Şimdi Ara

Yatırım Fonları+BES Fonları [ANA KONU] (332. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: perfectlie Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 6 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.519
Cevap
629
Favori
582.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 330331332333334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Piyasa değeri 600 milyon dolarmış, şampiyonluğa oynayan devasa bütçeli fb ve gsnin 2-3 katı. Akıl mantık var mı. Şu an 180 lere inmiş normalide bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tıbıtırda bi eleman var her söylediği tavan oluyor. adamı dinleseydim evimi arabamı almıştım😁😁

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • freshwind F kullanıcısına yanıt
    daha düşecek yolu var gibi.ytd

• Akhenatonnn kullanıcısına yanıt

Kim Yatırım Fonları+BES Fonları [ANA KONU] 

• Dolar tarafının daha da düşebileceğini öngörerek karımı alıp Altın fonlarımla vedalaşıp biraz daha IIH almak için pusuya geçtim...

ppf'de beklemedeyim...

endeks hala çok yüksek

yaz borsa rallisine milyon TL'lik IIH ile girmeyi planlıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Space-Dye Vest -- 9 Mayıs 2024; 14:44:9 >
  • Hassas Kantar kullanıcısına yanıt

serbest fon alabilirsin kendine. mesela ben GZN adlı serbest fonu aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbey08 -- 9 Mayıs 2024; 14:36:51 >
  • Dolarda deval bekleyen bir arkadaş vardı

şunu izlemesini tavsiye ediyorum...

Yatırım Fonları+BES Fonları [ANA KONU]Yatırım Finansmanyoutube
    Kurumsal İletişim Direktörümüz Dr. Barış Esen ve Stratejist Işık Ökte ile borsayı ve piyasaları değerlendiriyoruz. Yatırım Finansman'da Yeni Yatırım Hesabı Açarak Fintables Hediyenizi Ücretsiz Alabilirsiniz! Online hesap açılışı için tıklayın! 👉🏼 https://bit.ly/47y5yca Yeni bölümleri kaçırmamak için abone olun! 👉🏼 https://www.youtube.com/@YatirimFinansmanAS Web sitemizi ziyaret etmek için tıklayın! 👉🏼 https://www.yf.com.tr/ Mobil uygulamamızı indirmek için tıklayın! 👉🏼 https://bit.ly/3QwgMYE Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edin!👇🏼 Twitter: https://twitter.com/YFinansman Facebook: https://www.facebook.com/YatirimFinansman Instagram: https://www.instagram.com/yatirimfinansman LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/yatirimfinansman YASAL UYARI: “İzlemiş olduğunuz videoda yer alan her türlü veri, yorum ve değerlendirmeler hazırlandığı tarih itibariyle mevcut piyasa koşulları ve güvenilirliğine inanılan kaynaklara dayanılarak Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş. tarafından hazırlanmıştır. Bu mecralarda yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.” #BIST100, #Hisse, #IşıkÖkte
    https://www.youtube.com/watch?v=UoRso-PIpGo
  • ozbey08 kullanıcısına yanıt

GZN'de yabancı hisse senedi tarafında neler var özbey...

• Arkadaşlar dövizle alınan fonlar ve getirilerini nereden takip edebilirim

• Space-Dye Vest S kullanıcısına yanıt
    Yatırım Fonları+BES Fonları [ANA KONU]
    Lütfi elvan da doları 8.5 liradan 7 liraya düşürmüştü bunlara uyup dövizi bozduk sonra bikaç hafta sonra 18 lira olmuştu umarım böyle olmaz. ev almak için biriktirdiğimiz paramızı kaybettik.

üç kuruş kâra kanıp arabasını satan arabasını kaybetti, ev satan evini kaybetti şimdi çoğunluk kiracı.

devlet herzaman küçük yatırımcıyı soyar tefecileri zengin eder.

Devlet size yüksek faizle para kazandırıyorsa parayı geri almak içinde planını yapmıştır, tabiki günü geldiğinde tefeciler sizden önce öğrenecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhenatonnn -- 9 Mayıs 2024; 17:14:17 >

Naci Ağbal kovulduğunda ben de terste kalmıştım

ama yapacak bir şey yok yabancılar da terste kalmıştı o dönem

şu an yabancılar nasıl hareket ediyorsa öyle hareket etmeliyiz diye düşünüyorum

parayı borsaya sokup banka ve holdingleri uçurdular şimdi ise borsada bekliyorlar ve faize girdiler

tekrar kazık atacaklar ise bu kazığı bizden öte yabancılara atacaklardır

o yüzden swap kanallarının açılması önemli, tekrar bir delilik yapmaları halinde o swap piyasası afettmez para nasıl geldiyse o hızla çıkar

kaldı ki artık ülkenin son şansı şu yapılanlar artık aptallık yapabilecek sınır çoktan geçtik...

yazın dolar tarafında kalmayacağım eylül gibi durum netleşir ona göre pozisyon alırım

en büyük risk şu an erken faiz indirimleri gibi gözüküyor o da son çeyreği işaret ediyor

sınırı geçtik diyosunda kazığı atan nebati ödüllendirilip milletvekili oldu, Şahap bankalar birliği başkanı büyük ağabeyleri hala başlarında aynı kafa devam ediyor değişen ne var.

dostum sabaha kadar burada halk tv gibi ülke ekonomisini batıklığını konuşalım istersen

amaç para kazanmak yabancılar gibi borsada, faizde vur kaç yapmak olay bu

mevcut TL'yi dolar bazlı büyütmek

bu heriflerin ekonomiyi düzeltmek gibi güçlerinin olmadığının hepimiz farkındayız

isteyen risk alır isteyen almaz bu kadar basit

• cozali C kullanıcısına yanıt

izmirdeysen,izmirde bir döviz burosu borsadaki fiyattan aliyormus dövizleri veya FX islemleri varsa bankanda o direk borsadan alim satim yapiyor dövizi,direk bankanin kendi websitesinden bozma..

Mesela ben n kolayin FX den bozduruyorum,orda anlik satis ve alislar gerceklesiyor,diger bankalarin fx bozdurma sistemi varmi bilmiyorum..

yapacan sey 1 milyonluk bozdur,100 er bin 4 fona yatir,600 binlik kisimida(mevduat) 1 veya 2 para fonlarina yatirirsan,ayda 40 ile 60 bin tl getiri saglar,bunla gecimini saglarsin..

Eurolarinin hepsini bozdurma sadece 1 milyon tl kismini bozdur..

elinde kalan euronun yarisinada fiziki altin al..

dagilim ne olmus oluyor:

1 euro

2 fiziki altin

3 TL(borsada para tl fonlari risk1,0%stopajlilar yogun hisse fonlari veya diger yüksek riskli fonlar)

Treni kacirma diye bir olay yok,ocak subatta teknoloji fonlari yüksek kazanc sagliyordu,onlar eksilere gecti,sonra altin fonlari kazanc sagladi onlarda düstü simdi ise nerdeyse bütün fonlar %5 ile %12 arasinda islem görüyor..demek istedigim eski kazanclar hemen hemen yok ama %5 ile %12 aylikda iyi bence,ilerde borsaya yabanci gelirse,yüksek kazanclar olur..

fintables dan bütün hisse ve portföylarin dagilimi görebilirsin..hatta karsilastirma kismi var mesela böyle.

x kirmizilar tefasda islem görmüyor ama yesil olanlar tefasda islem görüyor..

Bu yazdiklarim kisa vadeli aylik kazanc istiyorsan,yoksa gogo,güzelyali ve özbey gibi uzun vadeli ise ona göre alimini yap..

Ben her ay kari yiyecem icin ben uzun vadeli yapmiyorum..

Yeri geliyor portföylarin tamamini satiyorum,erimeye basladiginda,gogo,güzelyali ve özbey,erirken ilerde tekrar deger yapacak diye ellerindeki portföylari satmiyorlar..

Uzun vade ve kisa vade bu.

Birileri aldiklari hisseleri ve portföylari satmiyarak bekletiyorlar ,hisse veya portföydaki fiyat erise bile.

Kisa vadeli ise hisse veya portföylar erimeye baslayinca elinden cikariyor baska portföylara yöneliyor.

Portföy veya hisse erimesini nasil anliyorsun,1 hafta arka arkaya zarar veriyorsa biliyorsunki o hisse ve portföyda durmanin anlami yok,isde ozaman elimden cikariyorum hemen..

Belli kismini dövizde tut derken herzaman euron bulunsun..

altinda öyle tl karsisinda erimez..

diger kisimlada kendine aylik kazanc sagla.. ve onu ye..

Yüksek riskli portföylarda hangilerini alirim diyorsan,fintablesdan risk 6 veya risk 7 olanlar en fazla getirenler cogunlukta,bunlarida foneria diye app var onu yükle ordan sana gösteriyor veya tefasda fon karsilastirma var ordan aylik verilerine bakarsin sonra fintablesdan günlüklerini görürsün,kendine 3 veya 4 gün ayir bir kac gözüne iyi gelen portföylari sec,onlarin kar ve zararini takibe al,baktin güzel getiri sagliyor onu alirsin.

Birde her bir fonun icerigindeki hisse dagilimlarina bak..

Inan bana kimse ögretmedi bunlari,bende arastirma ruhu oldugu icin sürekli arastirdikca kendimi gelistiriyorum..

Burda sana sunduklarim tavsiye amacli,herkes kazancini kendisi bulmali,kendi iradesiyle hareket etmeli,en iyisi kendine ne ise onu yap..

Icindeki sesi dinle,inan ben hepöyle yapiyorum,kisiler bilgileri veriyor ,önce ön arastirma yapiyorum hemen baliklama dalmiyorum verilen bigilere..

Iyi sanslar dilerim sana..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersin345 -- 9 Mayıs 2024; 19:56:4 >

• ozbey08 kullanıcısına yanıt

Bunları kullandığım banka aracılığıyla alamıyorum değil mi? Mesela GZN için GlobalMd'den direkt mi !?

• Hassas Kantar kullanıcısına yanıt

hassas bankanin yatirim bölümündesin zaten ben biraz önce baktim n kolay da alabiliyorum mesela gzn..globalmd cikiyor listede ordan liste icerisine giriyorum ve gzn cikiyor..

altın fonlarını satıp borsada ralli bekleyen biriyle ne tartışayım ki zaten

bu arada gümüş şahlanmaya başlamış

YZG mahvetti beni biraz daha ciksin saticam direkt :)

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    Tamam da altın abd faizi düşürmeden yükselmez gibi duruyor. Sizin düşünceniz nedir?
    Borsa>altın

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 330331332333334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.