Şimdi Ara

Yeni Bir Pleksi HTPC Projesi (Dikkat Bol Foto!) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
2
Favori
10.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kasa içi sıcaklık durumu nasıl peki? OC ye yatkınmı azda olsa?
  • quote:

Orjinalden alıntı: GinoTheCop

@Chaari_H600

Yeşil neonların gerektiğinde kapatılabilmesi için açma kapama butonu hazır, montajını ilk fırsatta yapacağız.. Ayrıca media center kumanda ve klavye alıcısı zaten en altta var

Mustafa abi söyledi ben görmemişim valla... O zaman ben bişey demedim güle güle kullan demekten başka...

Emeğinize sağlık...
  • Kasa içi hava akımı oldukça başarılı oldu.. Soldan Nanoxia fan chipsetin üzerine ve oradan kısmen ramlere ve işlemciye hava sağlıyor. PSU ve üst kapaktaki ızgara da egsoz görevi yapıyor.. E6600 3 Mhz de sorunsuz çalışıyor.. Sıcaklık 33-34 derece civarında.. Load altında değerlere akşama bakarım.. Henüz çok fazla kurcalamak kısmet olmadı
  • Bu kasada 33-34 derece gayet iyi yük altındada 40-45 olur heralde en fazla.
  • walla süper olmuş seri üretime geçmeyi düşünüyomusunuz.
    sipariş alıyomusunuz alıyo iseniz ne kadara olur.

teşekkürler.
  • @Evolution
    Şimdi tekrar kontrol ettim boşta 36, yük altında (15dk orthos uygulandıktan sonra) 52 derece oldu.. Yanlız işlemci üzerinde şu en ince ve bakır tabanlı olmayan stok fanlardan var. En kısa sürede yüksek ve bakır tabanlı bir fan ile değiştireceğim.. Sanıyorum tesir edecektir.

@MOYKAN
    Teşekkürler, valla seri üretim işini yaparsa AMFİBİ Üstad yapar fiyat konusu da dolayısıyla kendisinin bileceği iş.. Bir PM ile öğrenebilirsiniz
  • süper çalışma olmuş eline sağlık ama ben normal kasa sevenlerdenim siz boyutunu küçültmek için uğraşmışsınız helal olsun süper olmuş
  • Teşekkürler..

Bu akşam UV ledleri takıp, neonları grektiğinde kapatabilmek için açma/kapama butonunu da monte ettik ve projeyi tam anlamıyla bitirdik. Son resimleri aşağıda bulabilirsiniz;

Kasanın arka tarafı ve yeni eklediğimiz neon on/off butonu;
     Yeni Bir Pleksi HTPC Projesi (Dikkat Bol Foto!)

Yeşil neonlar sönükken aydınlıkta;

Yeşil neonlar yanarken karanlıkta;

Yeşil neonlar sönükken karanlıkta;

Ve son bir makro çekim;

Bu hali ile çok daha güzel oldu.. Resimlere tam yansımıyor ama.. Umarım beğenirsiniz..

• Zamanınınız varsa birşey soracaktım o psu yerine neden daha küçük bir psu kullanmadınız? Yani AKASA Enigmada bulunanınki gibi küçük bir psu kasa yarı yarıya küçülürdü
  • @davutsad;
    Bu PSU elde vardı.. Ekstra masraf etmek istemedim.. Yoksa dediğim gibi küçük bir PSU, slim DVD ve hatta 2.5 disk(ler) ile çok daha küçülebilirdi proje.. Ama resimlerden gördüğünüz gibi yer sorunum yok şu an için..
  • Sizce güzelse sorun yok zaten
  • Maksat birşeyi sadece küçük veya büyük yapmak olsa, bu bir şekilde kolayca yapılabilir. Önemli olan, her zaman söylediğim gibi, görselliğin yanı sıra, işlevsellik. Çok küçük yapılmış olsa, kasa içi sirkülasyon mümkün olmayacak, kasa içinde çalışmak zorlaşacak ve performans kaybı yaşanacak. Bunu da hiç birimiz istemeyiz değil mi?
    Bundan küçüğü de birşeye benzemez zaten..
  • Başarılarınızdan dolayı sizi yürekden tebrik ederim gerçekden çok harika olmuş süper.
    hocam seri üretime ne zaman geçersiniz :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: şifalı

Başarılarınızdan dolayı sizi yürekden tebrik ederim gerçekden çok harika olmuş süper.
    hocam seri üretime ne zaman geçersiniz :)

Seri üretime geçtik bile çoktan..
  • Uv'nın renk yoğunluğu yesılın renk yogunlugundan fazla olsaydı daha guzel olabılırdı dıye dusunuyorum.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orjinalden alıntı: R`meRt

Uv'nın renk yoğunluğu yesılın renk yogunlugundan fazla olsaydı daha guzel olabılırdı dıye dusunuyorum.

Tam olarak ne demek istedğinizi anlayamadım? Yeşil neonlar kapatılınca geriye sadece UV kalıyor zaten..
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • @amfibi
    üstadım bu işlerde professional olduğunu biliyorum bende plexiden bişeyler yapmak istiyorum ama plexi bulamıyorum bildiğin bir yer varmı ist de olucak yardımcı olurmusun
  • Proje olsun tasarım olsun gerçekten enfes olmuş,ellerinize sağlık.Mustafa abinin işçiliği zaten takdire şayan

@erdogan1416

Avrupa yakasında olduğun için yardımcıolmak istedim.En uygun fiyat ve çeşidi Karaköy Perşembe pazarında bulabilirsin
  • sağol dostum bu hafta gidip bakıcam teşekkürler
    quote:

Orjinalden alıntı: ufuks36

Proje olsun tasarım olsun gerçekten enfes olmuş,ellerinize sağlık.Mustafa abinin işçiliği zaten takdire şayan

@erdogan1416

Avrupa yakasında olduğun için yardımcıolmak istedim.En uygun fiyat ve çeşidi Karaköy Perşembe pazarında bulabilirsin
  • helal olsun süper bişey yapmışsın kerdeş eline saglık
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.