Şimdi Ara

Yeni corsa essentia yol bilgisayarı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
18.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende actirdim arkadaşlar sadece yakıt tüketimi bilgileri eklendi başka birşey yok :) ama güzel oldu yaa :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aynaa

Bende actirdim arkadaşlar sadece yakıt tüketimi bilgileri eklendi başka birşey yok :) ama güzel oldu yaa :)

Nereden açtırdınız fotoğraf falan var mı? Bi bizim buradakiler açmıyor herhalde
  • Merhabalar. Bende 3 hafta önce yeni corsa essentia modeli araç aldım. Aracımın yol bilgisayarının olmayışı beni de çok rahatsız ediyor. 15 dakika önce General Motors'u aradım durumu anlattım. Yol bilgisayarını aktif etme gibi bir işlem yapılmadığını söylediler.
    muro9358'in aracını aldığı değer otomotivi Saat 13.00 de aradım. Servis danışmanı Salih beyle görüştüm. Yol bilgisayarını aktif hale getirdiklerini fakat değer sapması meydana geldiğini söylediler. Yaptıran arkadaşlar siz herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alenes

Merhabalar. Bende 3 hafta önce yeni corsa essentia modeli araç aldım. Aracımın yol bilgisayarının olmayışı beni de çok rahatsız ediyor. 15 dakika önce General Motors'u aradım durumu anlattım. Yol bilgisayarını aktif etme gibi bir işlem yapılmadığını söylediler.
    muro9358'in aracını aldığı değer otomotivi Saat 13.00 de aradım. Servis danışmanı Salih beyle görüştüm. Yol bilgisayarını aktif hale getirdiklerini fakat değer sapması meydana geldiğini söylediler. Yaptıran arkadaşlar siz herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı?

Yol bilgisayarı açmayı nerden öğrenmişlerse kalibrasyon yapmayı da öğrensinler. Benim fabrikasyon yol bilgisayarı olan arabamda da değer sapması vardı bir kereye mahsus ayarladım 2 yıldır pompa neyse bilgisayar verisi de aynı çıkıyor

• Ordaki ekran sadece lastik basınç ile km mi gösteriyor

• Evet sadece lastik basinci ve km gösteriyor. Yaptiran arkadaslarda sadece yakit tüketimi mi görünüyor ? Menzil görünmüyor mu acaba ? Birde arkadaslar istanbulda bildiginiz baska bir bayi var mi yol bilgisayari islemini yapabilecek ?

• quote:

Orijinalden alıntı: gosünüs

Evet sadece lastik basinci ve km gösteriyor. Yaptiran arkadaslarda sadece yakit tüketimi mi görünüyor ? Menzil görünmüyor mu acaba ? Birde arkadaslar istanbulda bildiginiz baska bir bayi var mi yol bilgisayari islemini yapabilecek ?

Aynı soruyu bende merak ediyorum arkadaşlar yardımcı olabilirseniz seviniriz

• Arkadaşlar yaptıran kişiler ss atabilirse iyi olur benim aracımda da bulamadım bu menüyü
  • Arkadaşlar konuyu hortlatayım. Konu ile ilgili gelişme var mı? 2015 1.4 essentia yıllık periyodik bakıma girecek. Gitmişken bunu da halledeyim diyorum. Ayrıca 8800 kmde araç ve periyodik bakıma 550-600 arası diyorlar. Bu bakıma giden ve fiyatını yazan arkadaş olursa da memnun olurum.
  • Opel Erdemir'de 700'e yaptırdım hocam ben Yol bilgisayarı için sorduğunda bilgi bekliyoruz senden

• tric kullanıcısına yanıt
    Yarın (05 Ekim)'de gideceğim randevuyu aldım. Yol Bilgisayarı olayını da öğrenip bilgilendireceğim hocam.
  • Dün (5 Ekim) yıllık bakımı Antalya Günlas Opel'de yaptırdım. Uzun süredir opel kullanırız ailecek (corsa,astra,insignia). 5-6 tane yetkili servise girip çıkmışlığım vardır, (Antalya-
    İstanbul Anadolu) ve açık ara en iyi olanının Günlas Antalya olduğunu net bir şekilde söyleyebilirim. (Gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz.) Yol bilgisayarı olayını çözemedik maalesef. Bu konu ile ilgili yeni gelişmeleri paylaşan olursa memnun kalırım. Şanzıman ile ilgili bir silkeleme problemi var. Konuyu araştırıp dönecekler. Hisseden var mı bu sorunu desem ne kadar sürede yanıt alırım acaba :)
  • Yeni corsa nın ön gögsündeki hoparlör çalışıyor mu yoksa o hoparlör degilmi ve nasıl çalışıyor...bilgisi olan varmı

• İstanbulda yol bilgisayarını açtırabileceğimiz bir yer var mı?
  • Yaptirdin diyenden de ses çıkmiyor, efsane mi bu bilgisayar işi

• 2013 Essentia(1.2 motor) için de yakıt tüketimi göstermesini açtırabiliyormuyuz acaba?

• Ben biraz önce ordu ateş opel yetkili bayisini arayıp sordum ve benden ücret talep ettiler. konu sahibi ücretsiz yaptırdığını söyledi. genel merkezi arayıp sorduğumda biz tavsiye etmiyoruz gibi saçma bir cevap aldım. Kurumsal bir firmada sanıyorum ki bayiden bayiye değişen durumlar olmaması gerekir fakat yaptıkları işleme bakarsak yapılıyor

• 2. Bakimi yaptirdigim yerde 1.4 essentia oto araca actirdim ucretsiz. 10 sn surmedi.
    Ortada yeni bir satır
    100km ort litre (6.3lt/100km seklinde kaldi bu)
    Anlik harcanan litre/100km(guzel calisiyor)
    Kalan menzil gibi bilgiler cikti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zuckuss -- 9 Ekim 2019; 23:55:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zuckuss

2. Bakimi yaptirdigim yerde 1.4 essentia oto araca actirdim ucretsiz. 10 sn surmedi.
    Ortada yeni bir satır
    100km ort litre (6.3lt/100km seklinde kaldi bu)
    Anlik harcanan litre/100km(guzel calisiyor)
    Kalan menzil gibi bilgiler cikti.
    Bunu 1.2 2013 Corsa Essentia larda da actirabiliyor muyuz acaba
    Bakima gidince tekrar bir sorarim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Awsful

Bunu 1.2 2013 Corsa Essentia larda da actirabiliyor muyuz acaba
    Bakima gidince tekrar bir sorarim

Alıntıları Göster
    Bakima gidince bilgisayar ustasina sorun direk.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.