Şimdi Ara

YENİ Citroën C3 ANA KONU (C3 III) 2021 MAKYAJLI KASA ÇIKTI (42. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.435
Cevap
67
Favori
221.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim Proforma faturam bugün adıma kesildi. Aracın şasi numarası bana verilen daha önceki şasi numarası ile aynı.

• POLECAT kullanıcısına yanıt

Benim faturam dün kesildi ancak programda hala garanti başlangıç gözükmüyor.

st araç bayiye gelip kontrollerinden sonra onay verip garanti başlar dedi bekliyorum bakalım ne zaman başlayacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: özkonak50

Benim faturam dün kesildi ancak programda hala garanti başlangıç gözükmüyor.

st araç bayiye gelip kontrollerinden sonra onay verip garanti başlar dedi bekliyorum bakalım ne zaman başlayacak

Benim hala 30 Eylül gözüküyor. Aracı teslim alırken aldığım garanti başlangıç tarihine bakıcam eğer 30 Eylül ise, aracı teslim aldığım günden başlatmalarını isteyeceğim. Hocam sizin araç Türkiyede mi ? Bununla alakalı bir şey söyledi mi st ?. Önceki mesajlarda yazılmıştı; araç Türkiye'ye giriş yaptığında garanti başlangıcı olur, teslim alırkende tarihi güncelletmemiz gerekiyor diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: POLECAT

Hyundai i20 bile 200 bin i geçtiyse çokta takmamak lazım. Ben onada bakarım diyordum gelince ama fiyatları görünce direk kapadım i20 defterini

hyundai i20 benim için farklı bir kategoridedir. Servis ağı ve garanti kapsamı, citroenden daha yaygın ve garanti süresi daha uzundur. Buna ek olarak neredeyse sıfır sorun bir araçtır. özellikle motor kısmı için sorunsuz kullanılabilir.

Ederi 200.000 mi ? hayır tabi ki :) yurt dışında ekstra donanımlı olanı bile 70.000 e satılıyorken bizde %200 fazlasına satılması içler acısı.

2015 nisanda (2013 model-sense paket) 32.000 e aldığım aracı 2017 şubatta 42.500 e sattım. şuan 112.000 tl yazmışlar.

2017martta 69.000 a aldığım 1.6 bluehdi shine paket şuan 170.000 tl

piyasa şuan en üst noktada ve ne yazık ki ülkemizde hiç bir şey geri ucuzlamaz. euro yükselir fiyat artar. ama düşünce etkilenmez.

dediğine göre araç gümrükteymiş işlemleri bitmiş bayiye sevkini bekliyormuş.geçen hafta çarşamba gümrüğe gelmişti bu hafta bayiye gelirse teslim edecek

• quote:

Orijinalden alıntı: özkonak50

dediğine göre araç gümrükteymiş işlemleri bitmiş bayiye sevkini bekliyormuş.geçen hafta çarşamba gümrüğe gelmişti bu hafta bayiye gelirse teslim edecek

İnşallah dediği gibidir. Bu hafta teslim alırsınız aracınızı. Ben eğer bu haftasonuna kadar gelirse önümüzdeki hafta teslim alırım büyük ihtimalle. Henüz ödeme yapmadım çünkü

• quote:

Orijinalden alıntı: janavar®

hyundai i20 benim için farklı bir kategoridedir. Servis ağı ve garanti kapsamı, citroenden daha yaygın ve garanti süresi daha uzundur. Buna ek olarak neredeyse sıfır sorun bir araçtır. özellikle motor kısmı için sorunsuz kullanılabilir.

Ederi 200.000 mi ? hayır tabi ki :) yurt dışında ekstra donanımlı olanı bile 70.000 e satılıyorken bizde %200 fazlasına satılması içler acısı.

2015 nisanda (2013 model-sense paket) 32.000 e aldığım aracı 2017 şubatta 42.500 e sattım. şuan 112.000 tl yazmışlar.

2017martta 69.000 a aldığım 1.6 bluehdi shine paket şuan 170.000 tl

piyasa şuan en üst noktada ve ne yazık ki ülkemizde hiç bir şey geri ucuzlamaz. euro yükselir fiyat artar. ama düşünce etkilenmez.

Alıntıları Göster

Şu anki kullandığım araç hyundai az çok deneyim sahibiyim. Servis konusunda haklısınız daha önce biraz uğraştım ama ücretsiz bir şekilde direksiyon milini değiştirtmiştim merkezi arayarak. Hyundai servis olarak üzmez. Ama c3 ün motor ve şanzımanıda birbiriyle son derece uyumlu aisin üretimi ve piyasadaki en güvenilir şanzımanlardan biri olarak gösteriliyor zf ile birlikte. Donanım olarak en yüksek paket olan elite plusa 230-240 bin lira isteniyor bu fiyata bakarak aradaki 40-50 bin lira fazla bir meblağ. C3 ün shine donanımıda gayet dolu kendi segmentinde 190 bin iyi fiyat şu anki piyasada. Umarım en kısa sürede piyasa oturur ve insanların araca ulaşımı kolaylaşır.

C3 shine ile ile i20 elite aynı paraya olsa belki ikisi arasında kalırım ama muhtemelen yine c3 seçerim. Motor daha iyi, şanzıman daha iyi, donanım daha geniş, iç hacim daha geniş. Hyundai i20 için sorunsuzluk ve servis ağı sadece olumlu yan olarak sayabiliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrdr

C3 shine ile ile i20 elite aynı paraya olsa belki ikisi arasında kalırım ama muhtemelen yine c3 seçerim. Motor daha iyi, şanzıman daha iyi, donanım daha geniş, iç hacim daha geniş. Hyundai i20 için sorunsuzluk ve servis ağı sadece olumlu yan olarak sayabiliyorum.

2 araçta şu an yeni. Önümüzdeki süreçte daha belli olacaktır hangisinin daha kullanışlı olduğu.

• Merhaba,
    Dün akşam eşimle aynı anda ön yolcu cam açma kapama butonuna bastık :)
    Yani ben kendi kapimdakine o kendi kapısındakine.

Sonrasında o cam kesik kesik açılıp kapanmaya başladı. Yani tuşa basılı tutunca birkaç cm açılıp/kapanıp duruyor. Sonra tekrar basılı tutunca yine birkaç cm açılıp/kapanıyor.

Acaba bozduk mu? Yoksa bilmeden bir özellik mi keşfettik?

Bilenimiz var mıdır?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • brs_snmz kullanıcısına yanıt
    Cam adaptasyonu bozulmuş olabilir. Önceki audi A4 aracımda olmuştu. Ön camları tam açılır hale geldikten sonra sizin taraftaki her iki camın açma tuşuna açmaya devam eder gibi 4-5 sn daha bastığınızda adaptasyon sağlanabilir. Benim araçta bu şekilde de düzelmemiş ve serviste güncelleme yaparken bilgisayar üzerinden halletmişlerdi.

• g-dncr kullanıcısına yanıt
    Akşam eve dönerken denedim söylediğiniz gibi fakat durum aynı.

Açılırken aşağı yönde sıkıntı yok. Kapanırken yukarı yönde sıkıntı. Servise uğrayıp baktırayım.
    Teşekkür ederim.

Aynı olay değil fakat birgün klima yönü takılı kaldı. Sadece ön cama üflüyordu. Servis kitapçığında kutup başını söküp 5 dk beklemem yazıyordu. Yaptım ve düzeldi. Deneyebilirsiniz.

camı tam kapattıktan sonra tekrar bir sn kadar kapamaya çalısın fordlarda bu şekide oluyor. denemekten zarar gelmez. Bu arada bende 8 ekimde 10 bin tl kapora vererek 195.000 tl ye beyaz mavi shine modeline yazıldım, 1 hafta sonra aradılar. 2.000 TL zam geldi dediler bende devam kararı aldım. Bekliyoruz bakalım.

• kir-pi K kullanıcısına yanıt

Henüz yazılmamış olanlara net biçimde kırmızı renk olanı öneririm. Çünkü kırmızı renkle birlikte techwood ahşap süslemeler ve koltuklara deri detaylar geliyor. Dizin altına gelen kısım ile omuz ve başa gelen kısım deri, kalan kısımlar kumaş oluyor.

Sanırım bej renk araçlarda dabu koltuk kombinasyonu var ama emin değilim. Diğerleri tamamen kumaş.

• quote:

Alıntıları Göster

Bu fotolardan ilan girip kapora dolandırıcılığı yapayım en iyisi 

• C3'çüler siz hayırdır ya satışlarda Polo'yu tokatlamalar fln ?  

• merhaba arkadaşlar sizden aşağıdaki yazdığım araç için yorum rica edeceğim... kullanan var mıdır memnun mudur artı yada eksileri veya kronik sorunu nelerdir?

2020 Citroën C3 1.2 PureTech S&S Shine S Edition 110 PS 6 İleri Manuel Benzinli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jimmy77 -- 23 Ekim 2020; 16:38:6 >
  • quote:

Henüz yazılmamış olanlara net biçimde kırmızı renk olanı öneririm. Çünkü kırmızı renkle birlikte techwood ahşap süslemeler ve koltuklara deri detaylar geliyor. Dizin altına gelen kısım ile omuz ve başa gelen kısım deri, kalan kısımlar kumaş oluyor.

Sanırım bej renk araçlarda dabu koltuk kombinasyonu var ama emin değilim. Diğerleri tamamen kumaş.

Ben ahşap görünümlü konsol kaplamayı beğenmedim. Ucuz ve basit hissiyatı uyandırdı.

• Jimmy77 J kullanıcısına yanıt

bende var bu araçtan daha 1000 km de ben ve ailem memnun şu anda araçtan. 2 yıl daha uzattıracağım garantisini 4 yıl bitiminde satarım diye düşünüyorum. Artılarına gelecek olursak; araç yerden yüksek bu da güven veriyor şehir içinde yüksek yerlere girerken, süspansiyonları oldukça yumuşak bu da konfor anlamında oldukça iyi bir his oluşturuyor araç içinde. 6 ileri manuel şanzıman ile araç özellikle 0-60 arasında inanılma atik oluyor arkadaşlarımda olan bmw 5.20 ve mitsubishi lancer evo ile kalkışta gayet yan yana gidiyoruz, burada lancer evo nun atmosferik motor olmasının da payı var tabi 3000 devire kadar motor performansı pek iyi değil aracın. Araç yeni olduğu için zorlamıyorum tabi birde hız hiç sevmiyorum önceden de bahsetmiştim burada ama 0-60 kalkış denemek istedim şahsen. Aracı alırken özellikle mitsubishi evo su olan arkadaşım çok övmüştü 6 ileri manuel c3 ün performansını haklıymış gerçekten. Bunun harici direksiyon çok yumuşak şehir içinde inanılmaz rahat oluyor kullanırken, 100 km sonrası da direksiyonun sertleşmesi pek tatmin edici olmasa da çokta kötü değil idare eder. Güvenlik donanımları oldukça iyi hız tabela okumadan tut, öndeki araca takip mesafesi ve gerekli durumda fren yapma sistemine kadar ağzına kadar dolu araç ve şehir içinde şahsen ön takip mesafe inanılmaz işe yarıyor. Vites geçişleri oldukça yumuşak bu da hoşuma gitti. Araç içi geniş bu da güzel bir özellik.

Eksilere gelirsek araç yüksek olduğu ve çok yumuşak süspansiyonlara sahip olduğu için virajlarda bana pek güven vermiyor yatıyor araç. Yakıt olarakta bizdeki yeni kasa Fiesta ya göre 1.0-1.5 lt civarı daha çok yakıyor İstanbul şehir içi dolaşımda. İç malzeme kalitesi Fiesta nın yanına yaklaşamaz, c3 kötü değil ama fiesta farklı seviyede bence o konuda c3 e göre. Bagaj kapasitesi 300lt sanırım ve az bence biraz daha büyük olabilirdi.

Benim izlenimime göre tam bir fiyat/performans aracı şu anda c3 ler. Artılarını eksilerini daha önceden bilerek aldığım için eksi yazdıklarım beni hiç rahatsız etmiyor iyi ki c3 ü almışım diyorum şu anda ben tavisye ederim şahsen. Otomatik vitesli olanlarının da motor/şanzıman uyumunun çok iyi olduğu da söyleniyor bu arada denk gelirse otomatik vitesli olanını da çekinmeden alabilirsiniz

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.