Şimdi Ara

Yavru kedi 3-4 haftalık acil yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
22.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar dün akşam evimin önünde bir yavru buldum.Annesi bırakmış baya brkledim kinse gelmedi uzaktan.Aldım karton kutuya koydum.Havlularla sıcak tutmaya çalışıyorum uyuyor zaten sürekli.Günde 5 kere ılık süte karıştırdîğım bebelac ın meyve pürelerinden içiriyorum.Ilık suya batırdığim pamukla genital bölgelerine masaj yapiyorum.
    Sorum
    1-Hayvanın gözleri bir tuhaf tam açılmıyor aslında açabiliyor ama rengi bir tuhaf hareketleri de görmüyor gibi kör gibi sanki.İnsanların kullandığı damlalardan kullansam bir şey olur mu?
    2-Biberonla mamasını içirirken çok çırpınıyor bağrıyor biberonu istemiyor zar zor yediriyorum nedendir?
    3-Yıkamalı mıyım sizce.Üşür diye yıkamadım.
    4-Kakasını yapmadı daha nedendir.Gazete parçaları serptim kutunun bir köşesine yapması için ama yapmıyor.Sadece çiş yaptı.

İlk defa kedi besliyorum tavsiyelerinizi bekliyorum sağolun şimdiden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1.5 aylık bir tane de ben buldum, 1 gündür bağırıyormuş annesini kaybetmiş. Sen de 1 gün bekleseydin belki anne gelirdi.

Veterinere göster, sakın yıkama.
  • Goz kenarlarını çapaklardan gunde 2 kez temizle ki yapışık kalmasın körluğe neden olur. Çok ufaksa zaten kaka yapmaz genelde çiş ve çiş kıvamında kaka yapar. Biberonun ağzı buyuk geliyor olabilir yada plastik tadinı sevmemiştir. Süt verirken 1/3 oranında su katın inek sütü kedilere ağır gelir. Kıyma vermeyi deneyin genelde yerler ama az miktarda. Sakın yıkamayın hastalanırlar. Bi veterinere götürün yiyebileceği gıdaları öğrenin en azından bilginiz artar. Simdiden kolay gelsin yaptığın işin sevabı çok buyuk.

• Yavru kedi kendi kendine çiş kaka yapamaz. Pamuğu ıslatıp karnına yavaşça sürün annesi yalıyormuş gibi, öyle yapabilir.
    Mama olarak gimpet' in anne süt tozu kullanmalısınız.
    Gazını almak için bebeklerin gazını alırken yaptıkları gibi hafifçe sırtına vurun.
    http://www.izafet.com/soru-cevap-bolumu/456534-1aylik-kedi-bakimi.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: agni_tr

Goz kenarlarını çapaklardan gunde 2 kez temizle ki yapışık kalmasın körluğe neden olur. Çok ufaksa zaten kaka yapmaz genelde çiş ve çiş kıvamında kaka yapar. Biberonun ağzı buyuk geliyor olabilir yada plastik tadinı sevmemiştir. Süt verirken 1/3 oranında su katın inek sütü kedilere ağır gelir. Kıyma vermeyi deneyin genelde yerler ama az miktarda. Sakın yıkamayın hastalanırlar. Bi veterinere götürün yiyebileceği gıdaları öğrenin en azından bilginiz artar. Simdiden kolay gelsin yaptığın işin sevabı çok buyuk.

Veterinere götürdüm genta damla verdi günde 3 defa elllerimi yıkayıp ve ılık suya batırılmış pamukla gözlerini silip Genta damla damlatiyorum.4 gün oldu gözlerini açabiliyor.Yemesi çok iyi yavru mamasi yiyor bazi gunler yaş mama da veriyorum.Kakasi falan normal kurt,ishal vs yok.Yanlız tek sorunum ne zaman elime alip bir yerden bir yere tasimaya kalkiyim kopariyor yayagarayi miyav da miyav tirnaklari geçirmeler...Yanimda uyuyor airt ustu yatip karnini kasindirtiyor ama elime alip havaya kaldirmamla bagirmasi bir oluyor.En buyun sorun GÖZLER...Gozleri Şehla bakiyor resmen göz bebeği yok.Önünü görmüyor yürürken...Ben bu hayvani birakmak istemiyorum niyetim ölene kadar onunla yaşamak ama kör bir kediyle yaşamak zor olur mu ...1 hafta oldu bulup almam benle kalmasi...Kendi yatagi,kumu,mamasi herşeyi özel aldım.Sevgimi de esirgemiyorum.Ama bu elime almamla bagirmasi cok uzuyor beni.Telefonu flaşini açip yuzune tuttugum zaman gözünü kapatiyor demek ki az da olaa goruyor...Ama yururken eliyle yokluyor korkudan..Oyuncakla oynarken yerini kaybediyor ve bulamiyor ne yapicam bilmiyorum...???

• Gözleri tam görmediği için ürkek olmalı. Biraz büyüyünce yanına bir yavru daha alırsın. O kedi senin kaderin artık. Ben araba altlarında 2 yavru kedi buldum onları 10 15 sene yaşatmak benim boynumun borcu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zarbo257

quote:

Orijinalden alıntı: agni_tr

Goz kenarlarını çapaklardan gunde 2 kez temizle ki yapışık kalmasın körluğe neden olur. Çok ufaksa zaten kaka yapmaz genelde çiş ve çiş kıvamında kaka yapar. Biberonun ağzı buyuk geliyor olabilir yada plastik tadinı sevmemiştir. Süt verirken 1/3 oranında su katın inek sütü kedilere ağır gelir. Kıyma vermeyi deneyin genelde yerler ama az miktarda. Sakın yıkamayın hastalanırlar. Bi veterinere götürün yiyebileceği gıdaları öğrenin en azından bilginiz artar. Simdiden kolay gelsin yaptığın işin sevabı çok buyuk.

Veterinere götürdüm genta damla verdi günde 3 defa elllerimi yıkayıp ve ılık suya batırılmış pamukla gözlerini silip Genta damla damlatiyorum.4 gün oldu gözlerini açabiliyor.Yemesi çok iyi yavru mamasi yiyor bazi gunler yaş mama da veriyorum.Kakasi falan normal kurt,ishal vs yok.Yanlız tek sorunum ne zaman elime alip bir yerden bir yere tasimaya kalkiyim kopariyor yayagarayi miyav da miyav tirnaklari geçirmeler...Yanimda uyuyor airt ustu yatip karnini kasindirtiyor ama elime alip havaya kaldirmamla bagirmasi bir oluyor.En buyun sorun GÖZLER...Gozleri Şehla bakiyor resmen göz bebeği yok.Önünü görmüyor yürürken...Ben bu hayvani birakmak istemiyorum niyetim ölene kadar onunla yaşamak ama kör bir kediyle yaşamak zor olur mu ...1 hafta oldu bulup almam benle kalmasi...Kendi yatagi,kumu,mamasi herşeyi özel aldım.Sevgimi de esirgemiyorum.Ama bu elime almamla bagirmasi cok uzuyor beni.Telefonu flaşini açip yuzune tuttugum zaman gözünü kapatiyor demek ki az da olaa goruyor...Ama yururken eliyle yokluyor korkudan..Oyuncakla oynarken yerini kaybediyor ve bulamiyor ne yapicam bilmiyorum...???

Yavruyken gözleri öyle oluyor, bir de üzerine hastalık da yaşamış, düzelir bence. Düzelmezse de tuvaletini, yemeğini öğrenir hiç kaygılanmayın.

• Takibe almıştım ,durum ne oldu?

• Forumdaşşş kullanıcısına yanıt

yıllar sonra cevap vereyim ne olacak dana gibi oldu 7 yaşında topalak bir kedi yanında da 1 er yaş küçük 6 yaşında 2 kedi daha aldım 3 kedili bi adam oldum :d

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.