Şimdi Ara

Yatırım Fonları+BES Fonları [ANA KONU] (51. sayfa)

8 Kayıtlı Üye (4 Mobil) ve 7 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü5 Mobil2 iOS2 Android
5 sn
6.976
Cevap
519
Favori
357.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
31. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Almalarının önünde yasal engel yok. Hesap bakım ücreti, saklama bedeli alıyorlar. Aktifbank ile çalışıyorum bu zamana kadar almadılar. Ziraat, Burgan yatırım bunlar aldılar.

• espial kullanıcısına yanıt

Doğrudur hocam engel için değil de acaba her banka alıyor mu diye merak ettim. Kullandığım bankalardan almayanlar da vardır belki diye düşündüm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler bu DTZ - Akportföy dönüştürücü teknolojiler fonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Teması benim baya bi ilgimi çekti.

• derebeyi01 kullanıcısına yanıt

Yeni bir fon mu? Baktım tefaşa çıkmadı

• VolkanCOO kullanıcısına yanıt
    Yatırım Fonları+BES Fonları [ANA KONU]www.tefas.gov.tr
    Takasbank TEFAS | Fon Analiz
    https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=DTZ

ama tabi bir bilgi yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dana2222 -- 4 Kasım 2021; 21:45:54 >

akbank mobilde 1 tl'den alınabiliyor gibi gözüküyor ama daha işleme başlamamış galiba

Yatırım Fonları+BES Fonları [ANA KONU]www.akportfoy.com.tr
    AKPortföy - DTZ
    https://www.akportfoy.com.tr/tr/fund/DTZ

Ak Portföy Dönüştürücü Teknolojiler Değişken Fonu, robotik, 5G, yarı iletkenler, nesnelerin interneti, sanal gerçeklik, otonom ulaşım, drone’lar, kuantum bilgisayarlar, uzaktan çalışma gibi dünyayı dönüştüren alanlarda faaliyet gösteren seçilmiş 45 teknoloji şirketine yaklaşık olarak eşit ağırlıklı yatırım yapmanızı sağlar.

Fon’un amacı, yıkıcı ya da dönüştürücü teknolojiler olarak adlandırılan, mevcut bir pazarı ve değer zincirini kökten değiştiren, geleneksel teknolojileri temsil eden şirketleri ve ürünleri yerinden eden, teknolojik ve bilimsel araştırmaya dayalı olarak yeni ürün, hizmet ve pazarlar yaratarak artan bir oranda pazar payı elde eden yenilikçi şirketlere yatırım yapmaktır.

Fonun yatırım yaptığı şirketler; Digital Turbine Inc, RingCentral Inc, Cerence Inc, Pure Storage Inc, MKS Instruments Inc, STMicroelectronics NV, KLA Corp, Lam Research Corp, Splunk Inc, Roku Inc, Applied Materials Inc, Trimble Inc, Zscaler Inc, Sea Ltd, Garmin Ltd, EnerSys, UiPath Inc, TeamViewer AG, Skyworks Solutions Inc, Twilio Inc, II-VI Inc, VMware Inc, DocuSign Inc, Zendesk Inc, LG Display Co Ltd, Hon Hai Precision Industry Co, FANUC Corp, Sony Group Corp, Nidec Corp, SoftBank Group Corp, TDK Corp, Arista Networks Inc, Semtech Corp, Etsy Inc, Farfetch Ltd, Vestel Elektronik, Aselsan, Fonet Bilgi Teknolojileri, Netaş Telekomunikasyon, Alcatel-Lucent Teletas Telekom, Kordsa Teknik Tekstil, Karel Elektronik, Turkcell Iletisim Hizmetleri, Kontrolmatik, Meditera Tibbi Malzeme Sanayi.

İşleme başlasa heryerden alınır burdan mı öğreneceğiz ne zaman işleme başlayacağını?

dün başlamış zaten. yarın alım yapabilirsiniz.

• ozbey08 kullanıcısına yanıt

Risk derecesi nedir?Önerirmisiniz?

• Arkadaşlar iktidar değişince şunlar yapılırsa,

Bütün ihaleler açık usül ve (1 milyon Euronun üstü en az %10 borsa hisse payı ve ihale büyüklüğüne göre %50 ye çıkan borsada hisse payı zorunluluğu) ihale sadece borsada olan şirketlere verilse,
    Eski YİD projeler iptal edilip tekrar borsada işlem gören şirketlere verilse,
    Tekel şirketler kapatılıp tüm yapıları borsaya açık şirketlere verilse,

Bu durumda hangi fonlar kazanç getirir?

risk derecesi yatırımcı bilgi formunda 6 diye yazıyor.

hisselere tek tek baktım çok güzel şirketler var çoğunlukta.

arada benim beğenmediğim 7-8 tane şirket var.

yani genel itibariyle iyi bir fona benziyor. tabi bence hemen atllamak gerek 1-2 hafta performansını takip edip öyle yatırım yapılmalı.

Yatırım Fonları+BES Fonları [ANA KONU]
  • BlackGhost12 kullanıcısına yanıt

valla fonları bilemem ama iktidar değişir ve ihaleler gerçekten hakedene verilirse. enka inşaat alır başını gider.

her türlü bilgi birikim ve tüm gerekli ekipmanlara sahip özsermayesi 60 milyar tl olan enka inşaat a 1 tane bile yap işlet devlet ihalesi verilmemesi çok enteresan değil mi?

Malum şahıs yarın vefat etse yada yataklara düşse piyasalar nasıl olur sizce?Altın?Dolar?Borsa?

hocam kesinlikle ytd olmamak kaydı ile, sizin fon alımında işaret edebileceginiz fonlar varmı ?bankaların stopaj kesinti olmayan grupta olan.ben akbank ile çalışıyorum..(nerdeyse bütün mesajlarınızı,degerlendirmelerinizi okudum).para piyasası fonunda idim ama resmen fiyaskoya dönüştü bu fonlar..

• derinlik34000 kullanıcısına yanıt

faizler düştüğü için para piyasası fonunda durmanın bir anlamı kalmadı.

belki özel sektör borçlanma araçları fonu uygun olabilir

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=OSD

bu fonun getirisini az buluyorsanız

şu fonda olabilir risk kategorisi 4

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=RPD

bunun dışında borsa istanbul a güveniyorsan uzun vadeli yatırım yapacaksan

hisse senedi yoğun fonlardan da alabilirsin.

• 20 günlük fon sepetim aşağıda ve Aralık ayı sonuna kadar da tutabilirim. Ekleme çıkarma yapabilirim. YTD şekilde önerilerinizi belirtebilir misiniz?

Yatırım Fonları+BES Fonları [ANA KONU]

• bir miktar kub ile tcd satış emri verilmiştir. (YTD)

gelecek parayla borsaya gireceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezorvoir -- 12 Kasım 2021; 20:42:26 >
  • Kısa vade için çok riskli bir dağılım olmuş.

• 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.