Şimdi Ara

YENİ Citroën C3 ANA KONU (C3 III) 2021 MAKYAJLI KASA ÇIKTI (172. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.443
Cevap
67
Favori
221.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 169170171172173
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar selam 2020 model c3 shine s edition 110 Bg araç sahibiyim. Araç 85bin km de.Uzun süreli trafiklerde veya sabit olarak 40 45 dk çalıştıktan sonra araç rölanti dalgalanması yapıyor, ardından arıza lambası yakıyor. Nedenini bir türlü bulamadık arıza kodunda da işe yarar birşey çıkmıyor. Daha önce bu sorunla karşılaşan var mı ? Şimdiden teşekkürler.

• MustafaCngz M kullanıcısına yanıt

Boğaz kelebeğinde , EGR valfinde ya da bobinlerde sorun olabilir. Benim daha önceki mini cooper da bu sorunu yaşıyordum bunların temizliği ile sorun giderildi. Muhtemelen sizde de benzer bir sorun mevcut. Arıza da çıkmaz

• Yakın zamanda 3. Yıl (45.000) bakımı yaptıran ya da fiyat alan oldu mu? Citroen gençler 6400 gibi bir fiyat verdi de bana. Aracın garantisi devam ediyor bu arada onun için yetkili servis bakımı olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcologicBullet -- 15 Nisan 2024; 15:8:27 >
  • EcologicBullet kullanıcısına yanıt

2-3 farklı bayiiden fiyat alın. Mail adresinize proforma fatura isteyin. Ne işlem yapılacak işlem için ne kadar alınacak bir görün. Bayiileri karşılaştırın. X servis buji değişiyor. siz niye değişmiyorsunuz falan diyebilirsiniz. yağ falancada şu kadar sizde ne kadar deme lüksünüz olabilir.

• 2021 model C3 aracımın 30.000 bakımı geldi..

Garantisi bitti.

Ankara da önerebileceğiniz usta veya servis var mı ?

Birde 30.000 de balata ve bujı değişimi olur mu sizce? Değiştiren oldu mu ?

• Maestro26 kullanıcısına yanıt

Benim 2021 1.2 aracın da garantisi bitti, araç 59 binde yetkili servis 8500 TL istedi(buji değişecekmiş orijinal buji olursa +1000 TL) bujiyi 1 sene önce 30 binde değişmişlerdi , bu sefer değişmeyi düşünmüyorum 70 bin bakımında değişeceğim , artık yetkiliye de gitmeyi düşünmüyorum ,yağ filtre vs içinde 6 7 bin bence fahiş , orijinal yağ yağ filtresi hava filtresi ve polen filtresi, satan güvenilir yerler 1500 2000 e değişiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal0001903 -- 20 Nisan 2024; 9:57:25 >
  • kartal0001903 kullanıcısına yanıt
    Ben buji ve balata hala değiştirmedim hocam.
    Belki 40.000 de balata değiştiririm.
    Buji yi 50.000e kadar kullanacağım..

Yağ polen hava filtresini 1300e değiştirdim.
  • Maestro26 kullanıcısına yanıt

Bende biraz önce gittim 1380 e değiştirdim yağ 5 30 nfcTotal kullandılar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal0001903 -- 20 Nisan 2024; 10:39:21 >
  • janavar® J kullanıcısına yanıt

Bugün yetkili servise gittim. Triger nedeni ile yağ basıncında sorun varmış. Tüm yağlama sisteminin değişmesi gerektiği söylendi 70 bin TL fatura çıkartıldı. Yağ pompasını filan açıp kontrol etmeyi değişim yerine temizliği düşünüyorum. Daha önce başına gelen temizlik yoluna giden var mıdır acaba ?

Merhaba kaç model aracınız
    Kaç bin de kaç model bakımlarını nereye yaptırdınız hangi yağ kullandılar ?
  • muslucus kullanıcısına yanıt

86 binde 80 bendeyken aldım 60 binde triger değişmiş bakımları yapılmış ama yinede böyle birşey ile karşılaştım. 2020 model shine s edition 110 bg.

Burada öncelikle triger seti kaç ay/yıl önce nerede nasıl değişti bunu bilmek gerekir. Serviste kayıt altında değişti ise bunun belgesini temin etmek lazım. Sonrasında yeni takılan set servis garantisi ile takılıyor. Tüketim ömrü kısıtlı malzemeler listesinde olsa da minumum 50 bin kilometre sorun çıkarmaması gereken bir malzemenin 1 yıl içinde çöp olması demek (yağ filtresini tıkıyorsa zaten 3-5 ay önceden kopmaya başlamış parçalar) yine üretim kaynaklı hatası olan bir malzeme takıldı demektir. Bu sebeple önce durumu izah edip ücretsiz onarım talep etmeniz gerekir.

Sonuç alamazsanız durumu ayrıntılı şeklilde belirten bir yazıyı önce şikayetvar a sonra , Citroen Fransa ya yazmanız lazım.

hatta ekşi sözlükte arkadaşınız var ise oraya da " citroen rezilliği" diye başlık açtırın.

benzer konuda bana 40 bin tl değerinde adblue deposunu itelemeye çalıştılar. 3 ay sonunda seve seve ücretsiz değiştirdiler. 5 yıl hiç bir bakım serviste yapılmamasına rağmen.

Hocam, ilk sahibi 13 bin km den sonra yetkili serviste bakım yaptırmamış sadece 60 binde triger seti değişimi yaptırmış o yüzden birşey çıkacağını zannetmiyorum şikayet yolundan. Kariyeri söktürüp yağ pompası ve filtreleri kontrol ettireceğim. Araç şuan için yağ yakmıyor. O yüzden basit bir tıkanıklık nedeni ile rölanti dalgalanması da yapıyor olabilir. Yetkili servisler kendilerini garantiye almak için tüm yağlama sistemini değiştirme yoluna gidiyor adım adım ilerleyeceğim. Gelişmeleri aynı sorunla karşılaşanlar için yazarım.

• Ankara da ilk servis bakımı için ata 5900 abc ve otosay 6100 fiyat verdi
    Değişecek parçalar yağ yağ filtresi ve polen filtresi
    Hava filtresi de eklendiğinde 3 servis 7000 tl fiyat veriyor.
    Hava filtresinin değişimi zorunlu değilmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lord-06- -- 26 Nisan 2024; 20:1:25 >
  • lord-06- kullanıcısına yanıt

fiyatlar epeyce uçmuş gözüküyor.

citroen kendi sayfasından kendiniz bakım satın alın bence.

Ekran görüntüsünü alıp ben bu fiyatlar doğrultusunda işlem yaptıracağım derseniz .

YENİ Citroën C3 ANA KONU (C3 III) 2021 MAKYAJLI KASA ÇIKTI
    Eurorepar yetkili servisle aynı parçaları kullanıp daha uyguna yapıyor. garanti filan da bozmuyormuş (söylenti)
    Bu salı citroen c elysee dizel için;

Orjinal parçalar ile (eurorepar olunca daha uygun);

Mazot filtresi, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi, total yağ ile 2900 tl verdik.

Benzinli olsa mazot filtresi olmadığından daha uygun olurdu. Fişli faturalı kurumsal yer.

Stellantis grubunun kendi servisi sonuçta. C3 için aynı işlemler 2.500 tl falan tutar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 27 Nisan 2024; 18:3:10 >
    Bu fiyatlara işçilik dahil mi hocam

• 
Sayfa: önceki 169170171172173
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.