Şimdi Ara

Yds ilk sınavımdan sonra nasıl bir yol izlemeliyim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öncelikle sınavdan iyi ve istediği notu almış herkesi tebrik ediyorum. Ben 3.Sınıf Tarih öğrencisiyim,yüksek lisans için yds şartı var bildiğiniz gibi 4.sınıfta ydsye girecektim ama ondan önce hem bir soruları görmek için hem de ne yapabileceğim onu görmek için sınava girdim. Madem giriyorum biraz bakiyim diyip bir tane test kitabından her gün soru çözdüm (Makalelerle yds) baya basit geldi ama sınav öyle değilmiş öncesinde farkındaydım ama tabii girmeden anlayamıyorsunuz. Yeni anladım bende her neyse soruları görmek için girdim ama paragraflar önce basit geldi ben bi umutlandım sınavdan umutlu çıktım fakat sınavda beklediğimin çok çok altında aldım baktığımda 14 doğrum vardı. Şaşırdım tabi ama gramer konularına zaten bakmadım, sınava da 2-3 ay kala girmeye karar verdim. Çok düşük bir tablo çıktı tabi ortaya. Belki bunu çocuk bile yapar diyeceksiniz ama en azından lisede falan iyi bir ingilizce temeli aldım okulda dil bölümü vardı hocalarda ona göreydi gramer konularını falan biliyorum fakat pek işe yaramadı. Şimdi temmuzda yökdile gireceğim ardından eylülde ydsye yine gireceğim ama asıl hedef olarak 2018 Nisandaki sınavı belirledim. Uçmamak lazım tabi önce hedef barajı geçmek ama eylüldekine adam akıllı mayısta vizelerden sonra başlayıp yazın da devam edip öyle gireceğim. Sınavı görmek için girsem de moralim bozuldu şimdi sizce nasıl bir yol izlemeliyim ? Yardım edenlere teşekkür ederim..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.