Şimdi Ara

Yeni alınan aracı satarken muayene gerekli mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar iyi seneler diliyorum. 2022 Temmuzda aldığım sıfır Kuba Bluebird'ü satacağım ilk 3 sene muayene etme zorunluluğum yok fakat aracı görmeye gelen arkadaş muayene etmem gerektiğini bu şekilde noterin devir işlemini kabul etmeyeceğini söylüyor. İnternette doğru düzgün bilgi alamıyorum bugün TUVTURK de kapalı olduğundan bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yanıt verebilir mi?

• Araçta her hangi bir değişiklik olmadığı sürece muayene ettirmen gerekmiyor. (Örnek LPG taktırma yada aracın trafikten çekilmesi gibi) Bunu diyen kişi ya işi bilmiyor yada seni muayeneye sokup exper masrafı yapmamak için masrafı sana kitlemeye çalışıyor. Alıcıya, araştırdım öyle bişey yok noterde sıkıntı çıkarsa masraf bana ait dersin. Asıl niyeti belli olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ruhsatta muayene geçerlilik tarihi yazıyor dostum. O tarihe kadar ( araçta teknik değişiklik yoksa) muayeneye gerek yoktur.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Laazzz kullanıcısına yanıt

Mua.geç.trh: 28-07-2025 yazıyor. bir de 6000kmden düşük 2. el araçları sahibinden'e koyamıyoruz öyle bir yasa çıkmış. satışını yaparken bir sorun çıkar mı bilgin var mı?

• frogger31 kullanıcısına yanıt
    Noter arabanın km sine bakmıyor, sözlü beyana dayalı işlem yapıyor diye tahmin* ediyorum. Sorun çıkar mı bilmem.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • osmaman O kullanıcısına yanıt

Eyvallah sağ olasın. Muayeneyi geçtik şimdi de motor 6000kmden az olduğu için satış problemi çıktı bakalım ne olacak

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.