Şimdi Ara

Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
875
Cevap
25
Favori
180.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlk defa 1 depo (37LT ) lpg ile 450 km yaptım.Uzun yol fakat istanbul trafiğinden geçtim 1 kere
    Uzun yolda genelde 120-140 km hızlarda kullandım çoğunlukla 120 km
    Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim

yağ değişimin faydası var mı bilmiyorum ama lastik havalarını 36 yapınca bir depoda 10-20 km minimum fazla yol almaya başladım öncesinde lastik 20ps kadar düşmüş ne kadar süre öyle kullandım hiç fikrim yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 15 Eylül 2020; 21:51:26 >

• emrcnd E kullanıcısına yanıt
    15 jant lastikle 36 psi hava ıle gezmek ne kadar mantikli

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bora1608 kullanıcısına yanıt
    dışarda bakım yapılınca garanti bozulmuyormu ?

Bu hızlarda tsi rapid ne yakar?

Benim lpg rekorum 396km idi. 30.5litre. Ankarada fulledim, istanbul'a geldim. Rakım farkı var. Yol bilgisayarı 6.4 benzin gösteriyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merak ettiğim 2 konu var hocam
    ses sistemi kalitesi rapide göre nasıl(rapidde 2 tane yazmışsınız evet ama kalite farkı ne kadar)
    benzinde performansı nasıl(rapide kıyasla)
  • quote:

Orijinalden alıntı: texmo

15 jant lastikle 36 psi hava ıle gezmek ne kadar mantikli
    arabanın kapısında 160 km ve yukarıdaki hızlarda kullanıyorsanız 36 önermiş olmayan bir değeri basmadım yani araba zaten konforlu 36 bastıktan sonra da konforla ilgili en ufak bir rahatsızlığım olmadı

Mantıklı bir durum olmasa yazmazlardı.Önceden ara ara basınç ışığı yanardı 36ps bastığımdan bu yana ışık ile ilgili bir derdim de kalmadı.

@commandx tsi yüksek hızlarda fazla yakıyor zaten 5 vites corolla 6 vites karşılaştırmak pek mantıklı değil

Ama rapid ile düşük hızlarda daha az yakıyorsun bariz bu yüzden bende corollayı genelde tempolu kullanıyorum yavaş gitmenin pek mantığı yok çünkü yakıt 1 lt fark ediyor sadece corolla da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 15 Eylül 2020; 22:38:2 >
  • Performans dan başlayayım
    Rapid turbolu olduğu için bariz yokuşlarda çok daha iyi tırmanıyor ama düz yolda rapid corolladan farklı değil arada ciddi performans farkı yok.En büyük fark yokuş ve araç yüklü iken çıkıyor corolla motor performansı özellikle benzinde eski atmosferik motorlar gibi değil

Ben daha önce 1.6 atmosferik laguna kullanıyordum turbo motora geçince ciddi fark yaşatmıştı.Corolla alırken ön yargılı olarak aldım ama tsi den atmosferik motora geçince fark hissetmedim.

Performans olarak ciddi farklar yok çünkü tsi aracım da 90bg kuvvetinde corolla ise 132 bg

Eğer şehir içi kullanılacaksa bariz rapid daha az yakıyor ama lpg takılırsa bariz corolla daha az yakıyor.Atmosferik motor alacaksanız lpg olmadan kullanmak kesinlikle mantıklı gelmiyor bana

Ses sistemi olarak yüksek seslerde dahi bozulma yapmıyor.Beni tatmin etti fakat rakiplerinin ses sistemi hakkın da bilgim olmadığı için karşılaştırma yapmam mümkün değil fakat rapide göre bariz ses sistemi iyi

Genel olarak testler de ses sistemini beğeniyorlar zaten yüksek ses açınca ayna titremesin durumu var ses sistemi mi iyi yoksa üretim harası mı bilmiyorum ama yüksek ses de dikiz aynası titriyor.

• texmo kullanıcısına yanıt
    Covid 19 sebebiyle sehirler arasi kısıtlama gelmişti servise gidemedim mecbur kaldim parçaları netten aldım ve bakımı disarida yaptirdim. Km 26××× oldu simdilik sorun yok

• Corolla aracıma carvocal den multimedia taktırmıştım.Sağ alt köşesi bariz önde duruyordu bastırınca içeri giriyordu tirim sesi yapıyordu çıkartıp bir baktım ki sağ alt da klips yok boşta duruyormuş tamamen

3D taramasını yapıp kendim klips basıp taktım taş gibi oldu

özellikle 2019 aracı için klips ihtiyacı olan varsa yardımcı olabilirim çizimi de https://www.thingiverse.com/thing:4617406 yükledim

10.000 bakımı üzerinden daha adam akıllı 1 ay geçmemesine rağmen 24.000 km ulaştık sanırım bu ay 3-4 ayda 10.000 km ulaşacak gibi gözüküyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 7 Ekim 2020; 20:26:36 >

• @emrcnd, hocam çok güzel konu olmuş başından sonuna kadar okudum.

Genel bir soru sormak istiyorum vision araç için multimediya olarak önerebileceğiniz en iyi cihaz hangisidir ?

Taktırıp herşeyinden ( özellikle radyo çekim gücü) memnun olanınız var mı ?

İyi günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: LithuM

@emrcnd, hocam çok güzel konu olmuş başından sonuna kadar okudum.

Genel bir soru sormak istiyorum vision araç için multimediya olarak önerebileceğiniz en iyi cihaz hangisidir ?

Taktırıp herşeyinden ( özellikle radyo çekim gücü) memnun olanınız var mı ?

İyi günler.

Merhaba

Yazınızı yeni gördüm

Radyo kullanmıyorum diyebilirim ne desem boş ama orijinali bir tık daha iyi olabilir belki

Ben aracı uyuzun yolda kullanıyorum uzun yolda da sürekli frekans değiştiği için mantıklı olmuyor onun yerine radyo kulesi diye bir uygulama kurdum internet üzerinden radyo dinliyorum dinlersem ses kalitesi bir tık zayıf oluyor kanaldan kanala değişiyor internet yayın kalitesi ne kadar iyise ona göre ses kalitesi oluyor

Cihaz olarak ben taktırdığım zaman alternatifi yoktu ondan carvocal de taktırdım diğer internet den satılan cihazlardan iyi değil ama kötü de değil onu söyleyebilirim.Daha uygun fiyatlara taktıranlar var önemli olan uyması uyuyorsa başka yerden de alıp taktırabilirsiniz çok basit takması zaten eğer araca uyumlu ise

Yukarıda paylaştığım resimdeki gibi olanı alırsanız uyacaktır rahatlıkla sahibinden com da daha ucuzunu bulursunuz diye düşünüyorum

Ama ben uğraşmak istemiyorum taktırayım geçeyim derseniz carvocal den alabilirsiniz ücretsiz takıp teslim ediyorlar aradaki fiyat farkını da ona sayıyorum ben zaten uğraşmamaya iş görüyor mu görüyor.

----

Artık jantı değiştirme vakti geldi.Bu kış istanbula dönünce lastikleri yeni yazlıklarla yenileyip 17 geçeceğim bir aksilik olmazsa

https://urun.n11.com/jant/17-cms-113903-cbg-17x75-5x108-et522-634-P434874610 ilgili ürün veya farklı bir koyu jant düşünüyorum

Güvenilir marka olarak cms var bildiğim tek başka marka önerisi olan varsa önerilere açığım çünkü şuan cms dışında bir marka bakmıyorum bilmediğim için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 21 Ekim 2020; 21:23:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

arabanın kapısında 160 km ve yukarıdaki hızlarda kullanıyorsanız 36 önermiş olmayan bir değeri basmadım yani araba zaten konforlu 36 bastıktan sonra da konforla ilgili en ufak bir rahatsızlığım olmadı

Mantıklı bir durum olmasa yazmazlardı.Önceden ara ara basınç ışığı yanardı 36ps bastığımdan bu yana ışık ile ilgili bir derdim de kalmadı.

@commandx tsi yüksek hızlarda fazla yakıyor zaten 5 vites corolla 6 vites karşılaştırmak pek mantıklı değil

Ama rapid ile düşük hızlarda daha az yakıyorsun bariz bu yüzden bende corollayı genelde tempolu kullanıyorum yavaş gitmenin pek mantığı yok çünkü yakıt 1 lt fark ediyor sadece corolla da

Alıntıları Göster

Yavaş git hep git gardaş,

• quote:

Orijinalden alıntı: polikus

Yavaş git hep git gardaş,

Alıntıları Göster

Haklısınız zaten 120-140 ile gidiyorum genelde

Aracı iş için genelde uzun yolda kullanıyorum ve yüklü olduğu için 36ps de tutuyorum hep

32 ps olunca çok çabuk basınç ışığı yanıyor

---

Uzun bir aradan sonra aracı yıkadım kendine geldi Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim 

Aracı aldığım dan beri hiç dışarıda yıkatmadım kullandığım yıkama ürünleri Valet Pro çok memnunum.

Alalı tam 1 yıl olmuş 2 aracı yıkıyorum ara ara halen bitmedi combo 2 ürünün yarısı altının delinip yere dökülmesine rağmen

Pahalı gelse de başta her araç yıkamada 3-4 maximum ufak kapak yeterli oluyor aracı temizlemeye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 25 Ekim 2020; 1:14:29 >

• bana bu aracı hiçbir sebeple aldırmayacak iki durum var benim özelimde;

- gözümün ışığa hassas olması sebebiyle özellikle gece sürüşünde çok fazla gözüme batan 'mavi buton ledleri', bu birde hyundai'lerde var gerçekten nefret ediyorum şu mavi ledlerden, gece sürekli gözüme takılıyor. telefonda/monitörler de göz sağlığını koruma için mavi ışık filtresi olayı varken hala nedir bu mavi Led ısrarı be Toyota nedir gerçekten merak ediyorum?

- inanılmaz az olan yerden yükseklik. son anda farkettiginiz bir kasise biraz hızlı girseniz harrsssttt diye altı yada marspiyer hemen sürtüyor. benzer şekilde park ederken aracın kıçı yolda kalmasın şeridi kapamasın diye biraz burnunu kaldırımın üzerine sokamıyorsunuz, az bi kaldırımda bile önü tutuyor hemen. benzer şekilde araç biraz yüklü iken kırsal biyere gitseniz biraz dağ-bayır vs. olan sürekli altı yere sürtermi biyerde acaba diyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 25 Ekim 2020; 1:32:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

Haklısınız zaten 120-140 ile gidiyorum genelde

Aracı iş için genelde uzun yolda kullanıyorum ve yüklü olduğu için 36ps de tutuyorum hep

32 ps olunca çok çabuk basınç ışığı yanıyor

---

Uzun bir aradan sonra aracı yıkadım kendine geldi  

Aracı aldığım dan beri hiç dışarıda yıkatmadım kullandığım yıkama ürünleri Valet Pro çok memnunum.

Alalı tam 1 yıl olmuş 2 aracı yıkıyorum ara ara halen bitmedi combo 2 ürünün yarısı altının delinip yere dökülmesine rağmen

Pahalı gelse de başta her araç yıkamada 3-4 maximum ufak kapak yeterli oluyor aracı temizlemeye

Alıntıları Göster

Hocam güzel olmuş yıkayınca aynen. Benim çok merak ettiğim bir konu var. Takip ettiğim üzere araç en az 1 senedir sizde, aracın iç döşemesi tozu emer sonra siyahsa griye dönen bi tozlu kirli bir dandik rengi olur ya duster'ların içi gibi. Öyle oluyor mu?

Neden sordum 2017 aralıkta kayınpedere advance MDS corolla aldık, geçen bindim içi broadway gibiydi yani tamam özensiz bakılmış olabilir ama o tamamen sarılı bez döşemenin bu kadar tozu çekip de bu kadar rezil göstermesine şaşırdım. Bu modeli alıyorum, bunda öyle bir şey olmasını istemem. O yüzden soruyorum. teşekkürler.

Hocam bende aynı şekilde 17" janta geçmeyi düşünüyorum yakın zamanda, sizin gönderdiğiniz linkteki jantlar 5x108 ama araç üzerindeki jantların bijon aralıkları 5x114.3 diye biliyorum.

Birde Toyota'nın aksesuar sitesinden bakınca 17" jantlar süspansiyon ayarlarından dolayı 15" ve 16" jant olan araçlara uygun değildir diye bi uyarı var. Hiç araştırdınız mı nedir bu uyarı diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: suatcagdas

bana bu aracı hiçbir sebeple aldırmayacak iki durum var benim özelimde;

- gözümün ışığa hassas olması sebebiyle özellikle gece sürüşünde çok fazla gözüme batan 'mavi buton ledleri', bu birde hyundai'lerde var gerçekten nefret ediyorum şu mavi ledlerden, gece sürekli gözüme takılıyor. telefonda/monitörler de göz sağlığını koruma için mavi ışık filtresi olayı varken hala nedir bu mavi Led ısrarı be Toyota nedir gerçekten merak ediyorum?

- inanılmaz az olan yerden yükseklik. son anda farkettiginiz bir kasise biraz hızlı girseniz harrsssttt diye altı yada marspiyer hemen sürtüyor. benzer şekilde park ederken aracın kıçı yolda kalmasın şeridi kapamasın diye biraz burnunu kaldırımın üzerine sokamıyorsunuz, az bi kaldırımda bile önü tutuyor hemen. benzer şekilde araç biraz yüklü iken kırsal biyere gitseniz biraz dağ-bayır vs. olan sürekli altı yere sürtermi biyerde acaba diyorsunuz.

Işıklar şahsen beni rahatsız etmiyor ama mavi yerine skoda gibi beyaz olsa daha hoş olurdu bence de

-- Araç cidden alçak ilk 2-3 ay altını çok sürttüm ama ondan sonra tekrar hiç sürtmedim gençler gibi rampadan biraz çapraz geçiyorum o zaman vurmuyor.Fakat dikey parklarda özellikle çok dikkat etmek gerek yoksa ön tamponu vuruyorsun ben şükür hiç daha vurmadım çünkü dik parklarda çok yanaşmıyorum veya geri geri yanaşıyorum.

@polikus

Daha önce Laguna aracım vardı onun koltukları tamamen açık renkti https://forum.donanimhaber.com/sonunda-laguna-2-expression-alabildim--99802887-7 ondan alışkınım bir sorun yaşamadım kir açısından sadece tavan köşelerinde kirlenmeler var o skoda rapid aracım da da var aynısı cam açık gidince kirleniyor büyük ihtimal bide bulunduğum bölge hep toprak toprak oluyor aracın içi rüzgarla vs ona rağmen döşemelerde veya koltuklarda bir kirlenme şuan yok

@turkerp Herkes takıyor ciddi bir fark olduğunu düşünmüyorum takan çok var henüz bir şikayet görmedim

Corolla + LPG ile son durum

Aracı sadece şuan şehir dışında uzun yolda kullanıyorum.120-140 KM sabitleyip yormadan gidiyorsun o açıdan rapid den sonra baya uzun yolda rahatlattı beni

Osmangazi ve sonrasındaki otoban kalitesi iyi olduğu için çok sessiz bir hale geliyor corolla.Tabi otobandan çıkınca eski yol sesi merhaba diyor ona da alıştık artık

Ekranın yukarıda olmasını çoğu kişi sevmesede pratik de ciddi hayat kurtarıyor. Özellikle benim gibi uzun yolda kullanıyorsanız navigasyonu açıyorsunuz ve hiç zorlanmadan yolunuza gidiyorsunuz ekran üste olduğu için hem yolu hem navigasyonu zorlanmadan takip ediyorum

Aracın boyası biraz fazla hassas renginden dolayı da belli ediyor olabilir sabah kaputta 4-5 tane kedi patisi izi vardı hep sinin altında çizik vardı :)

Mahalle arasında falan park etsek pek hoş şeyler olmayabilir boyasına Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim 

Yaptığım ortalama 26.500 KM de LPG ile ciddi ekonomik bir araç haline geldi bu kadar sık kullanmama rağmen.

Bu süreçte lpg ile ilgili şuana kadar hiç bir sıkıntı da yaşamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 7 Kasım 2020; 18:25:7 >

• Osmangazi köprüsü ve sonrandaki otoban çok güzel sadece pahalı

117 TL köprü

25 TL köprüden sonra otobana bağlanıp GEMLİK ORGANİZE SAN. çıkış yaparsan

129 KM sabitledim 7LT civarı ortalama vardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 12 Kasım 2020; 14:56:54 >

Hız sabitleme biraz fazla yaktırıyor olabilir. Cvt de ben sevmiyorum ama manuelde farklı olabilir. O hızlar için 7 litre iyi bence. Lpg ile çok uyguna gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Hız sabitleme biraz fazla yaktırıyor olabilir. Cvt de ben sevmiyorum ama manuelde farklı olabilir. O hızlar için 7 litre iyi bence. Lpg ile çok uyguna gelir.

Evet pek dikkat ettiğimde söylenemez zaten lpg ile az yakıyor

Tekirdağ - Osmangazi gidip döndüm dün yine toplam 750 km kusur köprüyü kullanmadım bu sefer.

Gitmeden lpg fulledim osmangazi vardım fulledim 35lt lpg aldı 2-3lt civarı kalmış yani

Giderken bariz dönüşe göre fazla yaktı dönüşte yine aynı rota sadece devletin otoyollarını kullandım şuan 1 diş var 50-100 km civarı yapar büyük ihtimal.

Bitmiş saysak bile toplamda 250 TL civarı bir lpg almış olacağım 750 km için çok iyi gibi gözüküyor,

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.