Şimdi Ara

Yeni CASPER Montevina Kullanıcıları+İnceleme+Resimler /Centrino2/ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.200
Cevap
1
Favori
103.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ilk mesajda ki testde de 4200 almıştı. 4300 gayet iyi bi skor bence. teşekkürler
  • Casper için sonuçlar beklediğimden iyi çıktı
  • Casper sitesinde PCI-e mini kart yazıyor. Bu slot boşmı yoksa üstünde wirelees kartmı takılı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: yucel0635

quote:

Orjinalden alıntı: bawer_0138

sivıl encınyır;
    kusura bakma yanlış bilgi vermişim sana.ben ramleri 667 sanıyodum.vala caspera helal olsun ayrıntıları bile kalite düşünmüşler.mesela wifi 3965 koyabilirlerdi.cok kişi dikkat etmez wifi nin markasına ama adamlar 4965n bile koymuolar herkesten önce 5100 koyuyolar.camerada da acer macer 0.3 koyarken dier tüm markalar 1.3 koyorken 2.0 koymuşlar.belki küçük ayrıntılar ama bunlar bile casperin değişiminin göstergesidir.vizyonlarını geliştirdiğinin göstergesidir.demekki isteyince oluyomuş

wifi 5100 ya da 5300 zaten centrino2 teknolojisi ile gelen bir özellik sanırım Yani centrino2 olunca otomatikman oluyor diyr biliyorum.

evet centrino 2 olunca 5000 serisi mecburmuşayrıca n draft özelliğide var

• arkadaşlar yardım ederseniz gercekten cok sevinirm.hp nin dv5-1040et modeliyle casperın p8600 luk modeli arasında 300 usd fark var.peki hp bu 300usd farkı hak etcek kadar daha iyi bi makina mıdır sizce.bnm bildgm ekstra olarak dokunmatik tuş-parmak izi gibi genelde kullanılmayan ıvır zıvır var hp de.bunlar gercekten 300usd eder mi?tabi hp nin sürekli ısındıgı da ayrı bi rivayet oyun oynarken ısınıp kapandıgını söleyen arkadaşlar bile var...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmet_alp

Casper sitesinde PCI-e mini kart yazıyor. Bu slot boşmı yoksa üstünde wirelees kartmı takılı?

Bunun ne olduğunu bulana kadar epey mücadele ettim

PCMCIA portların değişik bir türü diyebilirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: chic

quote:

Casper sitesinde PCI-e mini kart yazıyor. Bu slot boşmı yoksa üstünde wirelees kartmı takılı?

Bunun ne olduğunu bulana kadar epey mücadele ettim

PCMCIA portların değişik bir türü diyebilirim.

Şimdi bu netebookta PCI-e Mini slot (kasa içinde) yan tarafta bir PCMCIA slot (Baya bir ürün var buraya göre) birde açıkta ince dişi bir konnectör var uzunca Harici monitör bağlantısı ile LAN kablo socet girişi arasında (Bu nedir) Buraya ne takılır??

• quote:

Orjinalden alıntı: metintekin

E-sata normal satadan farklı diye biliyorum ama tam emin değilim.bilen bi arkadaş yazarsa bizde öğrenmiş oluruz...ama E-sata girişine hiçbir aparat vs takmadan direkt usb aygıt takılıyor..

Hdmı 1080p ya........

Nasıl yani e-sata portuna usb flash disk takıp çalıştırdınızmı? Notebook gördümü flash diskinizi yada klavye mouse.... Eğer görüyorsa 3 adet usb girişi var demektir e-sata sık kullanılan bişi değil (şimdilik). Eminsiniz dimi. Flashdisk takıp notebooku görtürmeyelim servise

• Yabancı dil bilen arkadaşlar HDMI hakkında bir tartışma var bu linkdekini bana özetleyebilirmisiniz. Ürün işe yarıyormuymuş?
    Tartışma forumu
    http://www.dealextreme.com/forums/Default.dx/sku.13188~threadid.172831
    ürün linki
    http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.13188

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet_alp -- 21 Eylül 2008; 12:18:04 >

• quote:

Nasıl yani e-sata portuna usb flash disk takıp çalıştırdınızmı? Notebook gördümü flash diskinizi yada klavye mouse.... Eğer görüyorsa 3 adet usb girişi var demektir e-sata sık kullanılan bişi değil (şimdilik). Eminsiniz dimi. Flashdisk takıp notebooku görtürmeyelim servise

Evet usb disk taktım çalıştı.Yani 3adet USB portumuz var

Bu arada Dv-1040 ile arasında 300dolar fark var diyen kişi iki ürününde incelemesini okusun kararını kendi versin..ama 300dolar az para değil ve casper fazlasıyla hak ediyo parasını

Sorduğun bu soruyu bende merak ediyorum.Bilen biri anlatırsa iyi olucak

Harici monitör bağlantısı ile LAN kablo socet girişi arasındaki porta ne takılır??

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: metintekin

E-sata normal satadan farklı diye biliyorum ama tam emin değilim.bilen bi arkadaş yazarsa bizde öğrenmiş oluruz...ama E-sata girişine hiçbir aparat vs takmadan direkt usb aygıt takılıyor..

Hdmı 1080p ya........

Evet ben su anda bile e-sata girisini usb olarak kullanıyorum... deneme amaclıda kullandım güzel çalışıyo fakat bi hız artışı beklemeyin :D

Ayrıca benim harddiskten enteresan bi ses geliyo :D windows açıldıktan sonra 1 dk boyunca sanki bişey kopyalıyomuşum gibi ışığı hiç sönmüyo ve klasik harddiske bişiler yazlıdığında çıkan ses çıkıyo... sizdede varmı bu yoksa benim harddisktemi sorun var?

• Cevaplar çok iç açıcı
    Biraz uçuk olacak ama Otobüs türü yolculuklarda (yada uzun süre enerji bulunamıcak yerlerde) laptop un en az enerji harcaması için neler yapılabilinir? mesela ekran kartının performansı düşürülebilinrmi, HDD kapatılabilinirmi (Mini book lar gibi 4-8GBlık SD den XP açılsın mesela (Baya uçuk oldu) işlemci zaten az enerji harcıyor ama çarpan filan düşürülse daha da az enerji tüketirmi.. Gerçi hiç notebook biosu görmedim hep masa üstü biosları gördüm.. Sizce bunlar olabilirmi daha neler yapılabilir (Koca akü taşımak dışında )
  • arkadaşlar merhaba ben casper nirvana CPM-P860-4K15 modelini alacam.

kendi reklam ve sitelerinde 1gb geforce 9600gs turbocache (512 mb ayrılmış bellek) ekran kartı diyo...
    bu ayrılmış beşllek ne anlama gelio ve bir sitede bunun için içinde 512 mb ekran kartı var. ama 1 gb a yükseltilebilinir manasına geldiği söylenio doğrumu bu?
  • 512 mb lık ekran kartı var ustunde fakat ram ile birlikte 1 gb ta kadar cıkabiliyo demek... yani normal 1gb kartlar kadar olmuyo ama 512mb lıktan da daha fazla performans saglıyo...
  • quote:

Cevaplar çok iç açıcı
    Biraz uçuk olacak ama Otobüs türü yolculuklarda (yada uzun süre enerji bulunamıcak yerlerde) laptop un en az enerji harcaması için neler yapılabilinir? mesela ekran kartının performansı düşürülebilinrmi, HDD kapatılabilinirmi (Mini book lar gibi 4-8GBlık SD den XP açılsın mesela (Baya uçuk oldu) işlemci zaten az enerji harcıyor ama çarpan filan düşürülse daha da az enerji tüketirmi.. Gerçi hiç notebook biosu görmedim hep masa üstü biosları gördüm.. Sizce bunlar olabilirmi daha neler yapılabilir (Koca akü taşımak dışında )

mesela nette dolaşırken veya film izlerken işlemci otomatik olarak hızını düşürüo..

ekran kartı hızını düşüremezsin

hdd kapatamazsın...ancak ekran parlaklığını kısarsın... max 3-4 saat gider pili

• quote:

Evet ben su anda bile e-sata girisini usb olarak kullanıyorum... deneme amaclıda kullandım güzel çalışıyo fakat bi hız artışı beklemeyin :D

Ayrıca benim harddiskten enteresan bi ses geliyo :D windows açıldıktan sonra 1 dk boyunca sanki bişey kopyalıyomuşum gibi ışığı hiç sönmüyo ve klasik harddiske bişiler yazlıdığında çıkan ses çıkıyo... sizdede varmı bu yoksa benim harddisktemi sorun var?

evet bende mause takılı E-Sata portuna.. yani bildiğiniz usb arkdaşlar..

agekopat senin hdd sesine geline, bendede aynı şey var kardeş. yani pc açıldıktan sonra 1 dakika falan işlem yapyıo pc ve hafif bi ses geliyo oda vistanın herşeyi güzelce yerlerştirmesinden kaynaklanıyo:) sorun etme normal bişiy..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaKeDa -- 21 Eylül 2008; 16:43:06 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: antikcocuk

quote:

evet bende mause takılı E-Sata portuna.. yani bildiğiniz usb arkdaşlar..

agekopat senin hdd sesine geline, bendede aynı şey var kardeş. yani pc açıldıktan sonra 1 dakika falan işlem yapyıo pc ve hafif bi ses geliyo oda vistanın herşeyi güzelce yerlerştirmesinden kaynaklanıyo:) sorun etme normal bişiy..

saol hocam bende dedim hdd mi bozuk :D ztn acıldıktan sonra hic yapmıyo o sesi.. bide dosya kopyalarken falan yapıyo bazen... dert edilicek bişi değil...

• arkdaşlar ben kameraya giremiyorum. daha doğrusu kamera ikonum yok. normalde bilgisaayarımda olması lazım ama orda yok. kameradan kayıt yapmadan görüntüsüne bakiyim dedim ama bir türlü bulamıyorum. anca msnden webcam ayarları dediğimde görebiliyorum. yani driverinde bi problem yok. ama sorun nerde. bir türlü boşta kemrayı çalıştıramadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaKeDa -- 21 Eylül 2008; 16:59:36 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: antikcocuk

arkdaşlar ben kameraya giremiyorum. daha doğrusu kamera ikonum yok. normalde bilgisaayarımda olması lazım ama orda yok. kameradan kayıt yapmadan görüntüsüne bakiyim dedim ama bir türlü bulamıyorum. anca msnden webcam ayarları dediğimde görebiliyorum. yani driverinde bi problem yok. ama sorun nerde. bir türlü boşta kemrayı çalıştıramadım

Aynen bende bulamadım :D
  • bugün ben de teknosa dan ürünü aldım tasarımı çok güzel zaten gitiğim teknosa nın elinde kalmadı başka son ürünü de ben aldım :S
    üzerinde 32 bitlik vista olmasına rağmen 4 gb ram gormesi ilginç ama.sadece 64 bitler 4 gb ı tam olrak görüyo sanıyodum

bir de casper store da benim kullandığım model yok 320 gb 4gb ram 2.0ghz işlemci 9600 gs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stjimmy -- 21 Eylül 2008; 18:34:58 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.