Şimdi Ara

Yavuz 16 ~ 'Beretta 92FS'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
4.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beretta 92FS'nin klonu tabanca ve bir A.B.D'li vatandaş incelemiş, baştan sona izlemenizi SON DERECE TAVSİYE EDERİM! Yavuz 16 ~ "Beretta 92FS" 

• up

• Kaç tl bu, bende tabanca alacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sizhuyanatravke

Kaç tl bu, bende tabanca alacağım

2.elleri konusunda bir fikrim yok ama 0'ı için

MKE'nin Resmi Sitesinde varYavuz 16 ~ "Beretta 92FS" 

Yavuz 16 ~ "Beretta 92FS"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D67828229 -- 22 Nisan 2021; 22:32:33 >
  • dandik duruyo la

5300de az para değil

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

dandik duruyo la

5300de az para değil

dandik değil Hocam, silahın yapısı, Mekanizma yapısı, Bütün Herşeyi "Beretta 92FS" ile aynı Yavuz 16 ~ "Beretta 92FS" 

Her ikisinin de namlusu, Sertleştirilmiş Çelikten yapılıyor ama bir fark var, oda Beretta 92FS'lerin namlusunun iç kısmı, Krom kaplama, Yavuz 16'da bu yok. Yavuz 16 ~ "Beretta 92FS" 

bu arada sıfır Yavuz 16'ya, 5300 ₺ az para değil demişsiniz, Beretta 92FS'lerin 2.elleri 15.000 ₺'dan başlıyor Yavuz 16 ~ "Beretta 92FS" 

• Bi daha silah konusu açarsan su tabancası alıp sıkıcam sana
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maraz Alinin sağ kolu

Bi daha silah konusu açarsan su tabancası alıp sıkıcam sana

Bu silahtan daha etkili Hocam o, tamamdır birdaha açmam Yavuz 16 ~ "Beretta 92FS" 

• quote:

Orijinalden alıntı: BloodyMonday

Bir tanesi şöyle yorum yapmış;

"söylenmiş ama yine belirtmek isterim . tercih edilmemesi gereken 9 mm tabanca. kapasitesi atım yatağı dahil 16 fişek. adında da var zaten. dayanıksız bir silah. 30 m lik hedefteki dağılımları oldukça fazla."

"L*n Sığır!" diyeceksin böyle adamlara, zaten Orjinal Beretta 92FS'nin kapasitesi atım yatağı dahil 16 fişek  

ancak Girsan son modellerinde bunu atım yatağı dahil 19 fişek olarak tasarladı, yani 18+1  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D67828229 -- 1 Mayıs 2021; 1:14:37 >

• Babamın CZ-75Bsi alayına gider.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heisenbergin asistanı

Babamın CZ-75Bsi alayına gider.

Kalite açısından öyle ama bir eksik var CZ-75B'de  

CZ-75B'de "Horoz emniyeti" yok yani emniyete alınca, Silah, iğneyi gizleyip Horozu düşürmüyor. 

Yavuz 16'da bu var  

Şimdi "Nereden biliyorsun?" Diyecek olan Sığırlar olucak

Benim amcamında CZ-75B'si var, her gittiğimizde muhakkak incelerim , Horozu çekiyorum ve emniyete alıyorum silahı, ne iğneyi gizliyor ne de Horoz Düşüyor, sadece tetik basmıyor/Boşa geliyor. 

ŞU VİDEOYU İZLEYİN, NE DEMEK ISTEDİĞİMİ ANLARSINIZ 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D67828229 -- 1 Mayıs 2021; 2:28:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D67828229

Kalite açısından öyle ama bir eksik var CZ-75B'de  

CZ-75B'de "Horoz emniyeti" yok yani emniyete alınca, Silah, iğneyi gizleyip Horozu düşürmüyor. 

Yavuz 16'da bu var  

Şimdi "Nereden biliyorsun?" Diyecek olan Sığırlar olucak

Benim amcamında CZ-75B'si var, her gittiğimizde muhakkak incelerim , Horozu çekiyorum ve emniyete alıyorum silahı, ne iğneyi gizliyor ne de Horoz Düşüyor, sadece tetik basmıyor/Boşa geliyor. 

ŞU VİDEOYU İZLEYİN, NE DEMEK ISTEDİĞİMİ ANLARSINIZ 

Alıntıları Göster

Tamamda bu dezavantaj değil ki. Horozu düşürmemesi pek çok durunda daha avantajlı bile olabilir. Silahı emniyete aldığında ani bir baskın esnasında emniyetten çıkarıp horozu kurmadan seri şekilde çatışabilirsin. Berettada emniyetten çıkaracanda, tekrar kuracanda ateş edecende o zamana kadar adam yarım şarjör mermiyi boşaltır üstüne. CZ daha operasyonel bir silah. Beretta daha çok kolluk kuvvetleri için tasarlanmış bir silah.

• Yavuz 16 nın atış esnasında sürgüsünün kırıldığına şahit oldum. Namlu çıplak olduğundan, sürgü yan taraflardan kırılabiliyor. Compact olmayan modelleri namlu ucu fazlaca dışarıda kaldığından üstünde taşırken sorunlara yol açar. Ayrıca yine kabzedeki çıkıntı gömlek, tshirt deler.

• quote:

Bir tanesi şöyle yorum yapmış;

"söylenmiş ama yine belirtmek isterim . tercih edilmemesi gereken 9 mm tabanca. kapasitesi atım yatağı dahil 16 fişek. adında da var zaten. dayanıksız bir silah. 30 m lik hedefteki dağılımları oldukça fazla."

"L*n Sığır!" diyeceksin böyle adamlara, zaten Orjinal Beretta 92FS'nin kapasitesi atım yatağı dahil 16 fişek  

ancak Girsan son modellerinde bunu atım yatağı dahil 19 fişek olarak tasarladı, yani 18+1  

Alıntıları Göster

"kronik mermi dikme sorunu olan yerli tabanca. peş peşe atılan 3 şarjör mühimmatla yaptığım gözlem sonucu 2 kere atım yatağında kovan sıkışması yaşanmıştır."

bir de böyle bir yorum gelmiş. para varsa orijinal beretta almak daha mı mantıklı kalite açısından?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BloodyMonday -- 1 Mayıs 2021; 4:3:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Heisenbergin asistanı

Tamamda bu dezavantaj değil ki. Horozu düşürmemesi pek çok durunda daha avantajlı bile olabilir. Silahı emniyete aldığında ani bir baskın esnasında emniyetten çıkarıp horozu kurmadan seri şekilde çatışabilirsin. Berettada emniyetten çıkaracanda, tekrar kuracanda ateş edecende o zamana kadar adam yarım şarjör mermiyi boşaltır üstüne. CZ daha operasyonel bir silah. Beretta daha çok kolluk kuvvetleri için tasarlanmış bir silah.

Alıntıları Göster

Hocam bilmiyorum, Ben bu Yavuz 16 / Beretta'nın Horoz Düşürme olayını seviyorum.  

zira mesela CZ'de namluya mermi sürdün ve Horozu indirmek istiyorsun,

Horozu ağır bir şekilde indirmen lazım, benim açımdan çok sıkıntı bir olay  

Horozu ağır bir şekilde indirecem derken, elinin ayarını kaçırırsan nolucak?

Silah patlıyacak yani...

• quote:

Hocam bilmiyorum, Ben bu Yavuz 16 / Beretta'nın Horoz Düşürme olayını seviyorum.  

zira mesela CZ'de namluya mermi sürdün ve Horozu indirmek istiyorsun,

Horozu ağır bir şekilde indirmen lazım, benim açımdan çok sıkıntı bir olay  

Horozu ağır bir şekilde indirecem derken, elinin ayarını kaçırırsan nolucak?

Silah patlıyacak yani...

Alıntıları Göster

Kolay kolay patlamaz kardeşim rahat ol CZ tetik ağırlığına bak berettadan fazladır. Tam hatırlamıyorum şimdi sayısal değerini ama adamlar horoz emniyeti yerine tetiği ağırlaştıraraktan bir emniyet sistemi oluşturmuşlardı diye hatırlıyorum. Ağır ağır horozu kaldırıp düşürürsen bir şey olmaz. Tabanca kullanan adamın elinin ayarı iyi olmak zorunda elinin ayarı kaçarsa ekibindeki adamı bile vurursun. Elindeki nerf değil yani dikkat edeceksin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.