Şimdi Ara

Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
875
Cevap
25
Favori
180.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uzun süre deneyimlediniz aracı hem benzinli hem LPG ve hala fp olarak en ucuzu Corolla ama kafam dolu bir Clio mu yoksa boş Corolla mı ya da yeni yarıs benzinli mi safety sense 2.5 gelmiş yoksa yine vision Corolla mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: netttt2627

Uzun süre deneyimlediniz aracı hem benzinli hem LPG ve hala fp olarak en ucuzu Corolla ama kafam dolu bir Clio mu yoksa boş Corolla mı ya da yeni yarıs benzinli mi safety sense 2.5 gelmiş yoksa yine vision Corolla mı

Diğer araçları kullanmadığım için net bir şey diyemem. Yeni corolla artık 1.6 gelmeyecek.

1.5 versiyonda lpg uyumunda sıkıntılar var 1.6 motor gibi kolay montajı olmuyor.

Eğer 1.5 alacaksanız bunu araştırmanızı öneririm

Onun dışında corolla donanım olarak yeterli hız sabitleme , far sensörlü standart geliyor yeni çıkanlarda el freni de elektronik olacak

Sadece 3-4 bine multimedya ekranı takarak baya keyifli hale getirebilirsiniz.

----

Bugün Bursa dönüşü aldığım lpg ile Kırklareli'ne gittim .

37 LT LPG ile 424 km gittim tam olarak.

Depoyu 125 TL den doldurdum tekrar

Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim

• quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

Diğer araçları kullanmadığım için net bir şey diyemem. Yeni corolla artık 1.6 gelmeyecek.

1.5 versiyonda lpg uyumunda sıkıntılar var 1.6 motor gibi kolay montajı olmuyor.

Eğer 1.5 alacaksanız bunu araştırmanızı öneririm

Onun dışında corolla donanım olarak yeterli hız sabitleme , far sensörlü standart geliyor yeni çıkanlarda el freni de elektronik olacak

Sadece 3-4 bine multimedya ekranı takarak baya keyifli hale getirebilirsiniz.

----

Bugün Bursa dönüşü aldığım lpg ile Kırklareli'ne gittim .

37 LT LPG ile 424 km gittim tam olarak.

Depoyu 125 TL den doldurdum tekrar

Alıntıları Göster

Merhaba, yanlış anlamadıysam aracınız şehirler arası yolda 125 tl ye 424 km'mi gitti? eğer öyleyse şayet ben dizel aracımla şehiriçi agresif kullanım 150 tl ye 400 km gidebiliyorum. LPG ile aynı yakıyor diyebilir miyiz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Calbor

Merhaba, yanlış anlamadıysam aracınız şehirler arası yolda 125 tl ye 424 km'mi gitti? eğer öyleyse şayet ben dizel aracımla şehiriçi agresif kullanım 150 tl ye 400 km gidebiliyorum. LPG ile aynı yakıyor diyebilir miyiz?

Alıntıları Göster

Evet 125 TL tam olarak 424 Km gitti uzun yolda.

Sıfır trafik gece 10-11 gibi çıkmıştım sabah 06:00 gibi tekrar tekirdağ döndüm gece olduğu için yollar bomboş oluyor

Genelde 120-140 km ile gittim arada 10-15 dakika 140 ile gittim yol durumuna göre ama 120km hızın altına düşmedim otobanda

Şehir içi istanbulda 370-380 km civarı gidiyordu bayadır istanbul da sürmüyorum ama

• quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

Evet 125 TL tam olarak 424 Km gitti uzun yolda.

Sıfır trafik gece 10-11 gibi çıkmıştım sabah 06:00 gibi tekrar tekirdağ döndüm gece olduğu için yollar bomboş oluyor

Genelde 120-140 km ile gittim arada 10-15 dakika 140 ile gittim yol durumuna göre ama 120km hızın altına düşmedim otobanda

Şehir içi istanbulda 370-380 km civarı gidiyordu bayadır istanbul da sürmüyorum ama

Alıntıları Göster

Aracımı bir kez daha sevdim teşekkür ederimYeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim 

• Otomatik aracımi 207 bin liraya verdim. Çok memnundum ama sıkılıyorum her yıl değiştiririm. Çok hızlı satıldı açıkçası corolla bu yönden çok iyiymiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevozgur

Otomatik aracımi 207 bin liraya verdim. Çok memnundum ama sıkılıyorum her yıl değiştiririm. Çok hızlı satıldı açıkçası corolla bu yönden çok iyiymiş.

Hocam yenimi sattiniz. model, donanim ve km bilgisi verebilirmisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YARGIÇ06 Y kullanıcısına yanıt
    1. 5 hafta oldu. Şimdi satsam üstüne en az 5 koyardım zam geldi çünkü. 2019 vision otomatik 12000 de LPG, ekran, cam filmi
  • Calbor C kullanıcısına yanıt

Dizel partikül filtresi değişimi gelince bujiler tıkanınca ve ağır bakım diye tabir ettiğiniz bakımlar geldiği zamanda aynı sevincinizi görmek isteriz.

aracınızı bilmiyorum ama bizimkini biliyorum. bir kez daha corolla kullandığım için mutluyum. dizelden az yakıp neredeyse hiç masraf yapmadan 200 bin km kullanmak maşşallah bize Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim 

• quote:

Orijinalden alıntı: estaba

Dizel partikül filtresi değişimi gelince bujiler tıkanınca ve ağır bakım diye tabir ettiğiniz bakımlar geldiği zamanda aynı sevincinizi görmek isteriz.

aracınızı bilmiyorum ama bizimkini biliyorum. bir kez daha corolla kullandığım için mutluyum. dizelden az yakıp neredeyse hiç masraf yapmadan 200 bin km kullanmak maşşallah bize  

3 sene dizel fiesta kullandım dpfnin tıkandığına hiç şahit olmadım. fiestayı sattıktan sonra atmosferik+lpg kullandım çekişinden memnun kalmadığım için tekrar dizele geçiş yaptım. evet dizelin bakımları benzine göre bir tık daha pahalı ama rampada gitmeyen arabaya bineceğime 200-300 fazla veririm daha iyi. Bu benim şahsi fikrim lpgli araç binene kullanana asla aracın şöyle böyle demem.

• Hangi rampada hangi sekilde istersen cikariz benim aracim hicbir sekilde senin dizel aracina yolun sonunda gecilmez. Motorun 2.0 degil ise.
    Tabii bide turbo masrafi vardi onu unuttum. 😊
  • Önceki 21.000 KM yağ değişimin üzerinden ortalama 4 ay geçti ve 30.000 km ulaşmamıza 400-500 km kaldı

Kontrol ettiğim de gözle görülür yağ eksiltmesi olmamış yüksek devirli kullanmama rağmen.

Bu bakımıda 2-3 bin km büyük olasılıkla geçiririm.

Yağ olarak https://urun.n11.com/motor-yagi/motul-8100-eco-lite-0w20-5-l-gm-dexos1-gen-2-onayli-P181256935 kullanmıştım memnun kaldım yine aynısını kullanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 3 Ocak 2021; 15:28:40 >

• emrcnd E kullanıcısına yanıt
    Ara ara bizi bilgilendirmeniz çok kıymetli bu forum açılıp Corolla aldığınızdan beri takip ediyorum.simdi ikinci el istanbul da dream var 2020 otomatik 215500 baya iyi geldi. Yoksa yeni yenidir deyip 212500 1.5 vision mu alsam bilemedim

LPG kitiniz nedir ? istanbul damı taktırdınız .

• quote:

Orijinalden alıntı: texmo

LPG kitiniz nedir ? istanbul damı taktırdınız .

İstanbul'da candan mühendislikte taktırdım.

Brc comfort 2800 TL taktırmıştım 8.000 km de şuan 30.000 km de herhangi şikayetim olmadı memnunum

@netttt2627

Teşekkürler. Ara ara mutlaka güncellerim konuyu

Yeni yenidir tabiki yeni gelenlerde standart elektronik el freni de var keşke motor da turbo olsaymış.

lpg düşünüyorsanız pek mantıklı olmayacaktır ama lpg takılmayacaksa düşünmenize gerek yok zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 3 Ocak 2021; 21:56:40 >
  • Tekrar git gel aynı gün toplamda 677 KM yol yaptım Tekirdağ - Bursa tekrar dönüş yolu şeklinde

Yakıt Tüketimi : 7.1 LT

KM : 339 KM

Süre: 03:57 saat

Ortalama Hız : 86 KM

Sabah 5 gibi çıkmıştım 120-140 km hızlarda genelde gittim dikkat etmeden.

Gitmeden 1 gün önce 37 LT depo doldurdum vardığımda lpg ile 386 km yapmıştım daha bitmemişti depoyu fulledim 32 LT aldı (119 TL ) 5LT lpg kalmıştı yani

Dönüş

Yine 120-140 yol olduğu sürece ara ara 180 km de de gittim bir kaç dakika istanbulda trafik vardı trafik 1 saat yolumuzu uzatmış oldu ortalama.,

338 KM yaptığım dönüş yolu sonrası şuan lpg yanıp sönmeye başladı tam eve ulaştığımda tahmini 80-90 km yapar dikkatli kullanırsam.

Yakıt Tüketimi : 7.3 LT

KM: 338 KM

Süre: 4:54 saat

Ortalama Hız : çekmemişim yorgunluk hali :(

Aracı tamamen uzun yolda kullanıyorum özellikle yüksek hızlarda kullanıyorsanız tedirgin etmiyor araç ciddi manada az yoruyor.Aynı gün dinlenmeden 9 saat yolda geçti ciddi bir yorgunluk olmadı

eğer hala silmediysen ortalama hızın da resmini atar mısın?

• quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

eğer hala silmediysen ortalama hızın da resmini atar mısın?

tabiki gidiş verileri

öncelikle teşekkür ederim. ben de 1700 km lik yolun aşağı yukarı 1200 km sini 140 ın altına hiç düşmeden yapmıştım. 1700 km sonunda ortalama hızım 101 olması lazım. senin yol bilgisayarın da ,mesafeyi aldığın zaman da ortalama hızının 85 civarı olduğunu gösteriyor zaten. benim amacım sen dahil birçok kullanıcı 120-140 ile gittim sanıp bunu belirterek bu hızda 7.1 yaktım diyorsunuz ama konuya uzak olan insan vay benzinli motorla hızla gitsen de az yakıyormuş diyip alıp sonu hüsran oluyor. sakın yanlış anlama sana yalan söylüyorsun demiyorum zaten göstergeler ortada. ama benim düşüncem yaptığım yolun en fazla 50 km sinde 120 ve üzerinde gitmişsin ki zaten ortalama hız da bunu söylüyor. yani hiç yaptığın hıza girmeden sadece gösterge verilerini paylaşsaydın çok gerçekçi çok objektif bir değerlendirme olurdu. dediğim gibi amacım polemik başlatmak da değil seni birşeyle itham da etmiyorum sadece uzun yolda 1.6 atmosferik bir motorun 120-140 ile gidip 7.1 yakacağını düşünmüyorum ki zaten veridğin veriler de bunu doğruluyor. yani (belki farkında olmadan ben de yapıyorumdur) ara sıra çıktığımız hızları sanki tüm yolu o hızla almışız gibi yazdığımızda konuya uzak olanlar yanlış kanaat sahibi oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

öncelikle teşekkür ederim. ben de 1700 km lik yolun aşağı yukarı 1200 km sini 140 ın altına hiç düşmeden yapmıştım. 1700 km sonunda ortalama hızım 101 olması lazım. senin yol bilgisayarın da ,mesafeyi aldığın zaman da ortalama hızının 85 civarı olduğunu gösteriyor zaten. benim amacım sen dahil birçok kullanıcı 120-140 ile gittim sanıp bunu belirterek bu hızda 7.1 yaktım diyorsunuz ama konuya uzak olan insan vay benzinli motorla hızla gitsen de az yakıyormuş diyip alıp sonu hüsran oluyor. sakın yanlış anlama sana yalan söylüyorsun demiyorum zaten göstergeler ortada. ama benim düşüncem yaptığım yolun en fazla 50 km sinde 120 ve üzerinde gitmişsin ki zaten ortalama hız da bunu söylüyor. yani hiç yaptığın hıza girmeden sadece gösterge verilerini paylaşsaydın çok gerçekçi çok objektif bir değerlendirme olurdu. dediğim gibi amacım polemik başlatmak da değil seni birşeyle itham da etmiyorum sadece uzun yolda 1.6 atmosferik bir motorun 120-140 ile gidip 7.1 yakacağını düşünmüyorum ki zaten veridğin veriler de bunu doğruluyor. yani (belki farkında olmadan ben de yapıyorumdur) ara sıra çıktığımız hızları sanki tüm yolu o hızla almışız gibi yazdığımızda konuya uzak olanlar yanlış kanaat sahibi oluyor.

Tabiki kendi görüşünüz.

Uzun yolda 1.6 atmosferik bir araç ne kadar yakabilir ki?

Ortalama yakıt verisini ışıklar ciddi anlamda düşürüyor kullandığım rotada çok sayıda şehir merkezinden geçtiğimiz için ciddi anlamda ortalama hızı düşürmekteler.

90 veya 100 km ile gitme huyum yoktur en kötü ihtimal otobanda sabit 120 km ile giderim eğer yol boş ise ara ara 140 giderim.

Tabiki sabit 140 gitmedim ara ara 140 çıktım sadece.

7

• 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.