Şimdi Ara

Yeni Civic Satışlarda 2.sırada. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
1
Favori
8.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbul tower da 20 ye takın aynı yıla ait aynı donanım beyaz golf var

C-hr de iyi sattı ama cvt beğenmeyenler ve dizel seçeneği olmaması sıranın altında kalmasına neden oldu. Çıktığından bwri 2500 satmış. 1.2 turbo seçeneği ile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sparhawk

quote:

Orijinalden alıntı: MyWorldLife

Yanlış düşünüyorsun.

Arabaya ödenen para bir kere ödeniyor. Ama yakıt sarfiyatı sen bindiğin sürece hep var. Arabaya 100 bin tl veren bir insan için yakıt sorun değildir mantığı saçma ve yanlış bir mantıktır. Tek Turbo motoru var diye boş bir araba almak ya da sırf dizel diye yine boş bir araba almakta saçmalıktır.

Bugün Civic için konuşuyorum. 1.6 Elegance Otomatik 91 Bin TL ye alınıyor fabrika çıkışlı LPG li.

Elektrikli katlanır aynadan tut, sunroof a kadar , ön park sensöründen tut , otomatik klimaya kadar adam donanım sunuyor.

Şimdi bana 90.000 tl ye otomatik c sınıfı sedan , sunroof olan , katlanır ayna olan, çift bölgeli kliması, ısıtmalı koltuğu olan c sınıfı bir araba bul bakalım bana.

Megane Sedanda bunların çoğu üst pakette bile opsiyon. Jetta keza öyle.

Herşey motor değil ama o paraya o donanımda araç yok.

Gidipte turbo motor almam donanımdan kısıp. Ki halkta böyle düşünüyor.

Hayır sen yanlış düşünüyorsun.

Kardeş, kaç tane araba sürdün sen? Bir aracın en ama en önemli kısmı önce motoru, sonra da şanzımanıdır. Dünyalar kadar donanımı olsun bu ikili tırtsa o araçta tırttır. Önce motor iyi olacak. Sonra şanzıman iyi olacak. Sonra donanım, kalite, tasarım falan gelir.

Ne zamandan beri donanım motordan daha önemli oldu?

"tek turbo motoru var diye boş arabaya para vermek" ne demek. Oradaki turbo motor senin istediğin bütün donanımlardan daha önemli, seni yolda donanım götürmüyor motor götürüyor.

Halk öyle falan düşünmüyor. Sen öyle düşünüyorsun. Halkın derdi az paraya çok köfte yemek. Ama bunu yaparken kmde kuruşu az görünsün diye 100bine araba alıp kendilerini kaybeden de çok işte.

İyide güzel kardeşim aracın motorunda ne var onu anlamadım.

ben yollarda görüyorum civicleri vızır vızır gidiyorlar.

Sanki le mans yarışına katılacağız. Adam motoru üretmiş mi üretmiş arabasına takmış

garantisi var hem de ekonomik daha ne olacak. Yok turboymuş vırtmış zırtmış banane

Halk öyle düşünmüyor diyorsun ya yanılıyorsun

evli barklı çocuklu devlet memuru bi adamım yani bildiğin halkım ve diyorum ki "yanılıyorsun".

Bu arada ben otomobil tutkunu bir adamım çoğunuzun altı bezli iken formula 1 takip ederdim.
    bende isterim bi mustangim olsun yeri göğü inleterek araba kullanayım ama öyle olmuyor işte
    İşe yetişeyim çocuğun okuluna yetişeyim diye her gün 70 km yol yapıyorum ben.

Millet aç aç

• Civice dizel gelse bi de ...

• Civic'e dizel motor seçeneği gelirse satışlarda farkı açar.

• Golf candır gerisi heyecan

• Hondalar çok yol sesi alıyordu yenilerindede kabin sesi çokmu ..yol ve rüzgar.

• Şu forumda kiler uzanamadığı ciğere(golf) sahip olsalar da kurtulsak artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: E.R.W.

Şu forumda kiler uzanamadığı ciğere(golf) sahip olsalar da kurtulsak artık.

Tam 10 tane alın teri ile full golf alacak para var ama bir tanesini kapıya koymayan kişi o ciğere ulaşamıyor demek midir?

• Bence sorunsuzluk filan hikaye.

İnsanlar farklı ve cesur tasarımı seviyor. Civic sıradışı tasarımı ile çok sevildi. Otoparkta filan şöyle bir bakış attığınızda yeni civic hemen "ben burdayım" diyor.

Renault ve Honda yı cesur çizgileri nedeni ile tebrik etmek lazım. VW golf iyice ruhsuz kaldı. Kaç yıldır far tampon değiştirmekten başka numarası yok. Nasıl olsa satıyoruz kafasındalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: E.R.W.

Şu forumda kiler uzanamadığı ciğere(golf) sahip olsalar da kurtulsak artık.

Ufkunuz o kadar dar ki golf bu kadar değerli sizin için. Sanki 7 serisinden bahsediyor, sıradan bir c segment araç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 21 Mart 2017; 13:17:58 >
  • foruma kalırsa sonuncu olmalı

• Zamanında hayallerimin arabası olsa da çoluk çocuğa karıştıktan sonra bana pek hitap etmiyor civic. Ama arkasını çok beğenmesemde sıradışı olmuş. Önden ise gayet şık olmuş. Alanlara güzel günlerde binmek nasip olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: MyWorldLife

quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sparhawk

İki aylık satışlar buysa sağlam düşmüş demekki. Geçen sene golf, corolla gibi araçlar bir ayda 3-5bin satıyorlardı rahat. Bu millet civici o dandik atmosferik motorla bu kadar alıyorlarsa demek honda adam gibi 1.5 turbo motoru tüm modellere -gerekirse daha az güçte 150hp vs gibi- sunsa o zaman peynir ekmek gibi satılacak. 2017 yılında 90-100bin lira para verip atmosferik motorlu araba alan adamın ruh halini anlamıyorum ben.

Abi hala anlamıyorsunuz.

Atmosferik demek LPG demek. LPG demek EKONOMİ demek.

O arabayı alan adam 10-11 litre LPG yakacak. Ankara için konuşuyorum burda 2.70 LPG 27-28 kuruşa gezecek.

Turbo bir araba aldığın zaman 7.7.5 benzin yaksa 38 kuruşa geziyorsun.

125 HP atmosferikte öyle bayılan bir motorda değil.

Atmosferik alanlara bu tepki niye bir türlü anlamıyorum. Ülkede benzin 3 TL de haberimiz mi yok.

0-100 11.6 saniye

tork 152 nm

ayılıp bayılmıyor öyle mi

Sol şeridi kapatıp milleti kanser etmeyin yeter,tüplü arabanızla mutluluklar

• Hondanın bence büyük başarısı
    o tasarım garibesi aracını iyi satıyor
  • Ben size rakam veriyim :

Araç (Binek&Ticari) satışları:
    Ocak Şubat Total
    1 VW 4.314 6.502 10.816
    2 RENAULT 4.874 6.155 11.029
    3 FIAT 3.866 5.234 9.100
    4 FORD 4.511 5.138 9.649
    5 HYUNDAI 2.357 3.001 5.358
    6 DACIA 1.706 2.651 4.357
    7 PEUGEOT 805 2.264 3.069
    8 TOYOTA 2.283 2.118 4.401
    9 NISSAN 1.321 1.785 3.106
    10 HONDA 1.317 1.717 3.034
    11 OPEL 1.577 1.652 3.229
    12 MERCEDES 842 1.574 2.416
    13 CITROEN 956 1.450 2.406
    14 SKODA 925 1.225 2.150
    16 BMW 570 900 1.470
    17 KIA 619 721 1.340
    19 AUDI 625 702 1.327
    20 OTHERS 499 630 1.129
    21 SEAT 536 623 1.159
    22 MITSUBISHI 218 290 508
    23 VOLVO 155 213 368
    24 ISUZU 173 140 313
    25 IVECO 146 133 279
    26 JEEP 111 104 215
    18 ALFA ROMEO 17 43 60

MEGANE SEDAN 3.768
    NEW MEGANE HB 222
    EGEA 2.242
    EGEA HB 463
    EGEA SW 198
    YENİ FOCUS SEDAN 1.340
    YENİ FOCUS HB&SW 148
    CIVIC SEDAN 2.573
    CIVIC HB 4
    NEW COROLLA SEDAN 1.994
    GOLF 2.132

Not: Ek bilgi Egea'nın filo satışı çok düşük

• quote:

Orijinalden alıntı: muhamnet

Güzel çirkin kavramı göreceli. Beğenen de az değil.

Jet motoru, motosiklet, otomobil, yat motoru, helikopter motoru üreten kaç firma var bu listede? Honda nın yeri ayrıdır anlayana.

Burda arabadan bahsediliyor.Adam sana 20 senelik motoru tüplü arabayı layık görüyor,sen jet motorundan bahsediyorsun.Hak ediyorsunuz ne diyeyim.Honda çözmüş bu milleti.Ne yaparsa yapsın zaten millet babasının malı gibi savunuyor.
  • ben küçük bir şehirde oturuyorum. birçok şirket aracı olan golf var. o nedenle golfler için hepsi bireyseldir sözü fazla iddialı olmuş. ayrıca egea alan birçok bireysel alıcı da var.
  • Golf'ün bugün o hiç değişmeyen uyuz tasarımı ve benzinli fiyatı 120-130 bin seviyelerinde..Civic 1.5 turbo pazarlıkla 107-108 bine alınır Golf'e verilcek farklada uzun dönem Civic'e benzin konulur gezilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Hocam anlamatazsınız bunlara, beyinler kapalı. Zırvalar dururlar. Adamlar dizel motor olmadan sadece atmosferik motorla satışlarda ikinci olmuş hala bıdı bıdı konuşuyorlar. Lan adam 2.ci olmuş senin beğenmediğin kombinasyonla, demek ki sıkıntı senin beyninde. Yok bayılıyormuş yok şuymuş, yok yakıyormuş. Onu alan adam o kadarını düşünemiyor bir sen mi düşünüyorsun? Kendini ne sanıyorsun, filozof falan mısın?

Alternatif öner desen susarlar. Var mı civic lpg kadar az tüketen sıfır araç? Kasası güzel, honda kalitesi, sorunsuzluğu, ikinci eldeki değeri, fiyata göre sunduğu donanım. Bir tane alternatif önerin. Aynı fiyata turbolusunu verse bile bizim millet gider yine lpg'lisini alır ama bunlar anlamaz.

Gider turbo motor alır, 2litre az yaktıracağım diye tın tın gezerler. Adam ne yaktığına bakmıyor, fullüyor lpg'sini basıyor, tadını çıkarıyor. Ben fındık motorlu turbo aracımın tadını çıkarıyorum diyebilen var mı? Korkmadan fındık motorlu benzinli aracımla gaza basabiliyorum diyen var mı?

Şu honda kalitesi ne oluyor açıklar mısın?Camı açınca esneyen,oynayan kapı içleri mi,yoksa oyuncak plastiği iç mekanı mı

Bu arada o 2 litre az yaksın diye tın tın gezenler avm otoparklarından geri çevrilen tüplü civicleri görünce dötüyle gülüyor

• Önceki kasa civicin içi kötüydü ama yeni kasa gayet kaliteli. Hatta sınıfında daha kalitelisi yok. Varsa söyleyin bilelim.

Honda kalitesi şu oluyor. Araç yıllar geçse bile eskimiyor, abuk subuk arıza çıkarmıyor. Motorunu eşek niyetine zorlasan da bana mısın demiyor. Ve bunu lpg ile bile yapıyor. Hondacin ikinci elinin iyi olmasının nedeni kalitesi.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.