Şimdi Ara

YENİ dacia SANDERO ve SANDERO STEPWAY 2012 İncelemesi (BOL FOTOĞRAFLI) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
5
Favori
48.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Coşkun

İnceleme için teşekkürler.

Kaputta amortisor ve keçe var. Birçok pahalı araçta yok bunlar.

Varsın içi sert plastik olsun, jantları kapak olsun. Bilhassa stepway modelini çok tuttum ben. Tam İstanbul arabası. Az yakar, altı yüksek, kendisi de şık. Fiyatları da gayet hesaplı.

ufak detaylar ama iyi gelişmeler. sonuçta 10 TL lik amoritsör bile güzel bir şey.

daha önce sahip olduğumuz stepway ile kırmızı ışıkta sağa dönüşü kapatan araçlara korna çalmak yerine ufak bir kaldırıma çıkış manevrası yapıyor ve yola devam ediyordum. Araç yere yakın değil. Jant ebatları da oldukça iyi. Hakikaten şehir arabası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hamdi0555 -- 10 Aralık 2012; 1:02:49 >

• biraz da eğlence olsun, reklam videosu;

• İzlenimler iyi olmuş.Bende özellikle stepway'ın önceki kasasına göre daha başarılı göründüğünü düşünüyorum.
  • Artık Esp standart oldugu için ncap ten 4 yıldızı rahat alır diye düşünüyorum. Almasa da problem degil bu araçtan üstün güvenlik beklememek ve ona göre kullanmak gerek. Limitlerini zorlamadiginiz sürece birşey olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canvarol

Artık Esp standart oldugu için ncap ten 4 yıldızı rahat alır diye düşünüyorum. Almasa da problem degil bu araçtan üstün güvenlik beklememek ve ona göre kullanmak gerek. Limitlerini zorlamadiginiz sürece birşey olmaz.

Kazanin ne zaman nerede ve nasil olacagi belli olmaz

Dacia guvenlik anlaminda cok zayif bir firmadir

İnsallah 4 yildiz alir

• kolçak, hız sabitleyici varmı, bunlar sürüşü en çok keyiflendiren konfor donanımları, bide lastik ebadı tam olarak kaçtı ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Artık Esp standart oldugu için ncap ten 4 yıldızı rahat alır diye düşünüyorum. Almasa da problem degil bu araçtan üstün güvenlik beklememek ve ona göre kullanmak gerek. Limitlerini zorlamadiginiz sürece birşey olmaz.

İnsallah 4 yildiz alir

Hiç de bahsettiğiniz gibi çok zayıf bir marka değil, gayet sağlam araçlar üretiyorlar. Daha önce sahibi olduğun symbolden çok daha sağlamdır mesela bir logan. Aynı platforma sahip araç nasıl 5 yıldız alıyorsai bu da alabilme potansiyeline sahiptir, ama yan hava yastıkları olmadığı için alamayacaktır. Günümüzde satılan birçok 5 yıldızlı hb aracın yan hava yastıksız modelleri ülkemize itelendiği düşünülürse, bir vw polodan farklı olmayacaktır diye düşünüyorum çarpışma güvenliği açısından.

• quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.

quote:

quote:

İnsallah 4 yildiz alir

Hiç de bahsettiğiniz gibi çok zayıf bir marka değil, gayet sağlam araçlar üretiyorlar. Daha önce sahibi olduğun symbolden çok daha sağlamdır mesela bir logan. Aynı platforma sahip araç nasıl 5 yıldız alıyorsai bu da alabilme potansiyeline sahiptir, ama yan hava yastıkları olmadığı için alamayacaktır. Günümüzde satılan birçok 5 yıldızlı hb aracın yan hava yastıksız modelleri ülkemize itelendiği düşünülürse, bir vw polodan farklı olmayacaktır diye düşünüyorum çarpışma güvenliği açısından.

Polo ile ayni derken ?

Yapma abi gozunu sevim ya daci son cikardigi arabanin euro ncap test sonucunu gormedin galiba

Araba bildigin kagit gibi yirtildi
    Abs'yi yeni standart yapan bir firmadan bahsediyoruz

Logan symbollden daha saglam degil daha dogrusu hic bir dacia renodan daha saglam degil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanair -- 10 Aralık 2012; 9:29:08 >

• Ben beğendim. Alınası bir araba. Birde cam butonları kapıya alınsa güzel olur. Birde şu jant olayı, kapak gibi durmuyor, resmen jant gibi duruyor.
  • Lastiklerin 205 ve goodyear olması güzel

Tam kaputaltı koruma var güzel

Stepwayde son geliştirilen 90hp 220nm li 99gr CO2 ile A sınıfında motor var sanderoda da 75hp 200nm 99gr co2 A sınıfı var güzel.Üstelik bu değerleri start/stop olmadan yakalamışlar

Motor üzerinde ayrıca ses kesici kapak var 1.5dci için güzel

Bagaj döşemesi dahil kalınlaştırılmış izolasyon iyileştirilmiş güzel

Teyp standart olanı bir önceki focusun kullandığı gibi olmuş bluetooth , usb ,mp3 güzel ses sistemi clio 2 hb ler gibi 2 hoparlör ama eskilerden kesinlikle çok daha iyi üstelik direksiyondan kumandalı

Arkaya spoiler eklenmiş güzel

Artık emanet gibi durmuyor forumun deyimiyle alman arabaları gibi duruyor Stepway için söylüyorum güzel.

Stepway kesinlikle alınacak kadar güzelleşmiş

sandero dizel opsiyon eklenince stepway e yakın fiyat 75hp dizel oluyor onun yerine

Baz donanımlı 1.5dci 90 hp 220nm 99gr CO2 STEPWAY 33790 navigasyonsuz bluetoothlu standart teyp de çok iyi

Eksileri laurette donanımda tam olacak ama symbol gelmeden getirmeyecekler galiba yoksa cruise control e yan hava yastıklarına kadar herşey var bunlar symbol olanında gelecek

• Sandero ile sandero stepway'in farki nedir

• Daciaya verilen paraya yazık.
    Buna para vermek parayı çöpe atmak gibi bir şey.
    Bunu alacağıma
    Hyundai, Kia,
    Peugeot 301, Citroen c-elysee
    Alırım.
    En azından daha sağlam ve kaliteli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Performance. -- 10 Aralık 2012; 10:43:41 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.

quote:

quote:

İnsallah 4 yildiz alir

Polo ile ayni derken ?

Yapma abi gozunu sevim ya daci son cikardigi arabanin euro ncap test sonucunu gormedin galiba

Araba bildigin kagit gibi yirtildi
    Abs'yi yeni standart yapan bir firmadan bahsediyoruz

Logan symbollden daha saglam degil daha dogrusu hic bir dacia renodan daha saglam degil

vw polo da da 2008 e kadar Abs standart degildi. Yıl 2012 Dacia da esp+abs standart polo da hala esp standart degil polo için çok büyük yenilik gelişme olan abs standart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canvarol -- 10 Aralık 2012; 10:48:56 >

• stepway dıştan görünüm fena değil ama içi bir rezalet. havalandırma delikleri, düğmeler, gösterge. malzeme kalitesini geçtim hiç mi estetik değeriniz yok arkadaş. bundan 50-60 yıl önce yapılan arabaların içi bu dcis otolardan daha estetik daha elegant.

bir de şu reklamlarında oynayan bayanın sesi öyle itici ki. neresinden o iğrenç ses çıkabiliyor anlamıyorum. alacak olanı bile arabadan soğutur, yanında olsa kırmadık kemiğini bırakmazsın.
  • @canvarol

2006 yilinda uretilen ve 2007 model olarak satin aldigim vw polo aracimda

Abs standart

Ayni zamamda 4 hava yastigi var

• Avrupada satılan tüm dacilarda da abs-çift hava yastığı standarttı.2003 clio hb 4 havayastığı abs-ebd standarttı.

Aslında abs den ziyade kaç mt de durduğu daha önemli abs li dacia abs siz başka marka araçtan 2-3mt geç duruyorsa o daha tehlikeli ama fren değerlerine kimse bakmıyor

Eski dacilarda ve symbolde bu değerler kötü lastiklerinde etkisiyle 42-43mt idi.

Şimdi adam gibi lastik koymuşlar romanya üretimi lastikler yok artık sandero da Continental Stepwayde Goodyear EfficientGrip vardı

Avrupada da çok başarılı olan dacia ülkemizde yeni modelleriyle kısa sürede patlama yapar uygun fiyat düşük tüketim tam fiyat/performans aracı
  • Yan hava yastığı olamdığı için 3 yıldız alacak bu da lodgy gibi. Zaten bu ağır makyaj kasa değişmesi değil. Logan da symbolde yanlarına bakarsanız aslında aynı araç olduğunu anlarsınız. Hala aynı platformda aynı şasi ile satılıyorlar. Yani bunlar da sert kazalarda konserve olacak malesef. Ama şekli şemali düzelmiş epeyce. Keşke dış görünüş kadar şasiyi de güçlendirselerdi.
  • Eger euro ncap testinden 4 yildiz alirsa bu arac stepway

1.5 dci 90 beygir olani fiyat olarak cok cazip gorunuyor

Sirketler bu araci kapis kapis alir

205/55 /16 lastik bu arac icin cok iyi bir tercih sanirim

Esp standart buda cok iyi

Yakiti zaten mukemmel

Bu paraya alinacak en iyi arac gibi duruyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanair -- 10 Aralık 2012; 12:35:22 >
  • detaylı resimler için teşekkürler. Sandero ile stepway yol bilgisayarı farklı mı?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.