Şimdi Ara

Yeni aldığım Egea'ya hoparlör koymamışlar! (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
1
Favori
28.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ..Raptor..

Hocam zaten sıkıntı da orda, Fiatın takacağı hoparlörün ederi maksimum 50 cent. Bilmiyorum içini açıp baktınız mı ama hakikatten dandik. Hadi iyi davranalım 1 dolar olsun daha fazla maliyeti yok. O kadar dandik. Muhtemelen 100 liralık hoparlör bile daha iyidir.

Şirketin Caddy'si ile Passat'ından sonra Fiorinoya binince farkı anlayıp 10 sn sonra teybi kapatıyorum zaten yani taksalarda bi polo gibi olmaz.

Hatta daha eğlenceli birşey diyeyim, Renegade için Jeep'e gittiğimde 5 inçlik ekrana buraya takabileceğimiz daha büyük birşey var mı diye sordum;

Var ama 10.000 TL bende. Konya sanayide yarı fiyatına başlıklara ekran dahil yapıyorlar, boşuna opsiyona o kadar para vermeyin dediler.

Adamlar net aga.

Alıntıları Göster
    Vag grubu araclarin 6 hoparlorleri ( bang olufsen, beats, yani marka degilse ) tamami ayni kalitededir.

Araclar arasindaki kapi yalitim malzemeleri farkli oldugu icin, ses toklugu azda olsa degisebiliyor, ancak oyle ahim sahim bir fark yok.

Yakin bir arkadasim ses sistemi bayiisi var, ordada sahit olmustum, passattaki kapi hoparloru ile polo daki ayni, extra olarak passatta iki tweeter daha vardi.

Transporter, caddy de ayni hoparloru kullaniyor.

Vag grubu araclarin standart hoparlorleri sinifindaki en iyileri bence.

Bu sebepten o arkadasima gelen vag araclari genelde sadece sub attiriyor bagaja, diger fiat hyundai falan komple degisim oluyor. Parayida ordan kazaniyor zaten.

Hatta bikeresinde, iyiki fiat boyle ..sonik hoparlor tercih ediyor demisti : )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Fiat güncel yeni araçlarında halen ASK marka hoparlör mü kullanıyor acaba?
    https://www.askgroup.it/en/speakers
  • quote:

Alman alıp yolda kalmaktan iyidir

Alıntıları Göster
    Yukarda kopuk gaz pedalı vag grubu arabasının değil mi ? 😅

Fiat sahipleri, yanlarinda tuz ve japon yapistirici bulundursun, pedal koparsa, koptugu yere once japonu sikin iyice, sonra kopan pedali yerlestirin uzerine tuz dokun, iyi bir yapiskanlik elde edersiniz.

Heee birde gaza yuklenmeyin torkunuz fazla ucuyorsunuz tabi, o yuzden fazla asilmayinki pedal kopmasin.

Ama fren pedalini demirden yapmislardir diye dusunuyorum 😅

• 6 hoparlör diye 4 hoparlör satıldıysa hoş değil elbette ama üzülmeye de değmez.

Tweeter hoparlörler gayet ucuz, 2 tane alıp kendin tak olsun bitsin.

Zaten fabrika çıkışlı takılı olsaydı bile kaliteli bir şey takılı olmayacağı için pek bir fark yaratmazdı
  • quote:

Orijinalden alıntı: pbmax

Vag grubu araclarin 6 hoparlorleri ( bang olufsen, beats, yani marka degilse ) tamami ayni kalitededir.

Araclar arasindaki kapi yalitim malzemeleri farkli oldugu icin, ses toklugu azda olsa degisebiliyor, ancak oyle ahim sahim bir fark yok.

Yakin bir arkadasim ses sistemi bayiisi var, ordada sahit olmustum, passattaki kapi hoparloru ile polo daki ayni, extra olarak passatta iki tweeter daha vardi.

Transporter, caddy de ayni hoparloru kullaniyor.

Vag grubu araclarin standart hoparlorleri sinifindaki en iyileri bence.

Bu sebepten o arkadasima gelen vag araclari genelde sadece sub attiriyor bagaja, diger fiat hyundai falan komple degisim oluyor. Parayida ordan kazaniyor zaten.

Hatta bikeresinde, iyiki fiat boyle ..sonik hoparlor tercih ediyor demisti : )

Alıntıları Göster
    Yok hocam o konuda Vag çok başarılı. Bu konuda diğer markalara örnek olmalarını tavsiye ediyoruz. Bana kalırsa ellemeye gerek yok.

Birde bizim kullandığımız Caddy panelvandı. Arabanın yarısı direk teneke olmasına rağmen radyosu vs baya iyiydi.

Passat 2.0 TDI highline 4motion DSG modeliydi. İkisinin arasında bile uçurum (caddy'nin yarısının olmadığını düşünürsek ) fark yoktu.

Zaten Fiorinoyu değiştirirsek başlıca sebebi übersonik hoparlörleri olacak

Edit: ilave etmeyi unutmuşum, Fiat'ın enteresan bir şekilde zamanında 6 hoparlör + koltuk altında gizli subwoofer ile sattığı Doblo'lar da var(mış). Kullananlar yada kullananlardan duyanlar o araçların baya iyi olduğu yönünde. Bazen yapıyorlarda eserlerse işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..Raptor.. -- 8 Ocak 2019; 1:34:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Savunmadım Çıkar Göster

Fiat güncel yeni araçlarında halen ASK marka hoparlör mü kullanıyor acaba?
    https://www.askgroup.it/en/speakers
    Hocam siteyi kaydettim, bu ara müsait olunca Doblonun orjinal hoparlörlerinin fotoğraflarıyla bakarım. Aslında Fiorino'nun hoparlörlerini söküp bakmak istiyorum ama sökerken muhtemelen elimde kalır

Sitedeki fotoğraflara göre aynı üretici olsa bile takılanlar daha dandik. Üstündeki ızgara bile dandik.

Doblo'ya zamanında italyan Hertz takmışız, onlar fena değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: pbmax

Yukarda kopuk gaz pedalı vag grubu arabasının değil mi ? 😅

Fiat sahipleri, yanlarinda tuz ve japon yapistirici bulundursun, pedal koparsa, koptugu yere once japonu sikin iyice, sonra kopan pedali yerlestirin uzerine tuz dokun, iyi bir yapiskanlik elde edersiniz.

Heee birde gaza yuklenmeyin torkunuz fazla ucuyorsunuz tabi, o yuzden fazla asilmayinki pedal kopmasin.

Ama fren pedalini demirden yapmislardir diye dusunuyorum 😅

Alıntıları Göster
    Valla benim arabadaki bütün pedallar demir. Kırılması gibi bir derdim yok. Hoş kırılsa bile gaz pedalı kenarından filan tetiklenir servise kadar gidilir.

Asıl bozulan Getrag manuel şanzımanı ne yapalım "Made in GERMANY" yazan Focus 3'ü şirketin otoparkına atana kadar neler çektiğimizi ben biliyorum. 4 vitesle araba kaldırmak nedir bilmezsin tabi

Hadi DSG powershift otomatik bozuluyor onu anladımda otomobilin icadından beri değişmeyen manuel şanzıman nasıl bozulur

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-92A2F8722

Gidin hyundai veya kia alın araba nedir görün. Adamlar hiçbirşeyden çalmıyor. 10 yıl arkana bakmadan kullanırsın.
    rio da daha multimedya ekranı yok üst paketlerde bile baya bir çalmıyorlar ek olarak 3 küsür istiyorlar ekrana :))
  • quote:

Yok hocam o konuda Vag çok başarılı. Bu konuda diğer markalara örnek olmalarını tavsiye ediyoruz. Bana kalırsa ellemeye gerek yok.

Birde bizim kullandığımız Caddy panelvandı. Arabanın yarısı direk teneke olmasına rağmen radyosu vs baya iyiydi.

Passat 2.0 TDI highline 4motion DSG modeliydi. İkisinin arasında bile uçurum (caddy'nin yarısının olmadığını düşünürsek ) fark yoktu.

Zaten Fiorinoyu değiştirirsek başlıca sebebi übersonik hoparlörleri olacak

Edit: ilave etmeyi unutmuşum, Fiat'ın enteresan bir şekilde zamanında 6 hoparlör + koltuk altında gizli subwoofer ile sattığı Doblo'lar da var(mış). Kullananlar yada kullananlardan duyanlar o araçların baya iyi olduğu yönünde. Bazen yapıyorlarda eserlerse işte.

Alıntıları Göster
    Bi arkadasimda fiorino full var, premio diyemi geciyor ? Tam bilmiyorum oyleki koltuk isitma bile var ( hakkini veriyim eski aracim e350 den bile hizli calisiyor, ancak ayar koymamislar tek kademe, popo alev aliyor ) ancak hoparlor sistemi gercekten yetersiz.

Bu hoparlor isini cozemeyen baslica firmalar

Reno, fiat, nissan,honda..

Hyundai bunlardan bir tık iyi.

Vag grubu en iyisi.

Hyundai golf leri ulsan daki fabrikasinda paramparca ede ede, golfun hoparlorlerinin bobinini bile deşmiştir. Buna eminim. Bu sayede onlarda baya gelistirdiler kendilerini.

• Araba isinden hic anlamam zira ses sistemleri uzmanlik alanimdir 6 hoperlor 4 hoperlor diye bir sacmalik olmaz ses ssitemlerinde kactane hoperlor varsa onlarin tiz mid bas tum frekans skalasini verdigi dusunulur simdi arabayi 6 hoperlor yerine soyle satsak mantikli olurmu 8 tekerlekli (jantlarida sayarak) dava acsaniz kazanirsiniz ama ulke sartlari malum kimseye anlatamazsiniz serviste normaldemis yani ustasi bile bilmiyor ben bu acemi halimle 30 senelik ustanin saglamdedigi araci arastirinca takla attigini kesfettim gelin olaya birde boyle bakin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hicranyarası

2011 yılında renault symbol almıştım en full paketti.Arka pondizotun orda hoparlör yerleri vardı fakat hoparlör yoktu.Kablolarınıda kapı içlerine kadar çekip bırakmışlardı.Ayrıca aracı bakıma götürdüğümde polen filtreside yoktu.Bende aracı aldığım bayiye ve renault maise şikayette bulundum.Defalarca yazmama rağmen 8 ay sonra dönüş yaptılar araçlarımız polen filtresiz satılır ona bişey yapamayız dediler ama hoparlör olmadığı için servise yönlendirdiler ve bu hatalarından dolayı bana renaultun vermiş olduğu güvenli sürüş kursu hediye ettiler.Sizde hakkınızı arayın,PEŞİNİ BIRAKMAYIN DERİM.
    Sizde kablolar varmış yine benim aracımda (2013 Linea ) Arka kapılarda ne hoparlör ne de kablosu var. Kapıya gelen soket içinden kablo çekip sonrasında hoparlör takılacak.

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Kullanım kitapçığında veya teknik özelliklerinde 6 hoparlör yazıyorsa ama 4 hoparlör varsa bu tüketicinin suçu değildir. Bariz üreticinin suçudur. hee derseniz kitapçık yanlış basılmış veya güncellenmemiş bla bla...o zaman yine tüketiciyi bağlamaz. hakkını araması lazım
  • Fiat otomobil markalarinin çukurudur.

• Vites pedallar direksiyon tamamsa kullan gitsin kardes. Tiz leri duyup napacan

• Güvenlikte kuş serisinin izinden gidiyor. Hoparlorden önemli şeyler var

Yeni aldığım Egea'ya hoparlör koymamışlar!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haberelectro -- 8 Ocak 2019; 9:36:53 >
  • Eskiden hoparlörleri kendileri üretiyorlardı 2010den sonra sonra blaupunkt hoparlör takmaya başladılar. Artık Neodyum mıknatıslı takıyorlar ufak mıknatıslı.Bana göre eski büyük mıknatıslı olanlar daha iyiydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 8 Ocak 2019; 10:03:26 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

Güvenlikte kuş serisinin izinden gidiyor. Hoparlorden önemli şeyler var

Haklısın

Yeni aldığım Egea'ya hoparlör koymamışlar!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• mesuthaksoy kullanıcısına yanıt
    Haklıyım
    https://www.euroncap.com/tr/results/fiat/tipo/25457
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-92A2F8722

Gidin hyundai veya kia alın araba nedir görün. Adamlar hiçbirşeyden çalmıyor. 10 yıl arkana bakmadan kullanırsın.
    Aradaki 20-30 bin TL lik fiyat farklarını sen ödeyeceksen alır tabi ki niye almasın.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.