Şimdi Ara

Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
875
Cevap
25
Favori
180.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar vision Corolla bayiden ek donanım olarak sattıkları geri görüş kameralı navigasyonun markası ne? Kaç inç? Varsa olan küçük bı video çekebilir mi saygılar sevgiler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: request44

Merhabalar vision Corolla bayiden ek donanım olarak sattıkları geri görüş kameralı navigasyonun markası ne? Kaç inç? Varsa olan küçük bı video çekebilir mi saygılar sevgiler
    Facebook corolla gurubunda biri paylaşmıştı ama bulamadım videosunu

Dışarı takılandan daha ufak takıyor servis ama daha kaliteli boyut olarak ufak bir fark var
  • Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerimYeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim

2-3 hafta önce yine bursaya gitmiştim ön balatalar dönüş yolunda 600 km den sonra ses yapmaya başlamıştı dün tekrar gidip geldim ve bu sefer ses yapmadı.

20.000 km ulaştık sıra bakımda.Haftaya tekrar gideceğim lpg ile ciddi ekonomi yapabiliyorsun.

2 kere lpg fulledim biri 109 TL diğeri 125 TL civarı halen 50-60km civarı lpg mevcut

Tekirdağ - Osmangazi gidip geldim gidiş geliş osmangazi köprüsünü kullandım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 13 Ağustos 2020; 14:7:54 >

• request44 R kullanıcısına yanıt
    Servis Necvox takıyor. Dışarıdakiler 10 inç yanlış bilmiyorsam servisin taktığı 9 yada 8 inç olmalı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ogz45 O kullanıcısına yanıt
    Flame x paketindeki ekran da mı necrox ? Sonradan servis mi takıyor onuda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dream ve sonrası orjinal fabrikasyon ekran var. Ekran üzerinde tuşlar var ve hareket halinde video izlenmiyor ve navigasyon yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

2-3 hafta önce yine bursaya gitmiştim ön balatalar dönüş yolunda 600 km den sonra ses yapmaya başlamıştı dün tekrar gidip geldim ve bu sefer ses yapmadı.

20.000 km ulaştık sıra bakımda.Haftaya tekrar gideceğim lpg ile ciddi ekonomi yapabiliyorsun.

2 kere lpg fulledim biri 109 TL diğeri 125 TL civarı halen 50-60km civarı lpg mevcut

Tekirdağ - Osmangazi gidip geldim gidiş geliş osmangazi köprüsünü kullandım
    kabataslak bir hesapla tekirdağ-osmangazi arası 311 km, git gel 622, aygaz lpg litre fiyatı 3,87 tl den alınırsa 622 km yolda ortalama 8,8 lt lpg yakmışsınız (depoda kalan lpg ile yapabileceğiniz km de eklendi). şehirlerarası 5,5 lt yaktırabilen corolla sahiplerine bakarak fazla yakmışsınız gibi.

not: lpg aygazdan değil daha uygun fiyatlı biryerden alındıysa tüketim daha da artacaktır.

• emrcnd E kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

• Benim araç da otomatik. Mükemmel bir makina. LPG ile muhteşem diyebilirim. Perofrmans kaybı sıfır. Şu an yaz olduğu için sağa sola gezme ağırlıklı 36 lt ile 400 450 km arası bitiyor.

• Vergi ve amortismandan 22k nasıl düşüyor tam olarak? Araç ticari araç olmadığı için sadece amortismandan düşebilirsiniz diye biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

kabataslak bir hesapla tekirdağ-osmangazi arası 311 km, git gel 622, aygaz lpg litre fiyatı 3,87 tl den alınırsa 622 km yolda ortalama 8,8 lt lpg yakmışsınız (depoda kalan lpg ile yapabileceğiniz km de eklendi). şehirlerarası 5,5 lt yaktırabilen corolla sahiplerine bakarak fazla yakmışsınız gibi.

not: lpg aygazdan değil daha uygun fiyatlı biryerden alındıysa tüketim daha da artacaktır.

Alıntıları Göster
    İlk lpg 3.69 dan aldım diğer lpg 3.41 civarı almıştım.

Yakıt hesabı yapmıyorum açıkcası kullanıma da dikkat etmiyorum klima açık devirli kullanıyorum genelde gerçi dikkat etsem bile en fazla 430 km gördüm genelde 380-400 km den fazla yapamıyorum 37 lt lpg ile

Ayrıca lastik inikmiş ön sol lastik 20ps çıktı diğer lastikler 30ps çıktı hepsini bugün 36ps yaptım normalde 6.7 - 7lt civarı olurdu sakin kullanımda bugün 6.3 LT kadar düştü sakin düz yolda belki onun da etkisi olmuş olabilir.

Ama her koşulda ben yakıttan memnunum lpg sayesinde lpg olmasa binilmez kesinlikle.

@mow_
    tam olarak düşme bu şekilde ama bir anda düşmüyor bir kısmı 5 yıla yayılıyor muhasebeden bilgi alıp paylaşmıştım 2 kere bu şekilde araç alıp düştük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 14 Ağustos 2020; 16:38:22 >

• 5-6 yıldır kullandığım kamerayı sonunda yeniledim.Geçen gün yola biri atlayınca kaydı izleyeyim dedim ama çoğu şeyi kaydetmediğini fark ettim doğal ömrü doldu çoktan iyi bile dayandı

Kamera olarak Xiaomi 70Mai Pro tercih ettim birazdan paylaşacağım görüntü orta kalite de kaydedildi en yüksek kalitesi her yerde var zaten gayet güzel gözüküyor ben beğendim şuanlık

Kutu içersin den çakmaklığı 2 usb çevirici çıkıyor gayet kaliteli ve nazik bir şey ama ben kullanmadım enerjiyi torpido içerinde multimedia ait usb den aldım.
    Ek olarak trimleri esnetmeniz için kemik çıkıyor.Kamera aynanın arkasında hiç gözükmüyor adam akıllı kablo da gözükmüyor mümkün olduğu kadar gizledim.

Diğere konumuza geçerek
    Lastiklerden memnun değilim ani frenlerde araba çok kayıyor yol tutuşu çok iyi aracın ama fren ve kalkışlarda çok sorun yaşıyorum en yakın zamanda değiştireceğim ve lastikler çok iniyor ön sol lastik 20ps kadar düşmüş tüm lastikleri 36 ps yaptım ve yakıt 7.0 altına düşmezdi yapar yapmaz 6.5 lt rakamlarını görebildim.

Bugün aracı biraz benzinde kullandım malum sürekli lpg hoş değil
    Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerimYeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerimYeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerimYeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerimYeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 17 Ağustos 2020; 23:28:47 >

• 21.000 km geldik 10.000 bakımını malesef kaçırdım ustama bugün gittim çok yoğundu çarşamba tekrar gideceğim

Lastikleri 36ps yaptım eskiden kısa sürede lastik basınç uyarısı verirdi 1 ay geçti halen uyarı vermedi ayrıca yakıt olarak da ciddi fark oldu ön lastik 20ps kadar düşmüş hep ışık yandığı için pek ilgilenmiyordum ama şuan bayadır ışık yanmıyor

LPG filtre değişimi de yaptırdım sanki değişim sonrası araç daha sessiz oldu psikolojik mi bilmiyorum

Yağ bakımı için 0-20 yap tercih ettim ilk 10.000 bakımında servis 5.30 koymuştu şimdi dışarıda yaptıracağım için 0-20 denemek istedim ürünleri henüz kullanmadığım için yorum yapmayacağım yağ değişimi sonrası görüşlerimi paylaşırım

Ayrıca 1 depo 37lt ilk defa lpg ile 430 km gördüm depoyu fulledim 35lt aldı yani 2lt daha lpg varmış içinde.Tamamen uzun yol fakat istanbul giriş ve çıkış trafiği var içinde onun dışında tamamı uzun yol

Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerimYeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerimYeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerimYeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim
    Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 31 Ağustos 2020; 21:50:4 >

• Merhabalar, alan arkadaşa hayırlı olsun.
    Burada arkadaşın alıp tanıttığı araç ve diğer arkadaşların buna değinen güzel eleştirileri olmuş. Araç için sıra bekliyorum, fiyat durumuna göre alacağım, çok uçmaz ise.
    Benim sorum 2019 ile 2020 üretimleri arasında en ufak çizgisel ve tasarım farklılıkları var mı? Aracı çok gören olmadığı için bayilerden de sağlıklı cevap geleceğini düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: polikus

Merhabalar, alan arkadaşa hayırlı olsun.
    Burada arkadaşın alıp tanıttığı araç ve diğer arkadaşların buna değinen güzel eleştirileri olmuş. Araç için sıra bekliyorum, fiyat durumuna göre alacağım, çok uçmaz ise.
    Benim sorum 2019 ile 2020 üretimleri arasında en ufak çizgisel ve tasarım farklılıkları var mı? Aracı çok gören olmadığı için bayilerden de sağlıklı cevap geleceğini düşünmüyorum.
    2019 ve 2020 birebir aynı görsel bir fark yok sadece 2020 de farklı renkler eklenmiş olabilir bir de car olay falan var o da zaten 2019 Lara da güncelleme ile geldi

Hocam kazasız belasız kullanın. Konunuzu çok severek takipteyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: yunus00541

Hocam kazasız belasız kullanın. Konunuzu çok severek takipteyim.
    Teşekkürler.Sizede kazasız belasız sürüşler
    0 km iken konuyu açtım satana kadar artık gidecek iyi kötü görüşlerimi paylaşacağım kullandığım sürece

---

En son yağ bakımını yaptırdım perşembe günü

Yetkili servis hava filtresini 40.00 km de bir değiştiriyor 10.000 km önce yetkili serviste değişen hava filtresinin hali

Aracımın 20.000 km bakımını yaptırdım yağ olarak yetkili servis 5-30 koymuştu ben tekrar 0w-20 geçtim ciddi fark var ses açısından
    LPG bakımını da yaptırdım.
    Yağ 5 LT : MOTUL 8100 ECO-LİTE 0W20 245 TL
    Polen - yağ filtresi denso marka : 123 TL
    Yağ bakımı toplam: 468 TL
    LPG Bakımı 80 TL katkı 40 TL toplam 120 TL
    LPG ve yağ Bakım maliyeti 588 TL oldu corollanın

Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerimYeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerimYeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerimYeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim

Hocam merhabalar, ayni araca sahibim 26×××km oldum bende 20bin bakimini disarida yaptirdim yagi 4 lt koydurdum tam geldi sureklide kontrol ediyorum. Siz 5lt tamamını kullandinizmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Bora1608

Hocam merhabalar, ayni araca sahibim 26×××km oldum bende 20bin bakimini disarida yaptirdim yagi 4 lt koydurdum tam geldi sureklide kontrol ediyorum. Siz 5lt tamamını kullandinizmi?
    4.2 lt alıyor tam olarak

4lt koyunca üst çizgiye gelmiyor biraz altında kalıyor genelde herkes bu şekilde yapıyor ama yetkili serivste 4.2 koyuyor

Önceki bakımda servisin kestiği fatura 4.2 yazıyor.Bende tam olsun diye 5lt aldım mecburen arttı biraz

Ama birdaki bakımda bende 4lt alacağım usta çok zorlandı gereksiz iş oluyor 4.2 lt kolay ölçemiyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 6 Eylül 2020; 0:47:39 >

Tm hocam fazla yağ koyduysanız uyarmak icin yazdim 4.2 dogrudur

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.