarladığın parametre de oda sıcaklığın kaç derece olacak onu gösterir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myctapha -- 23 Mart 2019; 0:30:2 >
  • Baca uzatması almam gerek. İlla Daikin olması mı gerek yoksa diğer markaların da olur mu.

• Teşekkürler verdiğiniz bilgi için fan hızını düşürdüğümde konfor azalıyor herhalde.
    Sizde kombide sıcak su kullanımında ön ısıtma açık olduğunda kalorifer ısıtmasında konfor azalıyor mu.

• meço dayı M kullanıcısına yanıt
    Ben ön ısıtmayı hiç kullanmadım. Fikrim yok malesef.

Bende başka marka takılı bi ara sorun oldu takanlarmi yanlış taktı yoksa bacada mi sorun vardı bilmiyorum silikonladik sorun kalmadı.
    Fiyat farkı çok değilse kendi markasını takmak daha iyidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: myctapha

Bende başka marka takılı bi ara sorun oldu takanlarmi yanlış taktı yoksa bacada mi sorun vardı bilmiyorum silikonladik sorun kalmadı.
    Fiyat farkı çok değilse kendi markasını takmak daha iyidir.
    İnternetten bakıyorum orjinal 230 tl yan sanayi 120 tl fiyatlarda müşteri hizmetleri orjinal olacak diyor servis gelip garantiyi başlatırmı şüpem var. Büyük ihtimal orjinal alacam.

Servis bacaya hiç bakmadı bile ama tabi size gelen servis ne der bilemem.

• myctapha kullanıcısına yanıt
    Bir servise de sorayım kabul Edip etmeyeceklerini ona göre alırım artık. Teşekkürler

• Kombiyi elektriğini kesmeyin diyorsunuz elektrik kesintisi olması durumunda bir sorun oluyor mu nasıl önlem alıyor sunuz

• Arkadaşlar kombi çalışırken tak tak ses geliyor. Özellikle yanma işlemi bittiğinde kombi durduğu anda 2 veya 3 kere kombi içinden tak tak diye ses geliyor. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldum.

Kısa süreli kesintiden bahsetmiyoruz 2,3 ay hiç calismamasi problem yoksa elektriğini kes haftada bir aç sıcak su kullan bisey olmaz

• 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.