Şimdi Ara

Yeditepe CTIS (Bilişim Sis. Ve Tek.)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
2
Favori
798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • Merhaba dostlarım geçen sene tercih döneminde buradan faydalanmıştım, bazı güzel insanlar vardı  

  Şu anda Yeditepe’de bilişim sistemleri okuyorum. Irregular denilen sistem ile yarım dönem hazırlık okudum. Diğer döneme ise C++ ve Algoritma ile başlangıç yaptık. Bölümün ticari bir kafa yapısı da olmasıyla MicroEconomy ve Financial Accounting dersleri de yer alıyor. Sadece yazılım bazlı olmayıp diğer taraftan CEO’luk diyebileceğimiz iş olanağını size sunuyor. Ben mühendisliği bırakıp bu bölüme geçiş yapmış birisiyim. Bu durumun birçok sebebi var fakat en önemli sebebi 4 yıl boyunca o kadar teorik ve yoğun içeriği almak istemediğim. Bu noktada gerçekten neyi isteyip istemediğinizi bilmelisiniz yoksa benim gibi yıl kayıpları ile uğraşırsınız ki ülkemizde birçok kişi okuduğu bölümden memnun değil sistem yüzünden. Mühendislik okuyan veya okuyacak dostlarım alınmasın lütfen ben de eski bir mühendisim:) akademik hedefleri olan ve mühendisliği iliklerine kadar hissetmek isteyenler tabii ki yazmalılar ama dediğim gibi sevdiğinizden emin olun yoksa sizi daha da zorlu bir süreç bekleyecek.

  Bölümüme gelirsek, sizi %100 yazılım canavarı yapmayacak ki öyle bir garanti hiçbir bölümde yok.

  Farkınızı merakınız ve ilginiz ile ortaya koyacaksınız. Bölümü bilinçli bir şekilde yazdığınız zaman başarılı olmama ihtimaliniz yok. Bu bölümün benim yazılım yeteneğimin iskeletini oluşturduğuna ve oluşturmaya devam edeceğini düşünüyorum. Bu bölüm Bilkent ve Yeditepe’de üst sıralarda yer alıyor olması lazım diğer geri kalanlar hakkında şahsen yorum yapmak istemiyorum. Ben mühendisliği Ankara’da okuyan birim olarak İstanbul’a geçiş yapmak istedim ve sosyal açıdan çok büyük farkını hissettiğimi söyleyebilirim. Network , etkinlikler ve konforsanların haddi hesabı yok. Hatta Google’da uzun yıllar çalışmış değerli birisi ile görüşme ve beraber iş yapma fırsatı yakalım. Bu noktada sizin atılganlığınız ve sosyalliğiniz ortaya çıkıyor tabii ki.

  Birçok kişinin yazılım yapıp yurtdışına kaçmak istediğini biliyorum. Bu bölüm size bunu kesinlikle kazandırır fakat siz o konuma gelmek için neler yapacaksınız, bütün mesele bundan ibaret.

  İnanın, güvenin ve farkınızı koyun hangi meslekte olursanız olun hayatınızda başarılar diliyorum.


  -Çok tecrübeli olmasam da bölüm hakkındaki sorularınızı elimden geldiğince yanıtlarım.

  Yeditepe’yi merak edenler için de yurtta kaldığım için her türlü deneyimi edindiğimi düşünüyorum üniversite hakkında da soruları alabilirim.


  Hepinize başarılar. 
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkesttry -- 29 Temmuz 2022; 15:36:10 > • hocam hangi bölümden geçtiniz?

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Hocam benim başta isteğim Fizik Müh okumaktı ilk tercihim İTÜ hemen altta da Hacettepe vardı İTÜ olmadı maalesef ve Hacettepe’de saçma sapan bölümün kadrosu ile uğraştım çok değişik hocalar vardı devam edenlere allah sabır versin.

 • Hacettepe'yi bıraktığı için her gece içe bakan'da çığlık çığlığa ağlayan genç sen değil misin

 • -Mani- - kullanıcısına yanıt

  İçe bakan ince çizgim lütfen  


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Özelden bazı sorular aldım dileyenler PM ile merak ettiklerini sorabilirler

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • darkesttry d kullanıcısına yanıt

  yeditepe nasıl bir okul önerir misiniz? ek olarak bölümünüzün imkanları nedir neler yapar bunlar hakkında bilgi verir misniz ?

 • Axbycz54321 A kullanıcısına yanıt

  Merhaba dostum. Yeditepe vakıf üniversiteleri arasında belli bir seviye edinmiş köklü bir okul. Yeşil kampüsü ve öğrenci imkanları ile güzel bir bir alana sahip. Arkadaşlarımın dershane tipi ünilerini ziyaret ettikten sonra bana cennet gibi gelen okulum:)

  Bölümüme gelirsek, genel anlamda IT ünvanına sahip oluyorsun diyebiliriz. Birçok yönelebileceğin alan mevcut oyun geliştirmeden tut bu sene seçmeli eklendi diye biliyorum blockchaine kadar çeşitli ders içerikleri mevcut.

  Yazılımın ve uygulamanın(Lab) ağırlıklı olduğu bir bölüm.

  Software Dev ,data science , frontend backend developer..

  Genel olarak duyduğun birçok yazılım ve iş sektöründe kendini geliştirebilirsin.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • darkesttry d kullanıcısına yanıt

  okulun sıralaması ne acaba baktım ama bulamadım

 • Axbycz54321 A kullanıcısına yanıt

  Bilişim sistemleri ve teknolojileri başarı sıralaması diye aratarak bulabilirsin. Geçen sene burslu 60k olması lazım.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • darkesttry d kullanıcısına yanıt

  sağ olun.

 • Ek güncel gelişme. Ctis, Yeditepe Ticari Bilimler Fakültesi altındaydı. Bugün açılan Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi adı altına girdi.

 • herkes yazılımcı olmak isterken tüm bilgisayar bölümleri yükselirken bu bölümün sıralamaları niye değişmiyor acaba. çok güzel bölüm bence.

 • darkesttry d kullanıcısına yanıt
  fakülte binasından taşınmadı değilmi yine o çeşmenin karşısında güzel yerde

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • mrvolcann kullanıcısına yanıt

  Tam bilgim yok çünkü çok yeni bir haber. Temelde basit gözükse de birçok şeyi değiştirecektir ama bina değişimi olmaz diye tahmin ediyorum.

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.