Şimdi Ara

<<<... YENI CITROËN C3 KULÜBÜ ...>>> (133. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.312
Cevap
34
Favori
443.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kibritinyanmayanucu: Start - Stop yakıt tasarrufu yapan bir sistem. Geliştirilmiş, uğraşılmış ve araçlara koyulmuş bir teknoloji. El insaf diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: strafor

kibritinyanmayanucu: Start - Stop yakıt tasarrufu yapan bir sistem. Geliştirilmiş, uğraşılmış ve araçlara koyulmuş bir teknoloji. El insaf diyorum.

El insaf demeyin bilmediğimden sordum. Start Stop araç belli bir süre beklemeye geçtiğinde motoru kapatıp ilerleme istendiğinde gaza basma durumu ile ateşleme yapılıp motor çalışması değilmidir?

Motoru sürekli aç kapa yapmak yakıtta tasarruf yerine artış yapmazmı. Heleki dizel ve otomatik bir araçta?

Yeni teknoloji olması onun daha iyi olacağı anlamını mı getirir her zaman?

Ve eğer bu mantıkta yakıt tasarrufu sağlıyorsa araçlar neden herkes kırmızı ışıkta araçları stop etmiyorlar. İçeriğini detaylı bilmediğim için "Start - Stop varmış araçta bu yakıtı azaltmak yerine arttırmazmı?" diye sordum. Dikkat ederseniz. yakıtı arttırır demedim.

Araç için 42.400 + Trafik Sigortası fiyat aldım.

Siyah Metalik Renk + Elektrik paketli + Otomatik Klimalı bir araç

• Uzmanlar araçların, özellikle de yeni teknoloji motora sahip olanların, 10 sn. üzerindeki duraklamalarda stop edildiğinde daha az yakıt harcadığını söylüyor. 60 sn 'lik bir ışıkta motoru kapatmanız daha uygundur. Ben kapatırım mesela..

http://www.arabam.com/haber/Otokolik-Trafikte-kontak-kapatmaya/Detay-294230

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strafor -- 19 Ocak 2012; 14:36:24 >
  • Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim...
  • Arkadaşlar şu an çekmeköy bayraktar otomotivdeyim c3 ümün arka amortisörleri komple değişiyor garanti kapsamında. Ben hu konuda çok bilgi alamadım kimseden. Arabasının arkasından lık lık ses gelen varsa gitsin değişim talebinde bulunsun. Hakkınızı arayın yedirmeyin gayet iyi davranıyorlar hiç bir sıkıntı çıkarmadılar . Ellerinde parça olduğu için bugün getirir getirmez test yapıldı ve değişime başlandı. Amortisörler takım olarak değişiyor sıkıntısı olanlara duyurulur. Iyi forumlar.
  • Arkadaşlar arabasında Sağ sol park hali manevra yaparken, gucur gucur ses gelen varmı direksiyonu çevirince oluyor bu ses?

daha önceden vardı halletmiştik ama bu kar yağışından sonra tekrar başladı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: djcool

Ersel YILGIN 2010 model c3 ümünkileri bende geçen sene değiştirttim, çok şikayetçiydim tümsek ve çukurlarda arkadan gelen sesten. Değişimden sonra hiç bir şey değişmedi, aynı ses devam, zamanla alıştım. Testten sonra görüşlerini yazarsan iyi olur, selamlar.

İşlem yapılmadan önce arabayı test ettiler. Okulların önüne çekilen beyaz 1-2 cm lik şeritler oluyor ya onlardan hızlı geçti adam arabadan lık lık lık sesler gelmeye başladı.
    Ayrıca benim sağ arka lastikten de ses gelmeye başlamıştı 1 haftadır. Meğer o ses te amortisörden kaynaklanıyormuş. Neyse işlem yapıldı 1 1.30 saat falan sürdü sanırım. Tekrar test ettiğimiz yerlerden geçerek 2. testi yaptık arabada tık yok arkadaşlar. Sanırım bu ilk üretilen amortisörlerde sıkıntı var. Yani 2010 da üretilen araca yine arızalı olan partiden takmış olabilirler. Bu konu çok önemli bence. Sen bence tekrar servise git göstert. Çünkü gerçekten baya ses geliyordu şimdi tık yok istediğin çukurdan geç tümsekten geç sıkıntı kalmadı. Değişim yapılmadan önce geçtiğimiz yollardan, değişim yapıldıktan sonra geçtik daha yolu yarılamadık dedim abi tamamdır geri dönelim. Ciddi derecede fark var. Şu an memnunum. Çamlıca tepesine çıkarken bir yokuş var sev üninin orada. O yolda çok çukur falan var biraz engebeli asfalt. Her ne kadar yavaş gitsem de ses geliyordu arabadan. Bugün değişim yapıldıktan sonra yolum düştü oraya arada dağlar kadar fark var. Meğer arızalı arızalı geziyormuşuz Peder benim arabaya aldım alalı 2 kere bindi 2. binişinde git göster bunda sıkıntı var demese ben aynen devam o sesler normaldir çukurdan geçiyorum falan diyordum güyya. Ama olay tamamen farklıymış usta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XperiaTM -- 20 Ocak 2012; 3:30:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: duduklu_tencere

Arkadaşlar arabasında Sağ sol park hali manevra yaparken, gucur gucur ses gelen varmı direksiyonu çevirince oluyor bu ses?

daha önceden vardı halletmiştik ama bu kar yağışından sonra tekrar başladı..

Alıntıdır.

ön tekerlerde bağlı olan ekipmanlar porya,z rotu, rot kolu ve tablalar..bunlardan z rotu virajda denge gibi bi meselede iş görüyor,tabla en alttaki taşıyıcı kısım, rot kolu malum direksiyon çevrildiğinde iş görüyor, porya da cantın bağlandığı yer...
    bunlardan sorun olabilecek 2 aksam var tahminimce dururken, rot kolu ve porya...hareket etmediğinde tekeri yağınla güç uygulayarak oynattığında oynama varsa poryada veya bilyasında sorun vardır..bence geç olmadan servise göster ön takım bu ne olur ne olmaz sakata gelme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XperiaTM -- 20 Ocak 2012; 3:33:19 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ersel YILGIN

quote:

Ersel YILGIN 2010 model c3 ümünkileri bende geçen sene değiştirttim, çok şikayetçiydim tümsek ve çukurlarda arkadan gelen sesten. Değişimden sonra hiç bir şey değişmedi, aynı ses devam, zamanla alıştım. Testten sonra görüşlerini yazarsan iyi olur, selamlar.

İşlem yapılmadan önce arabayı test ettiler. Okulların önüne çekilen beyaz 1-2 cm lik şeritler oluyor ya onlardan hızlı geçti adam arabadan lık lık lık sesler gelmeye başladı.
    Ayrıca benim sağ arka lastikten de ses gelmeye başlamıştı 1 haftadır. Meğer o ses te amortisörden kaynaklanıyormuş. Neyse işlem yapıldı 1 1.30 saat falan sürdü sanırım. Tekrar test ettiğimiz yerlerden geçerek 2. testi yaptık arabada tık yok arkadaşlar. Sanırım bu ilk üretilen amortisörlerde sıkıntı var. Yani 2010 da üretilen araca yine arızalı olan partiden takmış olabilirler. Bu konu çok önemli bence. Sen bence tekrar servise git göstert. Çünkü gerçekten baya ses geliyordu şimdi tık yok istediğin çukurdan geç tümsekten geç sıkıntı kalmadı. Değişim yapılmadan önce geçtiğimiz yollardan, değişim yapıldıktan sonra geçtik daha yolu yarılamadık dedim abi tamamdır geri dönelim. Ciddi derecede fark var. Şu an memnunum. Çamlıca tepesine çıkarken bir yokuş var sev üninin orada. O yolda çok çukur falan var biraz engebeli asfalt. Her ne kadar yavaş gitsem de ses geliyordu arabadan. Bugün değişim yapıldıktan sonra yolum düştü oraya arada dağlar kadar fark var. Meğer arızalı arızalı geziyormuşuz Peder benim arabaya aldım alalı 2 kere bindi 2. binişinde git göster bunda sıkıntı var demese ben aynen devam o sesler normaldir çukurdan geçiyorum falan diyordum güyya. Ama olay tamamen farklıymış usta.

Demek o kadar farketti ha. Bende arızalı arızalı geziyorum 2 senedir herhalde:) Mayısta garanti bitecek, olayı sallamadan tekrar gideyim servise. Bilgi için çok teşekkürler

duduklu_tencere, bende böyle bir ses yok. İzmir'de kar yağmıyor gerçi:)

Yalnız sen o amortisörleri arabayı aldıktan ne kadar süre sonra değiştirdiysen o günden itibaren 1 veya 2 sene mi tam bilmiyorum garanti süresi vardır. Yani senin aracının diyelim mayısta bitti garantisi. Sen garanti bitmeden 1 ay önce amortisörleri değiştirttin serviste. Aracının garantisi bitse dahi o değişen parçanın garanti süresi devam ediyor olacak. Ama emin değilim 1 sene mi 2 sene mi 3 sene mi sormak lazım sanırım.

Amortisör konusuna gelecek olursak aşırı derecede fark etti bu konuda çok hassasım. Arabamda kılcal çizik bile görmeye dayanamam ben o derece araba hastalığı var.
    O yüzden söylediklerime güvenebilirsin. Ben iddaa ediyorum senin arabana arızalı partiden amotisör değişimi yaptılar. Çünkü adama sorduğumda böyle 3-5 araç daha gelmişti değişim yaptık sıkıntılarını çözdük dedi. Bilemiyorum arabandan nasıl bir ses geliyor ama emin ol ses falan kalmadı benim arabada. He ses yok değil ama amortisör değil bagaj üstündeki kapak sekince ses geliyor onu zaten anlıyorsun sektiğini problem olmuyor. Müsait bir zamanında servise uğramalısın.

• quote:

Orijinalden alıntı: salserol

hız sabitleme sistemi tam olarak çalışıyor..

Hız sabitleyiciyi nerede ve kaç liraya taktırdığınızı paylaşırsanız sevinirim hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sapultra

quote:

Hız sabitleyiciyi nerede ve kaç liraya taktırdığınızı paylaşırsanız sevinirim hocam.

Yetkili servislerde 200 250 lira arası bir maliyeti var diye biliyorum bende yaptıracağım çünkü.
  • quote:

quote:

Yetkili servislerde 200 250 lira arası bir maliyeti var diye biliyorum bende yaptıracağım çünkü.

İzmir Bayraktar'da 250TL'ye taktırmıştım,gayet iyi çalışıyor memnunum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: linbul

quote:

quote:

İzmir Bayraktar'da 250TL'ye taktırmıştım,gayet iyi çalışıyor memnunum...

Bilgi için teşekkürler,2011 Confort Plus'a takılıyor değil mi sorun yok ?
  • Orijinalden alıntı: sapultra

Bilgi için teşekkürler,2011 Confort Plus'a takılıyor değil mi sorun yok ?

benim araç 2010 model,sizinki 2011 model sorun olacağını zannetmem.
  • quote:

ERSEN YILGIN tekrar teşekkürler, en kısa zamanda uğruycam servise, çıkan ses seninde mesajında belirttiğin gibi, hatta geçen seneki ilk mesajlarda diğer c3 sahibi arkdaşlarla konuşurken bu ses sorununun kronik olduğu ortaya çıkmıştı.

Kronik olduğu falan yok aslında. Herkeste aynı sorun olmuyor sonuçta ama bence dediğim gibi senin arabana tekrar hatalı amortisör taktılar.
    En kısa zamanda git ve bıktım ya bu sesten falan diye yakın ama tabi fazla yüklenme zaten üzeceklerini sanmıyorum seni.
    Ben gittim değiştirdiler ses gitti demek ki yeni gelen amortisörlerde bu sıkıntıyı çözmüşler.

• Bildiğiniz üzere aracımın arka amotisörleri değiştirildi garantiden sıkıntılı olduğu için.
    Neyse aradan geçti o kadar gün. Bugün öğlen citroenden aradılar.
    Aracınızda böyle böyle bir sıkıntı varmış dedi bir bayan bende dedim evet.
    Ve kadın tek tek saydı hepsini sanki aracı kendi test etmiş gibi.
    Beni bu aradığım numaradan her zaman sıkıntınız olursa arayabilirsiniz dedi.
    Ayrıca şu an bir problemim olup olmadığını falan sordu bende hayır yok çok memnunum dedim araçtan.
    İnanın yaklaşık 21 senedir babam renault araba kullanır. İş yerinede kendine de hep renault aldı.
    Bende en son clio 3 almıştım 2011 sattım. Arabaları iş yerindekiler hariç bakıma ben götürürdüm ve benim numaralarım kayıt edilirdi.
    Daha bir kere bile arayıp sormadılar. Nasıl oldu falan diye. Citroen hem memnun ediyor hemde aradan kaç gün geçmiş sorun hallolmuş arayıp yinede soruyorlar.
    Benim clioyu satmamın sebebi işçiliği berbattı.1 sene dolmadan deri direksiyon soyulmaya başladı radyo butonları ses yapmaya başladı.
    Değişim talebinde bulundum değiştirdiler ama bi ton soru ne cila sürmüşüm ne bir şey. Benlik bir hata yok adama dedim böyle böyle bu yine tekrarlarsa ne olacak.
    Valla sanmıyorum ama yine olabilir. Eee ne olacak dedim yine mi gelip buralarda sürüneceğim dedim. Adam ne dese beğenirsiniz '' birbirimizi idare etmeliyiz ''
    Komedi yani. O yüzden yeminliyim bir daha asla renault araç almayacağım aldırmayacağım iş yerine de aldırmayacağım.
    İnanın çok mutlu oldum yani ne olursa olsun bu bir firma kalitesidir müşteri memnuniyetidir.
    Bu bayan beni bugün arayarak citroene bir kere daha bağlamış oldu.
    Bu ara bir tane araç alacaktık bu araç nemo olacak :) peder de karar verince büyük ihtimal c4 picasso 5 kişilik olacak.
    Sizlerle paylaşmak istedim iyi forumlar.

• Acik konusayim citroen c3 1.4 e-hdi alma yolunda ilerliyorum insallah subatin ilk haftasi netlesecek. Etraftan duydugum citroen elektrik aksamda cok sorun cikarir motor sesini cok iceri aliyo vs dediler durdular. Benim aklimda sadece fransiz arabasi olmasi var. Cok begendim birde musteri hizmetlerini cok merak ediyordum. Soylediklerinizden sonra musteri memnuniyetine verdikleri onemi anladim. Tesekkur ederim sizede.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kibritinyanmayanucu

Acik konusayim citroen c3 1.4 e-hdi alma yolunda ilerliyorum insallah subatin ilk haftasi netlesecek. Etraftan duydugum citroen elektrik aksamda cok sorun cikarir motor sesini cok iceri aliyo vs dediler durdular. Benim aklimda sadece fransiz arabasi olmasi var. Cok begendim birde musteri hizmetlerini cok merak ediyordum. Soylediklerinizden sonra musteri memnuniyetine verdikleri onemi anladim. Tesekkur ederim sizede.

Ekimden bu yana kullanıyorum arabayı. Her hangi bir sıkıntı yaşamadım. Benim de aklımda citroen yoktu sadece renault kullanan biriydim ama ta ki c3 ü alana kadar.
    Bu kadar güzel bir araba olamaz.Bence sınıfının en iyisi diyebilirim. Zenith cam falan sürüş keyfi inanılmaz. Özellikle direksiyonu çok iyi. Spor tarz viteside öyle koltuklarda tabi.

• Arkadaslar sizce comfort plus satılıp exclusive araç alinir mi 5 k farkla exclusive kullanici yorumlari lütfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhabalar,
    Foruma yeni üye biri olarak beni de aranıza kabul ederseniz sevinirim. Bende de 2010 comfort plus dizel var. Konu ile ilgili olarak yazılan tüm yazılanları okuyamasam da sayfalara tek tek göz gezdirip, yazılanlar, görüşleriniz ve yorumlarınız hakkında fikir sahibi oldum. Genel olarak arcımdan oldukça memnunum. Ancak, 1-2 eksiklik beni rahatsız etmekte. Bunlar,
    1) Hız sabitleyicisi olmaması
    2) Kol dayama olmaması
    3) Teypde USB girişinin olmaması
    4) Arka camların otomatik olmaması

Yazdıklarımdan 4. madde ile ilgili olarak yapılabilecek bir şey yok. Ancak ilk üç maddeyi kendi lehime çevirmek istiyorum ve konu ile ilgili olarak görüş ve yardımlarınızı bekliyorum. İzmir'de ikamet ettiğim için görüş ve yardımlarınızı buna göre yapmanızı rica ederim.
  • 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.