Şimdi Ara

Yeni Bir Pleksi HTPC Projesi (Dikkat Bol Foto!) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
2
Favori
10.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güzel yorumlarınız için hepinize teker teker teşekkür ederim arkadaşlar..
    Ve işte montaj resimleri;

Önce anakartımızın yerleşimi için ölçüleri alıyoruz;
     Yeni Bir Pleksi HTPC Projesi (Dikkat Bol Foto!)

Anakart arka demiri için hurda kasadan keserek çıkardığımız bölümü düzeltiyoruz

Boyadıktan sonra yerine vidalıyoruz

Anakart bağlantı vidalarını pleksiye sabitliyoruz

Ön panele yine şeffaf pleksiden yapılmış DVD ve HDD kızakları ile USB çıkışlarını monte edeceğimiz parçayı monte edyoruz

Power ve reset tuşları ile USB çıkışını yerlerine takıyoruz

Logomuzu yerleştiriyoruz

Üst şeffaf parçamızı yerine monte ediyoruz

Pleksi çubukları iki şeffaf parça arasına ve birbirlerine yapıştırarak köşeleri oluşturuyoruz

Ve işte kasa neredeyse ortaya çıkıyor

Hurdalar arasından bulduğumuz üst ızgarayı mat siyaha boyuyoruz

Ve sıcak slikon ile üst kapağa monte ediyoruz

Kapağı monte edeceğimiz somunları üst şeffaf pleksiye gömüyoruz, kapağın sabitlenmesi için alyan başlı vidalar kulanacağız

Ve kasamız neredeyse bitti..

Vakit kaybetmeden bileşenlerin montajına geçiyoruz

Ve mutlu son.. Güzel br son temizlik ve cila işleminden sonra HTPC miz salonda yerini alıyor..

Kasanın tasarımı aşamsında vermiş olduğu eşsiz fikirler ve montajında göstermiş olduğu sabır, özveri, hassasiyet ve detaylardaki özeni ile mükemmel işçilik için
    AMFİBİ üstada

PSU, üst kapak meshi, ön panal bağlantıları ve diğer akla gelmeyecek ve normalde bulunamayacak malzemeleri tedarik ettiği, montaja yardım ve yataklık yaptığı için
    Ali ŞEKER'e

Logonun CNC işlenmesi ile ilgili tavsiye ve yardımlarından dolayı
    Viperacing'e

tasarım ve üretim için göstermiş oldukları ilgi ve destekleri için tüm forum arkadaşlarımıza

TEŞEKKÜR EDERİM..

NOT; Kasa içi ışıklandırma için AC-Ryan 10 cm lik ikili yeşil aydınlatma kullandık. Ancak zaman darlığından bu ışıkların istenildiğinde kapanabilmesi için koyacağımız on/off düğmesini koyamadık.. Ayrıca yine logo UV duyarlı pleksiden yapılmış durumda ve yine UV ledlerimiz de bunun için hazır. Boş bir vaktimizde bu montajı da yapacağız. Böylece özellikle karanlıkta yeşil aydınlatmalar kapatılarak yanlızca logonun ışıldamasını sağlamış olacağız. Bu nedenle şu anda daha detaylı resimler çekmiyorum.. Bu işlemler bittiğinde güzel resimler çekip eklemeye çalışacağım.. Sağlıcakla kalın..

Edit: Resim linkleri düzeltmesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GinoTheCop -- 7 Ekim 2009; 10:41:58 >

• Süper Olmuş
  • dibim düştü diyebilirm ya
    Bende istiyorum

Ellerinize sağlık gerçekten yine aştınız
  • süper olmuş hocam iyi günlerde kullan
  • quote:

Orjinalden alıntı: R`meRt

dibim düştü diyebilirm ya
    Bende istiyorum

Ellerinize sağlık gerçekten yine aştınız

Kasayı kendimiz yaptığımız halde, benim bile dibim düştü..
    Arkadaşlar resimler herşeyi tam olarak yansıtmıyor, yakından görmek lâzım. Gerçekten şahane oldu..
    @ GinoTheCop, sana yaptığımız 2. kâseyi de başarı ile bitirdik, üçüncü projede buluşmak üzere.. Şaka bir yana, seninle çalışmak cidden güzeldi..Ben de bana katlandığın için teşekkür ederim. Yeni kasan hayırlı olsun, güle güle kullanırsın inşallah.

• quote:

Orjinalden alıntı: AMFİBİ
    Kasayı kendimiz yaptığımız halde, benim bile dibim düştü..
    Arkadaşlar resimler herşeyi tam olarak yansıtmıyor, yakından görmek lâzım. Gerçekten şahane oldu..
    @ GinoTheCop, sana yaptığımız 2. kâseyi de başarı ile bitirdik, üçüncü projede buluşmak üzere.. Şaka bir yana, seninle çalışmak cidden güzeldi..Ben de bana katlandığın için teşekkür ederim. Yeni kasan hayırlı olsun, güle güle kullanırsın inşallah.

3. proje için biliyorsun üstadım zaten var bir şeyler kafamda.. Ama önce bunun biraz keyfini sürelim .. Bu arada yukarıda hep yaptık ettik diye yazmışım.. Aslında AMFİBİ Üstad yaptı etti de ben de çıraklık ettim.. Bu arada çalışma sabah saat 7:30 dan akşam saat 21:30 kadar sürdü.. Burada okuyunca sanki 15 dakikada yapılmış gibi hissediliyor..

Beğeni ve desteğiniz için tekrar teşekkürler arkadaşlar..

• bu porejede adımın geçmesi bilem hoş her ne kadar sabah mesaisinde işe geç kalsamda suça iştirak etmekten hoşnutum

bu arad yapım aşmasında görmeme rağmen son halini görmeden ürün olaya yerin den hızla uzaklaştırılmıştır

gittiğim yerden 5 saate gelemediğim tamamen muaallak bir konu mustafa abi yarın bunun acısını görecen
  • Süper olmuş, elinize emeğinize sağlık...
  • Bir sorum olacak...

HTPC'nin üst kapağın altındaki çerçeveyi kendinizmi kestiniz?

Bu arada bişey farkettim.GinoTheCop arkadaşımız projelerizde fikir ortağı olduktan sonra tasarımlar çok fazla değişti.Galiba arkadaş Performans ve Görselliği bir arada isteyen bir kişi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ermanunal01 -- 26 Ocak 2009; 6:58:51 >
  • Proje için bir de duvar kağıdı hazırladım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GinoTheCop -- 27 Ocak 2009; 23:09:01 >
  • çok güzel bi çalışma olmuş artık normal pc kasaları kalkıcak gibi görünüyo
  • yaa süper ötesi birşey olmuş bu ellerinize emeğinize sağlık
  • Gerçekten enfes bir kasa yapan herkese helal olsun...
  • Mükemmel olmuş üstadlar ellerinize sağlık.
  • harika olmuşş
  • hondaa_civic, R`meRt, pesimist_im, skylineGTR_34
    stifflers, ghost1555, davutsad, Evolution, mami23®

beğenmenize sevindim, teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GinoTheCop -- 26 Ocak 2009; 23:53:20 >
  • çok güzel olmuş eline sağlık.maliyeti ne kadar oldu
  • quote:

Orjinalden alıntı: erdogan1416

çok güzel olmuş eline sağlık.maliyeti ne kadar oldu

Teşekkürler.. Pleksi 50 lira, power-reset 40 lira, AC-Ryan neon 35 lira, ledler 10 lira kargo 15 lira, nanoxia fan 15 lira ufak tefekler falan derken yaklaşık 170 lira.. bilgisayar donanımı ve işçilik hariç elbette.. Neonlar yerine yanlızca led kullanır, power düğmelerine daha ucuz bir çözüm bulursanız fiyat oldukça düşecektir..
  • Gerçekten diyecek kelime yok tasarım zaten süper ve uygulamadaki kalitede Mustafa abinin işçiliğini bildiğim için eminim göründüğünden çok daha iyidir... Kasa çok tatlı duruyor...

Yeşil lambalar komple değil aralardan sızarcasına bir aydınlatma yapmık çok tarz olmuş ama tabi film izlerken falan kapatmak gerekebilir göz almasın diye...

Birde acaba 1 cm falan daha yüksek yapma yada oıptik i 1-2cm aşağıya alıp üste mediacenter tarzında bir uzaktan kumanda modülü koymanız mümkün olsa tam süper olabilirdi... Tabiki iyi bir kablosuz multimedya klavye-fare seti de güzel olur ama film izlerken kumandanın tadı başka :D

Ellerinize sağlık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chaari_H600 -- 27 Ocak 2009; 12:24:01 >
  • @Chaari_H600

Yeşil neonların gerektiğinde kapatılabilmesi için açma kapama butonu hazır, montajını ilk fırsatta yapacağız.. Ayrıca media center kumanda ve klavye alıcısı zaten en altta var
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.