Şimdi Ara

Yeni ASUS ZenBook 14 UX433 Türkiye'de!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
7.615
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni ASUS ZenBook 14 şimdi Vatan Bilgisayar’da satışta!

- Yeni ZenBook 14, 15.9mm inceliğinde ve 1.1kg hafifliğinde.

- ZenBook 14 NanoEdge ekran teknolojisiyle %92 ekran gövde oranına sahip. Yani, 14” boyutundaki bir ekran son derece kompakt (standart 13” boyutunda) bir kasaya sığabiliyor.

- ZenBook 14’te yer alan ErgoLift menteşe sistemi klavyeyi zeminden yukarı kaldırarak en rahat yazma pozisyonunu sunarken soğutma sistemini de yarattığı boşluk ile ciddi oranda destekliyor.

- ZenBook 14’te 8. nesil Intel Core i7 8565U işlemci bulunuyor. Ayrıca ZenBook 14, 16GB ram, 512GB M.2 SSD, GeForce MX150 ekran kartı, yeni çift bant 802.11ac Wi-Fi konfigürasyonuna sahip.

- ZenBook 14’ün klavye tuş aralığı inanılmaz az, yalnızca 1.4mm.

- ZenBook 14’te yer alan touchpad yeni NumberPad teknolojisiyle birlikte geliyor.

Daha fazla bilgi için: https://www.asus.com/tr/Laptops/ASUS-ZenBook-14-UX433FN/

Yeni ASUS ZenBook 14 UX433 Türkiye'de!
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Bahse konu aleti Geçen Cevizlibağ Vatan'da ayaküstü inceledim. 9100 küsür tl etiketi vardı. Fiyatından dolayı başka yerde de görmek pek mümkün değil zaten.

Klavyesi Apple ayarında geldi bana. Apple ayarında derken de eski ciklet klavyeli MBP'leri kastediyorum. Yeni klavyeler gibi değil. O inceliğe göre verdiği geribildirim güzel. Yazı yazmak için ortalamanın kesinlikle üstünde bir klavyesi var. Ancak Thinkpad ayarı birşey de beklemeyin.

Touchpad günlük kullanımda mouse aratmaz tahminimce. Ama Apple kadar iyi olmayabilir. Numpad biraz gereksiz. Yabancı incelemelerde de "gimmick" deniyor. Bence de haklılar. Force Feedback koysalardı kurtarırdı ama bu haliyle tuşa bastın basmadın anlamıyorsun.

Ekran çok güzel. 500 nit parlaklık veren MBP ekranları gibi olamaz ama ortalamanın üstü bir kalitesi var. XPS ve X1 Carbon ayarında denebilir. Eksiği mat olmaması kanımca. Video izlemek keyifli olacaktır. Ekran çerçevesi üstten olduğu gibi alttan da dar. Kamerası da yerli yerinde.

Boyutlar ve hafiflik muhteşem. 14" makine 13" eski ultrabooklardan ufak. Kalınlık çok iyi değil ama tam boy usb ve hdmi koyduklarından dolayı laf söyleyemedim. Üniversite öğrencisine, sahada çalışana muhteşem bir günlük ofis ve Development makinesi olur. 16 gb ram 512 ssd, 4 core işlemci ve giriş seviyesi ekran kartı var. Hafiflik 1.2 kg altında. Benim en çok hoşuma bu yönü gitti.

Bence eksileri neler derseniz, birincisi type-c'den şarj koymamışlar. Standart şarj portu bence artık gereksiz. Seyahatlerde telefonla birlikte tek şarj aleti taşıyalım istersek mümkün değil.
    İkincisi soğutma konusu muamma. 4 çekirdekli işlemci çok yüksek ısı yayabilir. Mevcut soğutması yetersiz kalabilir. Bu makine ile 4k video dahi işlenir ancak throttle'a çok sık girebilme potansiyeli var. İzlediğim yabancı incelemelerde de oyunlarda ani FPS düşmelerinin olduğunu gördüm. O kadar para verip ara sıra CS GO, yada fortnite oynayamayacaksak olmaz.
    Pil, 50wh kullanılmış. 8 saat kapasite verebilir gibi görünse de güç optimizasyonu Windows pc'ler için genellikle muamma olmuştur. Bu konu da bence şüpheli.

Yukarıda epey eksi şeyler de yazdım ancak şu ara bilgisayar alıyor olsam yine de ciddi ciddi düşünürdüm. Dell XPS ve X1 Carbon şu an buna göre epey pahalı. 12-14 bin TL'lere satılıyorlar. MBP bakacaksanız da harici grafikte 15" e mahkumsunuz. O da bunun 1.5 katına(15k küsür) satılıyor.
  • sar 2500e alayım paket yap
  • Aylardır Amazon'da kargo vergi dahil 1000€ zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • artık fullhd yetmiyor 2k yada 4k ekran koysanız ne güzel olacak,

surface pro dan örnek alın biraz.
  • 08 Şubat tarihinde Vatan Bilgisayardan 7415 TL'ye aldık. Renk royal blue.

Amazon.com fiyatı kargo ve vergiler dahil 1500 dolar civarıydı. Bir süre sonra Amazon.com, TR'ye bu ürünü göndermemeye başladı zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burrock

08 Şubat tarihinde Vatan Bilgisayardan 7415 TL'ye aldık. Renk royal blue.

Amazon.com fiyatı kargo ve vergiler dahil 1500 dolar civarıydı. Bir süre sonra Amazon.com, TR'ye bu ürünü göndermemeye başladı zaten.
    Hocam merhaba ben de almayı düşünüyorum bu cihazı da, eksisi ve artılarıyla değerlendirebilir misiniz rica etsem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben ux303 kullanıyorum, bu cihaz çok daha iyi görünüyor ama ne zaman geçerim bilemem.. kullanıcı yorumları bekliyoruz

• 9k diyor one lan? Mac alırım o paraya kim napsın azuzu ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ASUS ROG tan selamlar
  • asus zenbook kullanıcısı olarak araştırdım.
    touchpad fabrika çıkışı arızalı arkadaşlar.
    iyi düşünün taşının.
    https://www.amazon.com/Ultra-Slim-Nano-Edge-i7-8565U-Processor-Numberpad/dp/B07HRZRLVJ#customerReviews
  • quote:

Orijinalden alıntı: laider

asus zenbook kullanıcısı olarak araştırdım.
    touchpad fabrika çıkışı arızalı arkadaşlar.
    iyi düşünün taşının.
    https://www.amazon.com/Ultra-Slim-Nano-Edge-i7-8565U-Processor-Numberpad/dp/B07HRZRLVJ#customerReviews
    bilgilendirme için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: swat882

bilgilendirme için teşekkürler

Alıntıları Göster
    rica ederim

• 9K'ya mac alırım yıllarca kullanırım. ASUS nedir abi, Apple'ı geçtiler ya. Apple macbook'a 9K para istediğinde yuhlayanlar şimdi kafalarını kuma gömmüş bekliyorlar. Kusura bakmayın ASUS'cuğum 9K'yı size gömeceğime gider Apple Bey'e veririm en azından yıllarca kullanırım.
  • Asus'u sevdiğimden değil ama apple'ı sevmediğimden olabilir :), bildiğim kadarıyla i7 işlemcili 16 gb ram ve 512 ssd'li macbook pro 21.500 TL. Tabii ki ekran kartı daha iyidir ama bu cihazdaki mobiliteye de sahip değil.

Sonuç olarak fiyat konusunda Apple her zaman bence saçma, kimsenin geçebileceğini nacizane düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shrikeen

9K'ya mac alırım yıllarca kullanırım. ASUS nedir abi, Apple'ı geçtiler ya. Apple macbook'a 9K para istediğinde yuhlayanlar şimdi kafalarını kuma gömmüş bekliyorlar. Kusura bakmayın ASUS'cuğum 9K'yı size gömeceğime gider Apple Bey'e veririm en azından yıllarca kullanırım.
    Geçmiş zamanda konuşuyorsunuz sebebi nedir?

Şu anda dediğiniz macbook fiyatı nedir mesela ?
  • Trackpad sorunları giderildi mi? Isınmadan da çok şikayet okudum. Neden hiç testi yok. Aylardır satılmıyor muydu bu model zaten. İşlemci değişmiş ama başka geliştirme var mı?

Edit: Şarj hala tarihi eser uçla, özel adaptörle yapılıyor. Dokunmatik ekran da yok galiba. Bunlar yeterli, gerisini merak etmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 8 Mart 2019; 9:50:53 >
  • ah ah nerede o ikisi bir arada transformer booklar....
  • 6 ya ne çekde alak dayıcım
  • walterwater kullanıcısına yanıt
    amazon.comdan alsak laptopu sıkıntısız TR ye gelir mi canım?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.