Şimdi Ara

YENİ BMW X1 1.6 BENZİNLİ (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.056
Cevap
98
Favori
460.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: egeliefe

Bugün X1 1.6 143 beygiri test ettim.

Araç 13 km. idi. İlk test eden ben oldum. İlk yadırgamam anahtar üzerine oldu. Anahtarı yuvasına sokmadan çalıştıramıyorsunuz.(Bana eski teknoloji gibi geldi) Aracın içi ferah, cam tavan şık bir ambiyans yaratıyor. 8 ileri otomatik vites. Gaza basmanız ile hafif nazlı bir kalkış yapıyor. Araba 1570 kg. Test sürüşü Bağdat caddesine 5 km.'lik bir parkurda olduğu için yakıt tüketimim 12 litre civarında oldu.

Sonuç olarak test sonrası tamam bu aracı alıyorum diyecek kadar etkilemedi beni. Güzel mi? Güzel. Ama 110.000 TL'lik bir kararda 2 değil 3 değil 5 defa düşünmek gerekiyor...

alma bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaan27m

quote:

Araç 13 km. idi. İlk test eden ben oldum. İlk yadırgamam anahtar üzerine oldu. Anahtarı yuvasına sokmadan çalıştıramıyorsunuz.(Bana eski teknoloji gibi geldi) Aracın içi ferah, cam tavan şık bir ambiyans yaratıyor. 8 ileri otomatik vites. Gaza basmanız ile hafif nazlı bir kalkış yapıyor. Araba 1570 kg. Test sürüşü Bağdat caddesine 5 km.'lik bir parkurda olduğu için yakıt tüketimim 12 litre civarında oldu.

Sonuç olarak test sonrası tamam bu aracı alıyorum diyecek kadar etkilemedi beni. Güzel mi? Güzel. Ama 110.000 TL'lik bir kararda 2 değil 3 değil 5 defa düşünmek gerekiyor...

alma bence.

Alıntıları Göster
    Alanlar varmış. Doğru söylüyorlarsa hafta sonu 2 tane satmışlar. 14 araç yolda. Her bayiiye 2 araç anca düşüyor. Kota azmış vs...

• quote:

Benim demek istedigim de buydu arac guzel ama o parayi hakedecek kadar guzel degil.
    Hb tipli ama hafif yuksek ariyorsaniz aslinda 3GT tam sizin aradiginiz arac gibi hem de 5GT gibi cirkin degil. Tabi fiyati ne olur bilinmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

quote:

Benim demek istedigim de buydu arac guzel ama o parayi hakedecek kadar guzel degil.
    Hb tipli ama hafif yuksek ariyorsaniz aslinda 3GT tam sizin aradiginiz arac gibi hem de 5GT gibi cirkin degil. Tabi fiyati ne olur bilinmez.

Alıntıları Göster
    Neden acaba BMW 1.6 dizel araçları Türkiye'ye pek göndermiyor?

• quote:

116'dan başka 1.6 dizel var mı ? Diğerleri 2 litre diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erciftci

quote:

116'dan başka 1.6 dizel var mı ? Diğerleri 2 litre diye biliyorum.

Alıntıları Göster
    Evet dediğin gibi. X1 katalogunda da 1.6d seçeneği var ama 2.000 cc dizel.

Demek istediğim 1.16D'deki motoru neden diğer araçlara 3.16D veya X1D olarak koymuyor. Ayrıca otomataik vites de yapmıyor.

Rakip kasalardan C4 Picasso, Ford C-Max, Nissan Quasqai 1.6 dizel motorları 110-115-130 beygir gibi güçlerle ve hatta otomatik olarak Türkiye'de satıyor.

Acaba BMW böyle şeylerle uğraşmak mı istemiyor?

• quote:

Demek istediğim 1.16D'deki motoru neden diğer araçlara 3.16D veya X1D olarak koymuyor. Ayrıca otomataik vites de yapmıyor.

Rakip kasalardan C4 Picasso, Ford C-Max, Nissan Quasqai 1.6 dizel motorları 110-115-130 beygir gibi güçlerle ve hatta otomatik olarak Türkiye'de satıyor.

Bizim gibi vergi durumu olmayan ülkelerde 2 litreyi satıyorlardır rahatça, zaten çok iyi motor.
    Bir de o kasalar (x1,3) daha ağır, 1.6d çok verimli olmayabilir.
  • quote:

quote:

Bizim gibi vergi durumu olmayan ülkelerde 2 litreyi satıyorlardır rahatça, zaten çok iyi motor.
    Bir de o kasalar (x1,3) daha ağır, 1.6d çok verimli olmayabilir.

Alıntıları Göster
    X1 almak isteyenlere not bu ay 395 euro+%4 indirim ile araçları satıyorlar.

• quote:

X1 almak isteyenlere not bu ay 395 euro+%4 indirim ile araçları satıyorlar.

Alıntıları Göster
    bmw 3.16i,mercedes cla,volvo v40 cros country şu an için almayı düşündüğüm araçlar.aslında bölgesel olarak benim için en uygunu x1 ama çok fazla yakıyormuş.yakıt problemi olmasaydı ilk düşüneceğim araç olurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozguradam1

bmw 3.16i,mercedes cla,volvo v40 cros country şu an için almayı düşündüğüm araçlar.aslında bölgesel olarak benim için en uygunu x1 ama çok fazla yakıyormuş.yakıt problemi olmasaydı ilk düşüneceğim araç olurdu

Alıntıları Göster
    BMW sitesinde 39.900 eurodan başlayan fiyatlarla yazmışlar ama 42.000 eurodan aşağıya araç yok!
  • quote:

BMW sitesinde 39.900 eurodan başlayan fiyatlarla yazmışlar ama 42.000 eurodan aşağıya araç yok!

sanırım 2012 modellerin fiyat başlangıcı o
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozguradam1

quote:

sanırım 2012 modellerin fiyat başlangıcı o

Alıntıları Göster
    Yok 2012'de X1'in 1.6 motor seçeneği yoktu.
  • quote:

Yok 2012'de X1'in 1.6 motor seçeneği yoktu.

Alıntıları Göster
    En baz model X1'in teklif fiyatı:

VX11 BMW X1 sDrive16i 25.500,00
    300 BEYAZ / ALP
    EAAT ELEKTRA SÝYAH KUMAS DÖS.(STD)
    TÜRKÝYE PAKETÝ
    216 SERVOTRONIC
    249 ÇOK FONKSÝYONLU DÝREKSÝYON
    346 DIS CHROME-LINE
    3AT ALUMÝNYUM GÖRÜN. TAVAN RAYLARI
    423 VELUR HALI PASPASLAR
    428 REFLEKTÖR / ÝLKYARDIM ÇANTASI
    431 ELEKTROKROM ÝÇ AYNA
    4AE ÖN KOL DAYAMA
    4U2 ECO PRO
    508 PARK MESAFE KONTROL / ÖN-ARKA
    521 YAGMUR SEZÝCÝSÝ
    534 OTOMATÝK KLÝMA
    563 AYDINLATMA PAKETÝ
    609 ON-BOARD MONÝTÖR SÝSTEMÝ
    6NH HANDS-FREE VE USB BAGLANTISI
    6S1 TÜRKÇE ÖN PANEL
    7R3 7R3
    837 NAVÝGASYON SÝSTEM ÝPTALÝ
    845 AKUSTÝK KEMER UYARISI
    8S3 OTOMATÝK KAPI KÝLÝT FONK.
    EXTRA DONANIMLAR
    255 SPOR DERÝ DÝREKSÝYON 103,36
    2S7 HMJ, YILDIZ KOL, STÝL 317, 17"

Toplam: 42.802 Euro ancak 40.080 Euroya veriyorlar.

• quote:

En baz model X1'in teklif fiyatı:

VX11 BMW X1 sDrive16i 25.500,00
    300 BEYAZ / ALP
    EAAT ELEKTRA SÝYAH KUMAS DÖS.(STD)
    TÜRKÝYE PAKETÝ
    216 SERVOTRONIC
    249 ÇOK FONKSÝYONLU DÝREKSÝYON
    346 DIS CHROME-LINE
    3AT ALUMÝNYUM GÖRÜN. TAVAN RAYLARI
    423 VELUR HALI PASPASLAR
    428 REFLEKTÖR / ÝLKYARDIM ÇANTASI
    431 ELEKTROKROM ÝÇ AYNA
    4AE ÖN KOL DAYAMA
    4U2 ECO PRO
    508 PARK MESAFE KONTROL / ÖN-ARKA
    521 YAGMUR SEZÝCÝSÝ
    534 OTOMATÝK KLÝMA
    563 AYDINLATMA PAKETÝ
    609 ON-BOARD MONÝTÖR SÝSTEMÝ
    6NH HANDS-FREE VE USB BAGLANTISI
    6S1 TÜRKÇE ÖN PANEL
    7R3 7R3
    837 NAVÝGASYON SÝSTEM ÝPTALÝ
    845 AKUSTÝK KEMER UYARISI
    8S3 OTOMATÝK KAPI KÝLÝT FONK.
    EXTRA DONANIMLAR
    255 SPOR DERÝ DÝREKSÝYON 103,36
    2S7 HMJ, YILDIZ KOL, STÝL 317, 17"

Toplam: 42.802 Euro ancak 40.080 Euroya veriyorlar.

Alıntıları Göster
    x1 in 1. 6 motor ile geleceği bekleniyor muydu? benim için süpriz oldu açıkçası. böyle olunca acaba makyajla birlikte X3 de 1.6 lt 170hp motor ile gelir mi diye düşünmeye başladım. tamamen x3 ü hedeflemiş durumdayım.

• quote:

x1 in 1. 6 motor ile geleceği bekleniyor muydu? benim için süpriz oldu açıkçası. böyle olunca acaba makyajla birlikte X3 de 1.6 lt 170hp motor ile gelir mi diye düşünmeye başladım. tamamen x3 ü hedeflemiş durumdayım.

Bu tarz ağır araçlar için iyi bir motor değil bu. Hele ki şehiriçinde.
  • quote:

quote:

bende aynı fikirdeyim. ama ülkemizdeki vergi sistemi değişecek haberleri ve mevcut ötv saçmalığı nedeniyle 1600 cc üstü motor araç alamak istemiyorum.
  • quote:

quote:

quote:

bende aynı fikirdeyim. ama ülkemizdeki vergi sistemi değişecek haberleri ve mevcut ötv saçmalığı nedeniyle 1600 cc üstü motor araç alamak istemiyorum.

Alıntıları Göster
    Vergi sistemini 2014'den önce değiştiremezler.

• quote:

değişse bile kime ve hangi araçlara avantaj sağlayacağını, hatta genel olarak avantaj mı dezavantaj mı olacağını bilmek zor.
  • quote:

quote:

değişse bile kime ve hangi araçlara avantaj sağlayacağını, hatta genel olarak avantaj mı dezavantaj mı olacağını bilmek zor.

Alıntıları Göster
    Vergi işi yeni araç alanlar için biraz piyango gibi olacak, beraber göreceğiz...

ben başka bir şeyi merak ettim, bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.
    Aracın hem sitedeki donanım listelerinde, hemde teklif almış arkadaşların tekliflerinde "Navigasyon sistemi iptali" standart donanım gibi gözüküyor.
    Şimdi bu, araçlarınızdaki navigasyonu iptal ettik demek mi oluyor(yani aktif değil) yoksa isterseniz ücretsiz araçtan çıkarabiliriz demek mi oluyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: prof78

Vergi işi yeni araç alanlar için biraz piyango gibi olacak, beraber göreceğiz...

ben başka bir şeyi merak ettim, bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.
    Aracın hem sitedeki donanım listelerinde, hemde teklif almış arkadaşların tekliflerinde "Navigasyon sistemi iptali" standart donanım gibi gözüküyor.
    Şimdi bu, araçlarınızdaki navigasyonu iptal ettik demek mi oluyor(yani aktif değil) yoksa isterseniz ücretsiz araçtan çıkarabiliriz demek mi oluyor?

Alıntıları Göster
    Benim anladığım fiyatı düşürmek için navigasyon sistemi olmayan araç getiriyorlar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.