Şimdi Ara

Yaz Geldi Sıcaklıklar Uçtu !! CPU'lar Yanıyo (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
0
Favori
2.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet bosta iken oyunlarda cpu 54 55 arası ekran kartı 68falan oluyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: CWaRRioR

3.64Ghz Q6600 boşta 50, yükte 60-65, stress testinde ise 74C filan oluyor. Anakart da 35C görünüyor ama güney köprüsü oldukça sıcak. Zaten idarelik x1650 pro kullanıyorum ve sıcak havayı güney köprüsüne üflüyor. Ekran kartının değişeceğini düşününce işlemci soğutucusuna bir fan daha eklemek sorunu çözer diye umuyorum

Aynen bende de aynı sıkınıtı var.3600mhz de boşta 50 derece tükte 78 lere kadar çıkıyor zalman9700 ledle.Benim de kuzey köprüsü yanıyor(61 lerde).Sizin soğutucunuz ne?+ Q6600 kullanan ve o/c yapan ve işlemcisini soğutabilen var mı???
  • intelciler kızmayında sizin işlemcilerde bord larda cayır cayır yanıyorne oldu boş ta şöyle yükte böyle diyordunuz bir ara
  • arkadaşlar eger hava sogutma kullanıyosanız fan sayısını artırmak (en fazla 2 tane ) en mantıklısı
  • quote:

Orjinalden alıntı: .45 ACP

quote:

Sendede çekirdekleri 19 derece gösteriyor. Bi problem var everestte kesinlikle.

sen anlamakta zorluk cekiyorsun bence.islemci oda sicakligindan asagi olmaz tamam ama cekirdek baska bir sey islemci degeri ayri gosterdik iste o mavi fan kontol programindaki.oda sicakligina hava sogutma ile inilmez diye de bir sey yok.

Yaz Geldi Sıcaklıklar Uçtu !! CPU'lar Yanıyo

Bi konuda haklısın dostum. Evet çekirdek sıcaklıkları ile cpu sıcaklıkları farklıdır. Fakat çekirdek her zaman daha yüksektir. Buda everestte bir yanlışlık olduğunun kanıtı
    32 derece oda sıcaklığında everest diyorki:
    Cpu:25 derece
    Core1:20
    Core2:28
    Mobo:39
    Tmm titan amandayla falan inersen oda sıcaklığının altına ama bu stok fan ve işlemci 2.7 ye clock lu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darcyn -- 28 Haziran 2008; 5:34:43 >
  • quote:

oda sicakligina hava sogutma ile inilmez diye de bir sey yok.

boyle dedim ben alti demedim.hem everest yanlissa otekiler demis nerem dogru bak onlarin da resmi var.amanda'nin adi guzel, ac64 freezer sifir zimpara ayna taban sivi metal.900 devir donse yetiyor 2500 devirde kendini kaybediyor islemci uzay montaj, fan klima filan yok.soylemistim halbuki ilk mesajda ama takilmis kafana aciklayayim dedim yoksa everest savunmuyorum.
  •  Yaz Geldi Sıcaklıklar Uçtu !! CPU'lar Yanıyo

arkadaşlar bendede durum bu şekilde..cpu voltajına bakarsanız, sizce o voltaja göre bu ısılar normalmi..sistemde ac5 macun ve asus tirtion 70 soğutucu var..

birde arkdaşlar gpuya bakarsanız,oyun oynarken ekranda yeşil lekelenmeler oluyor o anda everestten baktığımda gpu dioada 80 lerde geziyo..acaba bu lekelenmeyi neden yapar gpu 80 lere ısındığından olurmu..?yoksa anakarttanmı olur bu yeşil lekelenme?çünkü aynı yeşil lekelenmeyi 3d-05 testi yaparkende yapıyor.
    kart, 6600 gt extreme leadtek bu arada oc siz şekilde kullanılıyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi righteous@ -- 28 Haziran 2008; 9:55:11 >
  • Acer 2420 boşta 67 derece yükte 78 derece celerom M 1.5 ghz ama hep böyle yazın bir sorun olmuyor.
  • benim anakart yükte 50'ye dayanıyo valla.
  • vallahi benim pc yaklaşık 50 saat boyunca tam bir işkenceye maruz bıraktım kasanın yan deliklerini kapatım sadece önden küçük bir delikten hava alıyordu içine odanın kapılarını kapattım perdeleri açtımki güneş içeri direk vursun oda ısınsın sırf işlemciyi yakmak için bide üstüne OC yaptım 50 saat sonunda işlemci 52 derecede stabil kaldı tam 2 gün boyunca banamısın demedi maksadım işlemciği yakıp evdekilere yeni pc almanın zamanının geldiğini hatırlatmaktı ama nalet AMD taş gibi çıktı ayrıca hemen belirteyim su soğutması yada herhangi başka bir soğutma kullnmıyorum sadece işlemcinin kendi stock fanı ayrıca işlemci kullnımı %100 dü 50 saat boyunca herhalde bunu bir intelle yapsak üzerinde kokoreç pişirecek kadar ısınırdı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lacano -- 28 Haziran 2008; 15:30:20 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lacano

vallahi benim pc yaklaşık 50 saat boyunca tam bir işkenceye maruz bıraktım kasanın yan deliklerini kapatım sadece önden küçük bir delikten hava alıyordu içine odanın kapılarını kapattım perdeleri açtımki güneş içeri direk vursun oda ısınsın sırf işlemciyi yakmak için bide üstüne OC yaptım 50 saat sonunda işlemci 52 derecede stabil kaldı tam 2 gün boyunca banamısın demedi maksadım işlemciği yakıp evdekilere yeni pc almanın zamanının geldiğini hatırlatmaktı ama nalet AMD taş gibi çıktı ayrıca hemen belirteyim su soğutması yada herhangi başka bir soğutma kullnmıyorum sadece işlemcinin kendi stock fanı ayrıca işlemci kullnımı %100 dü 50 saat boyunca herhalde bunu bir intelle yapsak üzerinde kokoreç pişirecek kadar ısınırdı

Sık canım, sık güzelim. Ortalık boş ya sık aslanım. Yok delik kapatmış yok ışık açmış. Madem illa işlemci almak istiyosun üstüne bi çekiç vur bozulsun git kendien bir tane daha al. Sıcaklarda da hiç çekilmiyor bu gibi konuşanlar.
  • quote:

vallahi benim pc yaklaşık 50 saat boyunca tam bir işkenceye maruz bıraktım kasanın yan deliklerini kapatım sadece önden küçük bir delikten hava alıyordu içine odanın kapılarını kapattım perdeleri açtımki güneş içeri direk vursun oda ısınsın sırf işlemciyi yakmak için bide üstüne OC yaptım 50 saat sonunda işlemci 52 derecede stabil kaldı tam 2 gün boyunca banamısın demedi maksadım işlemciği yakıp evdekilere yeni pc almanın zamanının geldiğini hatırlatmaktı ama nalet AMD taş gibi çıktı ayrıca hemen belirteyim su soğutması yada herhangi başka bir soğutma kullnmıyorum sadece işlemcinin kendi stock fanı ayrıca işlemci kullnımı %100 dü 50 saat boyunca herhalde bunu bir intelle yapsak üzerinde kokoreç pişirecek kadar ısınırdı

valla banda çok sıkış geldi.
    Yaş kaç senin hacı?
  • sallamanında bu kadarı hemde
  • vay anammm o fan hangisi o kasa hangisi bizde alalım bi sürü para döküyoruz sıvı soğutma yok gaz soğutma diye
  •  Yaz Geldi Sıcaklıklar Uçtu !! CPU'lar Yanıyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: AttilaTheHun

quote:

Orjinalden alıntı: CWaRRioR

3.64Ghz Q6600 boşta 50, yükte 60-65, stress testinde ise 74C filan oluyor. Anakart da 35C görünüyor ama güney köprüsü oldukça sıcak. Zaten idarelik x1650 pro kullanıyorum ve sıcak havayı güney köprüsüne üflüyor. Ekran kartının değişeceğini düşününce işlemci soğutucusuna bir fan daha eklemek sorunu çözer diye umuyorum

Aynen bende de aynı sıkınıtı var.3600mhz de boşta 50 derece tükte 78 lere kadar çıkıyor zalman9700 ledle.Benim de kuzey köprüsü yanıyor(61 lerde).Sizin soğutucunuz ne?+ Q6600 kullanan ve o/c yapan ve işlemcisini soğutabilen var mı???

Kasanın yan kapağını açmamı söyleyen kimse Allah ondan razı olsun 40-45 lerde geziyor NB ve SB
  • e7200 2.53@ 3.4 ghz boşta 27 yükte 45
    cpu volt 1.250
  • eski sistemim bu şekilde

yenisi ise yükte 65 derece opteron 2,55 GHz ile

• Benim rekorum 55

2.8'den 3.15'e O/C 'li bu arada

Yük altında 70'i geçebiliyo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Legion -- 29 Haziran 2008; 18:40:05 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: lapry

quote:

valla banda çok sıkış geldi.
    Yaş kaç senin hacı?

yaşım 23 ben sadece yaptığım bir şeyi sizinle paylaşmak istedim ama nedense siz yalan olduğunu düşünüyorsunuz benimm kimseye yalan borcum yok ayrıcada olayın ayrıntılarını bilmeden nasıl beni yalan söylemekle itham ediyorsunuz kusura bakmayın ama ben yalan söylemiyorum boş yere yemin etmek günah olmasa size istediğiniz yeini ederdimde neyse.. ayrıca o yeni işlemci alma olayı tamamen şaka mahiyetinde söyledim ayrıca bu 50 saat boyun pc tamamen gözetimim altında tutuldu herkez bana soracan ne için böyle bişey yaptığımı sırf benim işlemcimin çok ama çok fazla ısındığını idda eden asker arkadaşıma göstermek için gösterdimde inandı sizden böyle aşalayıcı bir tavır beklemiyordum üzüldüm açıkçası canınız sağolsun ne diyem birde bende OC konusunda tam bilgi vermedim asus anakart kullnanlar bilir biosta belirli OC profilleri vardır %1,%5,%10 gibi ben %10 u seçtim işlemciği biraz daha ısıtmak namına öle %50 60 OC yapmadım yani sadece %10 eyer vakit bulabilirsem işten ortamda müsayit olursa testi tekrar yapmayı düşünüyorum hayatta en sevmediğim şey yalan söylemekdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lacano -- 29 Haziran 2008; 12:23:05 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.