Şimdi Ara

Yatırım Fonları+BES Fonları [ANA KONU] (338. sayfa)

5 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 13 Misafir (2 Mobil) - 13 Masaüstü5 Mobil1 iOS
5 sn
7.917
Cevap
534
Favori
401.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 336337338339340
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bizler bilgisayar başında ekran takip edecek durumda değiliz. maaşlı çalışanlar için en uygun yatırım yöntemi fon yatırımıdır. ha illa yapay zeka tarafından hisse alınıp satılsın deniyorsa yapay zeka botları ile alım satan fonlarda mevcut gider paramızı oraya yatırırız.

• ersin345 E kullanıcısına yanıt

özbey gercekten bugüne kadar borsadan aldiginiz hisselerde genelde sistemi bilmediginiz icin bir hisseyi alirken miktar belirliyorsunuz,satarkende birini satiyorsunuz ama bu vidyoda bu hoca cok güzel tanitim yapiyor,yani borsadaki hisse alim ve satimlari kuralina göre nasil oynadiklarini gösteriyor,isde bu yüzden borsadaki teknigi ögrenmek icin online kurs veya fiziki kurs almak sart eger basarili olmak istiyorsaniz..

Matriks programinin kullanim seklini gösteriyor..

Hassas bu senin icinde gecerli,eger amacin hisseleri kendine göre belirlemek ise,önce borsa yi anlamak gerek teknik olarak,ondan sonra bu tür programlari kullanmanin faydasini saglar,karina kar katarsin,cogumuzun yaptigi aslinda amatör borsacilik...

Yatırım Fonları+BES Fonları [ANA KONU]Anıl Özekşiyoutube
    Bu videomuzda, satacağımız senedi göreceli olarak daha pahalıya satıp, alacağımız senedi de göreceli olarak daha ucuza alabilmeyi sağlayan ve bunu yaparken de piyasayı ve verdiğimiz emirleri takip etmemize gerek kalmadan bunu başarabilen strateji emirlerini inceleyeceğiz… Gerek spot hisse senetleri piyasasında portföyünüzü yönetirken gerekse de viop piyasasındaki vade değişimlerinde taşımakta olduğunuz pozisyonu kapatıp bir sonraki vadeden yeniden pozisyon açmak için kullanabileceğiniz bu strateji emirleri sizi bir çok sıkıntıdan kurtaracak basit ve yararlı bir emir türüdür…
    https://www.youtube.com/watch?v=i3amRG1gwo0

buda yine matriks programini kullanan bir profesyonel ekonomist..

Oda borsadaki teknik alim satimla alakali neler varsa ve matriksin bütün programlarini kullaniyor..

Zamaniniz olunca zaman ayirib izleyin..

Bana bu linkleri Matriks verdi...

Aslinda dogru sekilde yaparsak hepimizde birer profesyonel borsaci olma yetenegimiz var demektir..

Yatırım Fonları+BES Fonları [ANA KONU]
    Yatırım Fonları+BES Fonları [ANA KONU]youtube
    Algo Trading ve Türkçe indikatör anlatımları
    https://www.youtube.com/@KivancOzbilgic

• ozbey08 kullanıcısına yanıt

özbey ben emekliyim maasimda oldukca yüksek ama bugünkü eflasyon aslinda herkesi vuruyor,ben 53 yasindayim ve bunun kursunu alacam yasima ragmen,belirli kesim calistigi icin fon almalari daha mantikli dedigin gibi..

Yapay zeka üzerinden islem yapan yapay zekali fonlarda var haklisin ama ben yapay zekanin denetimi bende olmasini istiyorum yani baska bir fona birakmak degil..

Bak sende bilgi verdin,isde paylasmak budur...

senin verdigin ben verdigim bilgilerle eger bir takim kisielr borsadan temelli gelir elde etmek istiyor veya calisiyorda vakti yoksa o tür fonlari alabilirler..

• Bazı banka fonlarına bugün biraz baktım isbank kuveyt vs gibi bazı fonları senede % 170 kâr gösteriyor bu gerçekmi yani 100 bin tl.lik fon alsam seneye bugün 270 bin olarak geri mi alıyoruz. Bana inandırıcı gelmedi . Çok zor kazandık çok kolay kaybederim diye tırsıyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbulturkusu -- 14 Mayıs 2024; 19:28:30 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • istanbulturkusu İ kullanıcısına yanıt

gecen seneki durumla bu sene ayni olmadigi icin %170 belki verir belki vermez,bundan iki yil önce mesela yabanci kayniyordu borsa ozaman %400 lere kadar kazanclar olmus,zaten yilbasindan itibarenlere baktiginda %170 olanlarin kazancini gördügünde %52 civarlarinda yani %170 olsaydi %52 degilde en az %80 göstermesi gerekirdi suan..

Onlar geçmiş veri, o kadar artmış. Basit bir matematik işleminin gerçekliğini sorgulayana pek rastlanmıyor çok ilginç... Sayısal verilerde de matematikte de hata yok.

Bir sonraki yıl neyin ne kadar kazandıracağının garantisi yok şimdi 100 bin yatır seneye 270 vereyim diyene inanırsanız bende de yeni tadilatı yapılmış köprü var satılık onu satayım size..

Çiftlikbank, saadet zinciri vs ponzilere eğiliminiz var gibi gözüküyor, yatırım konusunda biraz araştırma/eğitim alıp sonra girmenizi öneririm. Herkesin yatırımcı profili farklıdır önce onu belirlemekle başlayabilirsiniz.

• Space-Dye Vest S kullanıcısına yanıt

Çok açmayacaklar diye bekliyorum hocam, yavaş yavaş dibs'e kayacaklar.

Dth ve kkm mudisi ikna olmazsa belki ipin ucunu biraz salarlar, ekime kadar TL'de bahar var diyebiliriz.

Peki banka fon güvenlimi mesela kuveytturk hisse senedi fonu beni uzun vadede zarar ettirirmi? Son 5 senesine baktiğimdada çok iyi değer kazanmış görünüyor. Aynı şekilde isbank da öyle

100 liralık peynirin 1 senede 300 TL olduğunu görüyorsun da

100 liralık fonun mu 1 senede 270 TL olduğuna inanmadın...

türkiye'de yaşadığını unutma...

bu topraklar şu an dünyanın en yüksek 3 ncü enflasyonuna ev sahipliği yapıyor

düşmüş hali ile de ilk 10 içinde yer almaya devam edecek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Space-Dye Vest -- 14 Mayıs 2024; 20:1:16 >
  • Space-Dye Vest S kullanıcısına yanıt
    Doğru söylersin . ama zor biriktirdim çekiniyorum. genelde hep altın alırım faizle falan hiç işim olmadı altında bu ara yerinde sayıyor. Sanırım fon olayına gireceğim.

• Para arzi tüm hızıyla artmaya devam ediyor faiz arttırdılar da para arzına neden bir mudahale yok? Gelmesi gerekmiyor mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yola temettü için hisse biriktirmek için çıkmıştım ama takibi gerçekten ciddi bir emek, mesai ve bilgi istiyor. Ben de bugün itibariyle fon yatırımına yöneldim. Temettü için GSP fonu alacağım, yanına da YAS ve IIH toplayacağım. Bir yandan da BES var zaten

• Yurtdışı hisse senedi fonları ile portföyü çeşitlendirmek istiyorum. Olası kur dalgalanmalarına karşı kırılganlığımı azaltmak istiyorum. Schd ve Jepı gibi her sene abd enflasyonunu yenip üstüne temettü veren fonlardan alım yapan var mı? Direk olarak bu fonları almak mı yoksa yerli kuruluşların yabancı hisse senedi fonlarını almak mı daha mantıklı sizce?

%30 ııh,

%30 yabancı hisse senedi fonu,

%30 koç hisselerinden oluşturduğum kişisel portföyüm veya başka fon önerisi?

%10 fiziksel altın olarak devam etmeyi düşünüyorum.

• Bu ICZ ye ne oluyor bilen varmı ? İlk defa yatırım fonu aldım ve daha da bir ömür almam. Sadece düşüyor ya! Borsa uçsada dursa da sadece düşüyor !

• sarpuli kullanıcısına yanıt

teknoloji endeksi yılbaşında başlamış 62 gün gibi kısa bir sürede %100 yükselmiş neredeyse, şimdi ise %25 düşmüş yani yanlış zamanda yanlış yerde kalmışsınız, bugün de çok kötü düşmüş.

fonun neredeyse %20'si aselsan, bugün -2 kapatmış, çoğu en ağır tuttuğu kağıtlar düşmüş, hatta tabanda kalmış

• uzun vadeli düsünüyorsan onu özbeye sor o uzun vadeli yapiyor,bende banka hisse senedi yogun fon olan adp yi coktan sattim.

15 is günü getirisi bana 15 000 tl oldu.. son 13 is günü ise bir patinaj yapti bir düstü bir cikti,fazla kazanc vermedi,,

adp banka hisse senedi yogun fon..

Bendeki anlayis kisa vadeli..

5 yil önce,yabanci sermaye vardi,o zaman cok yüksek kar edenler olmus ama yabanci sermaye nerdeyse cok az..artik cogu kisiler günü kurtarmaya calisiyor..

bir kac fon ve geri kalani para fonlarinda tutuyor millet,ben mesela öyle yapiyorum..

1/4 yogun hisse senedi fonlari geri kalani para tl fonlarinda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersin345 -- 15 Mayıs 2024; 1:51:52 >
  • sarpuli kullanıcısına yanıt

icz ohooo mart ayinda basladi tepe takla atmaya,sanirim cok ucuz bu hemen alayim dedin,iyi takib edseydin uzak dururdun..

Cogu teknoloji fonlarinda gidisat iyi degil,mesela TTE,zmy vs vs..

31 ocakta aldim,harika kar getiriyordu bayada kazandim para o fondan sonra mart ayinda yokus assa hizlica inmeye basladi,halende eksilerde yüzüyor..

Ilerde cikarmi cikar ama ne zaman belli degil,cikaca zaman kisa vadeli olarak düsündügüm icin alirim ama simdi bes kurus yatirmam sürekli ölü doguruyor :)))

• ry4n kullanıcısına yanıt

ogün BOFA,GEDIK,A1capital teknoloji fonlarin icini tüketti :))))

Bende 31 ocakta aldim ICZ 3 haftami 4 haftami muazzam kar birakti,sonra önce borsada ayar derken ayar bitti,BOFA gibi balinalar basladi iclerini bosaltmaya..

bu arkadas ucuz diye aldigi icin kaybetti,bazen ucuz demek pahali anlamina gelebilir..

iyi arastirmadan baliklama dalmayin..

FED faizi sabit tutacagiz dedi bakalim sabah nolcak borsada hisseler,cikacakmi inecekmi..

• ry4n kullanıcısına yanıt
    Hocam kuveytturk portföy katılım hisse senedi fonunda hangi hisseler var acaba?
    Googledan falan çok baktım ama göremedim

• 
Sayfa: önceki 336337338339340
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.