Şimdi Ara

Yatırım Fonları+BES Fonları [ANA KONU] (289. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: bob_marley_232 , bob_marley_232 , ad2916 Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 9 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü4 Mobil1 Android
5 sn
6.383
Cevap
501
Favori
330.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
30. Sırada  bugün en iyi #9
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ressi1 kullanıcısına yanıt

BDDK dedin degilmi,kanunda yurtdisindan bir para havale edilince,yurtdisindaki bankayla harcamalari ortaklasa bölüsür türkiyedeki bankalar diye yaziyordu,bddk yi aradim,diger yabanci bankayla bölüsmüyor yapi krediye söyledim umursamadilar,isbankasina gectim önce almiyorlardi fazladan havale masrafi,sonra onlarda ek olarak havale masrafi almaya basladilar,yurtdisi banka ile bölüsmek yerine,bddk ya sikayet ettim,bil bakalim bddk nin cevabi ne oldu,kusura bakmayin ama onu bankayla cözmeniz gerek dediler,dedim banka orali olmuyor,cözmek istemiyor, kanun disi is yapiyor,size bu konuda yardim edemeyiz,mahkemeye verin demezmi..

Bankanin elimde emailden yazismalarimi dosya olarak bddk ya ekledigim halde.

45 euro icin mahkeme ugrasmaz,isde o güvendigin bddk malesef böyle,bence fazla güvenme derim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersin345 -- 4 Nisan 2024; 12:20:23 >
  • ellerinde sihirli degnek yokki sana izah edsinler,o sahis beni blokladi,cok merak ettim,nasil bir masal anlatti acaba,mesela kzl altin fonun borsadaki islem kodu LBMA 995 arastirsa londradaki altin borsasinda islem görüyor ,londradaki yükselirken türkiyedeki niye düsüyor diye sorsan nasil cevab verecek,devletin basinda degil veya hükümetten bir dostu yokki ona bilgi versin :)))...

• Ussuz kullanıcısına yanıt

cenene yazik cogu ileri hatta hiper zekali,birak bildikleri gibi davransinlar,sen baska ürünlere vermisin kendini,isteyen altinda alir,demirde alir bakirda alir..

senin yapacagin en mantikli is,bir takim fonlari veya hisse senetlerini analiz ed,takib ed,sonra alib almamaya karar ver,birileri isin kolayina kaciyor bekleyib belki yükselir umuduyla bekliyor,tesadufen yükselincede en iyi yatirimci biziz süsü veriyorlar,halbusiki yatirimci dedigin kendini sürekli gelistirir..

Bundan 1 ay önce fazla zarar görmeden ciktigim fonlar yerine para fonlarinda degerlendirmeye basladim,4 gün önce adp gözüme carpti,bekledim ve kiyasladim bugün satin aldim..

• Akhenatonnn kullanıcısına yanıt

Keske almasaydin :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • meLanoR43 kullanıcısına yanıt

melanor bak senin en güzel yaptigin sey ne biliyormusun,hatani telefüz edeceksin ilerde dahada tetikte durub daha dogru kararlar alacaksin,birileri uzun vadeli kar icin bekler sans yüzüne gülerse belki 1 sene bekler belki 10 sene ama bir ciktimi bak ondaki keyfe ama ben öyle yapmiyorum,ben bazen risklide olsa dikkatlice analiz etmeye basliyorum,inan su borsa hayatim 2 ay oldu ama borsada yillarini gecirenlerden daha iyi kar elde ettim desem inanmazsin..

Simdi adp ye girdim bakalim kzl mi iyi getiri sagliyacak adp mi,amacim kisa süreli kar alib cikmak,ben kar etmek icin aliyorum hedefim o,bazi yiyiciler var ortalarda gezen onlarida analiz ediyorum...tetikteyim anliyacagin...

Kzl gelince 9 uncu güne geldi arastirmam,tl fonlarindan bir tik yukarda ama her nedense performansi banka portöfylerinden daha kötü performans sergiliyor,sürekli patinaj yapiyor altin fonlari..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersin345 -- 4 Nisan 2024; 12:47:39 >
  • Cpu aylıkta zarara gitti :) bayramdan sonra satış emri girmek lazım artık

• Devülasyon bekleyenler burada mı ?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bu aralar elimde ne varsa zarar. Böyle bir şey olabilir mi? :)

Döviz, altın fonu, yerli borsa fonu, yabancı borsa fonu kripto vs vs

En sonunda komple faize geçirtecekler ama biliyorum sonra da diğerleri uçar kaçar…

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OxBlue -- 4 Nisan 2024; 13:14:9 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • sepetimde altın şirketi eksik kazaa altın eklesemmi🤔 altın şirketleri fonu diye bişey varmı dostlar💰💰

• Arkadaşlar merhaba,

Bilmediğim için sizlere danışmak istedim, Bayram boyunca PPF fonu vb. fonlar değer kazanmaya devam ediyor mu?

Elimde PPF fonu var ona göre bozup bayram süresi boyunca günlükte kalmak daha mantıklı diye düşündüm,

Bilmediğim için de sizlere danışmak istedim.

• opc_line kullanıcısına yanıt
    Evet değer kazanırlar. Getirilerini bayramdan sonra ilk iş gününde toplu halde görebilirsiniz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hannibal91 kullanıcısına yanıt

Geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim 🙏

• matematikçi34 M kullanıcısına yanıt

Burda, yazin elinizdeki evleri ucuz ucuz almak için dovizlerini ovuşturuyorlar

• tafesan T kullanıcısına yanıt
    ev fiyatları düşecek mi düşer mi

• S24ULTRA kullanıcısına yanıt

avrupadaki gurbetcide alamaz,ordada faizler yükseldi,biraz sikar ordan kredi cekib burdan ev almaya,türkiyede ise parasi olan alir ama suan cogu kisiler borsada veya altin almakla mesgul,konut kredisine zaten olusum yok,neyle alacak kredi alamiyan vatandas,taleb azalinca normalde fiyat düsmesi gerek,türkiyede ise tam tersi olur genelde,hep beraber izleyib görecez konut fiyatlarini,cogu evler sari sayfalarda satilmayi bekliyor..

• rte nin olduğu ülkede döviz düşmez herşeyi algıyla yönetiyorlar.17 bakanı 600 vekili toplasan 1 kişi edermi hepsi boş.

muhtarlar bir işe yaramıyor kapatılsın diyorlar 600 vekil 17 bakan danışmanları yardımcıları hepsini kapat israfı bitir işe yaramayan herkes kovulsun ne iş yapıyorlar lüks şatafatlı hayatlar yaşamak dışında ülkeye katkıları varmı.

5 milyon küsur memur varmış 4 milyonu kovulsun 1 milyon fazla fazla yeter.

makam araçları tamamı satılsın herkes kendi arabasını kullansın bu millet eşekmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhenatonnn -- 4 Nisan 2024; 16:36:18 >
  • S24ULTRA kullanıcısına yanıt

Ev fiyatları şu anda döviz bazında düşmekte.TL bazında bile düşüyor nerdeyse.Kredi ile alabilen pek olmadığı için peşin parayla giden liste fiyatından %20 kadar pazarlıkla iskonto bile alıyor. 2 tane daire satmıştım İstanbulda saçma bir sitede bir önceki 2023 seçimden hemen önce. Şimdi aynı yerden aynı parayla nerdeyse 3 daire alabiliyorum.

Genelde maaş zamları olana kadar ev fiyatları yerinde kısmen sayar.Ani döviz ataklarında da piyasa fiyatları güncelleyene kadar aniden çok yükseltemeyeceği için uygun fiyatta evler kapatılabiliyor.Ama bugun kur fırladı,siz 7 ay beklediniz ucuza kapatma şansınızı çok azaltırsınız.

Burda ben tabi döviz bazında evi %30 daha uyguna almaktan bahsediyorum.Yoksa komik kira getirileriyle yüksek fiyatta evleri yatırımlık almaya karşıyım.Yurt dışında kralını alıyorsun güzel döviz kira getirili. Oturumluk ama bakılabilir tabi.

• Euro ile alınabilecek önerebileceğiniz düşük riskli veya risksiz fon var mı acaba, elimdeki euro boşta durmasın bari.

• ersin345 E kullanıcısına yanıt

Hocam ben yasal raporlamacıyım bddk ve tcmb ile bizzatihi çalışıyorum. Finansal sistemi nasıl denetlediklerini her şeyi nasıl irdelediklerini, cezalar kestiklerini doğal olarak görüyorum. Arkadaşın örneğinden yola çıkarak Türkiye'de finansal kurumlar gayet sağlam ve iyi denetleniyor.

Sizin örneğinizden yola çıkarsak bir açığı vardır, şikayet çoğalmadıkçada düzeltmeyeceklerdir.

• 
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.