Şimdi Ara

Yeni CASPER Montevina Kullanıcıları+İnceleme+Resimler /Centrino2/ (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.201
Cevap
1
Favori
103.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 hafta önce Can-net 1460 ytl 12 taksit çektirdim karttan Casper bayisine daha gelmedi makine. Küçük şehirde yaşamak üzücü. İnternetten sipariş etseydim çoktan kullanıyordum P735 9F15 i. ama problem çıksa kime ekşicem muhabbeti ile yerel bayiden alalım dedik gelcek(MİŞ) bakalım...
  • cod 4 ü de kurdum oyun 1024*768 herşey fulldeyken 35-80 arası fps veriyor. yalnız test ettiğim yer online 42 kişilik bir haritaydı o yüzden çok değişken fps aldım ve ne kadar kasabildiğini tahmin edersiniz.

bilgisayar hakında ise sol ctrl tuşu en gıcık olduğum şey o tuşa alışmak biraz zaman alıyo onun haricinde günde 10+ saat kullanmama rağmen asla ısınma sorunu olmuyo
  • cod 4 nasıl visyada çalışmaz imzamdaki laptopda çatır çatır defalarca bitirdim.garip.ben almaktan vazgeçtim arkadşlar bu arada.9600gs beni pek memnun etmedi(tabiki çok çok iyi bi ekran kartı ama 9600gt li bi model almaya karar verdim)9600 gs,9500gs ile yaklaşık olarak aynı 8600gt dende %12 daha iyi.beni çok tatmin etmedi açıkcası.9600gt %30 daha iyi 9600gs den.buda çok fark ettirir performansı.9600gtli modellerin yaygınlaşmasını ve ucuzlamasını beklicem.asusum ve 8600gs im ile yola dewam(şimdilik)

alan arkadaşlara tekrar hayırlı olsun
  • çalışmaz dememiştim sadece hata verdi vista demiştim ki uğraşmadığımıda ekledim.

vaktin varsa bekle tabi gt leri(hatta msi gx 630) ama beklemenin sonu yok şu an almak isteyenler için fiyat/performans çok iyi bir ürün casper.
  • quote:

Orjinalden alıntı: metintekin

Herşey cihazı alana kadarmıydı arkadaşlar Biraz paylaşım yani..Nasıl memnunmusunuz cihazlardan? artı ve eksileri neler sizlere göre?

extreme veya 4çekirdekli modeli alan varmı?

Ya arkadaşlar ben de bu ""Casper NIRVANA 15.4" CPM-T940-4K15"" modelini almaya karar verdim ama hala aklımdan da ""Asus M51VA"" yı atabilmilş değilim. Kafamda Garanti konusunda birazz şüpheler var. Herkes Asus un garantisi daha iyidir diyor ama aradaki fiyat farkıda bayağı fazla.

Eğer CAsperi alırsam İzmir de nereden daha ucuza alabilirm. Bi de Bunun "2.53 T9400" ünün yerine "P9500 2.53" olanı yok mu? Çünlü P serisinin enerji tüketimi 25W T serisi ise 35W. Isınma açısından bayağı fark eder sanırım!!! Cevaplarsanız çok sevinirim.

• quote:

Orjinalden alıntı: LeoS

quote:

Herşey cihazı alana kadarmıydı arkadaşlar Biraz paylaşım yani..Nasıl memnunmusunuz cihazlardan? artı ve eksileri neler sizlere göre?

Ya arkadaşlar ben de bu ""Casper NIRVANA 15.4" CPM-T940-4K15"" modelini almaya karar verdim ama hala aklımdan da ""Asus M51VA"" yı atabilmilş değilim. Kafamda Garanti konusunda birazz şüpheler var. Herkes Asus un garantisi daha iyidir diyor ama aradaki fiyat farkıda bayağı fazla.

Eğer CAsperi alırsam İzmir de nereden daha ucuza alabilirm. Bi de Bunun "2.53 T9400" ünün yerine "P9500 2.53" olanı yok mu? Çünlü P serisinin enerji tüketimi 25W T serisi ise 35W. Isınma açısından bayağı fark eder sanırım!!! Cevaplarsanız çok sevinirim.

ısınma olmaz sana garanti veriyorum... eski seriden cok sey ogrenmiş casper... ısınma sorununu kesinlikle halletmişler... izmirden dil de internetten ucuza bulabilirsin... su an en ucuz ereyon galiba. ama genede bi arastırman gerekir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agekopat -- 24 Eylül 2008; 17:33:58 >

• quote:

P serisi tavsiye ederim özellikle uzun pil ömrü için...Pm attım

• evet pil ömründe çok iyi p serisi bendeki casper wireless la internet vs normal kullanımda 2.5 saat hatta daha fazla gidiyor.
  • Benim p735 9F15 pc bir türlü gelmedi. Bende siparişi iptal ettim o hışımla Teknosada gördüğüm 1609 ytl olan nirvana CN-TKP7350A alacaktım 4bg ram 320 hdd diyor ama yazıyor ama yazıyı inceleyince 4GB ramın 667 mhz olduğunu gördüm :( 800mhz olsa idi şimdi ordan yazıyor olurdum
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmet_alp

Benim p735 9F15 pc bir türlü gelmedi. Bende siparişi iptal ettim o hışımla Teknosada gördüğüm 1609 ytl olan nirvana CN-TKP7350A alacaktım 4bg ram 320 hdd diyor ama yazıyor ama yazıyı inceleyince 4GB ramın 667 mhz olduğunu gördüm :( 800mhz olsa idi şimdi ordan yazıyor olurdum

ben de teknosadan aldım orda da bişey yazmıyodu fakat kutusunu görmek istediğini söyle ben kutusunda 800 mhz yazdığını görünce almaya karar vermiştim teknosa hata yapmış galiba heryerde. 667 lik ramlerde olabilir belki ama yine de sen kutusuna bak.
  • quote:

Benim p735 9F15 pc bir türlü gelmedi. Bende siparişi iptal ettim o hışımla Teknosada gördüğüm 1609 ytl olan nirvana CN-TKP7350A alacaktım 4bg ram 320 hdd diyor ama yazıyor ama yazıyı inceleyince 4GB ramın 667 mhz olduğunu gördüm :( 800mhz olsa idi şimdi ordan yazıyor olurdum

Tekosa nın yazdığı bişeye inanmanız hata olmuş

Kutusunu isteyip baksaydınız keşke...bulunduğunuz ilde casper bayisi yokmu? çoğu bilgisayarcıya casper bayilik dağıtıyo

• quote:

Orjinalden alıntı: agekopat

quote:

quote:

ısınma olmaz sana garanti veriyorum... eski seriden cok sey ogrenmiş casper... ısınma sorununu kesinlikle halletmişler... izmirden dil de internetten ucuza bulabilirsin... su an en ucuz ereyon galiba. ama genede bi arastırman gerekir...

• quote:

Orjinalden alıntı: erdempolat

quote:

Orjinalden alıntı: agekopat

quote:

quote:

http://www.ereyon.com.tr/Store/ProductDetails.aspx?productid=160717 1259,00 usd + kdv
    http://www.netteenucuz.com/store/ProductDetails.aspx?productId=89523 1,219.32 usd+ KDV

ikisinin yeri de izmirde.

• hocam ben de öyle düşündüm ama 3 mb cache yerine 6 mb cache var. hız olarak baya bi fark eder diye düşünüyorum. Bide kafama takılan ekran meselesi TFT parlak ekran diye Sağ ve sol çaprazdan pakarken görüntü kaybı oluyor mu? bazı ekranlarda siyah yansıma yapıyor da. Bi de garanti konusu nasıl. Bi şey olduğu zaman illaki aldıgımız bayi ye mi götürecez? Alırsam kendim gidip nakit alacağım Izmirden. Sence Nerden almalıyım. Arkadaslar Teknosa diyor ama ben onların baya bi kar katıp öyle sattıklarını biliyorum. Sen nerdeen aldın?

Bide işletim sistemi Home Premium sence iyimidir. Professionel istesek fiyat farkı alırlar mı? Gerçek ten 4 GB Ram i görüyor mu bu 32 Bit işletim sistemi? BAya çok soru sordum ama kafam gerçekten çok karışık....

CEvaplarsanız Sevinirim..

• bende sony vaio fw-190nch modelını almıstım ib den ama guvenılmez oldgunu duyunca vazgectim geri vericem ve bu modelı alıcam. ozellıkler vaioyla aynı. bunun hd si 20 gb fazla. cache de 3 mb fazla. ama asıl fark ekran kartında. vaio hd3470 kullanırken casper 9600gs kullanıo. bu ekran kartı saglamdır dımı arkadaslar. ben oyunları rahat oynamak ıstıyorum. casperı tercıh ettgıme pısman olmam ıns
  • quote:

Orjinalden alıntı: S3RC@N

bende sony vaio fw-190nch modelını almıstım ib den ama guvenılmez oldgunu duyunca vazgectim geri vericem ve bu modelı alıcam. ozellıkler vaioyla aynı. bunun hd si 20 gb fazla. cache de 3 mb fazla. ama asıl fark ekran kartında. vaio hd3470 kullanırken casper 9600gs kullanıo. bu ekran kartı saglamdır dımı arkadaslar. ben oyunları rahat oynamak ıstıyorum. casperı tercıh ettgıme pısman olmam ıns

Hocam ekran kartında sorunun olmasın Atiye göre kat kat iyidir. Sony nin neden güvenilmez olduğunu düşündün? Casperın servis ağını araştırdın mı? Benim kafama takılan en büyük sorun bu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: stjimmy

cod 4 ü de kurdum oyun 1024*768 herşey fulldeyken 35-80 arası fps veriyor. yalnız test ettiğim yer online 42 kişilik bir haritaydı o yüzden çok değişken fps aldım ve ne kadar kasabildiğini tahmin edersiniz.

bilgisayar hakında ise sol ctrl tuşu en gıcık olduğum şey o tuşa alışmak biraz zaman alıyo onun haricinde günde 10+ saat kullanmama rağmen asla ısınma sorunu olmuyo

Sendeki hangi modeli casperin sen nerden aldın?
  • quote:

quote:

Bu casperde Recover CD olayı varmı HDD de gizli partision varmı. ilk alımda sanırım yedeklemek gerekiyor dimi? de nasıl olacak?

Aldığınızda bişey yapmanız gerelmiyor..Bütün herşey yanında gelen cd lerde var

Bi olaya daha açıklık getireyim

Bütün 32bit işletim sistemleri maksimum 3gb ram kullanabilir ancak vista SP1 ile 4gb görünür ama yine 3gb kullanır.. size tavsiyem vista 64bit ultimate kurmanız..Bende 50liraya 2gb daha ram alıp 64bit ultimate kurmayı düşünüyorum...

Hocam madem öyle neden 4 GB RAM e 32 bit veriyorlar ??? Bide alırken 64 bit istesek fiyat farkı alırlar mı?

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: stjimmy

cod 4 ü de kurdum oyun 1024*768 herşey fulldeyken 35-80 arası fps veriyor. yalnız test ettiğim yer online 42 kişilik bir haritaydı o yüzden çok değişken fps aldım ve ne kadar kasabildiğini tahmin edersiniz.

Sendeki hangi modeli casperin sen nerden aldın?

teknosa dan aldımhttp://www.casperstore.net/pinfo.asp?pid=1888 adresindeki model.

• quote:

hocam ben de öyle düşündüm ama 3 mb cache yerine 6 mb cache var. hız olarak baya bi fark eder diye düşünüyorum. Bide kafama takılan ekran meselesi TFT parlak ekran diye Sağ ve sol çaprazdan pakarken görüntü kaybı oluyor mu? bazı ekranlarda siyah yansıma yapıyor da. Bi de garanti konusu nasıl. Bi şey olduğu zaman illaki aldıgımız bayi ye mi götürecez? Alırsam kendim gidip nakit alacağım Izmirden. Sence Nerden almalıyım. Arkadaslar Teknosa diyor ama ben onların baya bi kar katıp öyle sattıklarını biliyorum. Sen nerdeen aldın?

Bide işletim sistemi Home Premium sence iyimidir. Professionel istesek fiyat farkı alırlar mı? Gerçek ten 4 GB Ram i görüyor mu bu 32 Bit işletim sistemi? BAya çok soru sordum ama kafam gerçekten çok karışık....

CEvaplarsanız Sevinirim..

ekranında hiçbir sorun yok sağdan ve soldan baıldığında da gayet net görebiliyorsun(hatta 170 dereceden bile :O ) sadece çok fazla yukardan bakarsan sorun oluyo ki o da her notebookda olur.cache olayı oyunlarda programlarda farkedebilir ama fiyatı da o seviyede fazla 3mb lara göre, sana kalmış almak.
    ürünle beraber vista home veya vista basic çıkıyor isteğine göre değiştiriceklerini zannetmiyorum çünkü zaten yüklü bişekilde geliyo. şu an geldiği halde halde kullanıyorum 32 bit oldugundan 3 gb ram görüyo en kısa sürede 64 bit windows yüklemeyi düşünüyorum ama.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.