Şimdi Ara

YAZICI TAVSİYESİ İSTEYENLER (178. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.210
Cevap
112
Favori
642.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dünden beri test yaptım bir kaç kez sonuçlar benim gibi hayatında fazla yazıcı ile haşır neşir olmamış biri için harikaydı. Elinizde apple cihazı varsa Airprint desteği olması sizin için önemli işe L3151 almayın o bütçede L3160 bulmaya çalışın derim. Diğer markalar hakkında tecrübem yok ama bana hep epsonlar cazip geliyordu o yüzden fazla düşünmeden epson seçtim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1-fiyat üst limit)............................................................................:max500
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 30-50
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: sadece yazıcı
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: laser
    5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: hayır(ama olsa güzel olur)
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: yok
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................: hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: usb, wifi

bazen bir kaç ay kullanılmadığı olacaktır.

cevap için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Flyerturkish -- 9 Ekim 2019; 19:37:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1-fiyat : 1500 TL
    2-aylık ortalama çıktı sayısı: 600-900
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: yazıcı, tarayıcı, fotokopi, (çift taraflı baskı da önemli.)
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................:lazer
    5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: hayır
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: 40-50 liralık muadil toner kullanmak istiyoruz.

7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: evde brother mfc-l2700dw kullanıyorum ve memnunum, ofise de aynısından almak istedim ama piyasadan kalkmış, bir üst modeli olan mfc-l2716dw var ancak sanırım onun da toneri pahalı.

8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................: şart değil, olmayabilir.

9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: wifi (aynı anda 3-4 bilgisayara bağlamamız gerek ayrıca telefondan da çıktı alabilirsek süper olur, evdekinde bu özellik vardı)

evdeki brotherle aynı kalitede olan canon, kyocera vs. tüm markalar olabilir ama daha önce kullandığım ve memnun kaldığım için brother istiyorum.
  • 1-fiyat üst limit)............................................................................: 750

2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 100 ü bulmaz diye düşünüyorum bazen hiç de kullanmayabilirim ay boyunca.

3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: Yazıcı, tarayıcı ve fotokopi.

4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: Farketmez

5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: Evet

6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: Pratik olmalı pek anlamam bu işlerden

7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: Hayır

8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................: Hayır

9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: Wifi

Özellikle resim kağıdı alıp resimlerimizi de basmak istiyorum resim kalitesi iyi olmalı...

Size zahmet önerilerinizi bekliyorum. Not : Bilgim sıfır ilk defa yazıcı alacam
  • Öğrenci için öneriniz varsa alırım :)

1-fiyat üst limit .........................400-500 TL.....................................:
    2-aylık ortalama çıktı sayısı................300................................:
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili) .....SADECE YAZICI.....:
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz......LASER.....:
    5-Renkli çıktı gerekli mi?........SİYAH BEYAZ.............:
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?......EVET......:
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?.......HP........:
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ........................HAYIR.........................:
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ........WIFI.............:

edit: hp laser 107w alındı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi equasezy1 -- 6 Ekim 2019; 20:20:42 >
  • 1-fiyat üst limit)............................................................................: 700-850TL

2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: Maksimum 100 (Haftada 20-25 kadr)

3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: farketmez

4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: laser (zannediyorum dolum maliyeti çok daha uygun artı kuruma bozulma daha az lazerde)

5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: hayır(ama olsa güzel olur)

6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: evet (kolay temin edebiliceğim model olursa tonerini çok iyi olur)

7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: en işlevsel ve sorunsuz olanı mümkün olduğunca

8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................: hayır

9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: wifi olmazsa ethernet o da olmassa usb

Ortaokul yıllarımda bir hevesle hediye aldırığım ilk yazıyı saymazzam ki sene 2004 falandı, ilk yazıcım olacak. Tekrar universiteye hazırlanıyorum notları mümkün olduğunca dijital de hazırlayıp daha okunabilir anlaşılabilir yapmak için çıktılar ile hazırladığım notları çalışacağım. En az 10 ay boyunca haftada 20-30 adet baskı alırım ama sonrasında da çöp olsun ya da toner ücretleri sebebiyle süs eşyasına dönsün istemiyorum. TAbi bu bütçelere alabilir miyim onuda bilmiyorum ama tavsiyeler açığım.

Eğer 750-850 arası rakamlara çok pahalıya da toner dolumu olmayan renkli yazıcı olursa yğksek kalite istemesemde fotoğraf basmak isterim arada bir. tavsiyelerinize muhtacım şimdiden görüşlerini bildiren arkaşlara çok teşekür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mob411

hız beklentim yok

hp ink 415 nasıldır ? Kafa tıkanma sorunları okudum. Bende belli bir süre baskı almazsam eğer tıkanıp sıkıntı yaşatmasın

uygulama ile kafa temizleme durumu oluyormuş sanırım ancak o kafa temizleme de kafaların ömrünü bitiryormuş diye durum.

canon 3411 epson 3151 yerine 3160 olan modeli vatanda mevcut alabilrm

brother i ilk duyuyorum

Alıntıları Göster
    415 in baskı kafaları çok basit , diğer markalarda uygulama ile kafa demizleme başarılı ama hp de değil

hp nin şoyle bi avantajı var baskı kafa fiyatları çok uygun çiftı 110 tl falan takınca sıfırlanıyor ama basit olması baskı kalitesinide etkiliyor günlükte iş yapsada fotoğraf baskısını beğenmedim ben

özellikle siyah mürekkebinde sıkıntı var eğer %100 siyah bir alan varsa resimde fotoğraf kağıdıda kullansan eline bulaşıyor kağıttan kurumuyor kesinlikle
  • quote:

Orijinalden alıntı: j.sahin

1-fiyat üst limit)............................................................................: 700-850TL

2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: Maksimum 100 (Haftada 20-25 kadr)

3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: farketmez

4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: laser (zannediyorum dolum maliyeti çok daha uygun artı kuruma bozulma daha az lazerde)

6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: evet (kolay temin edebiliceğim model olursa tonerini çok iyi olur)

7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: en işlevsel ve sorunsuz olanı mümkün olduğunca

9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: wifi olmazsa ethernet o da olmassa usb

Ortaokul yıllarımda bir hevesle hediye aldırığım ilk yazıyı saymazzam ki sene 2004 falandı, ilk yazıcım olacak. Tekrar universiteye hazırlanıyorum notları mümkün olduğunca dijital de hazırlayıp daha okunabilir anlaşılabilir yapmak için çıktılar ile hazırladığım notları çalışacağım. En az 10 ay boyunca haftada 20-30 adet baskı alırım ama sonrasında da çöp olsun ya da toner ücretleri sebebiyle süs eşyasına dönsün istemiyorum. TAbi bu bütçelere alabilir miyim onuda bilmiyorum ama tavsiyeler açığım.

Eğer 750-850 arası rakamlara çok pahalıya da toner dolumu olmayan renkli yazıcı olursa yğksek kalite istemesemde fotoğraf basmak isterim arada bir. tavsiyelerinize muhtacım şimdiden görüşlerini bildiren arkaşlara çok teşekür ederim.
    normalde o bütye

tanklı doldurabilir renkli zaman zaman fotoğraf kağıdına fotoğraf baskısı alabiliceğin seçenekler mevcut

fakat çok az kullanıp uzun sure yatırıcaksan sadece siyah beyaz yazıcı bi lazer alsan sanırım senin için daha iyi olabilir

brother 1211 değerlendirilebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: oqi

1-fiyat üst limit)............................................................................: 750

2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 100 ü bulmaz diye düşünüyorum bazen hiç de kullanmayabilirim ay boyunca.

3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: Yazıcı, tarayıcı ve fotokopi.

4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: Farketmez

5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: Evet

6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: Pratik olmalı pek anlamam bu işlerden

7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: Hayır

8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................: Hayır

9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: Wifi

Özellikle resim kağıdı alıp resimlerimizi de basmak istiyorum resim kalitesi iyi olmalı...

Size zahmet önerilerinizi bekliyorum. Not : Bilgim sıfır ilk defa yazıcı alacam
    fotoğraf basıcağın için zaten mevcut mürekkepli bir cihaz almalısın

şuan butçene uygun wifi cihazı anca kampanya ile alabilirsin denk getirmen lazım

benim tavsiyem canon g3411 veya epson 3151 olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: onursumer

fotoğraf basıcağın için zaten mevcut mürekkepli bir cihaz almalısın

şuan butçene uygun wifi cihazı anca kampanya ile alabilirsin denk getirmen lazım

benim tavsiyem canon g3411 veya epson 3151 olur

Alıntıları Göster
    @oqi bazen ay boyunca hiç kullanmam dediğiniz için beslemeli yazıcılar sıkıntılar çıkarabilir. Canon G3411 yorumlarında da okumuştum. Az kullanıldığı zaman aktarım kanallarında kurumaya bağlı tıkanma ve yazdırma kafasında yine tıkanıklık oluyor. Mürekkep püskürtmeli ve beslemeli yazıcıların en büyük sorunu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • onursumer kullanıcısına yanıt
    Tesekur ederm bilgi icin
    Aslinda epson l3160 a karar verdm ama daha alamadim :)

Canon pixma 3411 icinde uygulamasinda sknti var denildi ama ne kdr dogru bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 10 Ekim 2019; 11:55:52 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mob411

Tesekur ederm bilgi icin
    Aslinda epson l3160 a karar verdm ama daha alamadim :)

Canon pixma 3411 icinde uygulamasinda sknti var denildi ama ne kdr dogru bilmiyorum
    3160 daha iyi çunku airprint desteği var ben en ekonomik şekilde onermiştim imkanın varsa duşunmeden onu al zaten +1 yılda garanti hediyesi var

evet 3411 sadece uygulama ile çalışıyor çok verimli olmuyor zaman zaman gıcık oluyor insan
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

@oqi bazen ay boyunca hiç kullanmam dediğiniz için beslemeli yazıcılar sıkıntılar çıkarabilir. Canon G3411 yorumlarında da okumuştum. Az kullanıldığı zaman aktarım kanallarında kurumaya bağlı tıkanma ve yazdırma kafasında yine tıkanıklık oluyor. Mürekkep püskürtmeli ve beslemeli yazıcıların en büyük sorunu.

Alıntıları Göster
    aynen en azından 2 haftada bir renkli 1 çıktı bayağı yararı olur yazıcıya ben yıllardır oyle kulanıyorum

ayrıca çok soğuk ve çok sıcak ortamlarda durmazsa oda sıcaklığında kolay kolay sorun olmuyor
  • Selamlar

1-fiyat üst limit)............................................................................: 800-1000
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................:1000-1500
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....:çok fonksiyonlu
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................:laser
    5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: hayır
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............:evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................:hayır
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................:hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................:wifi olsa iyi olur.
    olabildiğince uygun fiyatlı bir F/P ürünü arıyorum.(bir miktardaha limiti artırabilirim.)

Saygılarımla
  • 1-fiyat üst limit : 1000 TL
    2-aylık ortalama çıktı sayısı : 1 1000 SINIF ÖĞRETMENİ TARAFINDAN SINIFTA KULLANILACAK
    3-çok fonksiyonlu mu ( yazıcı tarayıcı fotokopili) : YAZICI - FOTOKOPİ
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz...........: LAZER
    5-Renkli çıktı gerekli mi?: EVET
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?............: EVET -TANKLI DA OLABİLİR
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...............: YOK
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ........................HAYIR.........................: HAYIR
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ........WIFI.............: WIFI

Önerilerinizi bekliyorum. teşekkürler.
  • L3151 için 11.11 veya black friday da bir indirim olur mu acaba?

• herkese merhaba,

a4 boyutunda etiket bastiracagim. siyah beyaz lazer ve tarayici ozellikli,wifili bir cihaz bakiyorum.

fiyat ust limitim max.750-800 tl. kagidi sıkıştırmayan,muadil toner cozumu sorunsuz ve uygun fiyatli olan bir yazici tavsiye eder misiniz ?

aylik baski cok olmayacak.

• Merhaba arkadaşlar.

Değerli tavsiyelerinizi bekliyorum.

1-fiyat üst limit)............................................................................: 1000 cıvarı (esnek)
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 300-500 arası
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: yazıcı yeterli
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: lazer
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: G3411 modeli nasıldır?
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: wifi olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wrak -- 19 Ekim 2019; 10:46:45 >
  • 1-fiyat üst limit)............................................................................: 500-600 civarı
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................:1500-2000
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....:çok fonksiyonlu. Fotokopi mutlaka olsun.
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................:en işlevseli
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............:farketmez en işlevlisi hangisiyse
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................:hayır
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................:hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................:fark etmez.

Çok hakim olduğum bir konu değil. Açıkçası tek kriterim fotokopi de olsun, işlevsel olsun, sıkıntı çıkarmasın ve fiyatı uygun olsun. şimdiden teşekkürler.

• 1-fiyat üst limit)............................................................................: 2500
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 3000-5000 arasında
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: çok fonksiyonlu DUBLEX olmalı
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: farketmez
    5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: olabilir.
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: toner dolumu kolaysa olur yoksa MUADİL TONER kullanabileceğim bir şey olmalı.
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: yok
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: Usb veya wifi

Aylık 3000-5000 arasi cikti aliyorum. DUBLEX ozellikli çift tarafli cikaran bir yazici ariyorum.

MUADİL TONER ile kolaylikla kullanabilecegim bir sey ariyorum.

• 
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.