Şimdi Ara

Yeni daikin kombi (Yüksek Modülasyon Oranı 1/8 ) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.681
Cevap
102
Favori
477.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sadece_kadir

termostatik vana 3 te hiç çalışmıyor soğuk yani 4 te çalışıyor 5 te zaten çalışıyor

Termostatik vananın olduğu odanın sıcaklığını ölçün vana 3 duruyor ve oda 20 nin üzerindeyse normal, 20 nin altındaysa vana bozuk

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Servis geldi baktı ve herşey normal dedi

Eco modunda ilk çalışmadan sonra durunca tekrar neye göre çalışıyor diye sordum pompada çalışmıyor dedim , kombi içerisindeki su sıcaklığının 30 dereceye düşmesiyle çalışıyormuş

Bir diğer konu kullanım suyu sıcaklığında çeşmeyi sonuna kadar açınca baya bir ses geliyordu bunla ilgili daha önce servis gelmişti ve kombide basınç düşürücü olduğunu söylemişti. Basıncı düşürmeye çalıştığından ses yapıyor dedi.

Bugün sormadan konu konuyu açtı kullanım suyuna geldi konu şimdide debi limitörü var dedi , ee geçen basınç düşürücü var dediniz dedim yok debi limitörü dedi.

Şimdi debi limitörü ile basınç düşürücü aynı şey mi değilse bizim kombide hangisi var?😀

@coolomar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myctapha -- 6 Aralık 2017; 18:56:36 >

• myctapha kullanıcısına yanıt
    Hiç bir fikrim yok. Ama eco Mod olayı çok saçma çünkü kitapçığında kombinin yoğuşma yaptığı sıcaklıkta çalışması yazıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HappyCyber H kullanıcısına yanıt
    Başka yerleri Bilmem ama bana gelen servisin kombiyle alakası yok

• arkadaşlar oda termostatıyla alakalı tüm bildiklerimin yanlış olduğunu kanıtlayan durumu paylaşayım.

karşı komşum ile evimiz aynı büyüklükte, aynı uzunlukta peteklerimiz, aynı marka kombimiz var (daikin), benim evim doğu-güney-batı, o kuzey hiç güneş görmüyor. 17 kasımda gazı açıldı ve kullanıma başladı. dün (06.12.2017) faturalar geldi ona 108 tl (82 m3), bana 66 tl (50 m3). benim faturam 30 günlük (kombiyi 23 kasımda başlattım öncesi sadece ocak tüketimi), onunki 21 günlük (21 gündür kombi açık kullanım suyu açık ocak kullanılıyor. bebeği var).
    ben oda termostatı kullanıyorum 23 derece sabit, güneş olduğu anlarda cihaz çalışmıyor, güneşli günlerde kullanım suyunu güneş enerjisi ile karşılıyorum. alt ve üst katım ufo ile ısınıyor, onun altı ve üstü kombi ile ısınıyor.

o, 21 günde 108 tl ödedi
    ben 13 günde 60 tl ödedim. (6 tl yi kombi kullanımından önceki günlerde ocak tüketimine sayıyorum)

dün hava tüm gün kapalıydı, dış sıcaklık gündüz 12 dereceye kadar düştü. (adana) kullanım suyunu kombi ile karşıladım.

faturadan sonra onun çok tasarruflu olduğunu düşünüp sayaçlarımıza baktım
    onunki dün sabah 10:30 82,670 - bu sabah 10:30 87,720 tüketim : 5,050 m3, kombi 45 derece
    benim dün sabah 10:30 321,980 - bu sabah 10:30 328,387 tüketim : 6,407 m3, kombi 45 derece

aradaki farkın alt üst komşuların ne ile ısındığına, kullanım suyunu benim yüksek kullanmama vs.bağlıyor olsam bile, yinede 7/24 açık kombinin termostatla aç kapa yapan kombiden daha az tükettiğine şahit oldum. termostatı devre dışı bırakıp bir hafta deneyeceğim.

• coolomar C kullanıcısına yanıt
    İlk cümlede genellemek bence yanlış olur çünki daikin 40-50 derece civarında çalışma prensibi farklı, diğer kombiler gibi +-9 şeklinde çalışmıyor düşük alev boyunda gidiş su sıcaklığını sabit göndermeye çalışıyor.
    Oda termostatı hangi markaydı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myctapha -- 7 Aralık 2017; 14:11:6 >
    Bende dalgalanma sadece 0,2 kombi 50 ot 23 de ayarlı, dış sıcaklık gündüz dahil sıfırın altında buğün 00:00 dan beri şimdiye kadar kombi 2,5 saat çalışmış tüketim 3,5m3 akşama kadar 4 en fazla 4,5 olur.
    Bende denemek isterim ama gece kazan sıcaklığını artırmak gerekecek yoksa ev soğuyacak hergün yükselt-düşür uğraşmak zor konfor gidiyor malesef eğer ot ile az fazla yakıyorsa bile konforu için ben yine kullanırım
    Birde gidiş suyuyla dönüş suyu ararsındaki ısı farkı ne kadar çok olursa o kadar yoğuşma yapar diyorlar yani daha verimli olması lazım bi yerlerde yanlışlık var :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myctapha -- 7 Aralık 2017; 14:55:32 >
    hadi bakalım bu kış bu kombiyi nasıl verimli kullanacağımızı öğrenecez :)
    daikin i arayıp, servis elemanlarına ücret karşılığı eğitim verebileceğimizi mi söylesek napsak :)
    Kombinin yoğuşma su miktarını ölçtüm iki seferde de 10dk çalıştırdım

İlk deneme kazan 50 derecede dönüş suyu 31 de başladı 36 da 10dk doldu yoğuşma suyu 145ml.

İkinci deneme kazan 40 derecede dönüş suyu 29 da başladı 32 de 10dk doldu yoğuşma suyu 60ml.

Yanma verimi yoğuşma suyuyla alakalı diyorlar bu halde 50 de yanması daha iyi

bu durumda tezim biraz daha güçleniyor ortak.

sürekli çalışan kombi (35-55 arası) yoğuşma suyunun sıcaklığınıda kullanarak tasarruf ettiriyor.
    dur kalk yapan kombi her durduğunda içinde kalan yoğuşma suyu da soğuyor onuda ısıtıp kullanması zaman alıyor. bu zamanın her yanmada sadece 1 dkka olduğunu varsaysak bile, günde 15 defa dur kalk yapsa 15 dakka yapar. 30 günde 450 dakka eder. ayda 450 dakikalık yoğuşma suyu (ki ne kadar tasarruf ettirdiğini bilmiyorum) tasarrufundan geri kalıyor demektir.
  • Şimdi yoğuşma konusunda yanlışın var bence

Yoğuşma sıcak baca gazının soğuk olan dönüş suyuyla soğutulmasıyla bu sayede dönüş suyu da biraz ısınmış oluyor ve baca gazı ısısını dönüş suyuna verdiği için yoğunlaşarak su haline geliyor

Senin dediğin gibi yoğuşma suyu ısı vermiyor

Yoğuşmuş olan gazdan çıkan sıvı zaten soğuk yanlışım varsa düzeltin.
    @disintegration hocamda fikirlerini paylaşırsa sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myctapha -- 7 Aralık 2017; 20:4:23 >
    sıcak olan yoğuşma suyu, dönüş suyunu ısıtmada kullanılıyor. dolayısıyla alev boyu, yoğuşma suyunun etkisi düşünülerek biraz daha az oluyor gibi düşünebiliriz. sonuçta dönüş suyunun biraz daha ısınması için alev değil yoğuşma suyu enerjisi kullanılıyor. bedava enerji. atmak yerine orda kullanıyor. kullandıktan sonra, sistemden atıyor atık su tesisatına. yoğuşmalı kombilerin verim oranını %103-%107,5 olarak belirtmelerinin sebebi bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolomar -- 7 Aralık 2017; 20:18:4 >
  • Şu yazılanları daikin mühendisleri okusa halimize ne gulerler 😂

Elinize sağlık faydalı bilgiler. Ev 22.8 dereceye sabitledikten sonra 3 saatte 0.75 yakti 45 derecede 5.6 metre petek.

• Yani açıkçası kombinin çalışma mantığını anlayamıyorum. Gece uyandım petek ilimisti. Gidip kombiye baktım 45 dereceye ayarlı olmasına rağmen giden su sıcaklığı 31 dereceydi. Ot na baktım 22.8 é ayarlı oda 22.5 derece. Niye su ısısını düşürüyor ki anlamadım.

Hocam yanlış hatırlamıyorsam sende normal modda ikende uyku moduna giriyordu. Bunu nasıl açıkladılar.

Normal modda uykuya girmiyor normal çalışıyor sadece eco da idi onu da dediğim gibi 30 dereceye düşmesi gerekiyormuş

• şimdi size anlatacağım enteresan

ilk aşamada
    petek ısısı 40 aayarlı su sıcaklığı 35 idi
    musluk suyu çok güzel isitiyor bu derecede duşta hiç üşümedim

ikinci aşama
    petek ısını 40 değide 39 a alınca musluk suyu 35 te ise su ılık bunu anlayan var mı :)

bu dereceler arasında bir mantık var heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: HappyCyber

Yani açıkçası kombinin çalışma mantığını anlayamıyorum. Gece uyandım petek ilimisti. Gidip kombiye baktım 45 dereceye ayarlı olmasına rağmen giden su sıcaklığı 31 dereceydi. Ot na baktım 22.8 é ayarlı oda 22.5 derece. Niye su ısısını düşürüyor ki anlamadım.

Ot hangi markaydı

Ot hassasiyeti kaça ayarlı, in therm MRL 300 RF nin fabrika ayarında 0.5 olarak geliyor. Eğer öyleyse 22.8 e ayarlı olsa bile 22.3 ün altına düşene kadar kombiye yan talimatı gitmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulex -- 8 Aralık 2017; 11:33:56 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.