Şimdi Ara

Yeni Askerlik Sistemi [Ana Konu] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
1
Favori
9.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    6 güne düştü. Eğer 6-12 arası gün izin kullandıysan 6 günden sonrası askerlikten sayılıyor; takarın da olmuyor izninde kalmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni sistem lisans mezunlarına maalesef olumlu bir etki yapmamaktadir arkadaşlar kasım ayı mi daha iyi olur yoksa bir sonraki celp dönemi mi eğer normal er olarak yaparsak geçen dönem gibi kısa dönem avantajı yok ilkokul mezunlari ,lise mezunları ile ayni görev süresinde olacağız bence yedek ast. Ve yedek subaylik sayilarini bizler için arttirmaları gerekiyor ...

• Şad35 Ş kullanıcısına yanıt
    Bununla ilgili akim ve cimer'den talep bildirin mutlaka. Kesinlikle ilgili birimler tarafından dikkate ve kayda alınıyor.

Kontenjanların artması gerek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sizce yedek ast veya subay olma şansi kaç bir lisans mezunu kişinin sadece şans mi etkili fizik ,kondisyon? eski sistem yeni sisteme göre benim daha mı çok işime yariyordu ben karar veremiyorumda..

• 6 gün izin hakkı olucakmış, acemilikten ustaya giderken dağıtım izni kaldırılmış galiba sadece yol izni mi olucak???

• Merhaba arkadaşlar,
    Yeni sistemde bedelli yapacak olanlar ile whatsapp grubu kuralım mı?

Öğrendiğimiz bilgileri daha cabuk birbirimize ulastıraibliriz.
  • Şad35 Ş kullanıcısına yanıt
    kasım ayı iyidir hocam. günler kısa olacağı için gündüzleri pek iş olmaz akşamları da takılırsının kendinize.
  • ya bu yeni sistemde herkes mutlu olacaktı hani, lisans mezunlarının askerliği durduk yere 6 gün uzadı. lisans mezunlarına hiçbir hak verilmediği gibi olan haklarını da ellerinden aldılar. şaka gibi ya.
  • Arkadaşlar 99/1 şuanda askerim 17 gün iznim vardı izin durumu nasıl oldu 6 gün oldu diyorlar ama ben 7 gün dağıtım kullandım

• Askerlik şubesine gelen yazılardan yorumladıkları kadarıyla Yedek Astsubaylık başvuruları Kasım Celbi itibariyle alınacakmış bilgisi var.
  • O değil de yeni kanunla tek kaybeden lisans mezunları olmuş.Umarım yedek subay kadrolarında artış olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kontenjan artışı için akim ve cimer'den milli savunma bakanlığı'na talep oluşturun, dikkate alınıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar yedek subay başvurusu yapacağım ama nasıl yapacağım hakkında pek bilgim yok lütfen bilen biri varsa yazabilir mi

• quote:

Orijinalden alıntı: mtnmtn01

Arkadaşlar yedek subay başvurusu yapacağım ama nasıl yapacağım hakkında pek bilgim yok lütfen bilen biri varsa yazabilir mi
    Teciliniz bittiyse lisans mezunuysanız şubeye gidin onlar yardimci olur

• Yeni mezun oldum tecili bozup başvurmak istiyorum şubeye gittim e devlet üzerinden başvurun dedi ama e devlet üzerindede subaylık veya uzun dönem hakkında bişey yok bu hakkında bilginiz var mı

• 94 doğumluyum ve 4. sınıf lisans öğrencisiyim. Tecilli olduğum için bedelliden faydalanamıyorum. Mezun olsam ve 1 Kasıma kadar yoklama kaçağı olsam da bedelliden faydalanamıyorum. Bu seneki bedelli sadece kanun çıktığı güne kadar yoklama kaçağı olanlara hak tanıyor

Astım hastasıyım, ilaç kullanmıyorum ama 30-40 saniye koşsam 8-10 dk. geçmeden ciğerlerim kendime gelmiyor. Askerde sıkıntı çıkaracak diye çok korkuyorum. Komutan bir şeyde zorlarsa hastaneye yetiştiremezler onun korkusu hep var. Aklıma geldikçe ağlayasım geliyor. 1 ay yaparsam dişimi sıkar idare ederim diyordum o da olmayacak.

94 doğumlu olanları ve tecili olup bedelli bekleyenleri hiç düşünmediler. 145.000 kontenjanı da çok düşük.

Lisans mezunu olunca 2 yıl tecil + yüksek lisans + yüksek lisans mezunu tecili ile 32 yaşına kadar erteleme şansı var.

İş ararken ilk askerliği soruyorlar o çok engelliyor. Çok kızgınım da elden bir şey gelmiyor, geleceğimi düşünmekten bıktım...

• phorever kullanıcısına yanıt
    dostum korkulacak bişey yok, arkadaşım aynı senin gibi 94lü ve astım hastası gitti 12 ay yaptı bitirdi. hiç bir zorluk çekmedi astım raporun varsa başvuru esnasında belirt herşeyi. kimse senin sağlığını zorlayacak şartlarda sana görev veremez.

umarım korkularını yenersin.
  • 12 ay celp dönemi şuandan itibaren geçerlimidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CherryHill

12 ay celp dönemi şuandan itibaren geçerlimidir?
    2020den itibaren başlıcak. Şuan gidicek son celp donemi kasım ayında

• Kasım donemi nezaman açıklanıyor bende şuan 30.10 tarihine kadar tecilli sınıf tertibat bekleniyor yazıyor?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.