Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->>

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
1.089
Cevap
69
Favori
44.410
Tıklama
Giriş
    1532 Mesaj
    Gayet güzel, bu yüzden artık özel hobisi olmayanların makine almasın gerek yok diyorum. 5-6 sene önce o gece fotoğrafını çekmeı için ya DSLR ya da Caon S90 gibi makinalar gerekiyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bende uzun suredir sony rx100 m3 yada m4 kovaliyordum fakat telefon ihtiyacimda var. Manuel kullanmayi bilmem genel olarak gezmeye gittigim yerleri ve ailemin fotograflarini cekmek istiyorum. Samsung s9 yada huawei p20, mate20 alsam fotograf kalitesi bana yeter mi? Yoksa 2 binlik telefonla 1000 tl ye rx 100 mü alsam daha guzel fotograflar elde edebilirim?

|
    |
    Telefonumla fotoğraf çekmeyi seviyorum. Çoğu işimi de görüyor aslında. Biraz daha olayı büyütmek istiyorum.
    İşim gereği vücut üzerindeki lezyonları fotografliyorum. Netliği bozulmadan zoom yapmak ve de bunu mümkün olduğunca az ışıkta yapmak önemli. Bunun dışında doğa ve portre çekmeyi seviyorum.
    Makinelerle ilgili pek bir bilgim yok. Ilk sayfayı okuduğum kadarıyla compactlar önerilmiş. Benim bu yapmak istediklerim için nasıl bir öneriniz olur? Aynasız bir makine alıp farklı lensler kullanmak dışarda ve işte daha mantıklı gibi.
    3000 liraya kadar bir bütçe ile her tür öneriye açığım. Olympus m10 2 araştırdım biraz, işimi görür mü ya da daha başka ne alinabilir?
    Biraz uzun oldu yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

Merhaba. Dediğiniz model uygun. Yalnız işinize yarayacak lens daha pahalı olabilir. Önce lens fiyatlarına bir bakın.

Telefona güzel ışıklandırma yapıp macro çekmeniz en mantıklı bence. Telefonların macrosu ışığı sağlayınca çok iyi.

Dediğiniz bütçeye önerilen makineler şunlar.
    www.dpreview.com/reviews/buying-guide-best-cameras-under-500

|
    |
    Dr_y kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
sohbet
Blogio
SEO
Lastik Fiyatları
haberler
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,187
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.