Şimdi Ara

Yedek Subaylık İle İlgili Tecrübelerim (21. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
637
Cevap
36
Favori
361.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam nerede yaptınız yedek subaylığı? Kimya mühendisi başka tanıdıkların var mıydı yani tsk nın ihtiyacı oluyor mu mühendislikten alım çokta kimya yı az duyuyoruz.

- Sınıf neydi kara, deniz?

- Yedek subaylıktan muvazzaflığa geçmeyi düşündün mü düşündüysen denedin olmadı mı?

- Şuan bir soru daha aklıma gelmedi ama bildiğin hatırladığın önemli dediğin bir konu var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ust amirin carptigi bir anin var mi. anlatirsan sevinirim:)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tmp341

Yedek subay iken başvurabilirsin ancak askerde kalma olayı kaldırıldı, yani subay alımı olunca başvurman gerek. Bu tarihte yedek subaysan ona göre de sicil notu istiyorlar. Eski alım kılavuzlarına bakarsan ayrıntılı bilgi alırsın.
    Askerde teğmen olarak devam edilebiliyor. Bunun için bir sınava girilmesi gerekiyormuş. Burada sizden istenilen şartlar ve süreç hakkındahttps://isadresi.net/astegmen-nedir-nasil-olunur/ burada bilgiler verilmiş. İnceleyebilirsiniz.
  • hezgin H kullanıcısına yanıt
    O bilgilerin bir kısmı eksik. Öncelikle asteğmenler “dış kaynaktan subay alımı” başvurusuna katılabiliyor. Diğer terhis olmuşlar gibi. Ben çünkü asteğmen iken başvurdum, bana msb’nin alımlarını beklemem söylendi. O alımlarda da yaş vurdu.

3.0 asteğmen ortalaması demiş, ben 2.55 ile asteğmendim. 2.05 ile gelen vardı. Ortalama pek etkili değil. Çok başvuran var çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tmp341 -- 24 Eylül 2019; 10:16:39 >
  • Hocalarım 377.dönem yedek subay adaylariyız. Tuzla hakkında verebileceğimiz bilgileri bekliyoruz. Wp grubumuza katılıp bilgi verebilirseniz çok mutlu oluruz.
    https://chat.whatsapp.com/invite/B5kTnhNwBzHElsBBqAVyWM

• Selamün aleyküm, dün sınıflandırma belli oldu. Isparta/Eğirdir Komando Yedek subayım. İstediğim kura bu idi, çok şükür çıktı. Tavsiye, öneri vs olan veya aynı yer çıkan varsa iletişme geçelim..
    Bu arada Kasım da gidiyorum, Aralık ve Ocak'ta da eğitimde olacağım, ıspartanın kışı zaten ağrımış birde şimdi komando eğitimi daha da ağır olacak. Tavsiye bekliyorum.
  • Dis3c kullanıcısına yanıt
    İzin süreniz 926 sayılı TSK personel kanununda subaylara tanınan yıllık 30 gün izin hakkının yedek subayların kıtada görev süresine oranlanması ile bulunur. Meslek kurası olanlarda 28 gün; takım komutanı olanlarda 24 gün izin hakkı var. Yeni sistemde 2 ay acemilik yaparsanız (10 ay kıtada) (30*10/12=25 gün) yıllık izniniz olacak. 1 ay acemilik olursa 28 gün izniniz olacak. Ayrıca acemi birliğinden usta birliğinize geçişte (acemi birliğin olduğu şehri kurada çekmediyseniz) 15 gün meyil izni de var. Bu süreler askerlikten sayılıyor.
    Mazeret izni 15 gün ama cenaze, sağlık(yakınının ameliyatı) gibi durumlarda veriyorlar. Zaten 15 günü tek seferde generaller hariç kimse veremez, Tabur komutanı bile 4-5 gün verebiliyor. Bazı yerlerde tezkere mahiyetinde izin oluyor ama nasıl oluyor bilmiyorum. O 15 günü vardiya istirahati olarak yazabilirler. Veya üs/Tugay komutanının bu konuda emri vardır uygulanır.
    Mesela grip oldun gidemeyecek durumdaysan rapor alıp gelmeyebiliyorsun. Eski sistemde 30 gün idi şimdi 12ye inmiş sanırım.
    Yol izni yılda bir kez alınabiliyor, evine (merniste kayıtlı) mesafeye göre 800 kmye kadar 1 gün; 800 km üstü 2 gün veriliyor. Tezkere zamanı almak daha mantıklı.

Edit: ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a-f-h -- 24 Eylül 2019; 20:41:10 >
  • unforgiven63 U kullanıcısına yanıt
    Hocam e devlet mezun belgesi götürsek yeterli mi yoksa diploma fotokopisi (noter onaylı) olmazsa olmaz mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkkkkkkkk -- 27 Eylül 2019; 13:43:13 >
  • Selamlar herkese. Beyler bana Yedek Subay - Kara Kuvvetleri Komutanlığı - Hava Savunma çıktı. Yer HV.SVN.OKL.ÖĞR. VE KURS BL. / KONYA MERKEZ / KONYA. Burası çıkmış olan var mı? Gitmeden önce tanışmış oluruz.
    Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri (İİBF) bölümünden bu yıl mezun oldum 3.21 ortalama ile.
    Sanırım meslekçi olamıyorum ben değil mi? Takım Komutanı olduğum vakit 2-3 ay acemiliğim sürüyor sanırsam. Devam etmek için İç Alımları bekleyeceğim sanırsam, onu gittiğim vakit öğrenirim heralde. Sormak istediğim bir başka şey de bu eğitimden sonra yer seçme olayını ben de yapabiliyor muyum? Bir çok mesajı okudum fakat çok istediğim bir şey olduğundan dolayı heyecanım büyük, anlayamadığım şeyler için affedin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InvictusManeo -- 27 Eylül 2019; 17:4:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: InvictusManeo

Selamlar herkese. Beyler bana Yedek Subay - Kara Kuvvetleri Komutanlığı - Hava Savunma çıktı. Yer HV.SVN.OKL.ÖĞR. VE KURS BL. / KONYA MERKEZ / KONYA. Burası çıkmış olan var mı? Gitmeden önce tanışmış oluruz.
    Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri (İİBF) bölümünden bu yıl mezun oldum 3.21 ortalama ile.
    Sanırım meslekçi olamıyorum ben değil mi? Takım Komutanı olduğum vakit 2-3 ay acemiliğim sürüyor sanırsam. Devam etmek için İç Alımları bekleyeceğim sanırsam, onu gittiğim vakit öğrenirim heralde. Sormak istediğim bir başka şey de bu eğitimden sonra yer seçme olayını ben de yapabiliyor muyum? Bir çok mesajı okudum fakat çok istediğim bir şey olduğundan dolayı heyecanım büyük, anlayamadığım şeyler için affedin.
    Hocam Merhaba bana aynı yer Yedek Astsubay olarak geldi.
    Grafik Tasarım mezunuyum 3.4/4 ortalama ile. Aynı yere düştüğüm birini bulmak sevindirdi beni :) DM atarsan görüşelim
  • InvictusManeo kullanıcısına yanıt
    Yer seçmek için kendi sınıfında %10 (ikmal mesela) ve kendi mezuniyetinde %10 içinde (çeko) olman gerek.
    Belki sadece meslekçilerde böyledir. Ancak en az %10 içinde olmak şart.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar örneğin yedek subaylik icin başvurduk ama çıkmadı diyelim. Cikmayinca bedelli yapabiliyor muyuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kanarya75 kullanıcısına yanıt
    Evet

• oguzorhan_ O kullanıcısına yanıt
    kardeşim yedek subay başvuruları tekrardan nezaman olur metalurji ve malzeme bilimi mühendisliğinden mezunum
  • hasbihas00 H kullanıcısına yanıt
    Bir sonraki celp dönemi şubat onun başvuruları ne zaman başlar bilmiyorum. Tecrübe ettiğim kadarıyla mesleğin bir önemi yok tamamen şans işi

• Konuyu açan kişi olarak terhis oldum Darısı terhis bekleyenlere.

Son olarak, başlıktaki ilk mesajımın sonuna birkaç eklenti yaptım muvazzaflık ve diğer konular hakkında. Artık işle uğraşacağım için başlığa uğramayabilirim.
  • İyi forumlar arkadaşlar,
    Allah izin verirse kasım ayında Polatlı’da acemi birliğime katılacağım. Burada meslekci yedek subay eğitimi alacağım.
    Benim merak ettiğim konu şu ki, genel olarak (çevremden gördüğüm ve duyduğum kadariyla) avukatlara (hukuk mezunlarina) meslekci olarak değil de takim komutanı olarak yedek subaylık çıkmış ve bunlarin usta birliklerinde ne iş yaptıkları üç asagi beş yukarı belli. Peki meslekci hukukçular genel olarak usta birliklerinde ne yapıyor?

• Memodovic07 kullanıcısına yanıt
    Disiplin subaylığı falan yaparsın. Geç gelen erlere ceza verirken sana danışırlar. Malum, askeri mahkemeler kalktı. Mahkemeye gidecek kadar büyümemiş konularda disiplin kurulu toplanır, onlara katılırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Memodovic07

İyi forumlar arkadaşlar,
    Allah izin verirse kasım ayında Polatlı’da acemi birliğime katılacağım. Burada meslekci yedek subay eğitimi alacağım.
    Benim merak ettiğim konu şu ki, genel olarak (çevremden gördüğüm ve duyduğum kadariyla) avukatlara (hukuk mezunlarina) meslekci olarak değil de takim komutanı olarak yedek subaylık çıkmış ve bunlarin usta birliklerinde ne iş yaptıkları üç asagi beş yukarı belli. Peki meslekci hukukçular genel olarak usta birliklerinde ne yapıyor?
    merhaba askerliğim şuan tecilli e devletten yoklama başvurusuna tıklayıp yoklama yaptığım an tecilim bozulur mu ?

yoksa ilk önce askerlik erteleme başvuurusu iptali ne mi tıklamalıyım ?
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.