Şimdi Ara

Yeni Clio 4 0.9 TCe mi yoksa 1.5 dCi mi ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
20.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Şirket aracaım 1.5 dci 2018 clio, şahsi aracım 0.9 tce 2019 clio.

dizel ortalamam 6.5
    benzin ortalamam 6.7-6.6

dizel motoru ülkemize yıllarca güzel kakaladılar, çevreyi kirleten bir yakıt ayrıca traktör gibi ses çıkaran ve bakımları pahalı olan bir motor, gaz tepkileri de benzinliye göre çok geç.

dizelin çekişi iyi mi, evet iyi, ama 0.9 tce de son derece iyi çekişe sahip, haftada 2-3 kez izmir-manisa arasında sabuncubeli yokuşlarına tırmanan biri olarak 0.9 motorda ne boğulma yaşadım ne de vites küçülttüm, aksine hızlanarak çıktım yokuşları.

dizel motor artık kaldırılıyor, vergileri artacak, mazot pahalılaşacak.

seçim sizde, aklınızı kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wake Me Up When I Care -- 13 Şubat 2020; 10:7:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

yılda 10-15 bin km yaptığınızda yakıta ödediğiniz para vergiye ödediğiniz parayı kat be kat çıkartır dizel araçta syrıca bakımları hiçte pahalı değil benzinliye göre 100 tl fazla verirsiniz o da mazot flitresi için diğer bakımları tamamen aynı para kaçtıldır dizel benzinli tüplü hepsini kullandım elimden sayısız araç geldi geçti 76 yılından bu yana ehliyet ve araç sahibiyim hepsini denedim gördüm ve bundan sonra zorda kalmazsam yine dizel alırım

Altına imza mı atarım  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wake Me Up When I Care

Şirket aracaım 1.5 dci 2018 clio, şahsi aracım 0.9 tce 2019 clio.

dizel ortalamam 6.5
    benzin ortalamam 6.7-6.6

dizel motoru ülkemize yıllarca güzel kakaladılar, çevreyi kirleten bir yakıt ayrıca traktör gibi ses çıkaran ve bakımları pahalı olan bir motor, gaz tepkileri de benzinliye göre çok geç.

dizelin çekişi iyi mi, evet iyi, ama 0.9 tce de son derece iyi çekişe sahip, haftada 2-3 kez izmir-manisa arasında sabuncubeli yokuşlarına tırmanan biri olarak 0.9 motorda ne boğulma yaşadım ne de vites küçülttüm, aksine hızlanarak çıktım yokuşları.

dizel motor artık kaldırılıyor, vergileri artacak, mazot pahalılaşacak.

seçim sizde, aklınızı kullanın.

Dizel clio o kadar yakmıyor kullanıyorum çünkü. Hele ki tce motor ile dCi arasında reel kullanımda 2 lt oynuyor boşuna insanları yanlış ve hatalı bilgilendirmeyiniz.

• En son 2015 de yorum yapmışım bu konuya arabam hala bende ve yıl 2021. An itibari ile mazot farkı kapatmış durumda daha pahalı benzinden. Arabayı orta düzeyde kullanan biri olarak vergilerinden,benzinden,bakımlarından + arabanın gidişinden hala çok memnunum. Bakım yağ su ile araba tık demedi daha maşşallah. 0.9 Candır :)

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.