Şimdi Ara

Yeni corsa essentia yol bilgisayarı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: senbolo Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43
Cevap
1
Favori
18.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar malum 2015 essentia modelinde yol bilgisayarı yok.En azından benzin ile gidebileceğim yeri görebilseydim güzel olacaktı.40 küsür bin liraya araba alıp yol bilgisayarının olmaması da zaten hayal kırıklığı yarattı.Bunu aktif etmenin bir yolu vs var mı ?

Polo larda bir kaç parça değiştiği takdirde yol bilgisayarı aktif olabiliyor diye hatırlıyorum.Aynı durumun Corsa e 'de söz konusu olabilir mi ? Bana göre aracın yol bilgisayarı yazılım ile kısıtlanmış gibi duruyor.

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

• muro9358 M kullanıcısına yanıt
    yeni corsa da enjoy ve coloredition dışındaki modeller de ne yazıkki yol bilgisayarı yok depo daki led üzerinden takip edeceksiniz 9 led var 45 lt bölünce her let 5 lt tekabül etmekte 2 led 100 km hesaba yaparak kalan benzini hesaplayabilirsiniz fill up yazısından sonra yaklaşık olarak 30-35 km lik benziniz kalmıştır
  • Aynı durumu bende merak ediyorum göstergelerin ortasında kocaman ekran var ama hiç bilgi gösterdiği yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana göre sensörlerin hepsi yerinde ancak yazılım ile engellenmiş gibi aldığım bayiye sordum malesef aktif edilemiyor dedi.Neyse kendimiz takip etmeye çalışacağız artık nasıl olacaksa.
  • Bilgi için sağolun eğer bir yolunu bulan olursa buradan paylaşsın. Öyle birşey yaparsak garanti dışı kalırmı araç?

• 1 2 yıl sonra bizim sanayiciler onu çözer

• Hocam,

Dün sinirlendim General motors'a yazdım.Sabah saat 09:02 de arandım durumu gayet iyi bir şekilde anlattım.Şasi numaramı ve plaka gibi bilgilerimi aldılar.Ayın 8'inde konuyla ilgili geri dönüş yapacaklarını belirttiler.Ancak araştırmalarıma göre ürün op-com veya tech2 ile aktif hale getirilebilir.Benim araçta geçen gece kontaktan çıkarttıktan sonra yansımaları farkettim.Ekran da bütün işaretler duruyor.Sadece aktif değil.Zaten lastiklerin basıncına kadar hepsini gösterip onu göstermemesi ilginicime gidiyor.neyse bekliyorum bilgilendiriceğim sizleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: muro9358

Hocam,

Dün sinirlendim General motors'a yazdım.Sabah saat 09:02 de arandım durumu gayet iyi bir şekilde anlattım.Şasi numaramı ve plaka gibi bilgilerimi aldılar.Ayın 8'inde konuyla ilgili geri dönüş yapacaklarını belirttiler.Ancak araştırmalarıma göre ürün op-com veya tech2 ile aktif hale getirilebilir.Benim araçta geçen gece kontaktan çıkarttıktan sonra yansımaları farkettim.Ekran da bütün işaretler duruyor.Sadece aktif değil.Zaten lastiklerin basıncına kadar hepsini gösterip onu göstermemesi ilginicime gidiyor.neyse bekliyorum bilgilendiriceğim sizleri

Bekliyorum eğer olursa çok güzel olur.
  • Yetkili servisten an itibari ile yaptırdım.Yol bilgisayarım oldu.
  • Bilgi için sagolasin ücret aldılar mı acaba ? Hangi ilde hangi servise yaptırdınız acaba ? Yani gitsek direk yaparlar mı acaba yoksa general motora yazmak mı gerek ?

• Ben konuştum General Motors la bana dedikleri:Yaptırsanız ve garanti bozulur.Yani arabanın yol bilgisayarı ile ilgili parçası bozulursa garanti bakımına girmez.Ücret falan da alırız dediler.
  • Sadece yol bilgisayarı bozulursa diye geçerli demi bu durum ? Diğer aksamlar garantide yani. Muro9358 o sıkıntılı mı yani şimdi garanti olayı ? Siz yaptırdınız mı? Bide yakıt miktarı dışında neler gösterecek yol bilgisayarı !

• bana gm den öyle birşey denmedi ki işlem 10 dakika da bitti.Şu an da herhangi bir sorun yok.Servis bana bunun garanti için bir sorun olmayacağını çünkü gm tarafından yönlendirildiğimi belirtti.Benlik problem yok anlayacağınız.Aracı aldığım yerden yaptırdım yol bilgisayarını değer otomotiv
  • Sağolasın muro_60 bende alınan bayiye bi sorayım. Yaparlarsa bende yaptırıcam. Peki ne gibi bilgiler veriyor? Şimdi benim kapalı ya arıza olduğunda bana bildiriyor mu bunu merak ediyorum?

• Bide her hangi bir ücret talep ettiler mi?

• Bugün Bursa Neskar a gittim.Bilmiyoruz dediler.Orada ilgili bi abi vardı.Dedi ayrıntılı öğren o işi gel sonra.O da arayacakmış General Motors u soracakmış.
  • quote:

bana gm den öyle birşey denmedi ki işlem 10 dakika da bitti.Şu an da herhangi bir sorun yok.Servis bana bunun garanti için bir sorun olmayacağını çünkü gm tarafından yönlendirildiğimi belirtti.Benlik problem yok anlayacağınız.Aracı aldığım yerden yaptırdım yol bilgisayarını değer otomotiv

Keşke konuya baksanız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende izmirde sorucam buradan bilgi veririm eğer olursa.

• aynaa A kullanıcısına yanıt
    Yok herhangibir ücret talep edilmedi
  • quote:

Yok herhangibir ücret talep edilmedi

Özelden mesaj attım yanıtlarsanız sevinirim
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.