Şimdi Ara

Yeni çıkan askerlik kanununa göre rapor!' (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
4
Favori
53.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: salih18200

Arkadaşlar bir ayrıntı dikkatimi çekti

Ağustos 2013 Karışık Sınıf Celbinde Sevk Edilecek Yedek Subay Aday Adaylarına Ait TRT Duyurusunda

quote:

D. DAHA ÖNCEKİ CELP DÖNEMLERİNDE SEVKE TABİ İKEN;

(1) YASAL MAZERETLERİ NEDENİYLE SEVK EDİLEMEYENLERDEN SEVK TEHİR SÜRELERİ 30 HAZİRAN 2013 (DÂHİL) TARİHİNE KADAR SONA ERENLER

Buradan anladığım kadarı ile ben nisanda rapor alarak askerliği 31.07.2013 (Temmuz) ' e kadar tecil ettirmiş bulunmaktayım.
    Yukarıda verdiğim duyuruda geçen maddeye göre benim tecilim 30 Haziran 2013 den sonra bittiği için Ağustos celbindende muaf olmuş oluyorum.

Benmi yanlış anlamışım yoksa, bir çok arkadaşın durumuda benim gibi değilmi.

arkadasım bende rapor alarak 31 temmuza kadar erteletmiştim. lakin gel gör ki 30 hazirana kadar askerlik şubesine git diye o meşhur kağıt geldi.ben de şubeye gittim ve memura 31 temmuza kadar ertelettim durum ne olacak dedim,sevkler erkene alındı temmuzda askersin dedi...

• quote:

Orijinalden alıntı: metu0606

quote:

Orijinalden alıntı: salih18200

Arkadaşlar bir ayrıntı dikkatimi çekti

Ağustos 2013 Karışık Sınıf Celbinde Sevk Edilecek Yedek Subay Aday Adaylarına Ait TRT Duyurusunda

quote:

D. DAHA ÖNCEKİ CELP DÖNEMLERİNDE SEVKE TABİ İKEN;

(1) YASAL MAZERETLERİ NEDENİYLE SEVK EDİLEMEYENLERDEN SEVK TEHİR SÜRELERİ 30 HAZİRAN 2013 (DÂHİL) TARİHİNE KADAR SONA ERENLER

Buradan anladığım kadarı ile ben nisanda rapor alarak askerliği 31.07.2013 (Temmuz) ' e kadar tecil ettirmiş bulunmaktayım.
    Yukarıda verdiğim duyuruda geçen maddeye göre benim tecilim 30 Haziran 2013 den sonra bittiği için Ağustos celbindende muaf olmuş oluyorum.

Benmi yanlış anlamışım yoksa, bir çok arkadaşın durumuda benim gibi değilmi.

arkadasım bende rapor alarak 31 temmuza kadar erteletmiştim. lakin gel gör ki 30 hazirana kadar askerlik şubesine git diye o meşhur kağıt geldi.ben de şubeye gittim ve memura 31 temmuza kadar ertelettim durum ne olacak dedim,sevkler erkene alındı temmuzda askersin dedi...

Hocam benim zaten gitme durumum yok. Dönem başında yüksek lisansa kayıt yaptırmayı düşünüyorum.
    Benim elimde tecil belgem var. Duyuruda da 30 Haziran demişler. Eğer sizin dediğiniz gibiyse bakaya kalırım.
    Mazeret olarakta duyuruda böle yazıyo diyerek para cezası ile kasıma kadar tecil alırım heralde :)

@metu0606

• Ben olsam aralıkta askere giderim.Yazın askerlik zor oluyor.Kışın rahattık.Hem yazın ot biçme ve toplama var berbat bir iş.
    Ben kısa dönemim böyle işler yaptırmazlar diye düşünmeyin.Hizmet bölüğüne düşen arkadaşlarım hergün yolları süpürüp temizlik yapıyorlardı hamallık yapanlarda vardı.Neyse 5 ayda bitirdik kurtulduk.
  • Madde 47 – (Değişik birinci fıkra:31.3.2011-6217/1 md.) Askere sevk için
    çağrıldıkları halde;

b) Ana, baba, eş, kardeş veya çocuğunun resmi sağlık kurumu heyet raporuyla
    belgelendirilmiş hayati tehlike içinde olduklarını gösteren hastalığı, nedeniyle askerlik şubesine gelemeyecek olanlar, bu mazeretlerini kanıtlayan
    belgeleri askerlik şubesinde bulundururlar. Bunlar hakkında bakaya işlemi yapılmaz.

Annem als hastası ağustos ayında askere gitmem gerekiyormuş, annemin heyet raporu ile askerliğimi bir sonraki celp dönemine tecil ettirebilecekmişim , peki arkadaşlar kaç dönem bu şekilde tecil ettirebilirim askerliğimi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: anatolia28

Madde 47 – (Değişik birinci fıkra:31.3.2011-6217/1 md.) Askere sevk için
    çağrıldıkları halde;

belgelendirilmiş hayati tehlike içinde olduklarını gösteren hastalığı, nedeniyle askerlik şubesine gelemeyecek olanlar, bu mazeretlerini kanıtlayan
    belgeleri askerlik şubesinde bulundururlar. Bunlar hakkında bakaya işlemi yapılmaz.

Annem als hastası ağustos ayında askere gitmem gerekiyormuş, annemin heyet raporu ile askerliğimi bir sonraki celp dönemine tecil ettirebilecekmişim , peki arkadaşlar kaç dönem bu şekilde tecil ettirebilirim askerliğimi ?

heyet raporunun hangi tarihler arasında olduğu kesinlik kazandı mı peki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 353dönem

http://forum.donanimhaber.com/m_72488058/tm.htm

Kardeş sen bu linki veriyorsun ama orada çoğunluk sırf geyik yapıyor ya
    Bizim buradaki soruların cevabını verecek pek kimse yok maalesef orada...
  • quote:

Orijinalden alıntı: haviconi

quote:

bütün sorularının cevabı orada var..biraz zahmet olacak ama tüm sayfalara ve ilk sayfaya bakman gerekecek..

• quote:

Orijinalden alıntı: Pentagramet

quote:

Orijinalden alıntı: anatolia28

Madde 47 – (Değişik birinci fıkra:31.3.2011-6217/1 md.) Askere sevk için
    çağrıldıkları halde;

heyet raporunun hangi tarihler arasında olduğu kesinlik kazandı mı peki?

Arkadaşın bahsettiği heyet raporu ile senin sorduğun heyet raporu farklı kardeş...

anatolia28, geçmiş olsun arkadaşım. Allah acil şifalar versin...
    Kanuna göre o celp dönemi tecil oluyor. Ama yinede askerlik şubesine gidip daha detaylı bilgi alabilirsin. Kanun maddesinden anladığım kadarıyla; muhtemelen senden her celp dönemi için yeni rapor isteyecekler.

@anatolia28 @Pentagramet

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: haviconi

quote:

bütün sorularının cevabı orada var..biraz zahmet olacak ama tüm sayfalara ve ilk sayfaya bakman gerekecek..

Baktım, konuyu da takip ettim ediyorum.
    İlk sayfaya TRT duyurusu ve yönetmelik koymuşsun. "Raporu'un kabul olacağı anlamı çıkıyor ama işte kimi askerlik şubesi heyet raporunu kabul ederiz diyor. Kimi Haziran ayında alınan rapor fayda etmez diyor vs. vs." Biz bu konulara net cevap bulabilir miyiz diye bakıyoruz. Ona da kimse net cevap veremedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haviconi -- 27 Mayıs 2013; 23:02:20 >

• tatmin olacaksan ben sana net cevap vereyim.rapor kabul edilmiyor bu dönem.kasımda ne olur bilemem.bu dönem gitmekten vazgeçip bakaya kalırsan para cezası ödersin..başka birşey olmaz ..
  • quote:

tatmin olacaksan ben sana net cevap vereyim.rapor kabul edilmiyor bu dönem.kasımda ne olur bilemem.bu dönem gitmekten vazgeçip bakaya kalırsan para cezası ödersin..başka birşey olmaz ..

aylar önce başlığı ben açmıştım.. değiştirdim demin.. bizim linki attm :d
  • quote:

tatmin olacaksan ben sana net cevap vereyim.rapor kabul edilmiyor bu dönem.kasımda ne olur bilemem.bu dönem gitmekten vazgeçip bakaya kalırsan para cezası ödersin..başka birşey olmaz ..

“MADDE 8 – Kanuni mazeretleri sebebiyle askerlik karar tarihi itibariyle emsali olarak askere alınanlarla birlikte sevk öncesi hazırlık işlemleri için müracaat etmeyenler mazeretlerinin sona ermesinden sonraki ilk sevk öncesi hazırlık işlemlerine döneminde bilgilerini güncellemek üzere askerlik şubelerine başvururlar.”

''Askere sevk için
    çağrıldıkları halde;
    a) Kendisinin tutukluluğu veya hükümlülüğü ya da herhangi bir resmi sağlık
    kurumu raporuyla belgelendirilmiş istirahat gerektiren hastalığı,
    belgelendirilmiş hayati tehlike içinde olduklarını gösteren hastalığı,
    c) Sevkten önceki veya sonraki onbeş gün içinde ikinci derece dâhil kan veya
    kayın hısımlarından birinin ölümü,
    d) Sevkten önceki veya sonraki onbeş gün içinde kendisi veya ikinci derece
    dâhil kan veya kayın hısımlarından birinin evlenmesi,
    e) Sevkten önceki veya sonraki iki ay içinde çocuğunun doğması,
    nedeniyle askerlik şubesine gelemeyecek olanlar, bu mazeretlerini kanıtlayan
    Bu mazeretler dışındaki nedenlerle sevkin son gününe kadar askerlik şubesine
    gelmeyenler ile gelip de sevk evrakını alanlardan, kendilerine verilen yol süresi
    sonunda birliğine katılmayanlar, bakaya olarak kabul edilirler.
    Bakayalar, askerlik ödevlerini yerine getirmek maksadıyla yakalanmaları için
    Milli Savunma Bakanlığınca İçişleri Bakanlığına, askerlik şubelerince de mahallin en
    büyük mülki amirine bildirilirler. Yakalanarak muhafaza altına alınan yükümlüler, vakit
    geçirmeksizin ve en geç yirmidört saat içerisinde en yakın askerlik şubesine
    getirilirler. Askerlik şubesince teslim alınamayan yükümlüler, ilgili kolluk kuvveti
    tarafından hazırlanan tutanağa istinaden derhal serbest bırakılırlar.''

nasıl rapor kabul edilmiyor ? kanuni mazeret olarak 47. madde yazıyor. 8. madde ise açık hazırlık döneminde kanuni mazereti olan diğer sınıflandırma döneminde bilgileri güncellenmek üzere yollanır....

• Belirttiğin durumlarda zaten kimse askere gitmez..Bu durumları bizlerde biliyoruz..Kanuni mazereti olan bakaya sayılmaz diyorum..Rapor kabul edilmiyor..Ayağım kırıldı, g.. kıl döndü gibi raporlar kabul görmüyor..

Yalandan Heyet raporu alanlara da bir şey diyemem tabi ki..
  • quote:

Belirttiğin durumlarda zaten kimse askere gitmez..Bu durumları bizlerde biliyoruz..Kanuni mazereti olan bakaya sayılmaz diyorum..Rapor kabul edilmiyor..Ayağım kırıldı, g.. kıl döndü gibi raporlar kabul görmüyor..

Yalandan Heyet raporu alanlara da bir şey diyemem tabi ki..

hocam bugün ayağı kırılına da kıl dönmesi olana da 30 günlük heyet raporu veriliyor. Geçen yıl bir arkadaşım almıştı daha 3 günlük raporla erteleme muhabbeti yokken kıl dönmesi teşhisi ile 30 günlük heyeti aldı.Ayağı kırılan zaten alır onda sorun olmaz.Şuan tüm askerlik şubeleri rapor konusunda bekleyin diyorlar.Genelge gelecekmiş.Kısacası raporun yol haritası çizilecekmiş.Askeriye bu sisteme dönmesi saçma sapan test muhabbetinin kalkması da olabilir. 1 günlük raporun bile geçerliliği olabilir (30 haziran tarihli). Kimse bana 29 gün nerede idin diyemez. Çünkü 1-30 haziran da istediğim zaman giderim.Ucu açık. 30 haziran da yola çıktım ve Allah korusun kaza geçirdim. Askeriye mi bakacak bana ?

• Şöyle bir mantıkta yapabilirler ..30 gün rapor 30 temmuzda biter ..Ağustosta birşeyin kalmaz askere geleceksin gibi....
  • quote:

Şöyle bir mantıkta yapabilirler ..30 gün rapor 30 temmuzda biter ..Ağustosta birşeyin kalmaz askere geleceksin gibi....

öyle bir şey yapılamaz yasal olmaz.yönetmeliği okumamışsınız besbelli
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpcan14

quote:

Şöyle bir mantıkta yapabilirler ..30 gün rapor 30 temmuzda biter ..Ağustosta birşeyin kalmaz askere geleceksin gibi....

yapabilirler diyorum...askerlikte mantik aranmaz ogretmedilermi sizlere?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

yapamazlar yasalar yönetmelikler apaçık ortadadır.keyiflerine göre karar veremezler.gelen emir ve talimatlara genelgelere göre hareket etmek zorundadır.Askerlikte mantık aranmaz şeklinde söylenen klasik boş laflar beni ilgilendirmez ben yasalara bakarım yönetmeliklere bakarım.Hükümet ne derse o dur.

• quote:

quote:

quote:

quote:

yapamazlar yasalar yönetmelikler apaçık ortadadır.keyiflerine göre karar veremezler.gelen emir ve talimatlara genelgelere göre hareket etmek zorundadır.Askerlikte mantık aranmaz şeklinde söylenen klasik boş laflar beni ilgilendirmez ben yasalara bakarım yönetmeliklere bakarım.Hükümet ne derse o dur.

Şubede kendini bilmez memurlar ne diyormuş bazı arkadaşlara haziranda mezun olsan da Ağustosta gidersin..bu tür saçmalıklara karşı olabilir söylenebilir ama hiç bir sonuca varılmaz diyorum...Yapamazlar ama milletin ağzı torba değil büzelim, konuşuyorlar..
    Sen o zaman diyorsun ki, Raporum 30 gün beni kimse askere alamaz ...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.