Şimdi Ara

Yeni daikin kombi (Yüksek Modülasyon Oranı 1/8 ) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.682
Cevap
102
Favori
477.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen bendeki durum aynı.eskiden bu olmuyordu.salteri açıp kapattığımızda oluyordu.yani sizin durum normal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben eko modu açmadım,acmayida düşünmüyorum

• HappyCyber H kullanıcısına yanıt
    Eko modu kapatıp deneyin.devam ederse sorun var.
    Anakart değişimi cihaz sökülmeden yerinde yapılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahim32 -- 4 Aralık 2017; 14:36:39 >
  • İyi de hocam eco Mod un açıklaması daha iyi yoğuşma yapacağı sıcaklıkta çalışması.

Yani eco Mod da iken kendiligine uyku moduna geçmesi uygun değil. Hatırladığım kadari ile normal Mod da da aynı sıkıntıyı yaşamistim. Bir kaç gün deneyip servisi aramak lazım.

• Siz eko modu kapatın deneyin bende açıp deniyorum.bilgi veririm

• ben eco modu denemiştim bi ara, ama dış hava sensörü aktifti 24 saat çalıştırmıştım ev hiç soğumadı, petekler bayaaa ılımıştı ama ev hiç 23-24 ün altına düşmedi. peteklerde dönen su sıcaklığı belli bir seviyeye düşünce tekrar ısıtıyordu yani. sensörü iptal ettim zaten, yarın tekrar denerim.
  • Sensörü evin içinde deneme imkanın oldu mu hocam?

• ibrahim32 İ kullanıcısına yanıt
    Ot ile eco modunu deneyecem bugün bakalım nasıl davranacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ibrahim32 İ kullanıcısına yanıt
    Olur hocam aksam deneyelim bakalım.

hayır gardaşım şehir dışındaydım deneyince paylaşırım inşallah
  • myctapha kullanıcısına yanıt
    ot ile zaten çalışıyor gardaş sıkıntısız. çünkü ot oda sıcaklığına ulaşınca kapatıyor su iyice soğuyor, yeniden başlayınca yine çalışıyor. onuda denemiştim.
  • 1/8 modülasyon demek 8 farklı ateş seviyesi var mı demek? Öyleyse neden bu kadar abartıyor yani çok mu zor yapmak, hatta ocaklardaki gibi sonsuz modülasyon yapmak çok mu zor anlamıyorum ki?
  • Hocam sadece modülasyon olmasi değil modulasyonun performansa yansıması önemli olan.
    Daikin en küçük modülasyon da yaktığı kw 3 küsür yani benim gibi iliman adana şartları için daha avantajlı olduğunu düşündüğüm için tercih ettim.
    Ama kullandikca anlayacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HappyCyber -- 4 Aralık 2017; 22:34:0 >
  • anlayabildiğim kadarıyla kombilerde olan modülasyon olayı, klimalardaki inverter olayına benzetilmeye çalışılıyor
    lakin bu iş klima kadar olmayacağı ortada ,alev boyunu çok ufaltıp tasarruf edelim derken ,daha fazla harcamaya sebep olabilir (bu konuda mühendisler mutlaka denemeler yapmıştır)

diğer bir faktör ise ılıman bölgelerle ,aşırı soğuk bölgelerde çalışma şartlarının farklı olabileceği gerçeği

ot ise çok faydalı oluyor (gerek tasarruf ,gerekse konfor açısından) ,şimdiki cihazlarda ne gibi gelişmeler var bilmiyorum ,malum teknoloji her geçen gün daha iyisini getiriyor

bir cihaz hakkında kesin sonuçlar asgari 1 yıl sonra öğrenilebiliyor ,şimdi alanlar bir nevi tecrübe sağlayacak :)
    bazı ürünler için başlarda göklere çıkartıldığını ama son mesajlara baktığınızda ,aman benden uzak dursun denildiğini çok görürüz

cihazı alan arkadaşlara hayırlı olsun ,inşallah sorunsuz çıkarlar ve ileride kombi arayanlar için bir seçenek olur (tabi fiyatı biraz düşük olsa daha iyi olurdu)

• Hocam eco modu iptal ettim. Kombi çalıştı sabaha kadar. Acaba eco Mod un bilmedigimiz yada kacirdigimiz bir durumu mu var?

hocam pompa durdumu ? ilk çalıştırmadan sonra ne kadar süre bekleyip çalıştı?
    ben akşam denedim ilk çalıştı sonrasında 1,5-2 saat geçti ev saoğumaya başladı ama hala devreye girmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myctapha -- 5 Aralık 2017; 10:50:18 >
  • myctapha kullanıcısına yanıt
    Hocam eco Mod da 50 derecedeydi.bekleme moduna girmisti. Eco modu ayarlardan kapatınca direk kombi calismaya başladı. Yatarken 45 dereceye düşürdüm. Sabah kalktığımda sabah bir ara yine petekler kapalı gibiydi (termostatik vana dan kaynaklı da olabilir) o ara bir soğukluk hissettim ama uyaninca baktım sıcaktı petekler.

Ama bunu iyice bir test etmek lazım.

Test edemiyoruz çünki ev soğuyor eco modunun nasıl bir çalışma mantığı var anlamadım.
    sabaha kadar eco damı çalıştı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myctapha -- 5 Aralık 2017; 11:22:25 >
  • Hayır eco da kapanıyor. Normal Mod a aldım. Sabaha kadar çalıştı.

Eco nun söyle bir mantığı olabilir mi acaba? Isı egrisi üstünden gidersek "n" ornek veriyorum kombide ayarladigimiz sıcaklığa yavaş yavaş yoğuşma yaparak 4 saatte ulaştı. Bu sıcaklığa ulaştıktan sonra yavaş yavaş sistemden çıkan su sıcaklığı ile gelen su sicakligi farkını arttirarak en sonunda sistemi sogutuyor. (4 saatte)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HappyCyber -- 5 Aralık 2017; 11:52:20 >
    Dün eco ya aldım 40 derecede çalıştırdım kombi gidiş suyunu 47 ye kadar ısıttı dönüş suyu 41-42 ye çıkana kadar devam etti ve alev kesildi sonrasında pompa yaklaşık 5dk da %100 den yavaş yavaş %50 ye kadar düştü 5dk öyle çalıştı sonra durdu. Normal modda ise 40 dereceye ayarlıyorsun gidiş suyunu ilk başlarda 42 kadar çıkarıyor 2-dk sonra 40 da sabitliyor öyle devam ediyor. aslında bakarsan normal mod eco modu gibi çalışıyor:)

Servisi aradım söyledim normal değil o kadar beklemesi dediler gelip bakacaklar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myctapha -- 5 Aralık 2017; 12:16:17 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.