Şimdi Ara

Yemek yerlerine gitmeye utanıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
3
Favori
2.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 12 ay
 • Cevaplayan Üyeler 21
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 21
 • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 5 saat 32 dakika
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 6
 • Favoriye Eklediklerim 3
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • Bisikletçi76 (21 mesaj) Geceüçteisimbulmakzor (6 mesaj) aspartamsız (4 mesaj) Guest-B849B3DA4 (3 mesaj) limbesh (2 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (36 mesaj) Mobil (14 mesaj) Mini (1 mesaj) (4 mesaj)
 • @
5 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • Genelde annemle vs gittim. Tek başıma gittiğim de oldu ama hala çekiniyorum utanıyorum. Garsonlardan çekiniyorum. Onları rahatsız edecek yanlış bir şey yapmaktan korkuyorum.


  Tek başıma gitmeyince 2 kişi ya da grup olarak gidince sıkıntı yok ama yalnız başıma olunca beni afakanlar basıyor kaba görünmek yanlış anlaşılmak, sıkıntı çıkarmak istemiyorum.


  Ve pelteğim. İnsanlar bazen dediğimi anlamakta zorlanıyor. Bundan da rahatsızım.


  Beni biraz gaza getirin de adam edeyim kendimi bu konuda.


  Lütfen ciddi cevaplar verilsin.


  Ugur110youtube
  Herkes hayatta biraz Asım'dır Yazan/Yöneten : Tarık Taştekin, Uğur Yağcı Kameraman : Humayun Kakar, Melih Emre Bacanak Görüntü Yönetmeni : Uğur Yağcı Oyuncular : Kerim Tulgar, Meltem Çelikdemir, Gözde Özel, Bilgehan Yücesoy, Cem Sinan Sert, Muhammed Barış Akdağ, Sude Mozak, Tuğba Zengel, Doğan Kuşan, Mansur Engin, Gazi Abi, Mehmet Yıldırım, Mesut Tadık, Muhammed Jakcherli, Fatih Öztaş, Seyfettin Savran Katkılarından Dolayı: ESOGÜ Tiyatro Topluluğu, Kampüs Pastanesi, Lobiya Köfteci Gazi abi, Espoir garage, Ensar Kebap Salonu, İncisözlükten Kenny, Kral Fotokopi, Batu Akdağ, Savran Pipo, Gürbüz Mozak, Fatma Sultan Kılıç Hocamız ve Feridun Akyürek & Erol Şaykol'a.. ayrıca fikir konusunda incisözlükteki asosyal ordusu ve montaj konusunda Arena-TR üyelerine desteklerini esirgemediklerinden dolayı Teşekkür Ederiz.. Müzikler: Divine Comedy - A Woman Of The World Frankie Valli - Can't take my eyes off you Ferdi tayfur - Bizim sokaklar İnfected Mushroom - Heavyweight (final sahnesi) Son olarak senaryoya ilham kaynağı olan Asım Solmaz'a sevgiler :)
  https://www.youtube.com/watch?v=OrQTHOxexVE&ab_channel=Ugur110  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bisikletçi76 -- 9 Ekim 2021; 18:27:10 >  |
  |
 • aile ve ebeveynler bir çocuk için her şey demektir çünkü biyolojik olarak aciz durumda olan çocuk ailesine bağlanmaya ihtiyaç duyar. maddi manevi her ihtiyacının ailesi diye bildiği garip, kıllı, sesi çok çıkan homolara bağlı olması onun, bu bağı kurmasını zorunlu kılar.


  durum böyleyken bahsi geçen tuhaf görünümlü sapienslerin sözleri ve davranışları çocuğu etkiler. etkilemekte kalmaz, onun hayatına iz bırakır. insan doğduğunda boş bir levha gibidir, bu levhaya çok şey yazılıp çizilir ancak izi en çok kalacak tek yazı, ilk yazılan yazılardır. bu ilk yazıların faili de ailesidir (ya da kim ona baktıysa artık).


  henüz zihni pak ve tertemiz olan bir çocuk hamur gibidir. şekilden şekile girmeye hazırdır, önemli olan onu yoğuracak kimselerin bu konuda ne derece yetkin olduğudur.


  küçükken gördüğün her türlü boktan davranış seni şekillendirdi. sen aslında sen değilsin, ailenin bir nevi psikolojisinin yansımasısın. yaptıkları her tercih seni şekillendirdi ve günümüzdeki halini almış oldun. insanın sadece ailesi tarafından etkilenmediğini de unutmamak gerekir ancak şimdilik diğer faktörler konumuz değil.


  ailenin yediği bokların bedelini ödüyorsun. kimilerinin aileleri onlara dolgun bir banka hesabı, son model arabalar, lüks evler, arsalar, tarlalar miras bırakırken senin ailen sana psikolojik sıkıntılardan başka bir "miras" bırakmadı. bu miras kelimesi üzerine düşünmeni istiyorum.


  sana kalan mirası gördüğünü zaten konunu okuyunca anlamak mümkün, diğer konularından da anladığım kadarıyla bahsettiğim şeyi anlayacak farkındalığa sahipsin. işte tam da bu aşamada kendine sorman gereken soru şudur: ailemin bana bıraktığı boktan mirasın hayat kalitemi düşürüyor olması benim ne kadar aciz ve zavallı olduğumu gösterirken bu gidişatı değiştirmek için neler yapabilirim?


  bu soruyu sorman gerektiğini zaten biliyorsun, biliyorum. hatta sormuş olduğunu da düşünüyorum ancak "cevap bulmak dahi yeterli gelmiyor, teoride iyi gözükse de ne zaman gerçek hayatta bir pratik söz konusu olsa hiçbir bok değişmiyor" dediğini düşünüyorum. evet, haklısın.


  pratikte bir şeyler değişmiyor çünkü bilinçaltın (hayatının ilk 7 yılında oluşur bu yapı) her an eleştirilmenin mümkün olması sebebiyle seni geri çekiyor sen farkında olmasan da. doğamızdaki savaş kaç mekanizması işte bu, seni zamanında çok üzen ve sağlığına zarar veren şeylerden dolayı seni kaçmaya yönlendiriyor. öyle olmasaydı üstesinden gelmek için vereceğin tek bir karar yeterdi.


  belki de peltek olmanın açıklaması bilinçteki bir şeyleri değiştirme arzusu ve isteğiyle harekete geçme temalı düşüncelerinin bilinçaltındaki yüksek korku ve kaygılarla ters düşmesi durumunun fiziksel negatif etkisidir.


  bilinçaltını yenemezsin.. imkansız değil elbette ama çok zor, hem de çok.


  amaaaaa bilinçaltını alt etmenin elbette mümkün olduğunu söyleyebiliriz. umutsuz vaka değilsin yani, sakin ol..


  geçmişteki deneyimlerden hareketle x birim zarardan kaçmak için elinden geleni yapan bu aciz yapıyı 10x birimlik ani zarar şokuna uğratmak onun sana yaşattığı bu garip durumları bitirecektir. siyahatlıprens hocamın dediğine bu yüzden katılıyorum. kaçma bu tavsiyeden, gerçekten işe yarıyor bak, tecrübeyle sabit :)


  eğer imkanın varsa sen gece uyurken ailevi sorunları baştan sona sana anlatıp, duyguya girip, suçsuz olduğunu ve doğrusunun ne olduğunu (hak etmediğini, söylemek istediklerini vs) sana anlatacak birisini bul. sen uyurken duygulanıp her şeyi anlatacak, her şeyi ortaya dökecek ve olması gerekeni de söyleyip senin suçsuz olduğunu, bunları hak etmediğini, bu iğrençliklerin sana olan etkilerinin kırılmasının senin elinde olduğunu falan filan söylemesi gerekiyor ki sabah uyandığında bu iş çözülmüş olsun.


  iki yolu var, ikisini de yazdım. başka da aklıma bir şey gelmiyor. elim yoruldu amk.

 • Mustafa Karadenizyoutube
  Türkiye’nin en büyük şakacısı Mustafa Karadeniz YouTube hesabında, hayal gücünüzü zorlayacak şakalara hazır olun. Mustafa Karadeniz'den yok artık diyeceğiniz şakalar için Kanala ABONE olmayı unutmayın: https://goo.gl/k5J2c4 Şaka denildiğinde akla gelen tek isim Mustafa Karadeniz. Kendisi Şaka Şaka Programının “Şaka” uzmanıdır. Yok artık diyeceğiniz şakalarla Youtube’da. Şakalanmaya hazır mısınız? Gerek uzmanlık eğitimi sırasında gerekse uzmanlığı süresince şakalar üzerine birçok çalışmalarda bulunan Mustafa Karadeniz, özellikle insanların sinir sistemine etki eden şakalarıyla Şaka Uzmanlığında çığır açmıştır. Gelişmiş mizah anlayışı ile şakalar konusunda önemli bir tecrübeye sahip olan Mustafa Karadeniz, Youtube kanalından en komik şakaları yapmaya devam ediyor. Hayal gücünü zorlayan şakalara Mustafa Karadeniz ile hazır olun! Çok güleceksiniz… Belki bir gün sen de bir şakanın kurbanı olursun…
  https://www.youtube.com/watch?v=ibCG1ew0uf4
 • Biz şimdi gaz versek sen yarın yine eskiye dönersin o yüzden çözüm sende, bizde değil

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Benim yerimde olsan nasıl çözerdin hocam?
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bisikletçi76 -- 8 Ekim 2021; 18:16:13 >
 • Aynı ben. Param olmasına rağmen aç kaldım kaç defa.(peltek değilim)  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aspartamsız -- 8 Ekim 2021; 18:32:43 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • aspartamsız kullanıcısına yanıt

  Şu huyumdan bir kurtulabilsem dünyalar benim olacak.


  Gemileri yaksam mı ne bilmiyorum.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bisikletçi76 -- 8 Ekim 2021; 18:38:13 >
 • Hocam ben de kurtulmaya çalışıyorum ama bi türlü nasip olmadı.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Şapırdatarak ye hocam


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Senin ciddi rezil olman lazım hocam ama öyle böyle değil cringe geçireceksin milleti sonra da bütün bu olup biteni pişkinlikle umursamaz olacaksın 1 2 alıştınmı tutamaz artık kimse seni

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • ebeveynlerinin seni küçükken sıkça eleştirdiğini tahmin ediyorum. bunun tek bir çözümü var, çivi çiviyi söker mantığıyla siyahatlıprens hocamın yazdığı şeyin gerçekleşmesi, ötesi yok

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Bu adam bir de cumhurbaşkanı olmak istiyordu, 2 garsona konuşmaya utanacak ama 80 milyona konuşacak ha!

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • gavuroglan kullanıcısına yanıt

  Orada seve seve konuşacaksın ama burada işler farklı 


  Ayrıca konuşabilsem sanki oy vereceksiniz awk

 • USTAAAAAAAAAAAAAAM


  BAŞKA YOLU YOK MU BU İŞİN

 • Bisikletci unutma ki sen forumda cumhurbaskanligi icin cirit atarken ben oyumu sana vermistim. Böyle yazınca da beni bloklamis bir de Konularini destekledigin birine hosuna gitmeyen bir gercegi soyleyince hemen bloklamasi kadar acınası bir şey yok btw

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • İşin en gıcık tarafından biri de utandığın şeye 2 milyon kez girişmene rağmen hala aynı sorunların devam etmesi.

 • gavuroglan ben seni daha öncesinde bloklamıştım. Şimdi söylediğinle bir alakası yok. Oy ve destek için de teşekkürler.


  Bu yazımı okumayacaksın belki ama neyse.

 • ...
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musetea -- 6 Mart 2022; 0:2:57 >
 • Bisikletçi76 kullanıcısına yanıt

  aile ve ebeveynler bir çocuk için her şey demektir çünkü biyolojik olarak aciz durumda olan çocuk ailesine bağlanmaya ihtiyaç duyar. maddi manevi her ihtiyacının ailesi diye bildiği garip, kıllı, sesi çok çıkan homolara bağlı olması onun, bu bağı kurmasını zorunlu kılar.


  durum böyleyken bahsi geçen tuhaf görünümlü sapienslerin sözleri ve davranışları çocuğu etkiler. etkilemekte kalmaz, onun hayatına iz bırakır. insan doğduğunda boş bir levha gibidir, bu levhaya çok şey yazılıp çizilir ancak izi en çok kalacak tek yazı, ilk yazılan yazılardır. bu ilk yazıların faili de ailesidir (ya da kim ona baktıysa artık).


  henüz zihni pak ve tertemiz olan bir çocuk hamur gibidir. şekilden şekile girmeye hazırdır, önemli olan onu yoğuracak kimselerin bu konuda ne derece yetkin olduğudur.


  küçükken gördüğün her türlü boktan davranış seni şekillendirdi. sen aslında sen değilsin, ailenin bir nevi psikolojisinin yansımasısın. yaptıkları her tercih seni şekillendirdi ve günümüzdeki halini almış oldun. insanın sadece ailesi tarafından etkilenmediğini de unutmamak gerekir ancak şimdilik diğer faktörler konumuz değil.


  ailenin yediği bokların bedelini ödüyorsun. kimilerinin aileleri onlara dolgun bir banka hesabı, son model arabalar, lüks evler, arsalar, tarlalar miras bırakırken senin ailen sana psikolojik sıkıntılardan başka bir "miras" bırakmadı. bu miras kelimesi üzerine düşünmeni istiyorum.


  sana kalan mirası gördüğünü zaten konunu okuyunca anlamak mümkün, diğer konularından da anladığım kadarıyla bahsettiğim şeyi anlayacak farkındalığa sahipsin. işte tam da bu aşamada kendine sorman gereken soru şudur: ailemin bana bıraktığı boktan mirasın hayat kalitemi düşürüyor olması benim ne kadar aciz ve zavallı olduğumu gösterirken bu gidişatı değiştirmek için neler yapabilirim?


  bu soruyu sorman gerektiğini zaten biliyorsun, biliyorum. hatta sormuş olduğunu da düşünüyorum ancak "cevap bulmak dahi yeterli gelmiyor, teoride iyi gözükse de ne zaman gerçek hayatta bir pratik söz konusu olsa hiçbir bok değişmiyor" dediğini düşünüyorum. evet, haklısın.


  pratikte bir şeyler değişmiyor çünkü bilinçaltın (hayatının ilk 7 yılında oluşur bu yapı) her an eleştirilmenin mümkün olması sebebiyle seni geri çekiyor sen farkında olmasan da. doğamızdaki savaş kaç mekanizması işte bu, seni zamanında çok üzen ve sağlığına zarar veren şeylerden dolayı seni kaçmaya yönlendiriyor. öyle olmasaydı üstesinden gelmek için vereceğin tek bir karar yeterdi.


  belki de peltek olmanın açıklaması bilinçteki bir şeyleri değiştirme arzusu ve isteğiyle harekete geçme temalı düşüncelerinin bilinçaltındaki yüksek korku ve kaygılarla ters düşmesi durumunun fiziksel negatif etkisidir.


  bilinçaltını yenemezsin.. imkansız değil elbette ama çok zor, hem de çok.


  amaaaaa bilinçaltını alt etmenin elbette mümkün olduğunu söyleyebiliriz. umutsuz vaka değilsin yani, sakin ol..


  geçmişteki deneyimlerden hareketle x birim zarardan kaçmak için elinden geleni yapan bu aciz yapıyı 10x birimlik ani zarar şokuna uğratmak onun sana yaşattığı bu garip durumları bitirecektir. siyahatlıprens hocamın dediğine bu yüzden katılıyorum. kaçma bu tavsiyeden, gerçekten işe yarıyor bak, tecrübeyle sabit :)


  eğer imkanın varsa sen gece uyurken ailevi sorunları baştan sona sana anlatıp, duyguya girip, suçsuz olduğunu ve doğrusunun ne olduğunu (hak etmediğini, söylemek istediklerini vs) sana anlatacak birisini bul. sen uyurken duygulanıp her şeyi anlatacak, her şeyi ortaya dökecek ve olması gerekeni de söyleyip senin suçsuz olduğunu, bunları hak etmediğini, bu iğrençliklerin sana olan etkilerinin kırılmasının senin elinde olduğunu falan filan söylemesi gerekiyor ki sabah uyandığında bu iş çözülmüş olsun.


  iki yolu var, ikisini de yazdım. başka da aklıma bir şey gelmiyor. elim yoruldu amk.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B849B3DA4 -- 8 Ekim 2021; 22:10:26 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • USTAAAAAAAAAAAAAAAMMMM


  TEŞEKKÜR EDERİM USTAAAAAAAAAAMMMM

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.