Şimdi Ara

Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
875
Cevap
25
Favori
180.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Alıntı

metni:
    Tabiki sabit 140 gitmedim ara ara 140 çıktım sadece.

benim de belirtmek istediğim buydu. eski bir astra cdti j sedan sahibi olarak uzun yolda/şehiriçinde neredeyse benimle aynı yakan her konuya ayrı bir ilgi duyuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

Alıntı

metni:
    Tabiki sabit 140 gitmedim ara ara 140 çıktım sadece.

benim de belirtmek istediğim buydu. eski bir astra cdti j sedan sahibi olarak uzun yolda/şehiriçinde neredeyse benimle aynı yakan her konuya ayrı bir ilgi duyuyorum.

Uzun yolda 7.5 LT üstünü ben göremedim ne kadar dikkatsiz kullanırsam kullanayım.

6.3 LT altını da görmek de pek mümkün değil ne kadar dikkatli kullanırsam kullanayım..

Ortalama hız yüksek çıkması için şehir içinden geçmiyor otobandan hiç çıkmıyor olmak gerekir. Benim rotada o mümkün değil malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 13 Ocak 2021; 10:10:22 >

• emrcnd E kullanıcısına yanıt

benim rotam antalya-manavgat-akseki-konya-adana-iskenderun şeklindeydi. yolun büyük bölümünü 140 ve üstü süratlerde alabildim ama eğer ki biliyorsanız akseki rampası hem ortalamayı düşürüyor hem tüketimi arttırıyor. dediğim gibi sizi birşey ile itham ettiğim yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

öncelikle teşekkür ederim. ben de 1700 km lik yolun aşağı yukarı 1200 km sini 140 ın altına hiç düşmeden yapmıştım. 1700 km sonunda ortalama hızım 101 olması lazım. senin yol bilgisayarın da ,mesafeyi aldığın zaman da ortalama hızının 85 civarı olduğunu gösteriyor zaten. benim amacım sen dahil birçok kullanıcı 120-140 ile gittim sanıp bunu belirterek bu hızda 7.1 yaktım diyorsunuz ama konuya uzak olan insan vay benzinli motorla hızla gitsen de az yakıyormuş diyip alıp sonu hüsran oluyor. sakın yanlış anlama sana yalan söylüyorsun demiyorum zaten göstergeler ortada. ama benim düşüncem yaptığım yolun en fazla 50 km sinde 120 ve üzerinde gitmişsin ki zaten ortalama hız da bunu söylüyor. yani hiç yaptığın hıza girmeden sadece gösterge verilerini paylaşsaydın çok gerçekçi çok objektif bir değerlendirme olurdu. dediğim gibi amacım polemik başlatmak da değil seni birşeyle itham da etmiyorum sadece uzun yolda 1.6 atmosferik bir motorun 120-140 ile gidip 7.1 yakacağını düşünmüyorum ki zaten veridğin veriler de bunu doğruluyor. yani (belki farkında olmadan ben de yapıyorumdur) ara sıra çıktığımız hızları sanki tüm yolu o hızla almışız gibi yazdığımızda konuya uzak olanlar yanlış kanaat sahibi oluyor.

İnanmamak senin bir özelliğin olmuş. Atmosferik 8 altında yakmaz dedin, video koydum, ona da inanmadın.

https://forum.donanimhaber.com/dizel-benzin-uzun-yol-tecrubelerim--142503866

Burada var uzun yol verisi. Ankaraya kadar otoban yok(600km). En az 10 ışık var. Ortalama hız 105, tüketim 7.4. Bu ortalama hızı yakalamak için kaçla gitmişimdir? Üstelik bu araç 1500küsür kg, 4*4.

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

İnanmamak senin bir özelliğin olmuş. Atmosferik 8 altında yakmaz dedin, video koydum, ona da inanmadın.

https://forum.donanimhaber.com/dizel-benzin-uzun-yol-tecrubelerim--142503866

Burada var uzun yol verisi. Ankaraya kadar otoban yok(600km). En az 10 ışık var. Ortalama hız 105, tüketim 7.4. Bu ortalama hızı yakalamak için kaçla gitmişimdir? Üstelik bu araç 1500küsür kg, 4*4.

Alıntıları Göster

seninle kolay kolay aynı düşünmesek de senin fikirlerini her zaman değerli ve dinlenilir bulmuşumsur. ne zamandır yoktun. hoşgeldin.

• Dün gece tekrar Tekirdağ-Bursa git gel yaptım

Osmangazi köprüsü ve otobanını kullandım 179 TL kusur bir ödemesi var otobanla birlikte

Tek köprü 150 TL eskiden 125 TL civarıydı

Özellikle dönüşte bol bol 140-180 hızlarda geldim (Sokağa çıkma yasağı nedeni ile yollar boş riskli bir yolda bu hızlara çıkmadım.

Giderken 1 depo lpg aldım vardım yine doldurdum halen 1 diş lpg mevcut

125 TL + 85 TL : 210 TL LPG

179 TL + 179 TL : 358 TL Ücretli geşiş

Gidiş

Toplam Mesafe : 256 KM

Süre: 02:46

Yakıt tüketimi : 6.8 LT

Ortalama hız: 97 KM

Yüksek hızlarda oldukça güvenli ve keyifli bir araç lpg olmasına rağmen.

Dönüş

Toplam Mesafe : 251 KM

Süre: 02:23 DK

Yakıt tüketimi : 8.1 LT

Ortalama hız: 105 KM

Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 25 Şubat 2021; 11:58:20 >

• Araç 31.000 km geldi 30.000 bakımı için servise fiyat sorduğumda 5w30 Yağ koyarsa 1250 TL ortalama fiyat çıkardı  0W20 olması durumunda 150-200 TL fark edeceğini söylediği için yine bir önceki bakım gibi bu bakımı da dışarıda yaptırmaya karar verdim malzemeler bugün ulaştı

http://www.temservis.com/tr// dan aldım parçaları en pahalılarını orjinal gözüküyor

Amacım ucuz olması değil parçaların orjinal olmasıydı bundan dolayı ucuzunu aramadım umarım orjinaldir Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim 

MOTUL 8100 ECO-LİTE 0W20 4 L : 225 TL (  4,2lt yağ alıyor araç ben 5LT alsam bile usta fazla koymamak için genelde 4LT koyduğu için bu sefer direk 4LT aldım yağ israf oluyor yoksa )

Yağ Filtresi Orjinal : 70 TL

Hava filtresi Orjinal : 220 TL

Polen Filtresi Orjinal Karbonlu: 220 TL

Karter tapa contası: 10 TL

Toplam 745 TL malzeme

İşçilik 100 TL

Toplam : 845 TL

Sadece polen filtresi orijinal karbonlu ile yine orjinal karbonsuz arasında 80 TL fiyat farkı var ben karbonlu olanı tercih ettim alacak olanlar için aynı firmanın corolla 2019 için diğer ürünleri

Yağ Filtresi:                                                 70₺ Orijinal / 35₺ JS Asakashi

Hava Filtresi:                                              220₺ Orijinal / 110₺ JS Asakashi

Polen Filtresi:                                             220₺ Orijinal (Karbonlu) / 140₺ Orijinal / 75₺ JS Asakashi (Biyolojik)                                         

Karter Tapa Contası:                                 10₺ Orijinal

Aracın fabrikadan üstünde gelen filtresi ile aynı gözüküyor ( bir önceki bakımdan resim )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 25 Şubat 2021; 12:4:19 >

Yenikapı - yalova, mudanya vs feribot yok mu? Köprü kullanmak yerine daha uygun olmuyor mu feribot?

• quote:

Yenikapı - yalova, mudanya vs feribot yok mu? Köprü kullanmak yerine daha uygun olmuyor mu feribot?

Feribot fiyatlarına bakmadım hiç.

Telekom sektöründe hizmet veriyoruz Bursa gidişlerim hep iş için ve zaman kaybı olmaması gerekiyor bundan dolayı feribot kullanmadım hiç

Erken alınca 131tl görünüyor Yenikapı - Mudanya arası. 1saat 35dk imiş. 30dk da mudanya bursa sürse 2 saat. Süre olarak da benzer sürede gidersiniz muhtemelen. Aracın km'si artmamış, lastikler vs eskimemiş olur. Hem de kazık fiyatlı köprü kullanılmamış olur :)

• quote:

Erken alınca 131tl görünüyor Yenikapı - Mudanya arası. 1saat 35dk imiş. 30dk da mudanya bursa sürse 2 saat. Süre olarak da benzer sürede gidersiniz muhtemelen. Aracın km'si artmamış, lastikler vs eskimemiş olur. Hem de kazık fiyatlı köprü kullanılmamış olur :)

Erken alma şansımız fazla yok zaten acil bir işlem çıktığında gidiyorum oda aynı gün belli oluyor.

Araç sürmeyi de sevdiğim için daha ucuza gelse bile pek tercih edeceğimi sanmıyorum

Bursa yeni yolu pahalı olsa da çok iyi akşamları da sokağa çıkma yasağı olduğu için yol bana kalıyor Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim 

Yasak olmasa bile pahalı olduğu için kullanan yok zaten.

• Tekirdağ dan İstanbul'a yağ değişimine gittim geldim.

Yağ değişimi sonrası sabit 100 km ile geldim 6.2 LT yaktı

İşçilik 100 TL veriyordum 150 TL olmuş

Orjinal parçalar ile bakım 895 TL gelmiş oldu

Yetkili servisin taktığı parçalardan daha iyisini kullanmış olduk yetkili servis karbonsuz polen filtresi ve 5w30 yağ ile 1250 TL civarı fiyat vermişti

Sizin kullandığınız parçaların marka ve özellikleri nedir?

Yağ, filtreler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prokizya

Sizin kullandığınız parçaların marka ve özellikleri nedir?

Yağ, filtreler?

Yağ filtresi ve hava filtresi aynı servisteki ile

Servis 5w30 shell yağ kullanıyor oysaki kitapçıkta 0w20 öneriliyor

0W20 yoğun kış olan şehirlerde öneriyorlarmış eğer 0W20 isterseniz 150-200 TL fiyat farkı oluyor.

Polen filtresi normal standart filtre takıyorlar ben karbonlu kullandım .

Sonuç olarak en büyük fark arabanın yağında oluşuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 2 Mart 2021; 19:41:35 >
  • Corolla yalıtım işini de çözse çok güzel araba aslında ama işte.. Her güzelin bir kusuru oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

Corolla yalıtım işini de çözse çok güzel araba aslında ama işte.. Her güzelin bir kusuru oluyor

İnsan alışıyor.

C sınıfı giriş seviyesi bir araç sonuç olarak masraf çıkarmasın uzun yolda üzmesin başka bir talebim yok Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim 

• brkprlk35 kullanıcısına yanıt

Yalıtım mevzusu biraz abartılıyor bence. Benim aracın da yalıtımı iyi değil ama atlayıp 10saatte 1000km yol geldiğim oluyor. Vay başım şişti, vay çok yoruldum olayı hiç yaşamadım. Bel ağrısı daha çok rahatsız ediyor. Eski aracımın(lancia delta) da yalıtımı kötüydü ama koltuk konforu çok iyiydi. Uzun yol daha rahattı.

Corolla hibritle yolculuğum oldu. Yeterli bence yalıtımı. Daha iyi olsa tabii ki güzel olur ama öldüm bittim durumu ben göremedim. Yok yandakini duymuyorum vs hepsi hikaye. Asfalt düzgün olduğu sürece yalıtım büyük sorun değil. Sürekli mıcır asfaltta gidiliyorsa o zaman rahatsız eder ama bu corollaya özgü de olmaz. Şehir içi zaten problem olmaz dizel olmadığı sürece. Geçen dizel megane sürdüm, sıfır. Onun dizel sesi bence daha rahatsız edici corollanın yol sesinden.

• commandx C kullanıcısına yanıt

Bilemiyorum hocam kesinlikle abartmıyorum Corolla ile seyahat de ettim kendi aracım MK3 Leon ile de. Ama baya fark var. 1db ses yükselmesi bile logaritmik olarak gürültüyü çok arttırıyor. DB ölçümü yapmak lazım iki araç içinde aynı yolda belki sadece hissiyattır..

• Vision pakete servis dışındaki herhangi bir yerden multimedya taktıran var mı?

2000-3000 arası değişiyor fiyatlar? Memnun kaldığınız ürünler markalar var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: crossingover35

Vision pakete servis dışındaki herhangi bir yerden multimedya taktıran var mı?

2000-3000 arası değişiyor fiyatlar? Memnun kaldığınız ürünler markalar var mıdır?

Ben carvocal dan taktırdım parasını hak eden bir cihaz değil

• 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.