Şimdi Ara

Yaz Geldi Sıcaklıklar Uçtu !! CPU'lar Yanıyo (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
2.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • E6850 boşta 37 1700 rpm yükte 53 derece 2000 rpm stok fan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ÇaPaNOğLu66

bu yaz kış farkı çok abartlıyor bence kışında evlerde ısıtma sistemi yokmu yani?
    hiç olmadı al bi vantilatör aç kasa kapagını sana kış degil kuzey kutbu etkisi yapar

Yaz Geldi Sıcaklıklar Uçtu !! CPU'lar Yanıyo

Eski bilgisayarımda yapmıştım, çok da faydası olmadığını söyleyebilirim

• Q6600 2.4GHz
    Oda sıcaklığı 30 Derece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuVNeRa -- 26 Haziran 2008; 21:43:47 >

•  Yaz Geldi Sıcaklıklar Uçtu !! CPU'lar Yanıyo
  • oda 27.3 derece
    kasa içi 33 derece
    işlemci 43 derece
    çekirdekler 52 şer derece idleda
    bir de işlemcinin üzerinde typhoon var
    işlemci e6400@3200mhz 1.26v
  • AMD x2 işlemci sıcaklıklarını doğru düzgün okuyan bi program varmı? Everest in iddaasına göre 25 derece (oda sıcaklığı 32 derece). Kesinlikle yanlış yani.
  • Q6600'E KIYAMADIM KAPATTIM,
    ESKİ P4 1,7 GHZ İLE İDARE EDİYOZ...
    SADECE İNTERNET, OFFICE YETERDE ARTAR BİLE.
    GENEDE 45-46 DERECELERDE DOLANIYOR...

BURASI ADANA....
  • quote:

Orjinalden alıntı: Darcyn

AMD x2 işlemci sıcaklıklarını doğru düzgün okuyan bi program varmı? Everest in iddaasına göre 25 derece (oda sıcaklığı 32 derece). Kesinlikle yanlış yani.

bende sorun yok

• INTEL E2180 2.00Ghz @ 2.6 Ghz

Cpu:30 derece
  •  Yaz Geldi Sıcaklıklar Uçtu !! CPU'lar Yanıyo
  • Bendede sorun yok 3.2ghz stok voltaj Q6600 internet vb dolanırken masa üstünde corelar : 38-39c arası cpu daha düşük anakartta oda sıcaklığının hep 6-7c üstünde ortalama olarak.Gerçi oldukça sessiz ayarlamış olsamda ciddi bir soğutma sistemi kullanıyorum Armor+ da (True 120 extreme & 6 ekstra fan.Fan kontrolcüsünden hemen hepsi yarı güce ayarlı)
  • quote:

AMD x2 işlemci sıcaklıklarını doğru düzgün okuyan bi program varmı? Everest in iddaasına göre 25 derece (oda sıcaklığı 32 derece). Kesinlikle yanlış yani.

everest ss si koyan ilk kisi olunca alindim tabi biraz da saliverin millet neyse yazsin bakip inceleyecek olanlar vardir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 27 Haziran 2008; 1:05:38 >

• işlemcimin dün boşta 62 dereced eolduuna şahit oldum. bu haftasonu kısmetse nirvana alıyorum..
  • İşlemci boşta 35 yükte 40 falan. Soğutma ise h2o
  • quote:

Orjinalden alıntı: -IceMan-

quote:

bende sorun yok

Sendede çekirdekleri 19 derece gösteriyor. Bi problem var everestte kesinlikle.

• yaz geldi Cpu Lara Dikkat :P
  • P4 2.8Ghz Northwood.

• Bizim dükkanda P4 prescott var. İşlemci sıcaklığı boşta 80 derece fan devri 5500 RPM. En az 2-3 senedir böyle çalışıyor.
  • quote:

Sendede çekirdekleri 19 derece gösteriyor. Bi problem var everestte kesinlikle.

sen anlamakta zorluk cekiyorsun bence.islemci oda sicakligindan asagi olmaz tamam ama cekirdek baska bir sey islemci degeri ayri gosterdik iste o mavi fan kontol programindaki.oda sicakligina hava sogutma ile inilmez diye de bir sey yok.

• amd x2 5000 black edition. 3.2 ghz haliyle
    nisan mayıs aylarında tam yükte 55-60 arasındaydı. şu sıralar 65'i geçmeye başladı, ben de overclock'u iptal ettim

2.6 ghz boşta 38 yükte 49 derece oluyor.

anakart da 39-40 derece oluyordu, kasanın önündeki fanın rpm'ini en sona aldım. biraz gürültü var ama sistemin sıcaklığı 3-4 derece azaldı..

şu aralar kasalara ekstra fan şart.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.