Şimdi Ara

Yeni clio ss li, manuel cam, kampana fren ve muhtesem 70 beygir motor. Sadece 113 bin tl (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
358
Cevap
3
Favori
46.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
204 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    "Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak büyük cehalet" bu konuda hemfikiriz

Mesajdaki ilk cümleyi düzelttiğine göre edepsizlik olan kısımda da hemfikiriz demektir (İlkokul çağındaki çocukların herşeye atıp tutması zaten akıllara zarar)

Rampayı her araba bi şekilde çıkıyor kimi yavaş, kimi hızlı, kimi aşağıdan kaptırarak fakat dik yokuşta durman gerektiğinde tekrar kalkamamak sinir edici bir durum ve malesef yanıltıcı falan değil bu durumu clioda yaşadık. Böyle yolları Ankara\Keçiören'de oturanlar bilir Sen acemisin kaldıramamışdındır diyen de illaki olacak imkanı olan dik yokuş bulsun ortasında durup tekrar kalkmayı denesin ne demek istediğimi anlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Jant kapağı yok mu .yok artik

• Tüm araçlar tüm yokuşları çıkar sözüne katılmıyorum.
    Tamamdır 25 yıldır araç kullanan biri olarak acemiyim ve bu konuya daha fazla yorum yapmıyorum ciloya laf atmadım farzedin 🤐

• Herkesin artık farkındalık içinde olduğunu görmek sevindirici gelişme.

Fikir ve düşünce özgürlüğüne binayen bunun sorumlularını görmek ya da görmemek gibi seçeneğimiz şu devirde artık ortadan kalkmış durumda ne yazık ki. Eskiden dolar ve euro kuru çok yüksek değilken ve teknoloji/sosyal medya kısacası bilgiye ulaşım bu kadar kolay değilken insanların ÖTV denen vergiden ve ÖTV'den alınan KDV'den haberi yoktu, çünkü gözlerine batmıyordu. Ama şu an bulunduğumuz durum her şeyi ince hesap yapmaya ittiği için insanlar bu vergilerden yeni haberdar oluyor.

Geçen muhasebecimle konuşurken o da anlattı. Adam Egea'yı 100k civarı almış söyleniyormuş ÖTV'den falan ne zaman geldi bu ne alaka falan diyormuş. Adam bilmiyor ki yıllardır alınıyor zaten ama yeni farkına varıyorsun.

Umarım bu saçma gidişe bir dur demenin zamanı gelir yoksa gidiş gerçekten iyi değil. Bir yemeğe 40 TL ödemek ne ara normal oldu ben hala ona şaşırıyorken araba fiyatlarının bu hale gelmesi ve bizi bu duruma düşürenlerin bizden kat kat üstün durumda olmaları umarım insanların gözünü bir şekilde açar diye ümit ediyorum.
  • Bu arabayla istanbuldan ankaraya gidilirmi. 4 kişi olucaz diyelim ortalama 70 - 80 kg 300 kg diyelim. 72 beygirle eğimleri çıkarmı bu araç acayip merak ettim şuan. İstanbuldan arkadaşları alıp memlekete gidebilirmiyiz ikinci el yerine böyle sıfır bişey alsak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ipli jeton

Bu mesaj silindi.
    Stepne sehirçi ve şehirdışı taşımacılık yapan araçlar hariç zorunlu değil.
    Tamir kitiyle lastikçiye kadar gidebilirsin. Kısaca yasal olarak sorun yok.
    Araçlardaki fazla ağırlıklar gereksiz yakıt tüketimine yol açıyor.

• suicide sheep S kullanıcısına yanıt
    Her yere gidilir her yokuştan çıkılır. Yakıt tüketiminiz fazla olur sadece.
    Bunun yerine 1.0 turbo otomatik olanı almak daha mantıklı.

• kargo dahil mi ona göre sövecem
  • quote:

Orijinalden alıntı: godoro

Lütfen yanlış bilgi vermeyin, google'a bile yazınca Almanya asgari ücretini, dogru bilgiye ulaşılabiliyor iken ne gerek var böyle yanlış bilgilendirmelere, Euronews asgari ücrete1000 Euro demiyor, 1584 Euro.https://tr.euronews.com/2019/12/17/asgari-ucret-hangi-ulkede-ne-kadar-tespit-komisyonu-toplantilar-suruyor-sendikalar-anlasti
    Kardeşim sen fena bi gaza gelmişsin belli ki.. yaşadığım yer hakkında neden yanlış bilgi vereyim ?
    Bırak neti, brüt asgari ücret bile 1584€ değil!!!
    1000€ ya çalışan insanlar var, görüyorum, biliyorum, soruyorum, maaş hesaplarını dahi görüyorum da sen çık Euronews e inan o halde ne diyeyim daha fazla sana. Üzülerek söylemek isterim ki; Türk milleti olarak sizlere aktarılan neredeyse her bilgi yanlış.
    İnsanlar o derece düşük maaşlara çalışmadıkları için de işçi sıkıntısı çekiliyor. Çalışmıyor insanlar.. o yüzden bak göç yasası kabul edildi yeniden. Uzun çalışma saatleri olan İşyerleri de (türk dönerciler mesela günde 12 saat haftada 6 gün çalışanlarına 2000€ veriyorlar ki bunun 1000'i resmi gerisi gayri resmi) asgari ücret üzerinden gösterip üzerini elden veriyorlar aynı Türkiye misali :)) çıkarın şu gözünüzdeki ileri Avrupa anlayışını. Her yerde düzen aynı.. sömürü düzeni.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre1498

"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak büyük cehalet" bu konuda hemfikiriz

Mesajdaki ilk cümleyi düzelttiğine göre edepsizlik olan kısımda da hemfikiriz demektir (İlkokul çağındaki çocukların herşeye atıp tutması zaten akıllara zarar)

Rampayı her araba bi şekilde çıkıyor kimi yavaş, kimi hızlı, kimi aşağıdan kaptırarak fakat dik yokuşta durman gerektiğinde tekrar kalkamamak sinir edici bir durum ve malesef yanıltıcı falan değil bu durumu clioda yaşadık. Böyle yolları Ankara\Keçiören'de oturanlar bilir Sen acemisin kaldıramamışdındır diyen de illaki olacak imkanı olan dik yokuş bulsun ortasında durup tekrar kalkmayı denesin ne demek istediğimi anlar
    ilk cümleyi kaldırdım, çünkü kısır bir tartışma döngüsü yaşansın, konu sürüklensin istemiyorum... (edepsizlik hakkındaki düşüncem hiç değişmedi, sebebini de yazdım)

atmosferik 1.2 i20 ikinci viteste çıkıyor, clio 1.2 yokuşu çıkamıyor, geri dönüyorum dersen kimseyi inandıramazsın...

her türlü çıkar diyoruz hala ısrarcısın...

çıkamıyorsa da ısrar anlamsız, emin ol senin aracına has bir sorun vardır, geneli böyle değil...

• quote:

Orijinalden alıntı: TR_001

Kardeşim sen fena bi gaza gelmişsin belli ki.. yaşadığım yer hakkında neden yanlış bilgi vereyim ?
    Bırak neti, brüt asgari ücret bile 1584€ değil!!!
    1000€ ya çalışan insanlar var, görüyorum, biliyorum, soruyorum, maaş hesaplarını dahi görüyorum da sen çık Euronews e inan o halde ne diyeyim daha fazla sana. Üzülerek söylemek isterim ki; Türk milleti olarak sizlere aktarılan neredeyse her bilgi yanlış.
    İnsanlar o derece düşük maaşlara çalışmadıkları için de işçi sıkıntısı çekiliyor. Çalışmıyor insanlar.. o yüzden bak göç yasası kabul edildi yeniden. Uzun çalışma saatleri olan İşyerleri de (türk dönerciler mesela günde 12 saat haftada 6 gün çalışanlarına 2000€ veriyorlar ki bunun 1000'i resmi gerisi gayri resmi) asgari ücret üzerinden gösterip üzerini elden veriyorlar aynı Türkiye misali :)) çıkarın şu gözünüzdeki ileri Avrupa anlayışını. Her yerde düzen aynı.. sömürü düzeni.

Alıntıları Göster
    Yavaş at kardeşim, bir de mantıklı at lütfen.

Az para veriyorlarmış, kimse çalışmıyormuş o yüzden göç yasası çıkartmışlarmış mış.

Almanyada işsizlik oranı rekor düzeyde düşük, büyümek için kalifiye adam ihtiyacı duyuyorlar ama işsiz adam yok. O yüzden sağdan soldan adam alıyorlar. Yasa bu yüzden çıktı.

Almanyada söylediğin durumda 1 kişi şikayet etsin, şirketi batıracak kadar cezası var. Hem düşük ücret hem de gelir vergisini kaçırmaktan. Muz cumhuriyeti değil oralar, kurallar ve yasalar var.

O kadar sallamışsın da maaş hesabını gördüm demişsin. Asgari altında bir tutarı maaş hesabına yatırsan şikayete gerek kalmadan seni kıtır kıtır keserler.

Ek olarak avrupada asgari ücret alanların sayısı çok çok az. Halkın büyük bir bölümü yüksek ücret alıyor. Bizim ülkede her 2 kişiden 1 asgari ücretli düşünün artık gerisini.

Yeni clio ss li, manuel cam, kampana fren ve muhtesem 70 beygir motor. Sadece 113 bin tl
  • 2011 yılında Mercedes c180 72.5 bin tl'den başlıyordu çok iyi hatırlıyorum. 2010 yılında arkadaşım, 2009 model Hyundai getz aldı 1.4 benzinli 13.5 bin tl ye :) Ama olsun ekonomimiz çohhh iyi şahlandı kanatlandı uçeyahhhhh. Hemide alamanya bizi gısganiyyyyyy
  • quote:

Orijinalden alıntı: hebelehubele

Yavaş at kardeşim, bir de mantıklı at lütfen.

Az para veriyorlarmış, kimse çalışmıyormuş o yüzden göç yasası çıkartmışlarmış mış.

Almanyada işsizlik oranı rekor düzeyde düşük, büyümek için kalifiye adam ihtiyacı duyuyorlar ama işsiz adam yok. O yüzden sağdan soldan adam alıyorlar. Yasa bu yüzden çıktı.

Almanyada söylediğin durumda 1 kişi şikayet etsin, şirketi batıracak kadar cezası var. Hem düşük ücret hem de gelir vergisini kaçırmaktan. Muz cumhuriyeti değil oralar, kurallar ve yasalar var.

O kadar sallamışsın da maaş hesabını gördüm demişsin. Asgari altında bir tutarı maaş hesabına yatırsan şikayete gerek kalmadan seni kıtır kıtır keserler.

Ek olarak avrupada asgari ücret alanların sayısı çok çok az. Halkın büyük bir bölümü yüksek ücret alıyor. Bizim ülkede her 2 kişiden 1 asgari ücretli düşünün artık gerisini.

Alıntıları Göster
    He delikanlı sen haklısın. Yazdıklarım hep yalan yanlış şeyler. Ben yalancının tekiyim, hep sizler haklısınız. Hatta ben Almanya'da da yaşamıyorum. Burası da dediğin gibi 3. dünya ülkesi bir muz cumhuriyeti. :))) :))) :)))

Aziz Nesin 'in Türkiye için sarfetmiş olduğu "o kadar güzel uyuyordun ki, uyandırmaya kıyamadım" sözünde olduğu gibi, sizlere iyi uykular arkadaşlar. O kadar güzel uyutuluyorsunuz ki, uyandırmayı bile başaramıyoruz.
    İyi forumlar

• Ne derseniz deyin alan mutlaka cikacaktir

• quote:

Orijinalden alıntı: TR_001

He delikanlı sen haklısın. Yazdıklarım hep yalan yanlış şeyler. Ben yalancının tekiyim, hep sizler haklısınız. Hatta ben Almanya'da da yaşamıyorum. Burası da dediğin gibi 3. dünya ülkesi bir muz cumhuriyeti. :))) :))) :)))

Aziz Nesin 'in Türkiye için sarfetmiş olduğu "o kadar güzel uyuyordun ki, uyandırmaya kıyamadım" sözünde olduğu gibi, sizlere iyi uykular arkadaşlar. O kadar güzel uyutuluyorsunuz ki, uyandırmayı bile başaramıyoruz.
    İyi forumlar

Alıntıları Göster
    Arkadaşım lütfen demagoji yapma, varsa kanıtlı bilgin paylaşırsın. Yoksa aziz nesin'in alakasız sözlerini paylaşmazsın, uyuyor gibi bir halimiz yok.

(Velev ki dönerci önermen doğru) Bir söz vardır , hemşehri hemşehriyi gurbette istismar edermiş diye. Yanı 2-3 tane almanya'da yaşayan Türk ve çevresini Almanya'nın tamamı gibi burda lanse etmen kabul edilemez. Sana tavsiyem acil onlardan uzaklaş ve içinde döner olmayan işlere gir. Aldide ya da lidl'da ya da herhangi bir avm'nin tuvaletinde çalışsan asgari fazlasını her türlü alırsın.
    15 günde bir Almanyaya geliyorum ek olarak =) Buradan bir arkadaş 4bin euro maaşla geçen hafta uğurladık. Kısaca kimse kayıt dışı çalışmak için oraya gelmiyor. Eğer memnun değilsen buraya bekleriz.
  • hebelehubele H kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• alfa-x kullanıcısına yanıt
    - Aylık net gelirin 5-6 katından fazlasını, gereklilikler yoksa bir arabaya vermek israftır. 5k kazanan biri için bile 20 euro değerli paradır.
    - Almanya’da da araba ve prestij bağlantılıdır. Fakat üst düzey yöneticinin veya kendi işini yapan birisinin gelirinin yarısıyla aldığı arabaya binmesi normal karşılanabilirken, düz çalışanın net gelirinin 20-30 katını arabaya vermesi prestij değil ultra keriz imajı oluşturur. Maaşlar arasında uçurum olmadığı için kimin ne kazandığını tahmin etmek zor değil. Ha tabi kimse yüze vurmaz bunu ama arkasından çok gülerler.
    - Sıfır araç pek tercih edilmez, onun yerine donanımı/ekstraları kendisi için yeterli seviyede olan fiyatı uygun ikinci el tercih edilir. Yıllık araç kiralayanlar da bolca var. Onlar da olmasa ikinci el piyasası güncel araç göremeyecek zaten.
    - Keyfi araç güncelleme çok yaygın değil. Bunun için yıllık araç kiralayanlar var. Çoğu kişi aldığı aracı uzun süreler kullanır.
    - Konuda bahsi geçen aracın (bahsedilen donanımlarla) sıfırına 13k parayı heba edicek kadar zengin veya clio fantezisi olan kimseyi tanımıyorum. Olurda bir şekilde ikinci ele düşerse belki temizine 3-5k veren çıkar.
    - Mesajda gözüken donanım(?) paketini gerçek hayatta bir kişide gördüm ve böyle bir opsiyonun varlığından dolayı bile VW’ya inanılmaz önyargılıyım. Bu kişi “VW olsun, sıfır olsun, benim olsun” diyen, gelirinin büyük kısmını bu arabaya gömen bir Türktü. İkinci el araç aradığım vakitlerde böyle bir paketle satılan arabaya denk gelseydim satıcının çaresizliğine baya üzülürdüm. Donanım her şey demek olmasada Almanlar için önemlidir.
    - Almak ile alabilmek çok farklı. Foruma kalsa 5k gelir ile 120k araba da alınabilir. Evet alınabilir. Satıcının bile dayanamayıp “Pardon siz keriz misiniz?” deme ihtimali var ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zihtumreth -- 16 Şubat 2020; 16:1:57 >
  • Calbor C kullanıcısına yanıt
    Bana devlete 2 tane alıyormuşuz gibi geldi (:

• Mc_Leopard kullanıcısına yanıt
    arkadaşın aracı manuelmi bilmiyorum iki yıl kadar olmuştur kardeşimin yarı otomatik clio 1.2 si ile bayağı dik sayılabilecek rampada durmak zorunda kaldım araçta iki kişi bagaj boş otomatikde kalkmadı manuele aldım kalkmadı frene basarak gaza yüklenip freni bıraktım kalkmadı el freni ile denedim kalkmadı çevredekilerde bakıyor acemi kaldıramdı arabayı diye geri geri inmek zorunda kaldım neyseki arkada kimse yoktu için ilginç tarafı devir yükseliyor banamısın demiyor çok ilginç gelmişti rampada kalması 0 alınmış 2011 model 20,000km civarında servis bakımlı bir araç ehliyetimde yeni degil 30 yıllık başıma gelmese bende olurmu oyle şey derdim bazen olabiliyor,ayrıca 1.33 auris lerine ankaraki bazı yerlerde kalkmadından dert yananlar vardı forum sayfalarında okumuştum.
    Edit auris linki :

auris 1.33 linkihttps://forum.donanimhaber.com/dikkat-auris-1-33-motor-ve-bursa-akkoyunlu-bayi-rezaleti--79262014

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Han_09 -- 16 Şubat 2020; 17:30:54 >
  • Hakan.. kullanıcısına yanıt
    Bizde asgari ücretli bir çalışan her ay 500 tl kenara ayırsa 18 yıl gibi bir sürede alabiliyor

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.