Şimdi Ara

Yeni clio ss li, manuel cam, kampana fren ve muhtesem 70 beygir motor. Sadece 113 bin tl (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
358
Cevap
3
Favori
46.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
204 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gençler kafa buluyorsunuz ama bu araba 3 ay sonra fırlar gider. Sonra ilk çıktığında şu kadardı dersiniz.
    Arabaya koyduğun her malın maliyeti üstüne ötvsi var. Sonra ötvli halinin kdvsi var. Verginin vergisini alan kaç ülke var merak ediyorum.
    Yemin ederim yazık gençliğimize. Aslında 1.0 otomatik son paketli araç güzel. Euroncapta 5 yıldızı var. Az yakıyor, mtvsi düşük Ama ülkenin şartlarında bisiklet almak bile zor. Bakalım belki torunlarımız falan adam gibi bir araba alabilir. Dünya uçan arabaya geçtiğinde belki fiyatları düşer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almanyada şu birim paraya amerigada şu birim paraya şu alınır diyenlere soralım ,tamam bizde araçlar gereğinden fazla pahalı kabul,hoş bugün ötv sıfırlansa en geç 1 aya sıfır ötv kdv li araç şu anki fiyatına yine satılır neyse konu bu değil sadece soruya odaklanalım :))

Peki aga bu alamanyada 26 birim tek başına çalışan bile en azından mercedes A hb alabiliyorken .. iyi düşünnn

Neden hala alamanyada 10-15 birimlik teneke diye tabir edilen kimsenin beğenmediği dacia ,tipo ,clio gibi arabalar alınıyo ??

Niye adamlar 9 birimlik polo dururken 8 birimlik clio alıyor 1 birim daha sabredemiyor mu

alamanyanın en fakirinin bmw mercedes alması gerekirken hangi alamanlar binlerce dacia ,clio gibi manuel camlı araç alıyo ???

link:
    https://www.volkswagen.de/de/modelle-und-konfigurator/polo.html#CONFIGURE

Resimde almanyada satılan vw polo 1.0 80ps 14000 avroluk mıhteşem makine ,kaç cam otomatik ,aaa aynalar manuel ,ekran bile yokk aaaa klimada yok kaç birim parayla alınıyodu 3 birim para için ?? bunlar nasıl olur 10 birim parayla herşeyi alan insanlara bu seçenekler yakışıyo mu :)))

Yeni clio ss li, manuel cam, kampana fren ve muhtesem 70 beygir motor. Sadece 113 bin tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfa-x -- 16 Şubat 2020; 0:24:22 >

• salı günü zam da gelecekmiş galiba. öyle söylüyorlardı bugün.
  • Layık olduğumuz araba. Bizim gibi koyun millete çok bile. Bu fiyatlara şahin, kartal, brodway falan satılmalı aslında.
  • Resimde almanyada satılan vw polo 1.0 80ps 14000 avroluk mıhteşem makine ,kaç cam otomatik ,aaa aynalar manuel ,ekran bile yokk aaaa klimada yok kaç birim parayla alınıyodu 3 birim para için ?? bunlar nasıl olur 10 birim parayla herşeyi alan insanlara bu seçenekler yakışıyo mu :)))

Yeni clio ss li, manuel cam, kampana fren ve muhtesem 70 beygir motor. Sadece 113 bin tl

neler aksesuar olarak alınıyor bakın .)https://www.volkswagen.de/de/modelle-und-konfigurator/polo.html#CONFIGURE

• alfa-x kullanıcısına yanıt
    Almanlar düz adamlar, bizim gibi gösteriş meraklısı değiller. İsterse her arabayı alır ama işimi ucuz olan görüyorsa onu alırım deyip geri kalan parayla dünyayı gezerim diyor. Kısaca ihtiyacına göre alıyor, uzun yıllar kullanıyor. Adam benim 7katım maaş alıyor ama elinde hala samsung s4 var. Tabi onların düz olması bizim gelir ve vergi adaleti anlamında acınası durumda olduğumuzu değiştirmiyor.

• alfa-x kullanıcısına yanıt
    Onlarda araba prestij ürünü değil sen nike ayakkabı almak varken 400 e 4000 verip prada alıyor musun? Toplu taşıma gelişmiş kaos yok toplu taşımada...

• aslında ötv olmasa idi o arabanın fiyatı sadece 52bin tl cik olacaktı ve hiçkimse bu durumdan şikayetçi olmayacaktı o arabayı alınmaz kılan yüksek bayi satış fiyatı vs değil yüksek vergiler o arabanın içinde 1 araba parası daha barındırıyor ve tüm sorunda tam olarak bu.
  • 1.0tsi leon 135 bin lira 😶

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu araç şu an 30 bin lira olsa yine almam

• Ekrana giydircektim ama joy paketmiş, baz bakete göre iyi ekran

• Araç bayilerde yok satıyor. Önümüzdeki ay 2. El ilanlarını 130000 den siralarlar (otomatik modeli için söylüyorum).

• İkinci el herhangi bir araba alın Zırlamayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DamsizDaGirebilenAdam -- 16 Şubat 2020; 8:53:49 >
  • Ajinton A kullanıcısına yanıt
    Yav abi şöyle dolu dolu yazmayın kötü oluyorum ya. Harbiden karın tokluğuna çalışıyoruz hiç bir lüksümüz yok. Kimler tarafindan bu hale geldiysek hakkim haram zehir zikkim olsun iki elim yakasinda

• tipi guzel olmus clionun. motorlari burda mi uretim yoksa fransadan mi geliyor. keza xtronic denen otomstik vitesi nere uretimi acaba bilen yazabilirmi? yerli uretim olmasina ragmen niye pahali bu kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayfunak -- 16 Şubat 2020; 9:14:8 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu avrupa da satılan arabalar için belirtilen fiyatlar da vergi dahil değil mi? Adamların satış fiyatına bizdeki vergiyi dahil edip fiyat kıyaslamak da ayrı bir kafa

• Sözde demokratik seçimlerle yanlış seçim yapan ortadoğulu dan hallice halk, kendileri yandıkları gibi bizleride yakıyorlar.

• tayfunak T kullanıcısına yanıt
    Yerli olunca ucuz olacak diyebir kural yok da ondan
    2019 da Renault ve tofas üretim kaybı yaşadı.. Su ile dönmüyor fabrika :)
    İşletmenin ayakta kalması için Bu zararı çıkarması lazım gayet normal.. Bu da az donanım uygun (üretici için) fiyat ile olur..

E üstüne de muhteşem vergi sistemi, olacak o kadar...

Böyle istedik böyle oluyor şikayet etmemek lazım

Fiyat yüksek mi ever yüksek, ama tepki verilecek yer üretici değil emin olun.
    Ne şartlarda üretim yapılıyor, yan sanayi firmalar ne zorluklar ile 2018 ve 2019 u geçirdi. Bursayi gezin sanayiyi imkan olsa.
    Elektrik zammı kaç, tedarikçi satış fiyatına gelen zam kaç..
    Asgari ücret %15 arttı, işçilik %15 arttı, peki üretici %15 zam aldı mı? Hayır..

E gal böyle olunca

Buyurun size 4 tekerlek bir direksiyon araç.

Dua edin on camlar elektrikli, o da olmayacak bu gidişle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 16 Şubat 2020; 10:39:29 >

• Durun biraz daha vergiler artsın ondan sonra alırız
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.