Şimdi Ara

YEDITEPE mi yoksa BILGI Universitesi mi kafam cok @@@

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
9.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar ben hukuk fakultesi okumak istiyorum.Oncelikle Yeditepe Hukuk yuzde 50 Ingilizce bir bolum.Haftada 40 saat ders varmis.Sabah 9 aksam 6 bitismis bir mezununa mail attim ve ona hic ara yok mu bu okulda dedim verdigi cevap 12-1 arasi ogle tatili ve ben o vakitte hocalara soru sorardim oldu.Amerikan hukuku,Anglosakson hukuku,Buro ve sirket hukuku hakkinda terimsel dersleri var.Ayrica ilk sene Mat 181 var haftada 4 saat.Ve ayrica (!) 2. Sinifta haftalik 6 saat Almanca dersi varmis zorunlu.Son sinifta ise Almanca hukuksal terimler cevrilecekmis.Ayrica mahkeme salonu da mevcut.Diger universitelerde olmayan Adli TIP dersi de 3.sinifta mevcut.Anlaycaginiz yeditepe hukuktan hakkiyla mezun olan adamin kapisinda siraya girerler fakat sosyallik namina fazla bir sey bekleme dedi mezun bürosu olan avukat kadin.Lisede 2 kere sevgilim oldu sadece arkadas ortami olarak da saglam dostluk kuramadim.Bu yuzden napayim sizce egitim super ama zaten sosyal degildim iyice dibe cokerim gibi geliyor.Ben dovuse baslamak istiyordum ayrica vg ile ugrasiyorum.

BILGI hukukta ise haftada 30 saat ders var.Mat yok,almanca yok.Sabah 9 oglen 3 cikiyosun.Egitim icin de bir fikrim yok acikcasi ama iyi diyen de cogunlukta.

Yeditepe yuzde 50 burs aliyorum ve Atasehir'de oturuyorum,kampus ise Kayisdag'i cok yakin mesafe.Gec yatar gec kalkarim.Lisede 6 da kalkiyodum.Ortakoyde gittigim icin okula takilmasam saga sola 5 te evdeyim.Bilgi ise dolapdere/taksimde.Oraya tasinmak falan zor iş.Oldu ki eve ciktim ya da yurtta kaldim zaten burssuz oluyor Bilgi hukuk iyice masraf artiyor.

Velhasil kelam Yeditepe cok zor,sosyallik olmayacak gibi ama yuzde 50 burs var ve ev yakin;Bilgi ise uzak,burssuz,masrafli ama Yeditepe'ye gore daha kolay ve sosyal.Egitimi de aslinda ayni gibi Yeditepe gereksiz kastiriyor Almanca ve Mat dersleriyle.Bir de Ingilizce var ayriyeten Hukuk dersleri.Insaniz ulan bizde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sosyallik senin ders hayatını da etkileyebilir bir süre sonra; okula gitmek bile istemeyebilirsin içinde bulunduğun ortamı, durumu sevmiyorsan. Buna göre düşün taşın derim.
  • Yol gosterin

• Up

• Şahsen ben eğer dediğin gibiyse yeditepe'yi seçmezdim ağır gözüküyor. Biraz rahatına düşkün biriyim sanırım

• yeditepe diyorum

ama yok cafe ye gitmeden olmaz selfie siz yaşayamam gibi bir tipsen yaz rastgele hukuk
  • Hocam tm 3 sıralama kaç geliyor?

• Olm bilgi hukuk aşşırı iyi

• Selfie,cafe tarzi bir insan hic olamadim ve ortamim hep oyle oldu.Bu yuzden egitimi iyi ama sikmayan bir yer istiyorum.Orasi da Bilgi.Burs falan bulursam super olur ama Yeditepe de bana yakin ve araba da olacak vw golf 2004 kasa.Napicam kararsizim inanilmaz bir sekilde.Yeditepe de iyi hos ama hayatin boyunca caliscan,universitede daha cok caliscan diyor mezunlari da ?????

• Şartlar ve ortam olarak bakarsam yeditepe derim gidip gezmiş her yerini görmüş biri olarak gerçekten beğenmiştim

• Ozelhukukxx O kullanıcısına yanıt
    kadir has düşündün mü? hukuk eğitimi oldukça iyi
  • Evin anadolu yakasindaysan yeditepe avrupadaysa bilgiyi secmen daha iyi olur

• Kadir Hasi gezip gormedim sahsen ama Ozel unilerde 1-Koc,Bilkent 2- Yeditepe,Bilgi 3-Bahcesehir,Ozyegin,Kadir Has o yuzden 2. Klasman iyi duruyor asagisina inmek istemiyorum arkadaslar.Ygs'de sanssizlik yasamasam ilk 5 bine girebilirdim cis sorunu oldu beni hic calismadan ozele kapagi atan insan olarak bellemeyin tum sene forumu takip ettim

• Keske bizim imkanimiz olsaydi da zorla 6 saat almanca gorseydik.

Bilgi keyifli fakulte yakin arkadaslarimdan biri gidiyor memnun. Ustelik puani ankaraya yeterken bilgiyi tercih etti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeditepe bilgiyi siler atar bu bir gerçek tartışma konusu dahi olamaz ayrıca sosyallik yok diyen 2 3 kişiye bakma belki onlar yasayamamistir istanbul sonuçta sende biraz idare et yeditepe biraz kasabilir ama sonra iyi ki diyeceksin

• Evim Yeditepe'ye 4 km.Ayni zamanda %50 bursu var ve egitimi cok zor ama cok iyi
    Bilgi ise hem uzak hem burssuz senelik 35 bin (!) ama en az Yeditepe kadar Hukuku iyi ve biraz daha kolay yani Yeditepe haftada 40 saat ders ve devam zorunlu,Bilgi ise haftada 30 saat ders ve Almancasi yok ayriyeten devamsizlik cok daha rahat yani cok kararsizim
    Ailem ise Yeditepe'de zorlanip 6-7 yilda bitirecgine 5 yil Bilgi'ye verelim keyifle git hemen bitir para sikinti degil diyorlar ne bok yiyeyim ???

• Up

• hukuk okuma

• Kardeşim az çok okudum derdini anladım Yeditepe de yüzde yüz burslu kazandım şuan hazırlık okuyorum hatta seneye fakülteye başlıcam inşallah sen soracağını sor bana ama şundan korkma benim arkadaşım sabahlayarak barlarda geçti yani bende korkuyodum ama onu görünce geçti sen akıllı birisin emin ol hazırlığa zor diyolar ben bilmeden yata yata geçtim onlar derse girmeyip okula sadece para ödeyenler zor diyenler ve şehir dışından geliyorum ben sen kayışdağı da arabam olcak diyosun ayrıntılı sorabilirsin özelden e yardımcı olurum ama hata yapma Come Yeditepe :)

• Hukuk bu arada yazmamışım :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.