Şimdi Ara

YENİ COOL YENİ COROLLA(2016- ) ANA KONU İlk Mesaj Sürekli Güncellenecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
19
Favori
14.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2016 yılı haziran ayı itibari ile yeni yüze bürünen corolla kullanıcılarının ve elbetteki aynı kasaya sahip makyajsız corolla sahiplerinin bilgi paylaşımlarında bulunabileceği ve yine kullanıcıların rehber niteliğinde değerlendirebilecekleri bilgileri içeren bir konu oluşturmak için çaba göstereceğim.

ÖNCELİKLE konuya katılım gösterecek arkadaşların birazdan bahsedeceğim bazı koşulları peşinen kabul ettiğini belirtmemde yarar olacağını düşünmekteyim. Bu koşullar;

1) Konu içerisinde hiçbir şekilde bireysel çatışma, genel forum kurallarının dışında bir eylem ve en önemlisi konu bütünlüğünü bozucu bir tutum sergilemeyeceğini, aksi durumlarda gerekli yaptırımların uygulanacağını,

2) Konu içerisinde paylaşılan birçok bilginin hatta belkide tamamının kişisel deneyim ve görüşlerin neticesinde yazılacağını, bu bilgilerin uygulanması sonucunda oluşacak sorunlar karşısında hiçbir üyenin sorumlu tutulamayacağını

PEŞİNEN KABUL ETMİŞ SAYILACAKTIR......

Şimdiii, şartlarımızı kabul ettiğinize göre artık konumuzu devam ettirebiliriz. Konuda mümkün olduğunca samimiyeti elden bırakmadan, sade ve kolay ulaşılabilir bir şekilde ilerleyeceğim. Bu nedenle yapacağım hatarı görmezden gelmeyip, bana özel mesaj ile iletebilirseniz çok mutlu olurum.....

Corolla modeli ülkemizde geçmişten beri oldukça sevilen ve özellikle çocuklu aileler için tercih edilen modeller arasında üst sıralarda. Sizde bu aracı seçtiyseniz, konumuzda mutlaka kendinize göre yararlı bilgiler bulacaksınız. Makyajlı kasa corolla, 2013 yılı haziran ayında piyasaya sürülen corollanın devamı niteliğinde piyasaya sunulmuştur. Elbetteki geçen 3 yıllık süre içerisinde kullanıcılardan alınan dönüşler, markanın kendi görüşleri ve günün koşulları ile harmanlanarak şuanda satılan kasa oluşturuldu. Kasanın tasarımı, özellikleri ve klasik inceleme sitelerinde bulacağınız bilgileri buraya koyarak yukarıda da bahsettiğim sadelik ilkemi devredışı bırakmayacağım.

Makyajlı kasa ile olan temel farklarından bahsetmek istersek;

1) Benzinli versiyonlarda, makyajsız kasa kullanıcılarının şikayet ettiği ve kullanmakta zorluk yaşayan kişilerin olması nedeniyle yokuş kalkış sistemi otomatik olarak çalışır şekilde yapıldı. Dizel versiyonlarda hala eskisi gibi çalışıyor....

2) Artık en üst versiyonda olsada mercekli far ve led ön far corollada da kullanıcılara sunulmuş durumda.

3) Özellikle benzinli otomatik şanzıman olmak üzere, şanzımanlarda yazılımsal olarak değişiklikler yapıldı.

4) Makyajsız kasada şikayet edilen gösterge paneli yerine touch donanım seviyesinden itibaren ekranlı gösterge paneli standart olarak sunuldu.

Yukarıdaki özelliklerden başka özelliklerde eklemek elbette mümkün. Bunlar sadece ilk bakışta görebileceğimiz değişikliklerden örnekler olması amacıyla yazıldı.

Gelelim Toyota'nın genel olarak uyguladığı bakım programına. Genel olarak aracına bakım yapmak isteyenlerin en çok ihtiyaç duyduğu bilgilerin başında gelmekte. Araçlarımız yeni ve garanti kapsamında olsada, bilmekte yarar var.

YENİ COOL YENİ COROLLA(2016-     ) ANA KONU İlk Mesaj Sürekli Güncellenecek

Bakım periyotlarını ve içeriklerini bitirdiğimize göre, artık aracımıza alabileceğimiz aksesuarları konuşabiliriz. Elbetteki tercih meselesi olmakla beraber, ülkemizdeki sürücü kültürünüde göz önüne alarak kesinlikle olması gerekenler ve isteğe bağlı olabilecekler olarak sıralama yapacağım.

Kesinlikle olması gerekenler;

1) Tampon köşe koruyucular
    2) Kapı koruma bantları
    3) Bagaj havuzu
    4) Havuzlu paspaslar

İsteğe bağlı olanlar;

5) Bagaj spoileri(1 ve 2 varsa mutlaka olması gerekiyor bence, takım oluyorlar)
    6) Kromajlı kapı basamağı
    7) Life donanım için sis farı, özellikle orjinal donanım tercih edilmesi önerilir.

Artık aksesuarlarda tamam. Sıra basit kullanıcı önerilerinde;

1) Kış lastiğiniz varsa kesinlikle 1 takım orjinal ebatta ve markada sac jantınız olsun. Lastik basınç sensörleri biraz hassas olduğu için her seferinde sök tak yapılmamış olur, lastikler ve jant daha az zarar görür. Zira sensörün teki 250 lira civarında. Basınç sensörünüz kışın yansın sorun olmaz.

2) Genelde sorulan sorudur, belirli aralıklarla mutlaka fren disklerinizi balata spreyi ile temizleyin. Tozlar diske yapışıyor ve su ile çıkmıyor kolay kolay. Ses problemine sebebiyet veriyor.

3) Aracınızla ilgili birçok teknik bilgi(yağ ve hidrolik özellikleri, lastik basınçları, araçtaki sıvı hacimleri, akü özellikleri vs vs) kitapçıkta mevcuttur. Bu kitapçık en sağlam kaynaktır.

Konunun belkide en can alıcı noktası olacak bir bölümden bahsedeceğim şimdi. Aracımızın veya aracımızda olmayan fakat üst donanımlarda olan parçaların kodlarını bulmayı anlatacağım. Bu sayede servisten veya bir başka satıcı aracılığı ile bulmak mümknü olacak.

Öncelikle parça kodlarını bulabilmemiz için gerekli olan sitemiz : Araç Parça Kodu

Linki açtığınızda resimdeki gibi bir sayfa karşılayacak sizi.

Eğer kendi aracımızda olan bir parçayı bulmak istiyorsak. Aracımızın şasi numarasını resimdeki kısıma girip aratıyoruz.

Eğer aracımızda olmayan ancak üst donanımlarda mevcut olan bir parçayı arayacaksak. Resimdeki aşamaları izliyoruz. Bu noktada dikkat etmemiz gereken şey aracımızda mevcut olan parçanın aynısını bulmamak. Yani önce kendi aracımızdaki parça kodunu bulup ardından bu işleme geçelimki yanlışlık olmasın. Resimdede görüldüğü üzere 3 seçenek çıktı, biri otomatik diğer ikisi ise donanım seviyesine göre farklı parçalar içeriyor. Bu noktadan sonrası biraz beceri isteyebiliyor mutlaka kontrol ettirin almadan önce aynısı gelmesin.

Eğer parçanın isimini biliyorsak soldaki arama kısımına yazıp arıyoruz. Bilmiyorsak gösterdiğim 4 ana grup içerisinden seçerek devam edip bulmaya çalışıyoruz.

Şimdilik bu kadar. Umarım yardımcı olur.

Araçlarımızda yapabileceğimiz kişiselleştirme ayarlarına değineceğim şimdide.

Bugünün konusunu servis bültenlerinin incelenmesi olarak seçtim. Gelelim anlatıma;

Öncelikle sitemizi açıyoruz. Toyota Servis Bülteni

Resimdeki yerden dilimizi ayarlıyoruz ve üyeliğimiz yok ise üyelik oluşturuyoruz.
    Daha sonra resimdeki seçeneği seçiyoruz ve açılan sayfa
    Sonra aracımızın şasi numarasını giriyoruz ve arama yapıyoruz.
    Açılan sayfada bültenler ve başlıkları görüntülenebiliyor. İçeriklerini görüntülemek için minimum 3 euro verilerek süreli premium hesap olarak yapılandırılması gerekiyor hesabın. Ancak temelde bu şekilde görüntülemek bile birçok konuda fikir sahibi olmamızı sağlıyor. Şimdilik bu kadar......

Konu zaman içerisinde eklenerek devam edecektir. Sizlerde olmasını istediklerinizi iletirseniz, daha yararlı bir konu olarak devam edebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _AveNTuriN_ -- 7 Eylül 2016; 12:39:09 >

• Rezerve
  • Hayırlı olsun dostum.İmkanım olsa benim başlığı da sana verirdim ben ilgilenemiyorum.

Hatta varsa gören duyan ben peşinen kendi başlığımı da aventurin e devretmeye gönüllüyüm yetkili ve etkililere duyurulur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayirli olsun hocam diger konu amacini cok cok aşmıştı bu konuda aklı başında insanlarin akli basinda yorumlar yapcagindan eminim gayet guzel yapmissin..

• anil0640 A kullanıcısına yanıt
    İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Araçların birbirinin devamı olması nedeniyle konularında içerik yönündende birbirini tamamlayıcı konular olması yönünle ilerlemeye çalışacağım. Elbette tıpkı bir kayıkta olduğu gibi herkesin organize şekilde hakeret etmesi belirlenen doğrultuda hareket etmemiz açısından oldukça önemli. Bu nedenle tüm katılımcıların bilgi paylaşımı, konuda olmasının yararlı olacağını düşündükleri noktaların paylaşımı gibi noktalarda aktif olması şart.
  • _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Rica ederim alınabilecek aksesuarlara sis farınıda eklemelisiniz bence cok guzel oluyo özellikle gündüz led li olanlar gayet basarili duruyor.. Dışarda biraz pahalı ama uygun satan yerler var benim aldıgım gibi uygun fiyata alabilir insanlar.. Aracimin resimlerini yarin atarim gunduz led li sis fari gercekten gusel duruyor. internette 450 tl ye görmüştüm ben tanidik elektrikcime söyledim o getirtti 350 tl ye mal oldu bana isteyen olursa yardimci olurum bosuna fazla para vermeyin..

• anil0640 A kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz aksesuar yan sanayi büyük ihtimalle çünkü orjinaller o şekilde değil. Sis farı life donanım dışında standart olarak sunulduğu için onu harici olarak listeye ekliyorum. Konu henüz çok yeni olduğu için zamanla daha güzel şekillenecektir.
  • Hayırlı olsun hocam. Bu arada destek başlığını kilitlemişler sanırım

• Akasey kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, konu kilitlenmesi uygun görüldü. Sorun değil, önemli olan faydalı bir şeyler yapabilmek ya da yapmaya çalışmak.
  • Hocam hayirli olsun.

Makyajli benzinli modeldeki otomatik yokus kalkis desteginin acma kapama butonu var mi? Yoksa surekli aktif midir? Ww de vardi auto hold diye.

• kameriko8 K kullanıcısına yanıt
    Otomatik olarak devreye giriyor. Yani eğim sensörü ile yapılan bir özellik muhtemelen. Sürücü tarafından yapılması gereken hiçbir şey yok.
  • 2015 makyajlı kasa auris (benzin otomatik 1.6 touch) kullanıcısı olarak bende şuraya kıvrılayım.

• Hayırlı olsun hocam. Burayı açmakla iyi ettiniz. Umarım burda seviyeli muhabbetler olur. İyi forumlar.

• _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Hayırlı uğurlu olsun, ALLAH utandırmasın...
  • takip :)
  • elinize sağlık. Umarım diğer konudaki boş muhabbetler burada dönmez. Takipteyim...
  • faydalı bir başlık olarak kalmasını dilerim.

kapı bantları tavsiyenle ilgili olarak mutlaka ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. ancak yaptıracak arkadaşlar uyarım: yaptıracakları zamanki hava ve sıcaklık koşullarını da dikkate alsınlar. aşırı soğuk havada pek tutmuyor. ve hemen uygulanıp aracın geri verilmesi konusunda aceleci olmasınlar. bant güzel yapışmadığı zaman sık sık açılıyor. aç/kapa yaparak kapı sarsılmadan bir süre beklesin bantlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paddy -- 6 Eylül 2016; 10:02:12 >
  • +1 herkese faydali olmasi dilegiyle.

• Herkese iyi dilekleri için teşekkür ederim. Konu henüz çok yeni olduğu için içerik gün geçtikçe doldurulacaktır. Görüldüğü üzere ilk iki mesaj bana ait. Bu mesajların ilki benim ve sizlerin yapacağı bilgi paylaşımları, ikinci mesaj ise daha çok yapılan uygulamalara yönelik paylaşımları içerecek. Konuya eklenmesini istediğiniz içerikleri konuya mesaj olarak yazmayın, henüz bir yetkim olmadığı için düzenleme yapamıyorum ve haliyle yapılanlar ilerleyen dönemde kaybolacaktır. Bu tarz mesajlarınızı hazırlayıp bana özel mesaj olarak yollayın ben ilk iki mesaja ekleyeyim.

• Hayırlı olsun hocam paylaşımlarınızı merakla takip ediyoruz.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.