Şimdi Ara

Yeni çıkan askerlik kanununa göre rapor!' (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
4
Favori
53.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben de askerlik şubesini aradım hazırlık işlemlerini yaptırdıktan sonra tecil hakkımız var mi diye 25ine kadar olur dedi ama emin değildi yesevi nin dediği 15 doğrudur bence. sadece önemli olan bize verecekleri belge ne içeriyor kesin kayıt mi yüksek için hazırlık felan mi o da önemli o kağıdı şube kabul etmesi gerekiyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: innervision

quote:

Orijinalden alıntı: haviconi

Beyler bakaya durumda olup da Yesevi'nin bu ilanı üzerine askerlik şubesine giden oldu mu?
    Normalde rapor alıyordum ve bugün yine rapor almam lazım ama bu ilandan ötürü muallakta kaldım...

Ben de henuz gitmedim, rapor nasil almayi planliyorsun(bakaya kalmamak icin hangi tarihlerde almak gerekiyor?)

Raporun garantisi yok.
    Sadece şu yüksek lisans olayı çıkana kadar raporla geçiştireyim diyordum. Ama yüksek lisans işi çıkınca raporun garantisi olmadığı için almayacağım artık...
  • Peki baska bir soru.

Yesevi harici baska bir universiteden kabul alsak, bu universitenin verdigi kabul belgesi de ayni gecerlilikte mi? Bunu sundan dolayi soruyorum, Malum yesevi yurtdisindaki bir universite farkli bir statusu olabilir diye.
  • arkadaşlar bende ağustos 2013 celbine tabiyim. benim görüştüğüm askerlik şubesindeki memur arkadaşlar henüz raporla ilgili bir yönerge olmadığı için yazı beklediklerini, (benim şöyle özel bir durumum var eşim eylül ayında doğum yapacak ve doğum esnasında yanında bulunabilecek kimsem yok. bunu askerlik şubesine belirttim ) ne olur ne olmaz diye haziran ayı için rapor almamı söylediler.

ben sevk tarihinden 2 ay önce veya sonra eşi doğum yapacak kişilerin bakaya sayılmayacağını yeni öğrendim. acaba bu 2 aylık süre ağustos a göre mi haziran a göremi baz alınacak bilgisi olan varmıdır ?
  • colaka C kullanıcısına yanıt
    ağustosu baz alıyorlar....
  • Arkadaslar merhaba kendi sorumun cevabini askerlik subesini arayarak aldim.
    Yuksek lisans kabul belgesi goturdugumuzde(herhangi bir universite oluyormus) sevkten once tecilimiz bir donemlik yapilabiliniyormus.
    bilginize.
    yani yeseviye 2100 tl bayilmaya gerek yok.
  • iyi akşamlar herkese,

Ben de Ağustos celbine tabiyim ve Yesevi'nin duyurusundan yola çıkarak tecil almak istiyorum,

Bugün Yesevi'yi aradım ve bu duyurunun askerlik şubelerindeki geçerliliğinden ne kadar eminsiniz diye sordum,

Yani açıkçası, duyuruda yazığı şekilde ben 8 temmuz'da okula kayıt belgemi alıp askerlik şubesine gitsem ve bu şekilde tecil istesem,
    şubedekiler de "bizim böyle bir şeyden haberimiz yok, sen haziran ayında bilgilerini de güncellemişsin, ağustos'ta askersin" deseler derdimi kime anlatacağım diye sordum :)

öğrenci işlerindeki görevli de "yani bütün şubelere duyuru yapılmamış olabilir, ancak biz asal ile konuşup olur aldıktan böyle bir duyuru yayınladık" dedi,

ama yine de güvenemiyorum açıkçası, o yüzden istanbul'da yaşayan ve benzer durumda olan arkadaşlar hangi şubede işlem yapacaklar? bu duyurudan haberdar olan şubeler konusunda bilgisi olan var mıdır? yardımcı olabilirseniz çok sevinirim..

• nouma88 N kullanıcısına yanıt
    Dun subeye gittim, guncelleme islemlerimi yaptirdim.

Bu yuksek lisans olayindan subeler haberdar, hatta islemlerimi yapan kadin bana 25ine kadar vaktim oldugunu belgemi aldiktan sonra Agustos icin tecilimi yapabileceklerini eylulden itibaren de okulun kendisinin tecil yapacagini soyledi.
    Yani Ahmet yesevinin aciklamasiyla ortusuyor.

Yalniz ben rapor olayini da sordum askerlik subesindeyken bana 1111. nolu kanunun 47. maddesine bakmami soyledi.
    Maddeyi inceledim, rapor oalyiyla ilgili birsey degismemis, yani bu ayin sonuna rapor alinsa yeterli gibi gorunuyor.
    Acikcasi ben Yeseviye 2bin lira verecegim icin pisman oldum, raporla da halledebilirmisiz.
  • keşke raporun bir günlük raporun kabul olacağından emin olabilsek kesinlikle olmaz diyen memurlar, komutanlar var. yönetmeliği okuyunca bana da olur gibi geliyor.
  • Dün askerlik şubesindeki tecrübeli memur, 30 Haziran'dan önce uzun süreli heyet raporu alırsan %99 ihtimalle bakaya kalmazsın dedi...
    Ayrıca 30 Haziran ve 1 Temmuz'u kapsayan 7 günlük rapor alırsan da olabilir dedi ama garanti vermedi, biz raporunu sisteme gireriz onaylanmazsa sorumluluk kabul etmem dedi...
  • inanılır gibi değil şu rapor olayı nasıl hala böyle belirsiz olur .. askerlik şubesindeki memurlar da sadece kendi yorum ve tahminlerini söylüyorlar ..gecen askerlik şubesine gittim ordaki memur ; 15 20 yıdırl sanırım çalışıyor babamın arkadası ... herkes ona soruyor ... ben de sordum bilmediğini sölemedi ama konustuklarından sadece kendi yorumunu yaptgını çok iyi anladım ...
  • Bugün son gün beyler....
    Rapor alacaklar bugün gidip alsınlar raporlarını
  • peki bu Yuksek lisans kabul belgesi nasıl oluyor mesela okul kazananları 11 Temmuzda ilan ediyor fakat kesin kayıt 29 temmuzda kesin kayıttan önce bu belgeyi verirler mi?
  • Askerlik şubesi başkanından bizzat edinilen bilgiler:

28-30 Haziran'ı kapsayan rapor alanlar bakayalık durumunu kaldırabilirler (Aslında 1 günlük rapor yetiyor fakat 30 Haziran pazara denk geldiğinden raporu haftaiçi başlatmak gerekiyor). Raporu teslim etmek için gittiğinizde transkript isteyecekler ve sınıflandırmayı kabul ettiğinize dair yazı imzalatacaklar. Yani raporu teslim ettiğiniz anda sevk işlemleriniz başlatılacak. Gelecek celp dönemi için otomatik olarak sınıflandırmanız yapılacak, 25 Ekim'de nerede askerlik yapacağınız açıklanacak. Ben bu sebepten dolayı raporu vermedim çünkü birkaç dönem daha askere gitmek istemiyorum. Bu konu için şube başkanının verdiği taktik şöyle: Sevk dönemlerinin son gününde (30 Haziran, 30 Eylül, 31 Aralık, 31 Mart) rapor al, askere gideceğin zaman raporları topluca teslim et, bakayalık durumun kalksın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi loverdosed -- 16 Temmuz 2013; 9:32:30 >
  • aynen bende arkadaşa katılıyorum bende aldım 30 haziranı kapsayan 1 haftalık rapor ama vermedim çünkü veririsem kasıma hazır asker oluyorsun ben daha 1 yıl gidemicem ailevi meseleler ekonomik durum vs. bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: loverdosed

Askerlik şubesi başkanından bizzat edinilen bilgiler:

28-30 Haziran'ı kapsayan rapor alanlar bakayalık durumunu kaldırabilirler (Aslında 1 günlük rapor yetiyor fakat 30 Haziran pazara denk geldiğinden raporu haftaiçi başlatmak gerekiyor). Raporu teslim etmek için gittiğinizde transkript isteyecekler ve sınıflandırmayı kabul ettiğinize dair yazı imzalatacaklar. Yani raporu teslim ettiğiniz anda sevk işlemleriniz başlatılacak. Gelecek celp dönemi için otomatik olarak sınıflandırmanız yapılacak, 25 Ekim'de nerede askerlik yapacağınız açıklanacak. Ben bu sebepten dolayı raporu vermedim çünkü birkaç dönem daha askere gitmek istemiyorum. Bu konu için şube başkanının verdiği taktik şöyle: Sevk dönemlerinin son gününde (30 Haziran, 30 Eylül, 31 Aralık, 31 Mart) rapor al, askere gideceğin zaman raporları topluca teslim et, bakayalık durumun kalksın...

Bunu öğrendiğim iyi oldu
    Mayıs 2014 zamanı işime yarayabilir.

• Arkadaşlar birşey sormak istiyorum 2 yıllık myo bittikten sonra hiçbir askerlik şubesine gitmeden açık öğretime kayıt olsak askerlik 29 yaşına kadar ertelenmiş olurmu?

Ve ya 2 yıllık myo bitti özel bir üniversiteden devam etsem yine askerliğim ertelenmiş olur mu okulumu bitirene kadar.?
  • quote:

Peki alınan raporu şubeye bizzat götürmemiz şart mı? Raporu fax falan yoluyla göndersek, sınıflandırma imzasından kurtulabilrmiyiz? Hem bakaya olmayız hem askerden ve aranmaktan yırtarız. Bu olabilir mi acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tilmender

quote:

Peki alınan raporu şubeye bizzat götürmemiz şart mı? Raporu fax falan yoluyla göndersek, sınıflandırma imzasından kurtulabilrmiyiz? Hem bakaya olmayız hem askerden ve aranmaktan yırtarız. Bu olabilir mi acaba?

Faksı kabul etmiyorlar ama noter yoluyla faks çekilirse mecburen kabul edeceklerdir diye düşünüyorum. Raporu teslim ederken imza atma zorunluluğunun 2014'de kalkabileceğini duydum çünkü MSB'nin bu uygulamasının yasal altyapısı yok ve birisi bile dava açsa bu uygulamayı kaldırmak zorunda kalacaklar, amaçları 1 milyona yaklaşan bakaya sayısını biraz eritmek...

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.