Şimdi Ara

Yeni Bedelli Askerlik Sistemi (530. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.739
Cevap
113
Favori
1.079.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 528529530531532
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Edevlette askerliğim sayfasının en altında kayıtlı olduğunuz askerlik şubesinin telefonu var, mesai saatleri içinde arayıp sorabilirsiniz. Terhis evraklarınız o şubeye gitti/gidecek, sisteme işlenmesini de onlar yapacak.

@Nymphetaminê
    Bedelli de olsa 6 ay er de olsa şubattan önce gitme durumu yok (daha önceden sınıflandırması belli olmadıysa).
    Parayı yatırmadığı taktirde 6 ay (mezuniyetine göre 12 ay yedek de olabilir) gider.

Bedelli gidecekse tarihi değiştirme imkanı sunuyorlar
    https://www.msb.gov.tr/Askeralma/Duyuru/54ecd5adf02249988d1e0f44b374e648

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar bedelli askerlik görevindeyken izin almak mümkün mü? Mesela başka bir şehre gitmek için 3-5 gün izin kullanabiliyor muyum? Özel bir sebep belirtmeden yani cenaze vs. gerekçesi olmadan. Bu sene sınava gireceğim de üniversite kayıtları için Ağustos’un son haftasında birkaç güne ihtiyaç olacak. Gerektiğinde gidebileceksem tercihlere Ağustos’u da yazacağım.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • babayı izle kullanıcısına yanıt
    Mücbir sebep yoksa hiçbi yere gidemezsin. Sınava başvurdun ve giriş belgen varsa sınava girmene izin verirler.

• hendrickk H kullanıcısına yanıt
    Ben güzel sıyrılmıştım o durumdan ya milletin 600 lirası heba olmuştu

• blackprague kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam sağ olasın.

• Arkadaşlar kardeşimin ücret son günü 4-5 kasım hafta sonuna denk geliyor. Pazartesiye sarkar mı haftasonuna denk geldiği için?

• Arkadaşlar merhaba, bu yıl içerisinde bedelli askerliğe başvuracağım başvuru sonrasında ödeme yapmak için 2 ayımız oluyormuş. Ödemeyi yılbaşında sonraya bırakırsam yeni fiyatı mı ödemem gerekir yoksa başvurduğum tarihteki fiyatı mı ödemem gerekir? Bilgisi olan var mı?

• Tinallofed T kullanıcısına yanıt

1 ocak sonrasına kalırsanız hem zamlı ücreti ödersiniz hem de askere gidişiniz 2025e kalır. O yüzden 29 aralığa kadar ücret ödeme dahil işlemlerinizi hallediniz (30-31 Aralık hafta sonuna denk geliyor. Sağlık ocağı falan açık olmayacağı için 29 Aralık son tarih olacaktır).

Aile hekimi işlemini çok sona bırakmayın, bir sebepten hastaneye sevk ederse kafadan 3-5 gün uzayabilir.

• 2023-09 dönem olarak İstanbul/Maltepe'den dün terhis oldum. Kasım veya Aralık celbine gideceklere yardımcı olabilirim, dilediğinizi sorabilirsiniz.

• 35bna 3 kullanıcısına yanıt

hocam sivil hat sokabilir miyim? askercell almak istemiyorum. soruyorlar mı çok dikkat ediyorlar mı o duruma

• Başvuru fotoğrafında gündelik kullandığım gözlük olursa sıkıntı olur mu yoksa gözlüğü çıkarmış halimle mi yüklemeliyim?

• Arkadaşlar askerliği bedelli yapmaya karar verdim 10 gün içerisinde tecili bozup işlemleri tamamlayıp parayı yatıracağım lakin sormak istediğim bir soru var parayı yatırdıktan sonra ilk celp döneminde askere alırlar mı (Şubat ) ve bunu değiştirme imkanı var mı (bir dahaki kasımda gitmeyi düşünüyorum )

• ayhankaldırım A kullanıcısına yanıt

Hizmet tercihi kısmında celp tercihi yaptırıyor sistem. Ola ki istediğiniz ay çıkmadı, celp değişikliği imkanı sunuluyor.

https://www.msb.gov.tr/Askeralma/Duyuru/54ecd5adf02249988d1e0f44b374e648

• Arkadaşlar sevk belgem düşmemiş 7 Aralık'tan 10 gün önce düşmüyor muydu herkeste mi böyle şu an?

• Ben de sevk belgesini alamıyorum henüz.

• Sevk belgesi düşen var mı?

• 9 gün kalmasına rağmen bir arkadaşımın da halen düşmemiş, sistemsel bir hata olabilir.

• An itibariyle sevk belgesini aldım arkadaşlar.

• E- Devlet sisteminden mi aldınız yoksa askerlik şubeden mi aldınız.

• 
Sayfa: önceki 528529530531532
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.